Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čedalje večja beda

Čedalje večja beda

Naštej nekaj naravoslovnih poklicev, če znaš.

in kam spadas ti?med bistre bogatune?mislim da človek mora bit malce pokvarjen da se bogati na račun drugega,Morda se motim,sem samo ženska in se monovka :-)[/quote]

zaakj na račun drugega?? pa naj se bogatijo zarad mene…zarad njih nimam nič manjšo plačo…imel pa bi jo v primeru, če bi bil neiznajdljiv lenuh…

Naše fakultete so dobre. Problem pa je, ker je malo ali nič praxe in pridejo diplomanti ven brez blage veze kako se dela posel. Če bi bilo recimo vsaj eno leto na Ekonomskem faxu posvečeno praxi in bi študenti dejansko delali v podjetju bi bila stvar marsikje drugačna.

A tako pač je. Dokler se fakultete financirajo iz proračuna niti nimajo interesa, da bi kaj spremenile.

------------------------------------------------------------------------------ Starši pazite na svoje najstnice. https://www.youtube.com/watch?v=Urw-iutHw5E

prvo boste kle eni papki, doumeli da imamo kapitalizem. nekdo ki kaj zna z rokami, bo tudi imel dovolj za 1 sobno stanovanje plus stroške plus avto plus še kaki luksuz. ja?? pa mi ne govorit.
vodovodar, električar, mehanik, keramik, računalničar navad, parketar, malar, vsi služijo zel odobro. kolega je mojter za vodovod. zaslužek kumot 15 jurjev na mesec. kupi za 5 jurjev opremo in dela. DELA JA!!! NE HODI V ŠOLO AMAPK DELA!!!! že od 18 leta dalje DELA!!!
od 22 leta naprej ima svojo podjetje. stric in nek bratranec pomagata. kao zaposlena!!!
ima vse kar potrebuje. pa še več!!!!
pa je prvo lepo sam bil na praksi, nato pri privatniku, ko se je naučil je rekel dovolj tega drkanja. grem jaz na svoje. je lepo počasi začel, je dobi lstranke počasi. ustno izročilo, reklama.
in je to to. sedaj iam toliko dela, da se ven ne vidi. ja??
pa je spsoben naredit uni faks kumot. pa ne vidi smisla. če rabi dohtortja gre privat, če nuca avto gre po novega na firmo, če nuca za življenje ima dovolj na računu.
sam ne bluzite no.

Tudi ponudba je bila pred 20-imi leti na trgu precej drugačna kakor danes, dandanes marsikdo želi ali mora imeti nekaj, čeprav ne rabi. Hrana pa se ne ceni, ravno tako ne pijača, bencin, alkohol, cigareti, nepremičnine, avti,….ponudba raste, a rastejo tudi cene kar po mnogih ekonomskih teorijah to naj ne bi šlo skozi, a v praksi pa gre – >ravna ta pohlep ponudnikov najbolj vpliva na vse večji pojav revščine.[/quote]

Edino kar se draži, je alkohol, cigareti , hrana v gostilni in bencin..jasno, tisto, kar državi najveć prinese, ker se največ konzumira…vse ostalo je napol zastonj, če pogledaš, kaj si si lahko privoščil za plačo pred 20 imi leti in kaj za zdajšnjo…
Pa kdo je kriv bedakom če kupujejo en kup brezvezne šare ki jo ne potrebujejo…
Sadje, zelenjava, meso, itd…to je vse napol zastonj….prav tako osnovne potrebščine… higiena, oblačila, itd..

Če bi vsi brezposelni začeli ponujati vodoinštalaterske, električarske, mehanične, parketarske, keramičarske, zidarske, malarske, računalničarske in druge storitve, bi vsi privatniki propadli ali delali samo še za drobiž. Zato to ni rešitev, da vsi začnejo delati z rokami, sploh pa obrtniki si tega ne želijo.

