Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Če mojega otroka učitelji pustijo v drugem kraju

Če mojega otroka učitelji pustijo v drugem kraju

Ne, jaz nimam nič proti da so otroci ob dovolenju staršev sami
nekje zunaj. Imam pa proti, da učitelji katerih skrb je bila zagotavalnje varnosti otrok, da so to skrb namerno opustili in jih namerno zapustili in s tem jih spravili v nevarnost zoper njihovih življenj in premoženja.

Torej lahko tudi vse starše, ki so opustili dolžno ravnanje zagotavljanja varnosti otrok, mirno tožimo, ter jim odvzamamo otroke za 5 let. Ker dam roko v ogenj, da je prav vsak od teh tretjeletnikov marsikateri vikend zunaj pozno v noč, pije, kadi, seksa in tako dalje. Seveda brez spremstva staršev.
[/quote]

Torej lahko tudi vse starše, ki so opustili dolžno ravnanje zagotavljanja varnosti otrok, mirno tožimo, ter jim odvzamamo otroke za 5 let. Ker dam roko v ogenj, da je prav vsak od teh tretjeletnikov marsikateri vikend zunaj pozno v noč, pije, kadi, seksa in tako dalje. Seveda brez spremstva staršev.
[/quote]

Ne, jaz nimam nič proti da so otroci ob dovolenju staršev sami
nekje zunaj. Imam pa proti, da učitelji katerih skrb je bila zagotavalnje varnosti otrok, da so to skrb namerno opustili in jih namerno zapustili in s tem jih spravili v nevarnost zoper njihovih življenj in premoženja.

točno!!

No zdaj vas imam pa dovolj. Imam sina, ki obiskuje Petko. Šolo obiskuje ,ker mu je zmanjkalo nekaj pik za v športni razred Gimnazije šiška. Obiskuje mešan športni razred, v katerem ni zabušantov, večina jih ima zelo dober učni uspeh iz OŠ. Torej niso nikakršni bumbarji…se pa sigurno najdejo tudi izjeme, tako kot po vaših elitnih gimnazijah in drugod.
O tem, zakaj so jih pustili v Piranu, bi se dalo razpravljat. Tale mladež ni pol pismena , vsi imajo telefone….Najbrž so bili dogovorjeni glede zbora za odhod tudi kakšno minuto prej. In čisto pravilno je, da so jih pustili tam. Vem ,da si moj sonček tega ne bi privoščil,kajti, kot športnik je navajen reda . Ve tudi, da takale stvar pri meni ne bi pila vode . Razumem pa tudi ravnateljico, da je hotela spor s čim manj pompa speljat
do konca. Mularija je le mladoletna, za tiste starše, ki pa so vse skupaj dali v medije,pa nabrž nebogljeni revčki, ki jim je red in odgovornost do drugih španska vas. Je pa vzgojno to lekcija za vse ostale.

Ne, jaz nimam nič proti da so otroci ob dovolenju staršev sami
nekje zunaj. Imam pa proti, da učitelji katerih skrb je bila zagotavalnje varnosti otrok, da so to skrb namerno opustili in jih namerno zapustili in s tem jih spravili v nevarnost zoper njihovih življenj in premoženja.
[/quote]

In kako točno so bila njihova življenja ogrožena?

Ne, jaz nimam nič proti da so otroci ob dovolenju staršev sami
nekje zunaj. Imam pa proti, da učitelji katerih skrb je bila zagotavalnje varnosti otrok, da so to skrb namerno opustili in jih namerno zapustili in s tem jih spravili v nevarnost zoper njihovih življenj in premoženja.
[/quote]
Hu, kakšna pravniška dikcija!
Da nisi ti Vagabund, tokrat kar pravnik?


Pravilno jaz bi jih še za višji znesek.


Hu, kakšna pravniška dikcija!
Da nisi ti Vagabund, tokrat kar pravnik?
[/quote]

Ni vagabundov stil, niti razmišljanje. Kolikor sem jaz presodila vagabundov karakter, on ne crklja otroka, ampak se strinja, da je neposlušnost in objestnost treba kaznovati.


Hu, kakšna pravniška dikcija!
Da nisi ti Vagabund, tokrat kar pravnik?
[/quote]

:))To je pa šolski primer nekoga, ki bi rad deloval pametno, če navrže nekaj njemu neznanih besed, katerih pomena niti ne razume. K sreči zanj je preneumen, da bi dojel, kakšen bedak izpade.

Imam podjetje in vsako delo je treba opraviti vestno in odgovorno, če bi se zgodil tak primer, kot se je pri teh učiteljih, da gre moj zaposleni po materijal za podjetje in bi odšel, ker bi moral počakati tam nekaj časa, da materijal pride, bi ga nabasal v rit in mu rekel naj izgine, da ga v življenju ne vidim več.

Jaz ti bom pa iz izkušenj povedala, da se takšnih mišljenj poslužujejo predvsem starši, ki sami doma tako ali drugače zanemarjajo otroke.

Jaz ti bom pa iz izkušenj povedala, da se takšnih mišljenj poslužujejo predvsem starši, ki sami doma tako ali drugače zanemarjajo otroke.
[/quote]

Preverjeno drži. Starševstvo povezujejo s koristmi, ki jih lahko potegnejo iz tega, drugače jih pa otrok ne zanima.

