Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če pride na zmenek s starim avtom

Če pride na zmenek s starim avtom

Prenoviteljica, najprej bravo! In te čisto resno in iskreno sprašujem, kako?
Zanima pa me zato, ker midva kar nimava denarne sreče. Pa si ne želiva veliko, samo streho nad glavo in malo zaloge, da ni konstantnega ekstencialnega pritiska.
[/quote]

Nekaj je posredi tudi sreče … pa to, da ne rineva z glavo skozi zid.
Pri čisto vseh nepremičninah sva imela srečo, da sva prodala na višku cen (na primer če bi zdaj) in kupovala po zmerni ceni. Nazadnje sva sicer hotela prodati stanovanje in kupiti hišo, pa stanovanje ni šlo za pameten denar, sva raje vzela hipotekarni kredit nanj … in z oddajo skoraj pokrijeva obrok. Plan je, da bova pri 60 eno nepremičnino zamenjala za majhno stanovanje v Tržaškem zalivu (Italija), kupila malo večjo jadrnico in čim večji del leta preživela na njej, ostale nepremičnine oddajala in preživela od tega plus kar bo ostalo gotovine od prodaje.
Partner je že pred davnimi leti kupil par bitcoinov malo za hec in pozneje vložil v dve drugi kripto valuti in v desetih letih se je to lepo razraslo.
Malo vlagava tudi v zlato in srebro, pa rentno varčevanje (če bo kaj od tega???). Po 65. letu bova pa oba imela tudi pogoje za penzijo. Mislim, da bi se nama moralo iziti.
Sva pa res skromna glede avtov, pohištva, imava recimo star avtodom za par tisoč evrov, majhno jadrnico za par tisoč evrov, nič razkošnega, ampak vse je uporabno in naju pripelje tja, kamor sva namenjena. Za premičnine nikoli kredita, tudi pohištvo kupujeva čim več rabljeno, tudi marsikateri aparat (recimo toplotno črpalko sva kupila par let staro). Tako res prišparaš na tisoče evrov.
Otroku sva prav tako pomagala pri nakupu nepremičnine, nekaj gotovine, deloma pa pomagava odplačevati kredit, na ostalo bodo morali počakati 🙂 Na srečo imajo podobno miselnost kot midva, niso razvajeni in ne cepetajo, da hočejo kuhinjo za 30 jurjev in novega enoprostorca …

Zanimivo, ljudje cloveka presodijo po avtomobilu. Lahko kupim avto visjega razreda za 10000 eur in bo folk mislil, vau ta pa ima. Ne vidijo pa okvar v avtomobilu pa 300000 prevozenih. In potem nam taki se naprej mecejo, ki pa imamo starejse avtomobile, jih zvozimo do konca in smo cisto zadovoljni, kako lahko vozimo stare avte, a na pijaci, ko pride racun, se prvi izmuznejo, zivijo v najemu ali imajo stavbno pohistvo iz pamtiveka, vse ostalo jim je zelo drago, bentijo nad drzavo in nad druge. Skrajni cas, da se ze v osnih solah uvede predmet FINANCE.

tista, ki pravi, da ji je vseeno kakšen avto vozi potencialni partner – laže!

nova
Uredništvo priporoča

Resno to? Primerjaš nepremičnino z avtomobilom?? Kot da bi primerjal nogometne klube v slovenski in angleški ligi… ušiva garsonjera je sto jurjev, medtem ko za ta denar dobiš že novo S klaso. To da se postavljajo s kao dobrim avtom, je samo v vaših bolanih glavah, ko so vam oprali glavo, da se bmwja ali audija ne sme imet…

Že dolgo časa spremljam kaj bi kupila, pa se navijajo cene rabljenih avtomobilov za znoret. Recimo vozim Audi A4 l. 2012 in odkupna cena je mizerna. Po drugi strani je letnik 2018 ali 2019 nesorazmerno drag. Vem, da posredniki mastno služijo, uvažajo totalke z Nemčije in jih tukaj prodajajo kot nikoli karambolirane. Tako da je loterija. Novega iz salona ne mislim kupovat, nima smisla. Menjava ni ravno nujna, bo pa avto kmalu 10 let star. Sicer je super, ni pa nov in če me kdo sodi na podlagi avta je bolje da se me je izognil.

