Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cene. Ukinila sem obrok. Samska. Kako pa vi z minimalcem

Cene. Ukinila sem obrok. Samska. Kako pa vi z minimalcem

Cene v nebo. Placo pa nimam niti minimalno. Dodajajo mi do minimalca.

Pred sluzbo sem vedno zjutraj pozajtrkovala. Dva kosa kruha med, marmelada, pasteta kar se je za zajtrk. Spila kavo z mlekom. Za malico v sluzbo sem nesla kaksno sadje. Ponavadi dva kosa. Ali dve banani, banana pa jabolko itd. Pa spila se eno kavico iz avtomata. Doma pojedla kosilo torej topki obrok. Vecerja kaksen kruh jogurt juhca kar je ostalo od kosila

Ker se je hrana dolocena podrazila ogromno. Tudi vec kot 50% placa pa ista. Sem prisiljena bila ukinit zajtrk. Torej za zajtrk ne jem nic vec, da prihranim denar. V sluzbo zdaj nosim 50% manj, da prihranim denar torej samo eno sadje. Kavo obcasno spijem ne vec vsak dan. Tudi za vecerjo sem zmanjsala za 50%.

Zivim sama imam najemnino 250€. Ce bo slo tako gor po placilu poloznic, najemnine mi ne bo ostalo nic za hrano

Zdaj bo regres ki bo sel za zavarovanje avta in kurjavo.

Kako pa vi samski z minimalno placo pa najemnino prezivite?

Sem iskala tudi drugo sluzbo. Leta. Dobila sem jo le da delam dopoldan.

 

Pozanimajte se za izredno denarno socialno pomoč (za stroške kurjave…).

Jaz sem v času študija kupila prvo stanovanje z delom preko servisa. Zdaj ob redni plači kupujem že tretje za oddajanje. Mene minimalec nič ne moti, več zaslužim z najemninami.

nova
Uredništvo priporoča

Pravijo, da je zajtrk najpomembnejši obrok v dnevu. Zato si uredite prehrano tako, da začnete jesti zjutraj. Pa paštete črtajte iz jedilnika. Po banani zelo hitro naraste sladkor in tudi hitro pade. S tega sledi, da banane dajejo občutek nesitosti in zato se banane je popoldne ko že zaključuješ s prehrano.

30 zajtrkov, to je 60 kosov kruha. Iz kile moke si lahko spečeš 1.5 kile kruha za en evro. Torej s kruhom boš prišparala 4 evre na mesec. Dodamo še 2 kosa masla, še dodatne 4 evre, pa za marmelado še 2 evra. Torej se odpoveš zajtrku in prišparaš 10 evrov mesečno.  Je mogoče, da z dodatnim delom prislužiš vsaj 50 evrov na mesec in boš lahko jedla zajtrk, pa še kaj.

 

 

moškega si najdi.

Jaz odkar sem prešaltala na petelinji zajtrk, sem vitkejše postave pa še denarja imam več.

Odgovor na objavo uporabnika
campari, 26.05.2022 ob 08:00

moškega si najdi.

Potem se ji bo še gospodinjstvo zagravžalo. Bo kar naenkrat največja žrtev, ker bo treba enkrat na teden pralni stroj vključit.

Večinoma jem OH in sladkorje. Avta nimam.

Pri meni se ni nič spremenilo.

Ne jem striktno obrokov.

Jem, ko mi služba in čas dopušča.

Aja, v službi po navadi ne jem. Pred službo ali po službi.

Odgovor na objavo uporabnika
Živim tako kot prej, 26.05.2022 ob 08:08

Večinoma jem OH in sladkorje. Avta nimam.

Pri meni se ni nič spremenilo.

Ne jem striktno obrokov.

Jem, ko mi služba in čas dopušča.

Aja, v službi po navadi ne jem. Pred službo ali po službi.

Med službo se paseš po internetu.

Vse je za nekaj dobro.

Malo se strpi. Vlada R. Goloba bo kmalu zvišala plače in pokojnine. In zamrznila cene prehranskih izdelkov ter goriva. Zopet se bosta cedila med in mleko v deželi na sončni strani Alp.

