Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cenene sladkarije

Cenene sladkarije

Kakšni časi so to zdaj, sama sem vedno dobivala običajne bombone, čokoladne Miklavže in bila vesela.. Kar je za nekatere ceneno. Kot otroku in najstnici se me tudi prijelo ni nič in sem vedno bila pri najbolj suhih

Evo, sem prav pogledala kaj piše na snežakih, ki smo jih dobili od sosede : mlečni čokoladni nadomestek
Glavni sestavini sta sladkor in hidrogenirana palmina maščoba. Kakava je 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Proizvedeno v Romuniji.
Ni šans, da to dam otrokom, tudi migrantskim ne.

Dej ne nakladaj.
Ko je v hiši suša in ni nič sladkega, pridejo prav tud taki Miklavžki. Preseratorske polne riti pa vihate nos in riti kot pav.
Ja res je slaba čokolada, toda ne mi rečt da je tolk slaba, da ni za jest. Ja Aušwitz bi se vam moral zgodit, da bi vam čokolada ponovno dobila okus.
Iz te čokolade lahko naredis miljon izdelkov. Preliv iz čokolade in masla, za piškote, čokoladno skorjo na puding, naribas tudi po vrhu, maskarpone kremo, palačinke s tem namazom iz čokolade in sladke smetane.
A tebi je glavno da vihas nos in rit kot pav. Sram te bilo!

Otroci že sami babicam pravijo, da ne bi sladkarij……..Lepo si jih naučila. Kaj pa bi? Suhe fige. Pa na prste ene roke lahko preštejem otroke, ki bi si PROSTOVOLJNO izbrali suho sadje namesto čokolatina. Pa naj bo še tako kemični.

Babice in dedki uživajo v obdarovanju vnukov. Jim je v veselje. Hočejo jih razveselit. NJIH in ne STARŠEV.

Nauči otroke, da so hvaležni za darilo. Že tako so celo leto pod pritiskom kaj sploh smejo početi z vnuki.
Kosilo vsebuje premalo zelenjave, sprehod je prekratek, na kakšna igrala si jih sploh ne upajo peljat, da se v trenutku njihove ne tako hitre reakcije ne bi kaj zgodilo – ker drugače jih pribijete na križ. Da o risankah ne govorimo. Niso vse pravljice dobre ( janko in metka ) otroška knjiga ( pet prijateljev ) nasilje.

Ma izgubile ste kompas.

O metanju hrane v smeti pa sploh ne bom, ker bi se človek zjokal.
[/quote]

Ja daj suho sadje v lepo embalažo, mogoče če se da sestavi v neko lepo obliko, prebarvaj s kako živo barvo naravnega izvora, zraven daj še kako figurico, medtem iz čokolatina naredi en rjav drekec, pa potem povej kaj bojo otroci izbrali. Otroci jejo bolj z očmi.

Dej ne nakladaj.
Ko je v hiši suša in ni nič sladkega, pridejo prav tud taki Miklavžki. Preseratorske polne riti pa vihate nos in riti kot pav.
Ja res je slaba čokolada, toda ne mi rečt da je tolk slaba, da ni za jest. Ja Aušwitz bi se vam moral zgodit, da bi vam čokolada ponovno dobila okus.
Iz te čokolade lahko naredis miljon izdelkov. Preliv iz čokolade in masla, za piškote, čokoladno skorjo na puding, naribas tudi po vrhu, maskarpone kremo, palačinke s tem namazom iz čokolade in sladke smetane.
A tebi je glavno da vihas nos in rit kot pav. Sram te bilo!
[/quote]

Pa če to sploh ni čokolada, no. Pobarvan cuker. Kaj tezite s temi koncentracijskimi taborišči in vojno non-stop? Ja, če je na tem, da umre od lakote, bo človeku tudi žlica cukra rešila življenje. Tako kot v primeru, da obticis v puščavi, tudi lasten urin piješ, da prezivis.

V normalnih okoliščinah pa taka “hrana” samo škodi in res ne vem, zakaj bi se bilo treba ekstra truditi, da jo porabis.

Vsak, ki hrano stran meče je bedak.

Pa če to sploh ni čokolada, no. Pobarvan cuker. Kaj tezite s temi koncentracijskimi taborišči in vojno non-stop? Ja, če je na tem, da umre od lakote, bo človeku tudi žlica cukra rešila življenje. Tako kot v primeru, da obticis v puščavi, tudi lasten urin piješ, da prezivis.

