Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če bi danes izbirali ime za otroka, kako bi ga poimenovali?

Če bi danes izbirali ime za otroka, kako bi ga poimenovali?

A si predstavljate neke resne države s tradicijo, kjer bi si starši kar tako izmislili ob pivu neko ime ob nametanju par trčk? V Sloveniji je pravzaprav lahko vsak skupak črk ime in ne bo nič nenavadnega, da bo otrok res dobil tako imel. Malce poglejte v našo okolico, recimo Srbijo, kako negujejo svojo tradicijo v imenih, pravzaprav spoštujejo svojo zgodovino, svojo pripadnost narodu. Enako velja za razviti svet.

Komentar na zgornji post. Praviš indijsko ime? In točno to ti hočem povedati. Brez neke slovenske tradicije, pravega pomena, ki bi izviralo iz naše zgodovino, pripadnosti. Večina teh novodobni imen slovenskih otrok je produkt komercializacije, modnih muh, odraz potrošniške družbe, tekmovalnosti…

Poglejte si imena otrok v slovenskih vrtcih v današnjih generacijah. Praktično res moraš imeti srečo, da najdeš kak primerek, da bi imel kakšen otrok normalno slovensko ime. Jaz otrok nimam, ampak da bi mi ženska prišla na dam s temi kičastimi imeni, ki jih je izpeljala iz črk 10 minut naprej, ko je sedela na WC školjki, bi letela iz stanovanja po štirih.

Peter in Veronika

In v čem točno je fora, da bi vsi morali biti Aleši (kar sem tudi sam), Gregorji, Eve, Sare in tako naprej, striktno po neki, že kar stari knjigi?

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...

In v čem je fora osebe Anna Maria Novak kot čistokrovne Slovenke, če je deino lahko Marija Novak? Razen tega, da je to v tem trenutku fany šmensi tako ime? Ne pozabi, da bo oseba lahko tako ime nosila tudi še 90 let.

Če ji ime pri osemnajstih ne bo več všeč, se bo pač šla preimenovat. V nasprotnem primeru bo pač imela posebno ime (kar je tudi namen staršev) in ga bo slej ko prej nosila s ponosom. No, čez devetdeset let teh vaših t.i. “normalnih” imen slej ko prej ne bo več. Pa da ne bo mote, Nur’Aid recimo tudi meni ni všeč.

_____________________________________________________ Pa kaj, če me ljudje vlačijo po zobeh. Če bi o meni vedeli vse, bi me najbrž pojedli...


kaj se norčuješ iz drugih – meni pa Ana in Maja in Tina niso pa kaj…
Eliza je izpeljanka iz Elizabeta, tako kot je Tina iz Kristina – ne vem zakaj se zmrduješ ob tem. Tudi Uma je normalno ime čeprav meni res ni všeč kot Ema in npr. Nace ne – to vse sodi med tiste katere neb nikol dala otroku, pa tud Uroš in Miha zagotov neb bil fantek – not.Mi niso všeč. pa še preveč jih je že vseh teh. Od teh pogostih čeprav tako pogostih so mi vseeno všeč Lana, Eva in Luka – čeprav so zelo pogosta – so vseeno lepa… pri ostalih, ki jih je pa že tolk malo morje pa res mi niso všeč tako, samo zasmejuhem pa tud nobenega ne s tistim imenom, pa čeprav še men tako zelooo ni všeč.
Imamo v širši familiji in Juša in Naceta- zame sta obe imeni z vidika izbire – no go, ampak pač so to fletni, prijazni srčkani otročki in osebe, ki ne moreš drugega kot da jih imaš rad… na misel mi ne pade, da bi koga zasmehovala zarad imena in se norca delala, češ kako ime ima, samo zato, ker pač meni ni všeč. imam tudi sošolko, ki ima Jašo – meni tudi ni všeč – ampak mali v vozičku, je bil pa pravi cartek – vsak starš izbere ime za otroka, ki mu je všeč verjamem, da vsak z najlepšo popotnico za svojega otroka in človek ga lahko s ponosom nosi in takega ostali tudi sprejmemo, brez vseh norčevanj in pridigovanj- češ kako ime pa imaš, al pa so ti dali…
Okusi za imena med nami so pač različni, pa tudi menjajo se skozi generacije – danes bi bilo “izstopajoče” če bi punčki dal ime Jožefa – generacija naših babic in tudi še staršev je blo pa to normalno in mogoče se bo to tudi kdaj vrnilo- ne vemo… pač čas se spreminja in z njim tudi imena v določenem času 🙂

Zame sta še vseeni najlepši imeni Vitan in Lana 🙂 pa če se vsi temu posmehujejo mi ni mar.