Hm.. Z avtom se sploh vozit ne morem,ker mam fobijo na prevozna sredstva. Dva moška,ki pa sem poznala v preteklosti,en je mel en skuterček-sploh ne avta en pa enga ala twingo str 10 let. In mi je blo čist vseen. Bolj žalostno je bilo dejstvo da sta bla oba poden od človeka,težka karakterja,varalica in kurbirja.

briga me,kaj moški vozi. Mene privlači videz moškega,to me rajca. Če mi je všeč. Pa ne kako je oblečen in obut.. ampak meso,meso 😀 hehehehheh 😀

Samo zakaj ne sme biti več kot 10 let star? Zaradi potreb delovnega mesta? Se ne hecam, nekaj časa nazaj sem videl oglas na zavodu za neko delovno mesto, kjer je bil pogoj, da ne voziš avtomobila starejšega od 10 let 😀

Samo zakaj ne sme biti več kot 10 let star? Zaradi potreb delovnega mesta? Se ne hecam, nekaj časa nazaj sem videl oglas na zavodu za neko delovno mesto, kjer je bil pogoj, da ne voziš avtomobila starejšega od 10 let 😀
[/quote]

Ah ne, nima veze z delovnim mestom, tako ali tako delam od doma. Gre se za filozofijo uvodnega vprašanja – koliko vam je to pomembno…
Za tak zaposlitveni oglas pa prvič slišim haha.

Med branjem te teme sem pomislila na vse moške, ki so mi bili kdaj všeč. Niti za enega ne vem kakšen avto je imel takrat ali koliko je imel na računu, ipd.bedarije. Tisti, ki mi je nekoč še najbolj ostal v spominu kot potencijalni “za vedno” je prišel peš, do tja pa z busom. Tistih zadnjih 10 korakov njegove hoje proti meni ne bom pozabila nikoli. Ko me je v pekarni kjer sva naročila brioše od zadaj objel za pas sem mislila, da bom padla v nezavest. Tako energijo je imel, da ne znam z besedo opisati. Kot magnet. Niti v enem trenutku nisem pomislila na to kaj ima, kaj nima…ampak samo uživala v njegovi družbi. Takrat je bil tudi brez službe in me to ni niti za trenutek motilo. Vse je rešljivo in vse se da dobiti, kupiti, ustvariti, če je ljubezen med dvema, če sta za skupaj in če jima je lepo in drug brez drugega nočeta. Čisto vse.

V nasprotnem primeru pa žal, ne pomaga nobeno bogastvo, ne hiše, ne avtomobili, ne barke ne letala… kdor misli, da pri določenih letih nisi sposoben vsega iz nič ustvariti, se svoje moči sploh ne zaveda. Bolj kot “kaj je kdo ustvaril” bi me zanimalo iz kakšnega testa je in koliko mu pomenim, ali bi me zapustil v težavah, bolezni, ali pa bi bil pripravljen borbati z mano do konca ne glede na vse. Kaj lahko drug drugemu ponudiva mimo vsega materijalnega? Koliko sva si v svoji unikatnosti podobna in ali gledava v isto smer?

Med branjem te teme sem pomislila na vse moške, ki so mi bili kdaj všeč. Niti za enega ne vem kakšen avto je imel takrat ali koliko je imel na računu, ipd.bedarije. Tisti, ki mi je nekoč še najbolj ostal v spominu kot potencijalni “za vedno” je prišel peš, do tja pa z busom. Tistih zadnjih 10 korakov njegove hoje proti meni ne bom pozabila nikoli. Ko me je v pekarni kjer sva naročila brioše od zadaj objel za pas sem mislila, da bom padla v nezavest. Tako energijo je imel, da ne znam z besedo opisati. Kot magnet. Niti v enem trenutku nisem pomislila na to kaj ima, kaj nima…ampak samo uživala v njegovi družbi. Takrat je bil tudi brez službe in me to ni niti za trenutek motilo. Vse je rešljivo in vse se da dobiti, kupiti, ustvariti, če je ljubezen med dvema, če sta za skupaj in če jima je lepo in drug brez drugega nočeta. Čisto vse.