V normalnih okoliščinah pa taka “hrana” samo škodi in res ne vem, zakaj bi se bilo treba ekstra truditi, da jo porabis.
[/quote]Zakaj bi se bilo potrebno ekstra trudit, da jo porabiš? Zavrneš, poveš kot je in je zadeva resena.
Ne pa jokanje tu kolk je sam cukr. Za to preprosto niste dovolj pav!
Ja, če bi blo v vrečici poleg teh cukranih bonbonov še deset eur bi ti še kako dišala ta čokolada. Cukr pardon.

Lol, to ste samo na MON tako houdrasti, da bi darilo zavrnili. Bonton vam je očitno tuj. Če ti nekdo nekaj pokloni, se pač zahvalis, reda radi. Nisi pa dolžen bit podarjenega vesel ali se na vse pretege truditi, da bi to uporabil.

Zdaj ste tukaj vsi pametni, ampak večina ljudi ima doma cel kup stvari, ki jih ne uporablja, od malih gospodinjskih strojckov, ki se od poroke dalje prasijo nekje na najvišji polici v garaži, do 10 let starih buteljk, ki so zaradi nepravilne hrambe samo še za stran zlit. Ampak ravno pri čokoladnih Miklavžih iz lidla ste pa neverjetno načelni, to je pa treba pojest in fertik.

Nisem zbirateljica krame kot ti.

Tole si lepo ponovila moj komentar, darilo spoštljivo sprejmi, toda v primeru zmrdovanja kot to počneš ti, ga pač zavorni, namesto, da tu jokcas, da nimaš kam s cukrom.
Si ti otrok ali tvoji otroci?
Mhm, ni priloženih deset eurov, ti Cukr ne bi smrdel.

Kdo se pa zmrduje? Malo poglej, komu sploh odgovarjaš, jaz sem samo napisala, da se ni treba pretirano truditi porabiti teh cenenih sladkarij in da so primerjave s taborisci neprimerne.

Zavračati daril ne mislim, ker to počnejo samo najbolj netaktni cepci. Kaj pa potem naredim – ali ne naredim – s podarjenim, se pa darovalca več ne tiče. Tako kot jaz nimam pravice sitnarit, da bi raje kaj drugega dobila, tako tudi on nima pravice težit, da moram darilo z navdusenjem uporabljat. Protokol obdarovanja smo izpeljali, life goes on.

Veš, kaj so osnovne sestavine čokolade, ne? Ne znaš preveriti deklaracije, koliko je kakava notri, koliko maščob, koliko cukra? Nimaš brbončic, da okusiš, kaj je prava čokolada, kaj pa sam cuker? Ker nekatere čokolade so čokolade samo po videzu, pa z njo nimajo nobene veze. V stari Jugi nas vsaj farbali niso, da je to čokolada – ampak je bila šečerna – sladkorna tablica. Danes je to čokolada, čeprav si tega imena ne zasluži, ker je v njej več cukra in maščob kot kakava.
Ne obstaja pa ena znamka tega. Največkrat so no-name.
[/quote]

Imam brboncice, znam prebrati deklaracijo, poznam sestavine in verjela ali ne poznam tudi skrite sestavine katere v deklaracijah niso specificno navedene temvec pod splosnim imenom. In poznam tudi pridelavo, predelavo in obdelavo hrane
To je namrec moj poklic !

Kar se tice yuge. Prosim… save it. Se danes,npr plazma piskoti katere so zadnja leta pod neko pretvezo uvozili iz yuge v tujini ne grejo skozi analizo. Grejo pri nas ja , zarad cesa ze. Celo enkrat so bili na odpoklicu, ….enkrat pa res…

Zato te pa sprasujem tebe, ker ti izrecno
si Izpostavila da so cenene sladkarije za v smeti.
In zato sem te vprasala katere znamke tocno.
Odgovorila si mi no name…🙄

Sej ponavadi sem tiho ker se mi res ne da. Sploh v temah o hujsanjih in prehrani.
Najbolj smesno mi je pri prehranskih osvescencih to , da jih vecina nima pojma kaj govori in kaj osvesca.
“Sladjarija je polna sladkorja” ja seveda da je sej je sladkarija, zarad ” cukra je skodljiva” zaradi katerega cukra? In pa a ste ziher da je zarad cukra?
Imajo barvila? Katera…? Ime sestava…veliki barvil je popolnoma naravnega izvora. “Zele bomboni so strupeni” res? Iz cesa pa je zelatina?
No name sladkarije…..
Ker npr znane znamke ala nestle so pa bolj zanesljive? Zarad cesa ze? Imena?

