Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če pride na zmenek s starim avtom

Če pride na zmenek s starim avtom

Oh I see now…

this is what an Internet Troll is.

Še eden, ki ne razume, da je avto samo neke vrste primer. Gre se za to, da v srednjih letih od človeka pričakuješ, da je kaj v življenju dosegel. Izobrazba, finančno stanje, nepremičnina, vse to bi moralo biti nekje na približnem nivoju partnerja/partnerke. Verjamem, da so taki oz. takšne, ki jih to ne zanima in grejo v zvezo z nekom z osnovnošolsko izobrazbo in minimalno plačo. večini pa so te stvari pomembne. Ker so pokazatelj drugih stvari: vztrajnosti, ambicioznosti, razgledanosti, inteligence, itd.
[/quote]
To je cisto razumno obnasanje. S tem, da imamo moski in zenske po vecini precej drugacen pristop, vrednotenje partnerja/partnerke. Vsi nasteti atributi so precej bolj pomembni zenskam kot moskim. Ceprav indoktrinacija dela svoje, posledicno pa se tudi ti “kriteriji” malo po malo spreminjajo.

Hkrati pa to, na kak nacin se ljudi danes rado ocenjuje, precej pove o aktualnih vrednotah druzbe.
Kot prvo, danansnje druzba prakticno ne pozna razlike med podarjenim in ustvarjenim. Kaj sele, da bi cenila le tisto kar je zasluzeno na posten nacin.
Kot drugo, en kup indikatorjev uspesnosti je navaden BS. Ampak dokler ste verniki v “normalno” prepricani v “normalnost” BS-a, bo velika vecina ljudi k temu BS-u pac stremela, ker tiste, ki ne, se na veliko obsoja. Tak ali drugacen avto je le ena taka stvar. Druga je bivalisce. Tretje je nacin zivljenja.

Jaz poznam multi-milionarja v srednjih 30ih, ki letno zasluzi preko milijona brez klasicne sluzbe, pa zivi v relativno povprecnih “biznis” hotelih, nima avtomobila, nima hise ali kaj ze, oblaci se sila skromno, prehranjuje se sila skromno, … Skratka, se grem stavit, da ce bi ga srecali na ulici, bi ga imeli za popolnega luzerja.
Zakaj? Zato, ker se vas velika vecina se vedno obnasa kot nekoc prodajalci kaksne luksuzne znamke, ki potencijalnega kupca s pogledom najprej premerijo od pet to glave, kot da jim bo njegova obleka povedala kaj si lahko privosci.

Pismo…. nikoli mi ni na misel prislo snubca vprasat, kaj vozi. Nobenega nisem do avta spremljala z namenom, da se slinim ali obsojam po plehu.

Kaj vsa ta leta zamujam, nezaslisano.

nova
Uredništvo priporoča


To je cisto razumno obnasanje. S tem, da imamo moski in zenske po vecini precej drugacen pristop, vrednotenje partnerja/partnerke. Vsi nasteti atributi so precej bolj pomembni zenskam kot moskim. Ceprav indoktrinacija dela svoje, posledicno pa se tudi ti “kriteriji” malo po malo spreminjajo.

Hkrati pa to, na kak nacin se ljudi danes rado ocenjuje, precej pove o aktualnih vrednotah druzbe.
Kot prvo, danansnje druzba prakticno ne pozna razlike med podarjenim in ustvarjenim. Kaj sele, da bi cenila le tisto kar je zasluzeno na posten nacin.
Kot drugo, en kup indikatorjev uspesnosti je navaden BS. Ampak dokler ste verniki v “normalno” prepricani v “normalnost” BS-a, bo velika vecina ljudi k temu BS-u pac stremela, ker tiste, ki ne, se na veliko obsoja. Tak ali drugacen avto je le ena taka stvar. Druga je bivalisce. Tretje je nacin zivljenja.

