Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cena domačih jajc

cena domačih jajc


Lažnivka si![/quote]

Res? Na podlagi česa pa lahko mene tega v konkretnem primeru obtožiš? Bi rada slišala obrazložitev.


Lažnivka si![/quote]

Res? Na podlagi česa pa lahko mene tega v konkretnem primeru obtožiš? Bi rada slišala obrazložitev.[/quote]
Ker pač lažeš. Vsi že vemo, da si dežurna forumska lažnivka tukaj.
Le zakaj bi nekdo tebi prodajal jajca po manjši ceni, kot jih je kupi v Mercatorju?

Kakšni manjši ceni? Imaš težave z branjem, razumevanjem, morda s tem, da se ti popolnoma zamegli razum, ko kaj napišem?

Mogoče se ne sme javno objavljat imena putk. Ali pa putke ne želijo tvojih komentarjev brat, ker niso prijazni?

Kure celo leto spuščene na zravniku, dodatno dobijo le zrne, nič krmil ali kaj podobnega. 10 jajc 1,5€

Vsi ki pretiravate s tem ogljikohidratom od koruze, vam jajce ni vredno več od 10c po kos.

Večjo prehransko vrednost ima potem že jajce iz trgovine.

Še vedno 2 eur/10 kos.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

1,60 za 10 jajc. Ne vem kako se pasejo kure, nosi mi sodelavka, ki ima precej kur doma.

Ma dajte nehat težit z neumnostmi
Od kdaj si poznavalka za jajca? Pa sploh veš s čim se hranijo industrijske kure?

Mene zanima Yo kako si ugotovila da ti prodaja jajca iz trgovine?
Morda si jo videla z vozičkom jajc pri najboljšem sosedu?

Kupujem pri dveh kmetih, pri obeh je cena enaka – 2 eur za 10 jajc.

Pa to je ceneje, kot kupljena baterijska.

Videla sem, kako so tazkladali škatle jajc iz prtljažnika. Pozorna sem bila pa zato, ker mi ni znesla računica, kako lahko 20 kur da toliko jajc, da z njimi zalagaš 2 familiji doma, vse okoliške sosede, pa še piškote za prodajo pečeš :p

p.s. Za tisto, ki meni, da je bilp moje vprašanje nesramno; Če nekdo objavi oglas in ga vprašaš, če ima kakršenkoli certifikat, je to nesramno? No, saj zato pa eni že zdavnaj ne verjamemo v vse te vaše bio, eko itd. Ker takoj, ko želiš neko dokazilo, skočite v luft. Le zakaj?

pa te ne oblije rdečica, ko sodelavki za 10 jajc daš za 1(eno) kavo s smetano?

Občasno kupim po 2 EUR za 10 komadov. Vzamemo še mleko in zaokrožim navzgor.

Po moje je cena 2 EUR prenizka glede na to, koliko je dela s kurami, če imaš tradicionalno vzrejo. Smo imeli doma kure dolgo nazaj, tako da vem. Hrana stane, delo stane.

Koliko dela pa je s kurami?

Ma dajte nehat težit z neumnostmi
Od kdaj si poznavalka za jajca? Pa sploh veš s čim se hranijo industrijske kure?[/quote]

Nisem ekspertka za kure, ampak vem s čim hranijo industrijske kure.

Zaželjeno je da domačih kur se ne hrani z istim šrotom, ker potem je dokaj podoben okus in prehranska vrednost domačih kot industrijskih, kar ste pa že nekatere ugotovile.

Ni mi problem dati 23c na kos za domača hranjena z lanenimi semeni in žiti, za koruzna jajca pa ne mislim devati sosedi več kot v trgovini , torej 10c.

SIcer pa, če se okus domačih jajc ne razlikuje kaj dosti od tistih trgovinskih, potem se je vprašati zakaj…

Koliko dela pa je s kurami?[/quote]

Mogoče primerljivo s psom oziroma malenkost več.

Zjutraj se jih spusti na prosto, skuha in da hrano, menja vodo. Vmes jih je potrebno pregledat, kontrolirati, da nimajo zajedalcev. Kurnik 1x na teden fajn očistiti, pesek prečistiti in po potrebi zamenjat. Menjati slamo, žagovino v kurniku. Zvečer jih je potrebno iti zapret v kurnik. Dnevno pregledat še mrežo zaradi lisic, kun. To, če je vse ok, če se pojavi kakšna težava pa po potrebi.

Koliko dela pa je s kurami?[/quote]

Mogoče primerljivo s psom oziroma malenkost več.