Po eni strani bi vse sladkarije no name zmetali v smeti po drugi pa otroke futrate z mc donaldsi, fish stiksi, mc nuggetsi, in nenazadnje v vrtcih in solah dobijo za “meso “trzne viske iz vzhodne evrope.
Bi bilo bolj smiselno da se posvetite prehrani in izvoru prehrane v javnih ustanovah kot pa da jim branite tistih par cukrov ki jim jih babica da za bozicka. Zarad parih cukrov ne bo pol take skode na zdravju , kot vsakodnevno uzivanje preparirane hrane. Kobajagi ” zdrave in uravnotezene” …..po imenu! .V njej pa….

Zgolj v razmislek.

Imam brboncice, znam prebrati deklaracijo, poznam sestavine in verjela ali ne poznam tudi skrite sestavine katere v deklaracijah niso specificno navedene temvec pod splosnim imenom. In poznam tudi pridelavo, predelavo in obdelavo hrane
To je namrec moj poklic !

Kar se tice yuge. Prosim… save it. Se danes,npr plazma piskoti katere so zadnja leta pod neko pretvezo uvozili iz yuge v tujini ne grejo skozi analizo. Grejo pri nas ja , zarad cesa ze. Celo enkrat so bili na odpoklicu, ….enkrat pa res…

Zato te pa sprasujem tebe, ker ti izrecno
si Izpostavila da so cenene sladkarije za v smeti.
In zato sem te vprasala katere znamke tocno.
Odgovorila si mi no name…🙄

Sej ponavadi sem tiho ker se mi res ne da. Sploh v temah o hujsanjih in prehrani.
Najbolj smesno mi je pri prehranskih osvescencih to , da jih vecina nima pojma kaj govori in kaj osvesca.
“Sladjarija je polna sladkorja” ja seveda da je sej je sladkarija, zarad ” cukra je skodljiva” zaradi katerega cukra? In pa a ste ziher da je zarad cukra?
Imajo barvila? Katera…? Ime sestava…veliki barvil je popolnoma naravnega izvora. “Zele bomboni so strupeni” res? Iz cesa pa je zelatina?
No name sladkarije…..
Ker npr znane znamke ala nestle so pa bolj zanesljive? Zarad cesa ze? Imena?

Po eni strani bi vse sladkarije no name zmetali v smeti po drugi pa otroke futrate z mc donaldsi, fish stiksi, mc nuggetsi, in nenazadnje v vrtcih in solah dobijo za “meso “trzne viske iz vzhodne evrope.
Bi bilo bolj smiselno da se posvetite prehrani in izvoru prehrane v javnih ustanovah kot pa da jim branite tistih par cukrov ki jim jih babica da za bozicka. Zarad parih cukrov ne bo pol take skode na zdravju , kot vsakodnevno uzivanje preparirane hrane. Kobajagi ” zdrave in uravnotezene” …..po imenu! .V njej pa….

Zgolj v razmislek.
[/quote]

Si mogoče pomislila, da starši, ki takih sladkarij ne dajo otrokom, jih tudi v mcDo ne vozijo, ne kupujejo ribjih palčk ipd.? Glede šolske prehrane imajo bolj malo vpliva, zato se trudijo, da vsak doma jejo kolikor toliko zdravo in uravnoteženo. Poleg sladkorja so večji problem transmaščobe, ki so marsikje že prepovedane, pri nas žal še ne.

Sladkarije, če ima kdo rad zdravje, so dejansko dobre samo za v smeti. Če pa že hočeš kvalitetne sladkarije, zaviješ v trgovino KRAŠ.

Si mogoče pomislila, da starši, ki takih sladkarij ne dajo otrokom, jih tudi v mcDo ne vozijo, ne kupujejo ribjih palčk ipd.? Glede šolske prehrane imajo bolj malo vpliva, zato se trudijo, da vsak doma jejo kolikor toliko zdravo in uravnoteženo. Poleg sladkorja so večji problem transmaščobe, ki so marsikje že prepovedane, pri nas žal še ne.
[/quote]

To meni razlagas !?… cemu?
Jaz vas ne osvescam vas kako hranit vase otroke in sli jih basat s pekovskimi izdelki ali ne…
Zgolj omenim kaj gledate in v kaj se obregnete , kaj pa spregledate.