Jaz poznam multi-milionarja v srednjih 30ih, ki letno zasluzi preko milijona brez klasicne sluzbe, pa zivi v relativno povprecnih “biznis” hotelih, nima avtomobila, nima hise ali kaj ze, oblaci se sila skromno, prehranjuje se sila skromno, … Skratka, se grem stavit, da ce bi ga srecali na ulici, bi ga imeli za popolnega luzerja.
Zakaj? Zato, ker se vas velika vecina se vedno obnasa kot nekoc prodajalci kaksne luksuzne znamke, ki potencijalnega kupca s pogledom najprej premerijo od pet to glave, kot da jim bo njegova obleka povedala kaj si lahko privosci.
[/quote]

Ja, prav gotovo ti poznaš multimilijonarja, ki se je finančno nagomilal, da bo še naprej izigraval socialca. Skromen je. In ti zdaj propagiraš njegovo skromnost. Na tak skromen način cel globalni kapitalizem propade v nekaj mesecih in vsi “skromni” multimilijonarji z njim. Če se pohlep in kreditne sheme zaustavijo, smo kmalu nazaj v poljedelskem fevdalizmu.

Buy a car that impress you, not others.

Jaz bom vozil, kar bom jaz hotel, meni ne bo diktirala neka avtomobilistična analfabetka, kaj moram vozit, kaj je primerno. Ponavadi so ravno take najbolj glasne, ki nimajo pojma. Če imam twinga, ga imam z razlogom, če imam bmwja ga tudi imam z razlogom. 😠

Zaradi kompleksa revne punce. Ko bi enkrat fasala 200 000 evrov dediščine, bi začela za drugačnimi snubci gledat in se tudi kaj vprašala po njihovem premoženju. Ne samo tistem v hlačah, kar te zdaj zanima.

Zaradi kompleksa revne punce. Ko bi enkrat fasala 200 000 evrov dediščine, bi začela za drugačnimi snubci gledat in se tudi kaj vprašala po njihovem premoženju. Ne samo tistem v hlačah, kar te zdaj zanima.
[/quote]

Nimam takih kompleksov, pa tudi po mednoznih dimenzijah jih ne izbiram. Niti ne pricakujem, da me bo kdo sponzoriral in zasipal z darili.

Impresionira me zgolj zmoznost normalne debate, razgledanost, smisel za humor. Ce se z nekom ne morem pogovarjat, mu noben pleh in finance ne morejo pomagat, pa tudi batina ne.

Nimam takih kompleksov, pa tudi po mednoznih dimenzijah jih ne izbiram. Niti ne pricakujem, da me bo kdo sponzoriral in zasipal z darili.

Impresionira me zgolj zmoznost normalne debate, razgledanost, smisel za humor. Ce se z nekom ne morem pogovarjat, mu noben pleh in finance ne morejo pomagat, pa tudi batina ne.
[/quote]

Pogovarjala se boš ti, punca, sama s sabo, do bridkega konca.

Pogovarjala se boš ti, punca, sama s sabo, do bridkega konca.
[/quote]

Bolje sama s sabo kot z debilom tvoje sorte 😉

Par let nazaj se peljem skozi naselje. Lepo 50. SKoči maček preko ceste, ustavim (tako z lahkoto, ni šlo za las). Za mano pridivja hud avto (siguro 80, 90 na uro) in me prehiti in povozi ubogega mucka. Niti pogledal ni kaj je z muckom. Jaz sem ustavila pa je revež pred mojimi očmi izdihnil.
Tip odličen avto, karakter pa tako gnil, da je za kozlat. Pa verjamem, da bi ogromno žensk padlo na tipa, ki brez obžalovanja povozi mačka. Pa glede na divjanje skozi naselje, se očitno niti ne sekira, če pač koga povozi.
[/quote]

Jooooj.