10 najbojl pogostih imen otrok rojenih v letu 2015 v VB. A vidite kakšne izmišljitone imen, kot je to v Sloveniji?

Boys:

1 Oliver 6,649 No change

2 Jack 5,804 No change

3 Harry 5,379 No change

4 Jacob 5,050 No change

5 Charlie 4,642 No change

6 Thomas 4,405 No change

7 George 4,320 Up 3

8 Oscar 4,269 Down 1

9 James 4,167 No change

10 William 4,134 Down 2

Če bi bila punčka bi izbirala med Aleksandra, Gabriella, Antonija, Ana Marie, Barbara, Ajda, Sabrina, Ana, Naomi, Anja, Tanja, Anaatasia, Tatjana, Asja, Natalie, Andreja, Tjaša in Annalise. Za fantke pa med Andrej, Dimitri, Aleksej, Jan, Sebastian, Maks, Maksim, Aleksander, Aleks, Etien, Tian, Tine, Liam, Noel, Gabriel, Gaber, in Ian.

Pa nehajte že enkrat ocenjevati kdo da komu kakšno ime. Naj vsak da otroku ime kot mu paše, saj je to njegov otrok in ne vaš. In vsakomu so pač všeč drugačna imena.

si pa naštela pester izbor imen 🙂
med temi mi je eno res lepo – Natalie ali pa kar Natali
sem pa zadnjič slišala še eno lepo za punčko (poleg Lane, Ave, ki sta mi daleč pred vsemi in potem še Natali) mi je lepo tudi Trina.
Tina mi ni, ampak Trina mi pa je lepo 🙂

Nils, Emil, Lars
Stina, Astrid, Kerstin

Klas Bor
Brina Tevje

Bolj slovensko ne gre. Slovenske variante biblijskih imen pac nimajo slovenskega izvora.

Imela bi Veroniko (Ronjo) in Svaruna. Pa tudi Martina in Manco.

Fant bi bil Revež in punca Patria.

Fantku so dali ime Pas,ma hallooooo

Enaka, kot sem jih pred 14 in 9 leti. Slovenska in mednarodna hkrati. Imena, ne vzklike.


Tako sem hotela jaz imenovati dvojčka, če bi bila par. Bila pa sta dva fanta.
Andrej zaradi Tarkovskega, Veronika zaradi Kieslowskega. 🙂

Ker sem noseca ze imam ime. Ker je fantek bo Lincoln. Ce bi bila puncka bi bila Anna.
Se vec imen?
Fantek: Geralt,Metod,Vesimi,Vladimir
Puncka:Mia, Ula, Aurora, Maria

Še zmeraj mi je všeč točno tisti izbor, ki sem jim ga svoj čas dala. Če bi pa imela še kakšnega, bi bili pa Kajetan, Maria, Ronja, Jonatan, PikaPolona. Neki od tega. Če se ne bi spet mož vmešal.

Miha, Meta ali pa Jaka, Spela

Florjan
Marusa

Saj se hecaš ane.

Neža
Bor ali Vid

Isto kot pred 7 leti 🙂

in odziv je “uauu kako lepo ime ima”, rednko pa vendar se uporablja skoraj povsod po svetu tako, se samo ena črka se zamenja 😉

zdaj pa tuhtajte 😉

6- in 7-crkovna redka imena.

Glede izbira pa tako: obstaja slovar imen in kup strani (slovenskih in mednarodnih) na internetu. Izpises svoje preferencne in zapres dokument za kak teden. Po enem tednu zbrises tiste, ki ti ne sedejo vec in se s preostankom usedes za pogajalsko mizo.

Ni pa niti najmanjse opcije, da bi mi moz zdiktiral ime, sploh ne, ko sem noseca in jaz !torej moje telo! izdeluje(m) najinega potomca. Najprej sva pometala s seznama vse, ki niso ustrezali enemu in drugemu. Pri otroku, kjer nismo nasli kompromisa, je pa moja obveljala in zdaj se celo strinja z mojo izbiro.

Enako kot ob rojstvu. Fanta sta Tristan in patrik, punca je lili.

New Report

Close