Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če bi lahko izbirala – kateri mesec je optimalen za roditi?

Če bi lahko izbirala – kateri mesec je optimalen za roditi?

Jaz imam dva januarca in sem rekla, da v tretje pa že ne bo. Vedno notri praznovati rojstne dneve, vsi so skrokani od decembrskih žuranj, spufani od nakupov, otroci naveličani že obdarovanja. Edino, kar je fajn, je to, da bodo med starejšimi v šoli. Tretji je “plansko” rojen junija, da bomo lahko še kak piknik naredili, pa da ne bodo že vsi sošolci na počitnicah, ko bo vabil. In septembra smo šli lahko že na morje. Edino malo zoprno je, ker je uvajanje goste hrane pozimi, ko je bolj malo stvari svežih. Pač bolj iz skrinje jemljem…

a dej no 🙂 eni imamo pač možnost izbire oz. si jo vzamemo 🙂

junij julij avgust za moje pojme…tako je bilo super, ko sta se rodila, ko smo šli z dojenčkom na morje še isto leto in ko sta začela hodit, je bilo spet zunaj že toplo in sta lahko bila ves čas na tleh, na travi in ko smo šli na morje, sta oba že hodila in uživala v vodi 🙂 rojstni dnevi poleti so pa itak zakon 🙂 in ja, midva sva tudi računala, kdaj je treba delat na tem, da se bosta rodila v pravem času 🙂

Jaz sem rodila v zacetku marca in moram reci, da je bilo idealno. Postane toplo, dnevi se daljsajo, pred sabo imas celo pomlad, poletje in mogoce lepo jesen. Pozimi je otrok ze dovolj velik, da gres lahko z njim na dolge sprehode. Moje mnenje. LP

Junij-
– prihranjena ti je vročina v zadnjem delu nosečnosti
— oblekic, ki jih v prvih 3 mesecih takoj preraste, je treba zelo malo
– če nimaš sušilnega- vse se hitro posuši
– ostali člani družine potrebujejo malo oblačil- manj dela
– že z novorojenčkom lahko brezskrbno pohajaš z vozičkom
– če imaš še druge otroke, imajo počitnice in uživate skupaj
– ni potrebno kupovati košare za voziček
– ob 1. rojstnem dnevu lahko bos shodi
– če imaš srečo, koristiš lanski + nov dopust in povlečeš čez poletje
– lažje odvajanje od plenic ob 2. letu (nag, malo slačenja)
– rojen tako, da je ravno prav star za všolanje
– dedek Mraz in rojstni dan sta lepo razporejena glede daril
– rojstne dneve je lažje organizirati na prostem kot v stanovanju
Dovolj argumentov?

Tega pa ne razumem. Traja 9 mesecev, ne glede na to kdaj naj bi se rodil.

Jaz imam oba otroka rojena aprila, sploh ne načrtovano, je pa naneslo, da imata 5 dni razlike med rojstnima dnevoma . Se strinjam z večino, da je pomlad najbolje. Ker si potem lahko veliko na sprehodih, ni toliko dela z oblacenjem.

Meni je definitivno najlepši junij 🙂

hvala enako :)))

marec ok- ko je mali si ful z njim zunaj, zdaj je malo večji in mu tudi ni problem bit na mrazu. sam za vrtec je problem, ker ga sred leta težko dobiš.

Spomladi; marec, april. Samo, da ne bi bila noseča poleti (kot sem dvakrat že bila), ker sem grozno zatekala in tista vročina res ni pomagala.

Nimam pojma. Jaz sem prvič rodila sredi/konec junija, drugič pa v začetku januarja. Se ne pritožujem. Prvič je bilo edino težko, ker je bilo tistega leta ful vroče že od maja dalje, meni je pa ful zastajala voda v telesu, cela sem bila zatečena. Drugače je bilo pa fino, ker smo se lahko veliko sprehajali itd. Drugič bi pa v bistvu morala roditi decembra, pa je tamala zamujala dva tedna in je padlo na prve dni januarja. Ne ravno idealno.

Od marca do septembra.

…kaj pa vprašanje zodijaka? jaz bi raje izbirala devico kot npr. ovna ali pa škorpiona…

Junij in julij

Meni je bilo roditi fino pozimi zaradi uvajanja hrane, ker sem lahko to počela s svežo domačo zelenjavo. Mogoče jo zato tako obožujeta. Tudi glede prvih mesecev na zraku je bilo ok, dobro pokrita in oblečena sta lahko spala zunaj, ko sta postala večja in radovedna pa sta lahko že sedela in bila manj oblečena. To so prednosti zimskih. Praznovanje rojstnih dnevov je pa velik minus.

Moji otroci so rojeni : avgust, december in marec.
Najbolj težko sem prenašala nosečniške težave tega, ki je rojem avgusta. Vroče, vroče in še enkrat vroče !!!!!
Najbolj idealen mi je bil marec, ker ko se otrok začne zavedat okolice, je lahko fino zunaj na frej, ker je ravno poletje….
Tudi december mi ni bil napačen – glede nosečnosti, čeprav je to problematičen mesec z drugega vidika. V žlahti imamo v decembru 4 rojstne dneve otrok plus seveda Miklavž in Božiček, tako da je ubitačno, ker so sama praznovanja, pa še proračun je hudo prizadet.
Najbolj pritrjujem predhodnicam, ki so ti pisale marec, april , maj. Mislim, da je to optimalno.

New Report

Close