Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Če bi se 1941 ponovilo…

Če bi se 1941 ponovilo…

toliko o tem, da se TIGR ni uprl fašistom:

http://sl.wikipedia.org/wiki/TIGR

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Ja, ampak Protimperalistična fronta pa je bila ustanovljena 26. aprila 1941. Praznovalo pa se je 27. aprila :).

Po napadu Nemčije na SZ se je preimenovala v Osvobodilno fronto. Takrat so dodali tudi nekaj stvari v svoj program:

No, ti točki so dodali šele 1. novembra 1941.

Megaboy!

Imej vsaj malo spoštovanja do trplenja primorskih Slovencev!!!
S to izjavo si samo dokazal kako zelo si zaslepljen z rdečo ideologijo.
Da te ni sram, da imaš tako podcenjujoč odnos do resničnih domoljubov.

13. maj 1941 je datum upora proti italjanski okupaciji na teritoriju preostale Slovenije. TIGR-ovci so bili že davno prej aktivni in edini politično vojaško ter tudi drugače organizirani za boj. Skratka bili so idealni za pomoč nam ostalim Slovencem, v takratnem trenutku še neorganiziranim v novo nastali situaciji.

Na žalost PA STE KOMUNISTI IZDALI EDINI PRAVI SLOVENSKI INTERES – OSVOBODITEV – TER IZRINILI TIGROVCE IZ SVOJIH STRUKTUR DA BI SE POLASTILI OBLASTI !!!!!

TO JE BILA VELEIZDAJA SLOVENSKEGA NARODA KI SE POSTAVLJA OB BOK DOMOBRANSKI PRISEGI – IN ZARADI TEGA VAM BO SLOVENSKI NAROD SODIL, KO BO SPREGLEDAL IN DOJEL – KAKŠNO ZLO NAM JE PRINESEL KOMUNIZEM !!!!!!!!!

Megaboy!

Imej vsaj malo spoštovanja do trplenja primorskih Slovencev!!!
S to izjavo si samo dokazal kako zelo si zaslepljen z rdečo ideologijo.
Da te ni sram, da imaš tako podcenjujoč odnos do resničnih domoljubov.

13. maj 1941 je datum upora proti italjanski okupaciji na teritoriju preostale Slovenije. TIGR-ovci so bili že davno prej aktivni in edini politično vojaško ter tudi drugače organizirani za boj. Skratka bili so idealni za pomoč nam ostalim Slovencem, v takratnem trenutku še neorganiziranim v novo nastali situaciji.

Na žalost PA STE KOMUNISTI IZDALI EDINI PRAVI SLOVENSKI INTERES – OSVOBODITEV – TER IZRINILI TIGROVCE IZ SVOJIH STRUKTUR DA BI SE POLASTILI OBLASTI !!!!!

TO JE BILA VELEIZDAJA SLOVENSKEGA NARODA KI SE POSTAVLJA OB BOK DOMOBRANSKI PRISEGI – IN ZARADI TEGA VAM BO SLOVENSKI NAROD SODIL, KO BO SPREGLEDAL IN DOJEL – KAKŠNO ZLO NAM JE PRINESEL KOMUNIZEM !!!!!!!!![/quote]

zakaj se meni zdi, da vem kdo je tole, al pa še komu računalnik nagaja!:)

Šel bi med partizane!!!! Še vedno in brezpogojno! Nikoli ne bi prisegel tako kot so ta beli!!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

iz domoljublja šel bi v partizane, vendar škoda da so komunisti stvar izkoristili za svoje interese/cilje

Mater se neki depresivci se uzirate nazaj oz. v mislih živite v času, ki že bil in ga tudi ne morete spremeniti.
Nekega dne v PRIHODNOSTI se boste zavedli ob spoznanju STAR SEM, moje življenje pa je zabljojeno v neki priteklosti v kateri sploh nisem živel.

