Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek celoletne gume da ali ne

celoletne gume da ali ne

Hmm, nevem zakaj bi ne bile celoletne gume dobre tudi na daljše razdalje?
Orkaš, sej nevem no, jaz grem največ do morja poleti, pol pa glih zimske tud ne bodo tanajboljš…ampak z leti sem se nekako poskušam držat pod 130, za tako vožnjo pa tudi zimske mogoče ne bi bile tolk švoh….ker dvojih zagotovo ne bom kupovala:-)

Sem že v začetku postavila vprašanje, kakšne gume kupim, da bodo za celo leto? Ja , vem,da so za poleti letne, pozimi pa zimske. Ampak bom imela za vse leto ene in iste gume, samo za to gre.[/quote]

Ko boš to obžalovala in stala ob razbitem avtu, bognedaj koga poškodovala… se pa spomni na to temo.[/quote]
Če imaš zimske, se pa ne zaletiš??

Ne razumem ljudi, ki sparajo pri varnosti.
Za avto in bencin imate, za gume pa ne?

kaj hočeš s tem povedat???

imam celoletne goodyear 4 season – ocenjene so v tej tabeli skupaj z zimskimi – in ocena je priporočljivo, marsikatere zimske ostanejo za njimi… tako da ne vem zakaj taka fama,d a samo ker se imenujejo celoletne, da so zanič… je treba ocene pogledat in modele – očitno tudi kar vse zimske zsamo zato, ker se jim reče zimske niso dobre za zimo in so očitno te celoletne pred zimskimi…
tako da avtorica najdi gume konkternio ki jih hočeš in preveri kakovost oceno skladno za razmere in potrebe vožnje kot jo ti imaš.
še lin ocen tega tipa celoletnih , ki jih imam jaz:
http://siol.net/media/oldcdn/doc/AMZS_zimske_gume_2008_175.pdf… pa imam jaz novejše kot 2008

Hvala lepa za mnenje o celoletnih gumah…saj res, pa kaj bi jih potem sploh izdelovali, če so tolk zanič?!
Ja, nekateri me kregajo, da nimam pojma. Marička, pa če bi bila tolk presvetljena v zvezi z gumami, zakaj bi potem tleki sploh vprašanje postavljala?! Konec koncev pa še vulkanizerji ne vedo, kaj bi povedali, sem ene tri klicala in vsak je imel svoje mnenje, pa kako naj jaz vem, ki sem laik ?! Pa so strokovnjaki….pa naj ga imam še jaz, ko bom vse tele zapise prežvečila in si ga ustvarila:-)

Drugače pa, jaz zelo zelo dobro vem, kaj je varnostna razdalja!

Hvala lepa za mnenje o celoletnih gumah…saj res, pa kaj bi jih potem sploh izdelovali, če so tolk zanič?!
Ja, nekateri me kregajo, da nimam pojma. Marička, pa če bi bila tolk presvetljena v zvezi z gumami, zakaj bi potem tleki sploh vprašanje postavljala?! Konec koncev pa še vulkanizerji ne vedo, kaj bi povedali, sem ene tri klicala in vsak je imel svoje mnenje, pa kako naj jaz vem, ki sem laik ?! Pa so strokovnjaki….pa naj ga imam še jaz, ko bom vse tele zapise prežvečila in si ga ustvarila:-)

Drugače pa, jaz zelo zelo dobro vem, kaj je varnostna razdalja![/quote]

Vulkanizerji bi ostali brez dela, če bi večina uporabljala celoletne pnevmatike.
Sigurno ne bodo pljuvali v lastno skledo…
Pa trgovci si tudi veselo manejo roke!

Obstajajo samo zimske in letne gume. “Celoletne” gume M+S so v bistvu zimske gume, ki jih lahko uporabljas celo leto….


očitno tudi v stroki uporabvljajo termin celoletne gume in ga razlikujejo od zimskih… torej
http://www.avtogume.com/hr/dept_3967.html
tudi pri amzs kot strokovnjalkih – pohlej si iskalnik imaš notri letne, zimske in celoletne…
http://pnevmatike.amzs.si/1150/000001/pnevmatike.aspx

Raje dobre zimske gume…pa ne kakšne Save eskimo, ki jih zradiraš v eni poletni sezoni…gume z najmanjšo obrabo so trenutno Michelinke Alpin A4…

Če imaš avto na 15 col kolesih, je to to
https://www.mimovrste.com/zimske-avtomobilske-pnevmatike/michelin-michelin-alpin-a4-18565-r15-88t

Se strinjam. Ne kupuj celoletnih. Raje imej zimske čez celo leto. Razen, če živiš na primorskem in se ne nameravaš pozimi kaj velik vozit.

