Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če voziš s prevozi.org druge, je ja lahko to še lep zaslužek?

Če voziš s prevozi.org druge, je ja lahko to še lep zaslužek?

joj zdaj se je našlo nekaj pametnjakovičev, ki mislijo da se s prevozi služi — sicer pa če tako mislite kar veselo na delo…

jaz sem uporabnica teh prevozov – no in najprej malo matematike z moje strani —pot Ljubljana – Murska Sobota in/ali obratno traja z busom od 2.5 do 3.5 ure in stane 13 EUR. Vlak pa vozi v najboljšem primeru 3.5 ure in stane 19 eur, ali pa 4.5 ure in stane 13 EUR.
Preko prevoz.org se voziš dobro 1.5 uro in prispevaš 7 ali 8 EUR.

sedaj pa nekaj o voznikih – večinoma so to delavci v UKC…od zujfa naprej jim ne povrnejo celotnih potnih stroškov. prav vsi bi radi delali doma ali pa vsaj bližje, pa za njih dela ni. in ker nočejo živet od socialne podpore se pač vozijo vsak dan v LJ. javni promet seveda odpade in meni se zdi več kot smiselno, da se ne peljejo sami, ker potem bi tudi bankrotirali. v avtu smo ponavadi dva ali pa maksimum 3 potniki.in zdaj če se vam zdi tak greh, da eni medicinski sestri na mesec ostane 50 eur od potnih, ste pa tudi ……(vstavi poljubno) vsem tako ustreza!

Daj ga srat. Po kakšnem izračunu?[/quote]

kaj hočeš reči, da je poraba bencina toliko večja, ker je poln avto, da se ne pokrije stroškov, oz. po tvoje nisi v plusu?[/quote]

Nič nočem reči, naredi poračun potnih stroškov in razloži, kako prideš do 900 eur :p

Obdavčeno resda ni, je pa vredu, da si razdeliš/zmanjšaš stroške bencina/dizla. Ampak kot lastnik avtomobila imaš še vedno velik odgovornosti (nesreče) in moraš poskrbet za amortizacijo, zavarovanje itd.

kaj hočeš reči, da je poraba bencina toliko večja, ker je poln avto, da se ne pokrije stroškov, oz. po tvoje nisi v plusu?[/quote]

Nič nočem reči, naredi poračun potnih stroškov in razloži, kako prideš do 900 eur :p[/quote]

Ne govorim o točni cifri, a najbrž se strinjamo, da če se dnevno voziš zaradi službe in dobiš stroške povrnjene, oz. oba, hkrati pa še imaš poskrbljeno, da imaš “napolnjen” avto potnikov v obe smeri – si konkretno v plusu.

Jaz sem včasih koga peljala, dokler mi znančev dogodek dal misliti. S sodelavcem sta se skupaj peljala v službo in imela prometno nesrečo. Kljub temu, da je imel znanec nezgodno zavarovanje za voznika in sopotnike, ga je sodelavec tožil za dodatno odškodnino in tožbo dobil. Žal ne poznam obrazložitve sodbe in točne dinamike nesreče, vem pa, da bo znesek še kar nekaj časa odplačeval. Tako da zdaj, jaz osebno, ne vozim nikogar, če ni prav nujno.

oh ja, a se ti ne da računat 🙂

To je ena boljših stvari. Ne vem, če gre ravno za zaslužek kot takšen, definitivno pa voznik vsaj delno pokrije svoj del stroška vožnje, na drugi strani pa ljudje prišparamo tako na vožnji glede cene kot časa.
Po sili razmer, kjer sem vsaj 1x tednsko uporabljala določeno relacijo cca mesec in pol, lahko rečem, da sem na času ogromno prišparala, glede stroškov pa vsaj za polovico, če bi morala v obratnem plačati bus ali vlak.
Tudi z vozniki/cami imam zelo dobro izkušnje, razen enega, ki se je med vožnjo cel čas pogovarjal in pisal smsje. Saj sem ga opomnila, pa je rekel, da jih bo enkrat itak fasal, če ne drugače s policijsko globo. Sredi avtoceste tudi ne morem izstopiti, mar ne?
Ni pa to za vzeti, da ima nekdo vsak dan določeno število ljudi, včasih nimajo nikogar, včasih imajo enega, včasih imajo vse zasedeno. Tako da računati na zagotovljenost ravno ni.

Če vas pa skrbijo tožbe, kot npr. Moni de Bučo, je pa še toliko bolj na mestu, da ste previdni voznik. Če niso okoliščine drugačne in niste krivi za povzročitev nesreče. Kot bi bil npr. tisti, ki je smsaril in imel govorne vaje med vožnjo. In je gledal zgolj nase, ne pa tudi za zavarovanje potnikov.

Itak pa tudi nekateri pravijo, da bi bilo potrebno ukiniti stroške malic in voženj, kar bi bilo izvedljivo, če bi se neto plača razbremenila. Da bi sledili primerom iz ostalih držav EU, s katerimi se radi primerjamo o vsem, le glede plač pa čisto nič. In v takem nihče ne bi pogrešal teh dveh zneskov, ker bi bile neto plače vsaj toliko višje. Je zaskrbljujoče, da si nekdo ne upa niti na bolniško, ko resnično zboli, ker bo na ta račun dobil manjšo plačo. Če človek ne bo imel za bolniško, potem tudi elita zdravnikov ne bo potrebovala drastičnih napredovanj od 57. razreda naprej. Ker res govorimo o celotni populaciji zdravnikov oz. medicinskega osebja, ki se jih je sploh tikala stavka.
Če ste že sami vse skupaj namešali.