Jaz sem pred davnimi leti šla na par zmenkov z nekim “bogatašem”, a se mi je z vsakim pogovorom prižgalo več alarmov v smeri nasilja itd. Kako je vzgajal otroka, kaj sta imela z bivšo … moj otrok je bil mogoče celo bolj problematičen kot njegov in tudi midva z bivšim sva imela težave, ampak jih nisva nikoli reševala/zaostrovala na tak način.
Ne, premoženje ne more nadomestiti empatije, topline, tega, da se rad stisneš v objem in se počutiš kot doma, vonja, ki te privlači, … Kako ti denar pomaga v postelji premagati odpor, ker ti oseba enostavno ne diši? Nočem niti vedeti. Ni mi jasno, kako ti lepa hiša, dober avto, drage cote, eksotična potovanja lahko nadomesti pravo ljubezen in partnerstvo.
No, različni smo si, zame premoženje pač ni dejavnik privlačnosti in nikoli ni bilo.

Ja, prav gotovo ti poznaš multimilijonarja, ki se je finančno nagomilal, da bo še naprej izigraval socialca. Skromen je. In ti zdaj propagiraš njegovo skromnost. Na tak skromen način cel globalni kapitalizem propade v nekaj mesecih in vsi “skromni” multimilijonarji z njim. Če se pohlep in kreditne sheme zaustavijo, smo kmalu nazaj v poljedelskem fevdalizmu.
[/quote]
V bistvu si opisal kaj je z danasnjim svetom narobe. Med ostalim, obsedenost z materijalizmom. Kar ni slucajnost. Ljudi se celo zivljenje indoktrinira v nekaj od cesar nimate koristi ne sami, ne druzba. Brezglavo gonjenje za statusnimi simboli Le da tega niste vec sposobni videti. Se huje. Tiste, ki ne igramo po pravilih te “normalnosti” se sikanira.

Zato pa imamo povprecneze z jurjem place, ki mislijo, da je normalno, da vozijo 20.000€ avte in zivijo financno nasponana zivljenja do penzije prepricani, da drugace ne gre, vec cas jamrajo nad malo placo, potem pa nad malo penzijo.

Uh ta slovenska obsedenost z avtomobili. Glede na to, da je na cesti ze vsak tretji bmw, audi oz drug avto visjega razreda, ne razumem, kako je lahko povprecna placa samo 1200 eur.

Kaj mi pomaga, da se tip pripelje z 50000 eur vrednim avtom, od place pa mu ostane minimalec, ker ostalo daje za lizing. A bova hodla na parking gledat njegov avto, ker mu bo bencin predrag, da bi pa se kam zapeljala? Ne hvala. Ce ze ga skesiraj na kes s postenim delom pol si car, aja pa pred tem se stanovanjski problem da je resen pa ce je avto 5000 ali par 10000. Se pa bojim da bo ta teza kr drzala, povem malo iz izkusenj, drazji oz vecji avto je imel, manjsi je bil tam spodaj.

Da komot zivis in vzdrzujes avto, naj bi bil le-ta vrednosti enoletne place. Po tem sklepam, da ima vsak tretji slovenec vsaj 2000 eur plače 😁

Jaz nimam za boljsi avto. Ce ji avto ni vsec potem si ne zasluzi imeti mene.

https://youtu.be/3-va0-hz_F0

Najdrazje vozijo biznismeni in socialci. Ne poznam ne enga ne drugega s cenenim avtom.

Socialci jih vozijo samo do drugega neplačanega obroka. Pravi bemvejaši pa babe dol dajejo v avtih. One sicer tega svojim socialnim tipom ne priznajo, ampak tako je. Pač del moderne kulture je, da ženska ne sme povedat, kaj jo v resnici rajca. Otroci ne vejo, kako je mami mladost preživela. bemvejaši pa to dobro vedo.

Niso kreditno sposobni in kupijo na keš. Saj vsi nekaj mutijo, kaki obroki daj no….

