Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če pride na zmenek s starim avtom

Če pride na zmenek s starim avtom

Ni čisto tako. Pred leti je bil en tak fajn dokumentarec, kjer so s crash testi primerjali 20 let stare avte, če se prav spomnim letnik 1992 in 2012. Razlika je bila ogromna! Že pri trkih 60 km/h, je bila lutka (skupaj z volanom) v Fiesti 1992 praktično na zadnjih sedežih. Letnik 2012 pa brez vidnejših poškodb (predvsem zaradi airbagov), razen nekaj malega pri kolenih, vrata so se dala še odpreti.
[/quote]

Pišemo leto 2021 in 15 let stari avti so letnik 2006, letnik 1992 bodo pa drugo leto oldtimerji. Primerjaj fiesto 2000 in 2021. In primerjaj fiesto 1992 in passata 1992, če že. Jaz sem recimo pogledala za svoj avto in je razlika med modelom 1997 – 2000 in zadnjim modelom pol zvezdice na splošno, za pešce je bil pa starejši avto celo varnejši!!!

Ženske imate itak toliko izibre (po raznih portalih itd…), da pač greš na naslednjega. Vsaj jaz bi šel na vašem mestu. Kaj mene briga, kakšen avto ima ženska? Ok, če je zanemarjen, to morda nekaj pove o karakterju, sicer mi pa nikoli ni bilo važno. Za te, ki imajo boljše, si itak vsi mislijo, da so ljubice oziroma “žene po poklicu”.

Kar bi me morda motilo, bi bilo to, da ne bi imela izpita. Taka ti potem “visi za vratom”, in niti ne more sama nikamor. Ok, v kakšnem večjem mestu ni problem, izven tega pa kar, sploh če so prisotni kakšni otroci. Je imel pokojni oče eno tako in je imel precej dela, da jo je zvozil okoli. Sej če jo imaš rad, greš tudi čez to, samo najbolj fajn pa ni.

Pa ne mislit, da imajo kar vsi izpit. Nimajo. Poznam vsaj tri take, res pa da so vse v dolgotrajnih zvezah in pač ni bilo potrebe. Če pa taka ostane sama, ima pa po moje kar problem.
[/quote]

Mi na kraj pameti ne pade se še kdaj ukvarjat s portali. Sem jih več sprobala pred leti pa ne bi več hvala.

Z leti ugotoviš (eni prej, eni kasneje), da je edino kar šteje KVALITETNI MEDOSEBNI ODNOSI. In ker kvalitetnega človeškega odnosa z avtom ne morem imeti, se toliko bolj trudim v smeri odnosa z možem, kar pa terja čas, energijo in trud. Denar je torej na enem 4-5 mestu po pomembnosti. Zato se tudi že celo življenje voziva s starimi avti. Se imava pa midva rada. Tudi še po 20 letih.

nova
Uredništvo priporoča

Pišemo leto 2021 in 15 let stari avti so letnik 2006, letnik 1992 bodo pa drugo leto oldtimerji. Primerjaj fiesto 2000 in 2021. In primerjaj fiesto 1992 in passata 1992, če že. Jaz sem recimo pogledala za svoj avto in je razlika med modelom 1997 – 2000 in zadnjim modelom pol zvezdice na splošno, za pešce je bil pa starejši avto celo varnejši!!!
[/quote]

Saj imaš na youtube cel kup primerjav med 20 let starimi in novimi. Verjetno točno za fiesto 2000 in 2021 ne boš našla,se pa najde za druge avte.

Vaš link

Govoril sem seveda za tiste, ki to uporabljajo. Vsaj tako sem sem razumel to temo. Ker nekako si predstavljam, da pride do teh situacij, ko se ljudje spoznajo nekje online. Če se v živo, potem se itak že vidi kaj in kako je, a ne?

Lastnih izkušenj s tem nimam, sem že predolgo poročen, tako da sklepam bolj po tem, kaj se drugi pogovarjajo.

Mi pa je fascinantno, kako vsi gledajo toliko na znamko, ne na model. Dobro Dacia res ki ima samo dva modela, ampak Mercedesi niso vsi razreda S. Tako kot pri Renaultih dobiš določene premium modele. Pri japonskih avtomobilih ni tako. Kaj če vam nekdo reče, da ima Toyoto? Je to nekdo, ki ima avto višjega razreda? Ali pa npr. Honda? Dobro res, da ima Toyota npr. Lexus, to še vedno prihaja iz Toyote, sicer pa te znamke avtomobilske analfabetke sploh ne poznajo. Tukaj pa, nekdo ima BMW, joj si je privoščil, čeprav ima na koncu 114i. Kaj pa Smart, smatrate kot Mercedes?

Pustio je dva mora da se dodiruju,

između njih je pregrada i oni se ne miješaju –

pa, koju blagodat Gospodara svoga poričete?!

https://themaritimepost.com/2021/01/19/video-why-the-atlantic-and-pacific-oceans-dont-mix/

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

New Report

Close