S prevozi se vozim že vrsto let, včasih kot uporabnik, včasih kot voznik. Nekega bajnega zaslužka v tem ni, si pa vsaj nekaj stroškov pokrijem. Hitreje in ceneje je iti s prevozi kot z javnim prometom, slabih izkušenj nimam.

Da bi služil s tem je po moje bolj težko, ker nimaš zagarantiranih potnikov, včasih greš tudi sam na pot, kljub temu, da je oglas že 3 dni zunaj.

Torej naj država ukine malico in vožnjo kot strošek povrnitve, če bo zvišala do dostojnosti tudi neto plače, ki so primerljive s tistimi, ki se venomer primerja, z vsemi ostalimi jajci. Ko bomo pri plačah rasli tudi javno, ne bo niti govora o javnih dobrinah, ki so venomer na tapeti. Niti zdravstvo.

Tale je zrel za prijavo, sploh, če je v službi v JU.[/quote]

Zakaj? Kaj ima JU s tem? In kaj dela narobe?

Tale je zrel za prijavo, sploh, če je v službi v JU.[/quote]

Zakaj? Kaj ima JU s tem? In kaj dela narobe?[/quote]

Potenca je napačna, če je tako zastaviš.

Vozila sem tako po Sloveniji kot med evropskimi državami preko Prevoz.org

Če nisi kak poseben primerek kot nekdo, ki vozi še ženo … Imaš povrnjen samo del stroškov za gorivo. Vsekakor pa se ti večkrat zgodi, da imaš bolj prazen avto ali 1-2 potnika kot pa polno. Največ je povpraševanja ob nedeljah zvečer, ponedeljkih dopoldne in pa petek popoldne. Včasih so tudi četrtki zvečer dobra priložnost.
Vendar če se to greš, moraš voziti zelo previdno, avto izpraven. Kot že omenjeno amortizacija, popravila in redni servisi, zavarovanje. Dobro je imeti nezgodno zavarovanje za potnike. Tudi avto mora biti kar soliden. Če je karkoli narobe, te lahko ponudniki na portalu označijo.
Del stroškov ti bo povrnjen, ampak ne računaj s polnim avtomobilom. raje računaj, da boš na teden (tudi sobote in nedelje vštete) dobila nekje 15 eu največ. Najbolj se ti splačajo kratke relacije, kot v mojem primeru Slovenske Konjice – Celje. Večje relacije kot so MB-CE ali CE-LJ se ti zaradi porabe in servisov na kilometrino dobiček ne pozna več toliko. Najmanj pa se da “zaslužiti” z relacijami izven Slovenije. Sama sem zaradi dela dosti vozila na relaciji Ljubljana Reka in Ljubljana/Maribor-Stuttgart. Tam si dejansko pokriješ stroške tunelov ali kako vinejto, bencina in ostalega pa niti ne.

Eno dobro leto študija sem bila kot sopotnik. Tudi takrat nisem opazila nekega navala, tako da smo se večinoma vozili 2,3 zelo redko 4 v avtu. Da bi pa napolnila 5 – pa kot višje napisano, moraš naleteti na gužvo ob določenih dnevih tedna. Ampak tudi takrat je ponudb več tako kot povpraševanja. Torej ni zagotovila.
Seveda pa poskusi, če imaš pogum prevzeti tolikšno odgovornost (vsi ti študenjte in delavci imajo doma ali starši in/ali otroke). Nekaj cekinčkov pa le bo.
Te pa opozorim, da karkoli ne bi bilo v redu v tvoji vožnji, načinu, kulturi ipd. Vedi, da se to na protalu hitro razve, pa tudi redni potniki si hitro zapomnijo, katerih telefonski številk ne bodo več klicali.

Valjda ej, to se služ na velko…probej jest bi takoj sam vozniškerga nimam!!!
Ma ful ej golkhjufajo ti k vozjo,vse na šverc pokasirajo,pa konkurenco aVtobusarjem delajo!
Zaslužjo,kaj ej sej lohk dopoldan 4 komade v Koper pelješ ob 12h nazaj u Lublano valjda spet vsaj 3, pupoldne ej pa na Bizeljsko 4 komade pa nazaj 4 komade, ej mani na roke dobr fuuuul!!

To se pa neb blo treba pelat nikol, če neb blo le iz deca, na drugi strani pa babe. Pa se zmetna, ko vaju bo kdo prijavil. A je tko uredu? Tista na 4 je pa zlo neosebna, ker se v malem avtu lahko popa tudi 4. Nisem hotla. Pa me je še zajebala tik pred nosom, edina. Meni pa mudilo na vrat na nos. Jebi ga. Zmete se, tudi s tistim iz krajna, ki je podoben.

Huh.

Kot sem rekla, izkušnje so zelo pozitivne. Naj pri tem ostane. Mogoče ni odveč, če se koga preveri!

Take je popolnoma prav, če ste označeni. A z izpravnim avtom, servisom itd. greste na cesto samo zato. ker se bojite, da strank ne bi dobili?

Take je popolnoma prav, če ste označeni. A z izpravnim avtom, servisom itd. greste na cesto samo zato. ker se bojite, da strank ne bi dobili?[/quote]
Jaz sploh ne razmišljam, da avto ne bi bil izpraven za mene in moje domače potnike 🙂 Sem pa kot sopotnica videla marsikaj, pa tudi slišala marsikaj. Zato napišem raje preveč kot pa premalo.

New Report

Close