Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če bi vam mož že vnaprej povedal, da za nl od njega

če bi vam mož že vnaprej povedal, da za nl od njega

Ma ker provoke. Moji starši so pod smrekico dajali darila za nas otroke. Ne pa za drug drugega. Haha kok si razvajena. Pa ne vem, kaj mu kupuješ??? Kupi za otroke in to je to. Še vedno pa mislim, da je provokacija.

ne, ni provokacija. žal.
verjetno je res, da mu več ne pomenim nič.
bom potrpela. in si ta željeni parfum s svojim denarjem kupila sama.
hvala za vaša cenjena mnenja. res je pa letos zadnje darilo, ki mu ga bom dala… tudi za rd ne dobi ničesar več.
me pa zanima, tiste, katerim se zdi to čisto normalno, če tudi ve od svojih partnerjev ne dobite nič in vam je za to ravno.

“Če ima tako kot 3/4 moških še kako priležnico kje, sem prepričana, da ne pride praznih rok.”

Pride s polnimi rokami, odide pa s praznimi jajci. Pri ženah, medtem ko se pri ženah samo denarnica sprazni.

Znanka se je vsako leto hvalila z darili za različne priložnosti. Naokoli je hodila kot okrašena jelka in kdor jo je hotel poslušati mu je nakladala: to sem dobila takrat pa takrat, to mi je poklonil za … dokler ji ni nekega decembrskega dne povedal, da naj za praznike ne računa nanj. Bo z ljubico, ki pričakuje njegovega drugega (!) otroka. Po novem letu pa je sledila ločitev.

Moj tudi ne da nič na ta obdarovanja, pa kupim sama za vse, tudi zase in dam pod smrekico.

Kupi si ta parfum in še kaj zraven in si lepo spakiraj pod smrekico.

Pa daj nehaj s takimi otročjimi dramami. Važen je vajin odnos in ne nek parfum in ostale bedarije, kaj ti je? Kupi si sama klinčevo darilo, boš vsaj zadela in bo mir🤷‍♀️

Mogoče si tudi kakšna tvoja sodelavka sama kupi darilo. Ne verjemi vsega, kar rečejo drugi.

Partner je tudi tak kar se daril tiče. Mene to ne gane.
Za Miklavža Božička jaz za vse naredim darila. Sicer so malenkosti, ampak vsaj nekaj…
Odkar so otroci, sem mu povedala, da za rojstni dan pričakujem rožo, če ne drugega, da bo vsaj otrokom vzgled. Tega se drži. Grejo skupaj izbrat z otroci.

Problem so pričakovanja. Ti pričakuješ nekaj in se jočeš in prosiš. Ponižujoče je, a se nimaš nič rada?

Še dobro, da je to tvoj največji problem! Mi je pa zelo žal, da si zaradi tega žalostna.
Novo leto bo kmalu mimo in vse bo spet v redu…. če tako želiš, seveda.

Sama si kupi kar si želiš (a ni denar skupen), zavij darilo in podpiši od očija. Da bodo saj otroci veseli, da si obdarovana. Ko boš odvijala darilo, pa naj bo zraven, potem pojdi pa še do njega in ga kušni ter objemi. Potem se pa še sodelavkam pohvali, da si dobila parfum. Dobila si limona, naredi si limonado. Pa srečno!

Tudi meni ta ciganarija od praznikov ne pomeni nič, pa imam svojo družino neizmerno rada.

Ne razumete.. njej so darila od moža pomembna, ker je to njen jezik ljubezni.. on pa ga ne zna govoriti in očitno se ga niti ne želi naučiti…

Če si ga sama kupiš, nikar lažno gor pisat-od očija-kot ena piše ampak kar tako kot je res-meni od mene- 😉

Enako

No ampak že poročila si se s takšnim. Torej veš že dolgo kakšen je. Zakaj potem nerealna pričakovanja? Saj ti ni do včeraj kupoval darul in potem nenadoma prenehal, ali kako?

Preden si se poročila in imela z njim otroke tega nisi vedela??? Saj tak ni postal zdaj, najbrž že na začetku nisi dobivala daril od njega
Res ne razumem žensk, ki si same izberete partnerja in si ustvarite družino, potem pa na raznih forumih jočete in nergate. Takega si izbrala, kompletno s plusi in minusi….