V nasprotnem primeru pa žal, ne pomaga nobeno bogastvo, ne hiše, ne avtomobili, ne barke ne letala… kdor misli, da pri določenih letih nisi sposoben vsega iz nič ustvariti, se svoje moči sploh ne zaveda. Bolj kot “kaj je kdo ustvaril” bi me zanimalo iz kakšnega testa je in koliko mu pomenim, ali bi me zapustil v težavah, bolezni, ali pa bi bil pripravljen borbati z mano do konca ne glede na vse. Kaj lahko drug drugemu ponudiva mimo vsega materijalnega? Koliko sva si v svoji unikatnosti podobna in ali gledava v isto smer?
[/quote]

Točno to. So true,moj podpis!

Ja še tole – vsi, ki jih poznam (ki so imeli) Aston Martin, Maseratti, Porsche, BMW 7 nov – moški gnili do amena. T.i. “new money” – brezobrazni, polni sami sebe, v glavnem niso niti za ponucat in še to, 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih je v osebnem stečaju zdaj, ker nimajo pojma kako delati z denarjem oz. jim stopi v glavo. Kupujejo jahte (30 m), vile na morju, se k.rčijo na vse možne načine, ne pomislijo pa na to, da cashflow lahko tudi usahne.

Hudo, ena omenja Dacio, da to pa ni ok.
Jaz pa si ravno ogledujem Dacia Sandero, 7 let stara.
Sredi 40ih, univerz. izobrazba, že leta brez avta. No zdaj bo pa Dacia, ki bo odganjala pleharje :).

Bo Dacia tvoje sito za pleharje. 😊

Bo Dacia tvoje sito za pleharje. 😊
[/quote]

Hja, zadnja leta sem tako samo na biciklu. Očitno je sito pregosto. Bo to z Dacio mogoče vseeno malce boljše.
Ampak me pa nekaj zabava. Jaz bom imela poceni avto. Pa nič kreditov. Eni imajo pa fajne avte, zakreditirani pa do kraja.
Jaz si lahko privoščim in dam odpoved v bedni službi pa grem v nesigurno službo. Kdor je pa ves zakreditiran pa mu lahko po glavi serjejo pa si ne bo upal menjat slabe službe za neko nesigurno službo.

Enim je pač pomemben avto. Meni pa je bolj pomembno, da nimam kreditov.


Plehci in plehice svoj manjvrednostni kompleks in notranjo praznino kompenzirajo z zunanjim bliščem in plehom.

Meni se zdi neka srednja pot najbolj primerna. Tistih z 15 let starimi avti za par sto eur tudi ne razumem. Ok, ne rečem, dokler se voziš sam, ali pa samo kje po mesto, morda ni važno. Jaz pa imam tri otroke in gremo včasih tudi kakšno daljšo turo in se enostavno ne upam imeti neke stare gare. Imel sem že vse živo avte, stare in nove, tudi znamke od renoja in seata do mercedesa in BMW-ja in sem prišel do spoznanja, da je dober avto nov(ejši) avto. Ne bo crknil, ko greš z torkom nekam (naša je z Mercedesom ostala v hudem nalivu z dvema jokajočima otrokoma v avtu – nikoli), bo bolj varen (pri prečevanju nesreče kot pri tem, kaj se zgodi, če ne nesreča).

Poglej crash teste, boš šokiran, kako majhna razlika je med 20 let starimi in novimi avti. Piskanje, če nisi pripet, je pol zvezdice … Če si tak debil, da si ne znaš brez piskanja sam pripeti pas, potem seveda misliš, da so novejši avti fuuuuuul varnejši. Govoriš nekaj o daljših poteh – na AC ti pa pri 120, 130 pomaga samo bog, noben airbag in kletka in mečkanje in isofix in piskanje.
Jaz sem šla sama z 18 let starim avtom in tremi otroki s šotorom po Evropi.

kaj pa če pride na zmenek brez avta?

Ko sem pregledovala naslove tem, sem obnemela, da nekdo lahko v teh časih sploh gleda na materialne dobrine, pleh, denar. Ljudje božji, avta denarja ne bomo nesli na oni svet, ali je sploh še kdo v tej nori družbi toliko na trdnih tleh, da opazi še kaj drugega kot avto?! Ste kdaj slišali za pogovor, nasmeh, dušo, duhovnost? Življenje je minljivo, posvetite se en drugemu ne pa tekmovat z BMW in ne vem kaj še vse. Na zmenku bodite trezni, nasmejani, pozitivni, pridite peš, ali karkoli že imate. Tudi če se vozite z avtom za 200 € in kaj se bo zgodilo? Avto naj vam ne bo merilo, kakšen je nekdo človek, kakšen je po duši. In poglejte malo črno statistiko na slovenskih cestah. Je vredno?