In kako točno so bila njihova življenja ogrožena?
[/quote]
Recimo, da ena od otrok povozi avto, misliš da si bodo to učitelji kar tako lahko preboleli


Recimo, da ena od otrok povozi avto, misliš da si bodo to učitelji kar tako lahko preboleli
[/quote]

Seveda ne. 17-letne otroke je treba še za rokico čez cesto peljat in zelo pazit, da kakšen v otroški razigranosti ne skoči pod avto.


Kaj če bi bil pa ta vaš zaposleni, ki bi moral po material, eden izmed dijakov, ki so baje kar konkretno zamudili. In da prevoznik tebe kliče, kje je tvoj delavec, da ga čaka pol ure in se mu mudi naprej, da še drugim razvozi. Kaj bi pa potem naredil temu delavcu? A bi zahteval od prevoznika, da se tvojemu zaposlenemu opraviči, ker ni potrepežljiv?

Daj ti malo sina vprašaj, kaj točno je bilo, pa nam napiši. Da izvemo plat obeh strani sošolcev, tistih ki so zamudili že imamo, pa da slišimo še zgodbo tistih, ki so bili pravočasno na avtobusu.


Kaj če bi bil pa ta vaš zaposleni, ki bi moral po material, eden izmed dijakov, ki so baje kar konkretno zamudili. In da prevoznik tebe kliče, kje je tvoj delavec, da ga čaka pol ure in se mu mudi naprej, da še drugim razvozi. Kaj bi pa potem naredil temu delavcu? A bi zahteval od prevoznika, da se tvojemu zaposlenemu opraviči, ker ni potrepežljiv?
[/quote]
Nima to veze, učitelji so tam, da pazijo na njih. Jaz bi vse odpustila.


Nima to veze, učitelji so tam, da pazijo na njih. Jaz bi vse odpustila.
[/quote]
Učitelji in otroci ali profesorji in dijaki? Tile dijaki pri 16-17 letih imajo pravico do počitniškega dela tudi v tvoji tovarni. Torej, če tvoj zaposlen pusti nekoga čakati, ki ima naprej vozni red za opraviti. Od koga boš zahteval da se komu opraviči?


Recimo, da ena od otrok povozi avto, misliš da si bodo to učitelji kar tako lahko preboleli
[/quote]

Kaj pa če bi se avtobus, s katerim so se peljali, zaletel v kamijon in bi učenec umrl, bi učitelji kar tako preboleli?

Berem malo to debato in komentiram s svojim družinskim članom, ki pa je iz te “pravne” smeri. Takoj povem, da ne vem za Slovenijo.
Ampak dejstvo je, da srednja šola ni obvezna in učitelji niso dolžni učencev, ki se ne držijo pravil obdržati v učnem sistemu.
Hipotetično mi je bilo zdele razloženo tkole – če dijak (16+) ne želi biti prisoten pri uri matematike, pograbi šolsko torbo in gre iz učilnice. UČITELJ ga NE SME prisilno zadržati v učilnici. Če ta učenec stopi na cestišče in ga zbije avto, ta učiteljica/učitelj, ne nosi nobene odgovornosti za tega dijaka.
Torej, dijak, ki je opravilno sposoben (pod kar se šteje tudi poznavanje na uro) ni bil ob določenem času na določenem mestu, je za to odgovoren izključno sam, oz. v določenih primerih njegovi zakoniti skrbniki. Torej vse tožbe, ki jih nekateri navajate, niso niti malo osnovane. Niti malo. Nobene tožbe ne more bit, ker ni koga tožit. Krivi so dijaki in ne učitelji.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Nima to veze, učitelji so tam, da pazijo na njih. Jaz bi vse odpustila.
[/quote]

Kaj pa ima potem mularija za hodit sama na kosilo? Potem naj hodijo v skupini skupaj s profesorji, pa nobenih pijačk in pohajkovanja prosto po prešernu in ob tej in tej uri na tem in tem mestu čaka avtobus. Niso nič profesorji tam, da pazijo nanje. Kot je rekel vagabund, srednja šola ni obvezna, vsak prostovoljno pride ali gre, profesorji so tam zato, da podajajo znanje. Ne pa zato, da so varuške. Ti bi vse odpustila in dala smrkavcem vedeti, da jim ni treba upoštevati nikogar in da pravila zanje ne veljajo. Se ti zdi to pametno?

A prou tri teme morte odpret o isti stvari, kko nj clovk sploh debatira z vami matr vola no?

Imam predlog…..
V soli naj se uvede denarno sankcioniranje starsev otrok, ki ne upostevajo uciteljev…. npr. 1.opozorilo o neupostevanju navodila 10 eur, 2. opozorilo 50 eur, 3.opozorilo 150 eur,
4.opozorilo tedenska izključitev( da se tisti, ki se zelijo ucit lahko v miru ucijo in spremljajo pouk) in tako naprej….

Danes pa se 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} casa namenjenega podajanju snovi, ucitelji in sosolci ukvarjajo s predrznimi in nevzgojenimi smrkavci…..

Jaz bi otroku rekla, naj si najde drug prevoz oz bi šla jaz po njega in bi doma bil romopompom.
Učitelju in šoli bi rekla, da otroka že 3 dni pogrešamo da ga naj najdejo kjer vedo in znajo in da je podana prijava na policijo, da je otrok pogrešan.


Saj veš, da je lažna prijava kazniva? Glede na neumnosti, ki jih pišeš sklepam, da tega ne veš.

New Report

Close