Mislim, kakšna drama zaradi enega novoletnega darila!
Če ti je že vnaprej povedal, da mu ni nič do tega, ok, to sprejmeš in konec. In tudi njemu ne kupuješ daril. Ne pa gnjavit s tem vsako leto znova (predvidevam) in celo jokat, ker ne gre on v štacuno kupit enega parfuma ampak si ga moraš kupit sama! In to odrasla oseba!
Pripravi darila za otroke in ne delaj nepotrebnega cirkusa zaradi svojega darila.

Midva z možem sva že kar pred nekaj leti ukinila darila. Moj tudi ne da kaj dosti na te stvari, ampak se je včasih še malce potrudil, potem sem mu morala tudi že sama povedat, kaj naj mi kupi in se mi je to počasi začelo zdet malo mimo. Njemu je pa tudi čisto vseeno, če dobi darilo, itak pravi, da nič ne rabi. Skratka, zadnja leta si kupiva “za darilo” vstopnici za kakšno gledališko predstavo ali koncert(greva skupaj) , greva na kak izlet, večerjo … In rečeva, to je pa za novoletno darilo.

Jaz pa sem mojemu rekla, da naj nič ne pričakuje in da tudi jaz ne rabim, mi je to čisto mimo, je bil malo užaljen.. Obdaruje se otroke. Sama si kupim kar mi je všeč in ko potrebujem.

Oh ti moški, tako so nepozorni! Moj je isti, zadnjič pa gre v trgovino( kupuje samo z listka) pride domov in pravi,nekaj sem ti kupil,In privleče s torbe smoki ki ga sam obožuje jaz ga pa ne maram! Jaz ljubim pa sladko in on to ve.Sebi si si ga kupil, ne pa meni, če bi name mislil bi prinesel kako čokoladico….Za pod jelko pa tudi jaz vedno kupim za vse, ni šans da se kdo spomni name!

Ne razumem zakaj sploh pričakuješ darilo? Zakaj ravno za novo leto? A ni to malo bebavo? Meni na kraj pameti ne pride da bi pričakovala karkoli. Me pa med letom preseneti s kakšnim podaljšanim vikendom na morju ali na smučariji samo za naju, brez otrok. Mi to pomeni veliko več kot neko izsiljeno darilo pod smreko.

Sama si kupi če ti je darilo pod smreko življenjskega pomena pa je zadeva rešena.


V čem je pa štos, da sami sebi darila pod jelko postavljate? Tega čisto ne zastopim.

Midva z mojo se ne obdarujeva ne za RD, ne za novo leto. Kar potrebujeva, si itak kupiva med letom oziroma takrat ko pač rabiva. Da bi pa kupoval nekaj samo zato, da je nekaj, mi je brezveze. Moje največje darilo je, da se razumeva, ostalega od nje ne potrebujem, čeprav to ne pomeni, da mi kdaj kaj ne kupi. Ker pa so finance skupne, pa itak ves čas kaj kupujeva drug za drugega. 🙂
Kaj mene briga kako imajo drugi. To me niti malo ne gane. Verjetno pa bi me, če bi tisto doma pogrešal.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Kaj si obsedena s temi darili ?
Kot neka omejena kešpička.

Pri nas nismo nikoli imeli navade se obdarovati za božič in novo leto. Voščimo si in to je to. In kaj si sploh kupujete za “darila”? Običajno je to šara, ki ponavadi konča v smeteh. Vsak si kupi tisto, kar potrebuje.
Možu sem tudi že povedala, da naj mi ne kupuje nič za rojstni dan, ker si lahko kupim sama, kar si želim. Naj rajši naredi tisto, kar ga prosim, kar ne zmorem ali znam narediti sama. To je zame darilo. Ali pa da mi zjutraj prinese kavo v posteljo.

Takšno skropucalo od tipa bi imela točno en božič in nič več, ker bi se mi tako zamerilo, da niti nikoli ne bi bil mož, kaj šele, da imam otroke z njim. Če moški ni pozoren, samo MRŠ!

Če bi bila na tvojem mestu, ko pač si že dala vse to čez, imaš otroke, ipd… in glede na to kar ti je letos rekel- ti povem, da najdem par pasjih drekov nekje zunaj, dam v škatlo in bi to dobil pod smrekco.

New Report

Close