Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če otrok (študent) pauzira – se plačuje preživnina?

Če otrok (študent) pauzira – se plačuje preživnina?


Že že, ampak to, kaj si ti misliš, nekega 21-letnika čisto nič ne obvezuje, a veš? Kako bi ti njega prisilila, da bo šel delat “na hard”? Najprej moraš prisilit mamo, da ga vrže iz stanovanja in zamenja ključavnico. Potem moraš zagrozit vsem ljubljanskim lokalom, kaj se bo zgodilo, če ga slučajno vzamejo za strežbo, ker on mora delat “na hard”. Al kako si to predstavljaš?


no, tole je pa plagiat ☺ — navesti je treba avtorico tega izraza: ga. Z. Cerar, mama PM SVN ☺


no, tole je pa plagiat ☺ — navesti je treba avtorico tega izraza: ga. Z. Cerar, mama PM SVN ☺[/quote]
A veš, da je res. 🙂


Že že, ampak to, kaj si ti misliš, nekega 21-letnika čisto nič ne obvezuje, a veš? Kako bi ti njega prisilila, da bo šel delat “na hard”? Najprej moraš prisilit mamo, da ga vrže iz stanovanja in zamenja ključavnico. Potem moraš zagrozit vsem ljubljanskim lokalom, kaj se bo zgodilo, če ga slučajno vzamejo za strežbo, ker on mora delat “na hard”. Al kako si to predstavljaš?[/quote]

…in potem pridemo do primera,ko je potrebno izseliti 23-letnega sina…
Če pa tisto temo prebereš,se pa križaš zraven linča…


Že že, ampak to, kaj si ti misliš, nekega 21-letnika čisto nič ne obvezuje, a veš? Kako bi ti njega prisilila, da bo šel delat “na hard”? Najprej moraš prisilit mamo, da ga vrže iz stanovanja in zamenja ključavnico. Potem moraš zagrozit vsem ljubljanskim lokalom, kaj se bo zgodilo, če ga slučajno vzamejo za strežbo, ker on mora delat “na hard”. Al kako si to predstavljaš?[/quote]

…in potem pridemo do primera,ko je potrebno izseliti 23-letnega sina…
Če pa tisto temo prebereš,se pa križaš zraven linča…[/quote]

Vedno se najdejo ljudje,ki imajo dva metra,dvojna merila.


Že že, ampak to, kaj si ti misliš, nekega 21-letnika čisto nič ne obvezuje, a veš? Kako bi ti njega prisilila, da bo šel delat “na hard”? Najprej moraš prisilit mamo, da ga vrže iz stanovanja in zamenja ključavnico. Potem moraš zagrozit vsem ljubljanskim lokalom, kaj se bo zgodilo, če ga slučajno vzamejo za strežbo, ker on mora delat “na hard”. Al kako si to predstavljaš?[/quote]

Tudi delo v lokalu je vecinoma hard. Cel dan na nogah in letat od mize do mize ter se ukvarjat s takimi in drugacnimi ljudmi, ni lahko delo!
Necak je delal v enem obratu in je imel preblisk, kako fajn bo delat v lokalu namesto za tekocim trakom. Obupal po parih mesecih in se vrnil v proizvodnjo.

Kako tezko ali lahko bi bilo vse skupaj, pa je stvar vzgoje prejsnjih 20 let. Imamo bruca in mu je jasno, da ce ne izdela letnika, gre delat, brez pogajanja. Trenutno ima cse ugodnosti in polno financiranje iz druzinskega budgeta, ce ne hodi na faks, ni vec vzdrzevani clan, torej naj si sam zasluzi za zivljenje, pa se k druzinskemu budgetu bi moral prispevati. Ven ga pa ne bomo metali in kljucavnice menjali, ker mu je to jasno.


Dejstvo je, da v zakonu piše, kar piše. Tvoj bruc ti lahko naslednjih pet let maha pred nosom s papirjem, da je nekam vpisan, in ti si ga dolžna vzdrževat. Tole o vzgoji je pa tako … nekaj je že stvar vzgoje, nekaj pa sreče ali nesreče. Eto, jaz imam precej neproblematične otroke, pa ni kaj dosti moja zasluga, še manj pa njihovega očeta. Ob takih mamah, ki se hvalijo, se vedno spomnim dveh mam, ki sta bili glasni in pametsolječi vsem okrog sebe, ker sta imeli v nekem obdobju pridne otroke. Potem je pa od ene hči sredi pubertete začela delat táko, da so se doma skoraj ločili, sin od druge se pa ukvarja s prostitucijo. Vem, da ni lepo, ampak en hudoben del mene se spomni tistega nadutega hvaljenja in jima privošči.

MULCA V RIT NASUVAT IN NAJ SE NA SVOJE NOGE POSTAVI!


Dejstvo je, da v zakonu piše, kar piše. Tvoj bruc ti lahko naslednjih pet let maha pred nosom s papirjem, da je nekam vpisan, in ti si ga dolžna vzdrževat. Tole o vzgoji je pa tako … nekaj je že stvar vzgoje, nekaj pa sreče ali nesreče. Eto, jaz imam precej neproblematične otroke, pa ni kaj dosti moja zasluga, še manj pa njihovega očeta. Ob takih mamah, ki se hvalijo, se vedno spomnim dveh mam, ki sta bili glasni in pametsolječi vsem okrog sebe, ker sta imeli v nekem obdobju pridne otroke. Potem je pa od ene hči sredi pubertete začela delat táko, da so se doma skoraj ločili, sin od druge se pa ukvarja s prostitucijo. Vem, da ni lepo, ampak en hudoben del mene se spomni tistega nadutega hvaljenja in jima privošči.[/quote]

Ne gre za nobeno hvaljenje, gre samo za to, da kot druzina sodelujemo en z drugim in nismo “jaz, ti, on”, ampak smo skupaj v dobrem in slabem, kar naj bi bil smisel druzine in zato lahko predvidevam, da v vsaki situaciji lahko stojimo en za drugim, se podpremo in prevzemamo odgovornosti.


Kako je zdaj – pavzira ali je ponovno vpisan? Če je vpisan, nimaš kaj.

Druga stvar: možno je, da mu je res samo malo zmanjkalo, da bi naredil letnik. Možno je pa seveda tudi, da nikoli ni resno študiral. V vsakem primeru mularija dobro ve, kaj piše v zakonu, in pozna vse fore, kako doseči, da boš ti moral plačevati do 26. leta. Kar sprijazni se. Če tokrat spet ne bo naredil, obstaja kup šol, ki mu bodo z veseljem dale potrdilo o vpisu. To je sicer svinjarija, ampak za zdaj povsem legalna. V veliko večji meri kot tebe prizadene to tvojo bivšo, če sin živi pri njej. Kaj pa ona pravi?[/quote]

Plosk, plosk – moj globok poklon glede . Točno tako se dela. Pa še preko šudenta lahko dela pa preživnina pa ima “naša bodočnost” več denarja, kot ga mariskdo lahko samo sanja. Če zasluži preko študenta recimo do 400,00 € na mesec (neobdavčeno) + recimo 150,00 € preživnine smo že blizu minimalne plače.

Avtor: načeloma je tako, da se preživnina plačuje do takrat ko otroka pripelješ s šolanjem do prvega poklica.

Te bo sprjazn se

New Report

Close