Še kratka zgodba mojega očeta:

Očetov strai oče je bil premožen kmet(cca 120 hektarov zemlje – cela dolina) in gostilničar, vendar je ime eno slabost. Zvečer se je rad usedel z gosti in so vrgli karte. In tako je šlo počasi premoženje od hiše, kos za kosom, no en ko (cca 7 hektarov) je je priigral tudi moj stari oče, na katerm je postavil domačijo.
Ko sem nekoč očeta vprašal ali se mu kaj kolca po zapravljenem premoženju mi je odvrnil:”veš tisti časi so mimo, preteklosti pač ne moreš spreminjati, še manj jo je smiselno objokavati. Pa veš kaj, če bi ostalo “tisto” premoženje v lasti starega očeta mene gotovo ne bi bilo ne tem svetu, tebe pa še manj, ker bi se KARTE ČISTO DRUGČE PORAZDELILE”.

Partizani – definitivno !!
Lp

Partizanov danes ne bi bilo. Imamo regularno vojsko. Če bi bili partizani bi jih SV potolkla ko mačke.


A tistim tabornikom praviš regularna vojska! Pa ne se hecat.
V naših razmerah brez gverile ni NIČ!!!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Prav. Kučan je prvi ki bi tabornike poslal nad partizane.

Kdor bi me prvi mahnil, bi mu vračala po sistemu zob za zob, glavo za glavo.Mi pa srce bolj bije za partizane …

Šel bi v partizane definitivno, ne morem si predstavljati, da bi sodeloval z okupatorjem, kot so belogardisti.
Bi pa bolj gledal komunistom pod prste, kot so jim nekateri…

Voditelju velike Nemčije (ki je še danes anonimen, ker Hitler bojda to ni bil) sigurno ne bi. Šla bi se borit proti okupaciji svoje zemlje in naroda, kar pa ne pomeni, da sovražnik ni kdo drug. Ja dragi moji, ko govorite o komunistih kot edinih sovražnikih, se zavedajte, da niso bili okupatorji, tako da zgodbice v smislu, da so se belogardisti borili za slovensko zemljo ne kupim. Če so se res borili proti komunizmu, potem še s tem bolj dokazujejo dejstvo, da so sodelovali z okupatorjem. Boj proti političnemu sistemu ne opravičuje izdaje in pika.

Pojem izdaje se nanaša na izdajo kralja ali države. Temu se reče veleizdaja. Izdaja naroda ne obstaja. Kar se tiče kralja in države pa so komiči veleizdajalci.

Komu je bil kralj izdan?

Komu? Kakšno vprašanje. Izdaja ni ovadba. Izdaja pomeni če kralju obrneš hrbet. Ovaduštvo je pa drugo.

Ne maram ne enih ne drugih. Postavil bi se na stran Nemcev a sforsiral svojo državo. ‘Okupatorjem’ bi pomagal unicevat marksizem v glupi slovanski glavi.

Ne maram ne enih ne drugih. Postavil bi se na stran Nemcev a sforsiral svojo državo. ‘Okupatorjem’ bi pomagal unicevat marksizem v glupi slovanski glavi.
[/quote]

Dobro vemo, da še nikjer ni bilo nobenih “belih”, ko so partizani v Ljubljanski pokrajini pobijali cele družine z malimi otroki vred. Na ta način so pobili okoli 1000 ljudi, ko se je dvignil odpor proti njim v obliki vaških straž.
Imam podoben odgovor kot ti. Če bi meni partizani ubili koga iz družine, vzamem orožje od okupatorja in se borim proti partizanom. Bila je svetovna vojna, ne pa pobijanje lastnega naroda; partizani so se “borili” (pobijali!!!) ljudi iz lastnega naroda.
Drugače pa ostalim znanje zgodovine strašansko šepa. Pišete osnovnošolsko piflarsko zgodovino, ne pa tistega, kar se je dejansko dogajalo. Več kot 70 let po vojni je dovolj dolga doba, da bi končno že obvladali zaresno dogajanje v letih 1941-1945 (pa tudi naprej do konca Juge)

Narod ni tako butast,da bi nasedal nekaj pravokatorjem,proti komu bi se pa borilo,kdo tio je napravil kaj žalega-norci!