Jaz imam na enem avtu celoletne, sem z njimi zelo zadovoljna. Na drugem avtu imam zimske celo leto, zelo zadovoljna. Včasih se mi res zdi, da so poleti malo nestabilne, ampak ni panike, je bolj občasni momentalni občutek, drugače avto v redu vozi. Sem šla z njimi tudi na morje, se čisto v redu obnesejo. Osebno mislim, da nikakor ni treba gume menjavat kar naprej, to je samo posel za vulkanizerje. Važno je, da v slabih zimskih razmerah imaš take gume, da ne počiš iz ceste, ampak pri nas takih zim skoraj nimamo. Če živiš v mestu je smešno, da bi delal frko iz gum vsake tri mesece. Če voziš kot kreten na avtocesti je tudi pametno, da imaš top gume. Normalnim pa tega ni treba.

Predlagam, da uporabljate tudi zimske čevlje čez celo leto. Ali pa kupite celoletne in jih imate v snegu pri -10 in poleti pri +35. Verjetno se dobro obnesejo. 🙂

Za celoletne preveri več testov, tudi tuje. Ne slovijo ravno in zelo malo jih je, ki so ok.

Boljša izbira so zimske, ki jih imaš gor celo leto (oznaka M & S). Niso idealne za poletje, ampak da bi se pa zato ljudje množično zaletavali, pa tudi ne drži. Poznam celo nekaj mehanikov in vulkanizerjev, ki ne menjavajo letnih in zimskih, samo enkrat na leto jih obrnejo, da se enakomerno obrabljajo.

V vsakem primeru pa kupi dobre gume, ne šparaj! Pa malo primerjaj cene, ker včasih na netu dobiš precej boljše cene kot pri kakem vulkanizerju in podobno.

Ne pretiravaj. In ja, zimske čevlje se da nositi tudi poleti. Poskusi. Sploh ni tako grozno.

Ne pretiravaj. In ja, zimske čevlje se da nositi tudi poleti. Poskusi. Sploh ni tako grozno.[/quote]

Malo boljše superge (z dovolj stabilnim podplatom) se lahko nosi pozimi na -10 in poleti na +35.

Jaz sem (po nekaj letni uporabi) prepričan, da zimske gume niso primerne za poletje. Pustimo ob strani obrabo. Ker so premehke na vročini avto pri zaviranju in v ovinkih kar “zaplava”. Zato sem napisal, da niso stabilne.
Pa mše o vulkanizerjih. Vulkanizerji niso strokovnjaki za gume, ampak so strokovnjakli za menjavo gum. Res je, da slišijo več odzivov strank, ki se pri njih pritožijejo, ali hvalijo določen model, to je pa tudi vse. Niso (vsaj ne po službeni dolžnosti) testirali različnih gum v primerljivih pogojih in ne vedo nič o tem, kako se trdota spreminja s temperaturo in ne znajo oceniti, kaj je slabše: zimske poleti ali celoletne pozimi. Oni le citirajo teste (verjetno so jih res prebrali več kot povprečna stranka) in poslušajo odzive strank. Niso pa strokovnjakio, kot recimo tehnilki v Savi, kjer gume precej bolje poznajo (ne glede na to kakšne delajo: kakovost izdelka je stvar strategije podjetja, ne nujno zmožnosti).


poišči vulkanizerja, ki ima SAMOmontažo um in ti bo zanesljivo pravilnoo svetoval.
Drugače pa hvalijo tiste gume, ki se jim že prah nabira v skladišču!!

Ob tej dilemi sem se pred šestimi leti odločil za zimske gume, ki so bile takrat skupno druge najboljše na testiranju in po nizki obrabi daleč najboljše med vsemi. Letno sem delal okrog 20.000km. In šele letos lahko rečem, da je oprijem na mokri cesti nekoliko slabši in da je profila ostalo le še na meji dovoljenega, torej so odslužile. Sicer pa, na razbeljenem asfaltu ali v snegu – brez pripomb! Res je tudi, da nimam športnega avtomobila in vozim preudarno, po omejitvah… Takrat sem dal 200 eur zanje, z montažo vred. Toliko za šest let – ceneje skoraj ne gre. Upam da letos najdem podobne…

New Report

Close