Tudi ponudba je bila pred 20-imi leti na trgu precej drugačna kakor danes, dandanes marsikdo želi ali mora imeti nekaj, čeprav ne rabi. Hrana pa se ne ceni, ravno tako ne pijača, bencin, alkohol, cigareti, nepremičnine, avti,….ponudba raste, a rastejo tudi cene kar po mnogih ekonomskih teorijah to naj ne bi šlo skozi, a v praksi pa gre – >ravna ta pohlep ponudnikov najbolj vpliva na vse večji pojav revščine.[/quote]

Edino kar se draži, je alkohol, cigareti , hrana v gostilni in bencin..jasno, tisto, kar državi najveć prinese, ker se največ konzumira…vse ostalo je napol zastonj, če pogledaš, kaj si si lahko privoščil za plačo pred 20 imi leti in kaj za zdajšnjo…
Pa kdo je kriv bedakom če kupujejo en kup brezvezne šare ki jo ne potrebujejo…
Sadje, zelenjava, meso, itd…to je vse napol zastonj….prav tako osnovne potrebščine… higiena, oblačila, itd..[/quote]

Vse je na pol zastonj. Sorry, ti nimaš tri čiste o ekonomiji, o rasti cen, o rasti ponudbe. Zelenjave in sadje sta poceni?! Res se mi ne ljubi prepirat z bedakom, ki vozi avte za jurja 😛

Naštej nekaj naravoslovnih poklicev, če znaš.[/quote]

Ne,ne znam.Prosim razsvetli me…Mimo katerega družboslovnega faxa pa si ti hodil pit,da si tak pameten?

OMG, ta še vse šolnike poščije, v 8 letih je to milijon in pol € (brez nabave opreme).

Delo se še vedno najde, to je res ampak le za zdrave ljudi. Kaj pa tisti ki so zaradi psihičnih ali fizičnih težav nezmožni dela? Takim se slabo piše.
Meni osebno dela nikdar ni bilo težko dobit. Nisem redno zaposlen tako da vedno delam za določen čas in zamenjal sem že precej šihtov ampak res nikoli mi ni bilo treba bit brez dela več kot 14 dni.

Seveda je treba hodit osebno na pogovore ker pisat prošnje in čakat na odgovore je enako nič.

Ampak vse to pod pogojem da je človek zdrav.

************************** § ▲ !

Edino kar se draži, je alkohol, cigareti , hrana v gostilni in bencin..jasno, tisto, kar državi najveć prinese, ker se največ konzumira…vse ostalo je napol zastonj, če pogledaš, kaj si si lahko privoščil za plačo pred 20 imi leti in kaj za zdajšnjo…
Pa kdo je kriv bedakom če kupujejo en kup brezvezne šare ki jo ne potrebujejo…
Sadje, zelenjava, meso, itd…to je vse napol zastonj….prav tako osnovne potrebščine… higiena, oblačila, itd..[/quote]

Vse je na pol zastonj. Sorry, ti nimaš tri čiste o ekonomiji, o rasti cen, o rasti ponudbe. Zelenjave in sadje sta poceni?! Res se mi ne ljubi prepirat z bedakom, ki vozi avte za jurja :P[/quote]
Ja…če se mal znajdeš, dobiš vso zelenjavo in sadje povprečno za manj kot euro za kg…če je to zate drago, se pa tud men ne da s tabo…

Vse je na pol zastonj. Sorry, ti nimaš tri čiste o ekonomiji, o rasti cen, o rasti ponudbe. Zelenjave in sadje sta poceni?! Res se mi ne ljubi prepirat z bedakom, ki vozi avte za jurja :P[/quote]
Ja…če se mal znajdeš, dobiš vso zelenjavo in sadje povprečno za manj kot euro za kg…če je to zate drago, se pa tud men ne da s tabo…[/quote]

tisto v zvezi z avti za jurja, je pa tko..mislm da gre tle za tipično folžijo, ker večina ljudi ni sposobna sprejet, da se nekdo vozi v avtu za jurja, ki je tri range višji od njegovega, in ima manj stroškov na letni ravni…da ne govorimo o nabavni ceni…..
Se ni treba pregovarjat, ti se samo strinjaj, pa bo vse ok…

New Report

Close