Partizani so se borili za Veliko Srbijo pod pokroviteljstvom Sovjetskih marksistov, ne za lasten narod. So se ironično Domobranci bolj borili za lastno državo. Boli ne?

Direktno v Wehrmacht.
Verjetno bi takrat že dolgoročno razmišljal, da Evropa potrebuje Nemčijo za vodilno svetovno silo in ne te jajce, ki jih imamo danes.
Žal se danes Hitler obrača v grobu, zato kaj se dogaja z Evropo danes. Islam jo bončez 20 let podjarmil.

Dobro vemo, da še nikjer ni bilo nobenih “belih”, ko so partizani v Ljubljanski pokrajini pobijali cele družine z malimi otroki vred. Na ta način so pobili okoli 1000 ljudi, ko se je dvignil odpor proti njim v obliki vaških straž.
Imam podoben odgovor kot ti. Če bi meni partizani ubili koga iz družine, vzamem orožje od okupatorja in se borim proti partizanom. Bila je svetovna vojna, ne pa pobijanje lastnega naroda; partizani so se “borili” (pobijali!!!) ljudi iz lastnega naroda.
Drugače pa ostalim znanje zgodovine strašansko šepa. Pišete osnovnošolsko piflarsko zgodovino, ne pa tistega, kar se je dejansko dogajalo. Več kot 70 let po vojni je dovolj dolga doba, da bi končno že obvladali zaresno dogajanje v letih 1941-1945 (pa tudi naprej do konca Juge)
[/quote]

Belih ni bilo, so bili pa razni ovaduhi, pomagači, služabniki Švabota, partizani so usekali po njih, še vidni politiki tistega cajta so nastavili rit Hičotu in Musotu, izdajalcev je bilo polno, tudi preden so formalno “bele” ustanovili. Kdo je bil pa tudi nedolžen in nevpleten in je fasal od obeh strani, ampak vojna ni hec (pa takoj po vojni tudi ne).

Belih ni bilo, so bili pa razni ovaduhi, pomagači, služabniki Švabota, partizani so usekali po njih, še vidni politiki tistega cajta so nastavili rit Hičotu in Musotu, izdajalcev je bilo polno, tudi preden so formalno “bele” ustanovili. Kdo je bil pa tudi nedolžen in nevpleten in je fasal od obeh strani, ampak vojna ni hec (pa takoj po vojni tudi ne).
[/quote]

Na glavne in najvidnejše mešalce dreka tistega časa, zblojene revolucionarne Stalinove hlapce, si pa ‘pozabil’.

Tričetrt Slovenije dela za Nemško gospodarstvo in se vozi z Nemškimi avtomobili, a vi bi se pa sedaj borili proti nimi? hahahahahaaha

To je tako kot pojavljanje rusofilov v Sloveniji. Vsi za njih, ko je pa treba dat denar za rusko vojaško posredovanje v Siriji pa vsi poniknejo. Ruska obveznica (cena zadolževanja) se je tako v ponedeljek dvignila na 7 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Naj še povem da če zraste čez 8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} to pomeni nevzdržno zadolževanje, saj obresti rastejo hitreje kot pa se odplačuje glavnica. Vojna pač stane.

Pa še tista znana. Slovenija je bila leta 1918 poravnana z Avstrijskimi deželami, leta 1991, pa smo bili samo še na 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} razvoja. Kakšna Makedonija ni dosegla najbrž niti 5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} razvitosti Avstrije. Toliko je bila vredna bivša država.

Glede mene osebno, pa samo vem, da če se zgodi kaj takega vzamem potovalko in moj magisterij, za katerega so Slovenski državljani preko davkov drago plačali in ga nesem na Zahod.

New Report

Close