Ni čudno da si še vedno samska pri 45+ letih…

Skoraj nikoli ne vidim avta. Živim v centru Lj. kjer se običajno tudi dobim na zmenku. Peš :).
Za njegov avto mi dol visi. Imam svojega. Isto svoje finance. Pri 45ih iskat nekoga da te bo “na višjo raven pripeljal”? Patetično :). Nesposobno. Kdo to hoče.
Miljonkrat raje enega, ki so mu pomembne izkušnje in dobre stvari v življenju, ki razume da so odnosi in razmerja med ljudmi najbolj dragocena zadeva, ki jo lahko imamo, kot pa enega ki vse vrže v avto in ga občuduje vsak dan. Otročje je to. Sploh pri teh letih. Moja želja je najti partnerja ki ima podobne prioritete kot jaz. Da ima rad ljudi, se rad druži, ima rad družino, rad izkusi kaj novega, rad kam gre….za ostalo je že poskrbljeno. Samo nekoga s komer to deliš je težje najti. Mogoče bi mi šlo bolje če bi z avtom prišla 🙂

Moj sploh avta nima. Pa kaj. Zaslužim tudi več kot on. Pa me ne moti. Denar mi v bistvu nič ne pomeni. Imava lepo vezo. Nič nama ne manjka.

Lepo napisano.
Aja, jaz sem korak pred tabo. Včasih sem prišla peš, največkrat pa s kolesom :). Nekatere tipe je pa zanimal avto :).

Mah dosti ljudi vidi, da jim ne bo uspelo rešiti stanovanjski problem, potem pa našparan denar raje da za avto, vsaj da si neki privošči. Lahko si kupiš avto za 30 tisoč, ampak to je komaj kaka četrtina stanovanja.

Se pa vidi, da se ne spoznaš na avte. Ja lahko je vsak tretji višjega razreda (karkoli zate to pomeni), ampak to ne pomeni, da je drag. Večina jih je tam vsaj 10 stara. Jaz vidim zelo malo novih modelov bmw3 na cesti, starejših je ogromno, ampak ti so seveda cenejši. Recimo jaz gledam serijo 1, ogromno jih je na cestah faceliftane prve generacije, se pa povečuje tudi druga generacija pred faceliftom, faceliftane druge je že manj, tretje generacije je malo nič (in upam da pri tem ostane hehe). Najprej se poduči o modelih, kdaj je kak izšel in potem ocenjuj.

Imam sorodnike, ista familija, kjer vsi delajo v UKCLJ, vsi imajo odlične plače, čez 2k … vsi se vozijo v 15+ starih avtih imajo samo enega novejšega, če kam grejo na daljšo potovanje, z ostalimi se vozijo v službo ali pa kje tam naokoli … In kaj so mi odgovorili, ko sem jih vprašal, zakaj imajo tak stare avte? Za v službo in za tam okoli so to super avti. Poceni registracija, zavarovanje, pa še škoda ga ni tako. Pa dva sta že tik pred penzijo, dva pa sta še mlada.
Jaz imam isto dva avta. Enega imam za dolge razdalje oz. izlete, drugega pa za v službo in po okolici.


Ljubitelji BMW (ta dobrih in močnih) so vsi po vrsti nestrpneži na cesti, dobesedno izsiljujejo in tiščijo gas, pa zdi se mi da so tud zakompleksani (vsa čast izjemam, večinoma ženske ) za razliko od šoferjev npr mercedesov
[/quote]

Vozniki golfov smo za vas itak pojem dinamike in elegance 😉

Vozniki golfov smo za vas itak pojem dinamike in elegance 😉
[/quote]

Leta 1979, ko je rođo prišel v Ljubljano z golfom GTI iz Nemčije, je bila to za tiste čase brutalnost, ne dinamika, še manj eleganca. Po stari savski cesti 170 na uro, ko kamikaze. Nihče od mulcev, ki smo se peljali na zadnji klopi, tisto noč ni spal od adrenalina.

New Report

Close