P.s. Uradno od 7 aprila 2019 je prepoved
in …
“Psi lajajo , karavana gre dalje”

….ne nimate vpliva na kvaliteto prehrane v solah in vrtcih.
Vazno da ste znale vplivat na nosenje mask pri sonckih.
Je pa res ja , maske niso zastonj jih je treba kupit, solska prehrana pa je , pa se kuhat vam ni treba doma.

Imam brboncice, znam prebrati deklaracijo, poznam sestavine in verjela ali ne poznam tudi skrite sestavine katere v deklaracijah niso specificno navedene temvec pod splosnim imenom. In poznam tudi pridelavo, predelavo in obdelavo hrane
To je namrec moj poklic !

Kar se tice yuge. Prosim… save it. Se danes,npr plazma piskoti katere so zadnja leta pod neko pretvezo uvozili iz yuge v tujini ne grejo skozi analizo. Grejo pri nas ja , zarad cesa ze. Celo enkrat so bili na odpoklicu, ….enkrat pa res…

Zato te pa sprasujem tebe, ker ti izrecno
si Izpostavila da so cenene sladkarije za v smeti.
In zato sem te vprasala katere znamke tocno.
Odgovorila si mi no name…🙄

Sej ponavadi sem tiho ker se mi res ne da. Sploh v temah o hujsanjih in prehrani.
Najbolj smesno mi je pri prehranskih osvescencih to , da jih vecina nima pojma kaj govori in kaj osvesca.
“Sladjarija je polna sladkorja” ja seveda da je sej je sladkarija, zarad ” cukra je skodljiva” zaradi katerega cukra? In pa a ste ziher da je zarad cukra?
Imajo barvila? Katera…? Ime sestava…veliki barvil je popolnoma naravnega izvora. “Zele bomboni so strupeni” res? Iz cesa pa je zelatina?
No name sladkarije…..
Ker npr znane znamke ala nestle so pa bolj zanesljive? Zarad cesa ze? Imena?

Po eni strani bi vse sladkarije no name zmetali v smeti po drugi pa otroke futrate z mc donaldsi, fish stiksi, mc nuggetsi, in nenazadnje v vrtcih in solah dobijo za “meso “trzne viske iz vzhodne evrope.
Bi bilo bolj smiselno da se posvetite prehrani in izvoru prehrane v javnih ustanovah kot pa da jim branite tistih par cukrov ki jim jih babica da za bozicka. Zarad parih cukrov ne bo pol take skode na zdravju , kot vsakodnevno uzivanje preparirane hrane. Kobajagi ” zdrave in uravnotezene” …..po imenu! .V njej pa….

Zgolj v razmislek.
[/quote]

O znamkah sprašuješ žensko, ki teh pomij ne kupuje. :))) Priceless.

O znamkah sprašuješ žensko, ki teh pomij ne kupuje. :))) Priceless.
[/quote]

Hehe…. najbolj priceless je to da ti kupujes soko stark, bambi, crvenka kras…stare znane yugo marke. Ker
v yugi si pa res vedu kaj zres …hehehe
Katere se prebijejo najvisje na Slovenski trg pa se to zato ker srbjanski in hrvatarski biznismeni operirajo skozi meckator ….
Jao jao…
U bedni cheap italjanski dolciando eurospin cokoladi je vec kakava in manj cukra kot v vsaki milki…
Vazn je da je vse za u kanto.
A baka u kladusi pa na pijaci na refuzo ratluk kupuje za unucad ….cccc

Houdrasta si ti in tebi podobne mone. To pa je bonton ja, kar ve počnete. Darilo vzamete, se hinavsko nasmihate potem pa v smeti mečete pa na monu pljuvate po darovalcih. Res, ta pravi houdreti ste babe z mona.
Aja, meni se ne valajo nobene buteljke pa strojčki pa kaj vem kaj še vse. Buteljk recimo ne dobivam, ker pač ljudje vedo, da ne pijem alkohola. Ti pa ljudem razloži, da ne žreš poceni sladkarij, da jih v smeti mečeš pa ti ne bodo več nosili.

Mhm, pokaži mi prosim bonton, kjer piše, da se spodobi darilo zavrnit, ker ti ni všeč. Only on MON.

Po katerem bontonu pa je to, da darilo vržeš v smeti pa pljuvaš po darovalcu po monu?
A to je bonton mona ali kako?
Ene babe ste res totalno hinavske. SMehljate se v obraz človeku, potem pa njegovo darilo v smeti in pljuvat po človeku po monu. Potem pa še bonton omenjate.
Za kozlat ste ene.

Kje pa po kom pljuvam?