Zjutraj se jih spusti na prosto, skuha in da hrano, menja vodo. Vmes jih je potrebno pregledat, kontrolirati, da nimajo zajedalcev. Kurnik 1x na teden fajn očistiti, pesek prečistiti in po potrebi zamenjat. Menjati slamo, žagovino v kurniku. Zvečer jih je potrebno iti zapret v kurnik. Dnevno pregledat še mrežo zaradi lisic, kun. To, če je vse ok, če se pojavi kakšna težava pa po potrebi.[/quote]

Seveda, to bi bilo vse krasno, savrinka. Če npr. predvidevamo, da te kure vmes veselo skačejo po travi itd. Dejstvo pa je, da jih ogromno pod “domača jajca” prodaja jajca kur, ki so zaprte v kurnikih, nekatere imajo celo omogočen izpust v ogrado okoli kurnika in to je to. In razen tega, da zjutraj nekdo kurnik odpre, natrosi hrano, zvečer pa kurnik zapre, je vse kar pišeš, bolj pobožna želja kot kaj drugega.

pa te ne oblije rdečica, ko sodelavki za 10 jajc daš za 1(eno) kavo s smetano?[/quote]

To je bolj problem previsokih marž za kavo s smetano, kot pa kupke ki kupuje jajca.

A ker je pivo v lokalu 3€, moram zato za deset jajc dati isto 3€?

Bolje da na meni kmet zasluži čisti denar, kot pa procente od trgovine. S kurami pa tudi ni dela za 8 ur na dan, kot si nekatere predstavljate.

Tale debata o tem, kak je ogromo dela s kurami me spominja na tisto, ko gospodinja mora cel dan prati,kuhati….v resnici pa par gumbov obrne.

Z desetimi kurami je manj kot za pol ure dela dnevno. Odpreš, pobereš jajca, daš hrano in vodo, vmes počekiraš, zvečer zapreš.

Če vam pa niti to ne znese, ter jamrate kak je s tem veliko dela, pa vam predlagam da počnete v življenju kaj drugega. Mogoče ugotovite, da so kure še enostavne.

Mogoče primerljivo s psom oziroma malenkost več.

Zjutraj se jih spusti na prosto, skuha in da hrano, menja vodo. Vmes jih je potrebno pregledat, kontrolirati, da nimajo zajedalcev. Kurnik 1x na teden fajn očistiti, pesek prečistiti in po potrebi zamenjat. Menjati slamo, žagovino v kurniku. Zvečer jih je potrebno iti zapret v kurnik. Dnevno pregledat še mrežo zaradi lisic, kun. To, če je vse ok, če se pojavi kakšna težava pa po potrebi.[/quote]

Seveda, to bi bilo vse krasno, savrinka. Če npr. predvidevamo, da te kure vmes veselo skačejo po travi itd. Dejstvo pa je, da jih ogromno pod “domača jajca” prodaja jajca kur, ki so zaprte v kurnikih, nekatere imajo celo omogočen izpust v ogrado okoli kurnika in to je to. In razen tega, da zjutraj nekdo kurnik odpre, natrosi hrano, zvečer pa kurnik zapre, je vse kar pišeš, bolj pobožna želja kot kaj drugega.[/quote]

Kaj kdo zavaja in goljufa nisem komentirala. Seveda ne delajo vsi lepo z živalimi. Tudi pse najdemo na verigah po njivah brez hrane in umazano vodo pa zato ne moremo trditi, da s psom ni dela in so vsi, ki imajo pse kar avtomatsko mučitelji. Je dela in to veliko.
Če ima kmet certifikat, da so jajca ekološka potem so zahteve postavljene kar visoko in kvaliteta jajc je definitivno višja. Brez certifikata je pa seveda potrebna močna selekcija pa vendar to spet ne pomeni, da je vse zanič, da noben ne dela prav.

“pa te ne oblije rdečica, ko sodelavki za 10 jajc daš za 1(eno) kavo s smetano?”

Jajca so surovina, kava s smetano pa storitev, posledično je slednja dosti dražja.

Če že primerjaš potem primerjaj eno jajce proti eni žlički pakirane kave s smetano v prahu.
Ali pa primerjaj da ti kmet še speče jajčka in postreže, proti postreženi kavi s smetano.

pa te ne oblije rdečica, ko sodelavki za 10 jajc daš za 1(eno) kavo s smetano?[/quote]

Ne.
V čem točno je težava?

Ampak pakirana kava je že pražena 🙂

New Report

Close