Sem prebrala večino postov.
A če zdaj napišem svojo izkušnjo (iz zadnjega leta in pol), garant mi nihče ne verjame. 🙂

Oooo… Ja dobr jutr… U had enough peace?

Rajsi vidim da se pripelje neka prizemljena na nekem starem kolesu, brez pufov in razvaljenim zivljenjem kot pa neka vase zagledana tepka podnajemnica v na lizing vzetem bmwju ki sploh ni njena last ampak last banke.

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Poznam umetnika (48 let), ki ima ‘samo’ kolo, ampak ženske, ki so resnično na nivoju, so dobesedno nore nanj. Nore. To ne moreš verjeti, kot kure okrog petelina!

Vsi tipi z hudimi ‘makinami’ se lahko samo skrijejo pred njim.

Je pa res tako, bolj kot je tip grd, antipatičen, star in nezanimiv …. boljši avto mora imeti, da ga ženske sploh opazijo. Katera pa želi biti z grdim in nezanimivim tipom – zastonj?
Nobena.
Je treba plačati pošteno, da ti potem ženske lažejo v ksiht, kako te imajo rade, a ne?

Šarmantni, čedni, duhoviti moški, sploh umetniške duse … so že sami po sebi dovolj zanimivi, da jih ženske opazijo … ne rabijo statusnih simbolov, igrač in ostale krame, na katero bi lovili (plehke) ženske.

That it.

Kot sem napisala, eni moški so spraševali kje imam avto, če sem bila peš.
Če sem bila s kolesom večinoma niso spraševali, eni so pa tudi vprašali kak avto imam :).
To so bile spletne zmenkarije.
Marsikater moški pa že pred srečanjem sprašuje po avtu :).

Kot sem napisala, eni moški so spraševali kje imam avto, če sem bila peš.
Če sem bila s kolesom večinoma niso spraševali, eni so pa tudi vprašali kak avto imam :).
To so bile spletne zmenkarije.
Marsikater moški pa že pred srečanjem sprašuje po avtu :).
[/quote]

Ženske imate itak toliko izibre (po raznih portalih itd…), da pač greš na naslednjega. Vsaj jaz bi šel na vašem mestu. Kaj mene briga, kakšen avto ima ženska? Ok, če je zanemarjen, to morda nekaj pove o karakterju, sicer mi pa nikoli ni bilo važno. Za te, ki imajo boljše, si itak vsi mislijo, da so ljubice oziroma “žene po poklicu”.

Kar bi me morda motilo, bi bilo to, da ne bi imela izpita. Taka ti potem “visi za vratom”, in niti ne more sama nikamor. Ok, v kakšnem večjem mestu ni problem, izven tega pa kar, sploh če so prisotni kakšni otroci. Je imel pokojni oče eno tako in je imel precej dela, da jo je zvozil okoli. Sej če jo imaš rad, greš tudi čez to, samo najbolj fajn pa ni.

Pa ne mislit, da imajo kar vsi izpit. Nimajo. Poznam vsaj tri take, res pa da so vse v dolgotrajnih zvezah in pač ni bilo potrebe. Če pa taka ostane sama, ima pa po moje kar problem.

Poglej crash teste, boš šokiran, kako majhna razlika je med 20 let starimi in novimi avti. Piskanje, če nisi pripet, je pol zvezdice … Če si tak debil, da si ne znaš brez piskanja sam pripeti pas, potem seveda misliš, da so novejši avti fuuuuuul varnejši. Govoriš nekaj o daljših poteh – na AC ti pa pri 120, 130 pomaga samo bog, noben airbag in kletka in mečkanje in isofix in piskanje.
Jaz sem šla sama z 18 let starim avtom in tremi otroki s šotorom po Evropi.
[/quote]

Ni čisto tako. Pred leti je bil en tak fajn dokumentarec, kjer so s crash testi primerjali 20 let stare avte, če se prav spomnim letnik 1992 in 2012. Razlika je bila ogromna! Že pri trkih 60 km/h, je bila lutka (skupaj z volanom) v Fiesti 1992 praktično na zadnjih sedežih. Letnik 2012 pa brez vidnejših poškodb (predvsem zaradi airbagov), razen nekaj malega pri kolenih, vrata so se dala še odpreti.

New Report

Close