Jaz teh nizko cenovnih cokolad nisem nikoli marala kaj šele kupovala niti za daril Že tak nisem na čokolado, če pa jo že je pa to kak Lindt, ferrero roše ali original milka lešnik rozine.. u lindt je imel včasih belo s kokosom, ma ta je bila dobra pa so jo nehal delat. Sramota! Haha…

Ja daj suho sadje v lepo embalažo, mogoče če se da sestavi v neko lepo obliko, prebarvaj s kako živo barvo naravnega izvora, zraven daj še kako figurico, medtem iz čokolatina naredi en rjav drekec, pa potem povej kaj bojo otroci izbrali. Otroci jejo bolj z očmi.
[/quote]

Oprosti, ko sem bila mala bi lahko zelenjavo, suho sadje in še kaj lahko zapakiral v zlat papir, pa bi to enostavno po prvem grižljaju zavrnila. Košček še tako slabe čokolade bi pa z veseljem – in sem tudi ga – z veseljem pojedla.

Ne vsiljujte otrokom vašega okusa. Naj poskusi vse in se sam odloči kaj mu je boj in kaj manj pri srcu.
Ne pa prepovedovat. Pa sploh neprimerno je govorit da babica kupuje ” strupeno ” hrano. in to otrokom katerim naj bomo vzor.


Marsikatera stvar v trgovini ni vredna imena hrana.

Imam brboncice, znam prebrati deklaracijo, poznam sestavine in verjela ali ne poznam tudi skrite sestavine katere v deklaracijah niso specificno navedene temvec pod splosnim imenom. In poznam tudi pridelavo, predelavo in obdelavo hrane
To je namrec moj poklic !

Kar se tice yuge. Prosim… save it. Se danes,npr plazma piskoti katere so zadnja leta pod neko pretvezo uvozili iz yuge v tujini ne grejo skozi analizo. Grejo pri nas ja , zarad cesa ze. Celo enkrat so bili na odpoklicu, ….enkrat pa res…

Zato te pa sprasujem tebe, ker ti izrecno
si Izpostavila da so cenene sladkarije za v smeti.
In zato sem te vprasala katere znamke tocno.
Odgovorila si mi no name…🙄

Sej ponavadi sem tiho ker se mi res ne da. Sploh v temah o hujsanjih in prehrani.
Najbolj smesno mi je pri prehranskih osvescencih to , da jih vecina nima pojma kaj govori in kaj osvesca.
“Sladjarija je polna sladkorja” ja seveda da je sej je sladkarija, zarad ” cukra je skodljiva” zaradi katerega cukra? In pa a ste ziher da je zarad cukra?
Imajo barvila? Katera…? Ime sestava…veliki barvil je popolnoma naravnega izvora. “Zele bomboni so strupeni” res? Iz cesa pa je zelatina?
No name sladkarije…..
Ker npr znane znamke ala nestle so pa bolj zanesljive? Zarad cesa ze? Imena?

Po eni strani bi vse sladkarije no name zmetali v smeti po drugi pa otroke futrate z mc donaldsi, fish stiksi, mc nuggetsi, in nenazadnje v vrtcih in solah dobijo za “meso “trzne viske iz vzhodne evrope.
Bi bilo bolj smiselno da se posvetite prehrani in izvoru prehrane v javnih ustanovah kot pa da jim branite tistih par cukrov ki jim jih babica da za bozicka. Zarad parih cukrov ne bo pol take skode na zdravju , kot vsakodnevno uzivanje preparirane hrane. Kobajagi ” zdrave in uravnotezene” …..po imenu! .V njej pa….

Zgolj v razmislek.
[/quote]

Jaz sem razumela, da gre za “čokoladne” figurice dobrih mož ( Miklavži, Božički, Dedki mrazi) ter kakšne “čokoladne” bunkice, snežaki,…
V večini jih izdelujejo firme manj znanih oz. neznanih blagovnih znamk in so po okusu dejansko zanič. kupi si jih nekaj pa probaj.
Drugače imam pa imam 2 otroka, ki sta si glede čokolad različna kot noč in dan. Eden čokolade do začetka šole sploh ni maral, ta drugi pojedel vso, ki bi jo videl. Ta prvi jo zdaj je, ampak je zelo izbirčen – npr. Milka mu je zanič. Ta drugi s tem nima nobenih problemov, obožuje sladko.
Ampak noben od njiju ne mara teh “čokoladnih” figuric. So jima presladke. In babice se tega zavedajo in jima raje kupijo manj pa tisto kar imata rada, ne pa kilske vrečke nečesa kar ne marata.

New Report

Close