Odgovor na objavo uporabnika
Kržičan, 26.05.2022 ob 08:10

Med službo se paseš po internetu.

Eni imamo delavnike tudi popoldan. Nikoli se še nisem pasla po internetu med službo, tako, kot JU.

Prišparaj na kavi tako, da zjutraj skuhaš malo več in neseš s seboj v termovki. V Hofru imaš 50% znižan kruh malo pred iztekom, lahko daš v zmrzovalnik in jemlješ ven po rezinah. Pašteto in marmelado lahko narediš domačo, kurja jetrca so poceni, sadje kupi, ko je znižano. Kadar kuhaš, vedno skuhaj malo več in daj v hladilnik ali zmrzovalnik za naslednje dni.

Odgovor na objavo uporabnika
samo opušteno, 26.05.2022 ob 08:20

Malo se strpi. Vlada R. Goloba bo kmalu zvišala plače in pokojnine. In zamrznila cene prehranskih izdelkov ter goriva. Zopet se bosta cedila med in mleko v deželi na sončni strani Alp.

 

brez dela ne bo šlo, pa naj bo precednik vlade Golob, Janša ali Paja Patak.

Nočem strašit, ampak saj veš, da če je šlo vse gor, da bo vsak čas lastnik tvojega bivališča ugotovil, da mora zvišati najemnino 🙁
Nekako moraš priti do boljšega plačila za delo, imaš kakšno možnost?

ja te razumem, kupim tisto poceni belo štruco pa tuševo poli salamo, to imam za večerjo pa kakšne kisle kumarice poleg. v eurospinu kupim makarone, pa čaram razne omake, to si potem tudi v službo nesem. zajtrka nimam, spijem samo črno kavo – sem črtala mleko, čisto predrago, občasno si ga privoščim, sicer pa tudi palačinke delam brez njega.

najemnine imam skupaj s stroški 300 (delim si kopalnico in kuhinjo), tako da nekako bom preživela. če ne, bom pač iskala cenejšo sobo, pa dala kakšen oglas če kdo rabi da pridem kaj pospravit, skuhat, zlikat, ….

Ča je s tobom danas?

. https://youtu.be/0-dsiKWiMF8

Živjo,

Zakaj pa ne bi dodatno delala. Si samska, brez obveznosti…

Odgovor na objavo uporabnika
Dodatno delo, 26.05.2022 ob 09:26

Živjo,

Zakaj pa ne bi dodatno delala. Si samska, brez obveznosti…

Kakšno dodatno delo, če nam tehnologija- roboti in avtomatizacija- odžira zaposlitve?

te bo res Matilda prišla obiskat, če boš stradala.

Kupuj v Eurospin. Tam je večina stvari zelo poceni

Poznam nekaj samskih z minimalno plačo, najemnino ok. 300 evrov in lastnim avtom. Ni jim lahko, a zaenkrat še vsi shajajo. Če že, varčujejo pri bencinu, kavah v lokalih, dopustu, prehranjevanju zunaj, oblačilih itd., pri hrani pa res še ne. Ko sem bila pred leti brezposelna, sem tudi sama pri marsičem varčevala oz. kupovala nisem praktično ničesar – razen hrane. Ja, ta se je res podražila, a če pogledaš recimo že samo kruh, se cene za kilogram precej razlikujejo, enako je pri vsem ostalem.

 

Avtorica, nekaj me je zmotilo – zakaj pišete, da nimate niti minimalne plače? Minimalna plača je zakonsko določena in jo dobite izplačano, definitivno. Tudi razliko do minimalne plače plača podjetje, dajte si to že enkrat dopovedat.

Odgovor na objavo uporabnika
fer, 26.05.2022 ob 10:50

Avtorica, nekaj me je zmotilo – zakaj pišete, da nimate niti minimalne plače? Minimalna plača je zakonsko določena in jo dobite izplačano, definitivno. Tudi razliko do minimalne plače plača podjetje, dajte si to že enkrat dopovedat.

Mislim, da ne dobimo izplačane. Imam identičen neto kot pred januarskim povišanjem.

New Report

Close