Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ceneni tekstil … kako vi?

ceneni tekstil … kako vi?

Znamk ne kupujem, ker je vse precenjeno. Kupujem oblačila, ki so mi všeč, mi pašejo in tista za katera se mi zdi, da so vredna svoje cene. Ravno danes npr. sem v trgovini (imena ne bom navedla, je pa znamka) gledala “navadne” majčke s kratkimi rokavi z nekimi potiski, ki so bile vse 22 + €, to je za mene legalna kraja, da ne omenjam majčk brez rokavov, ki so bile sicer za videt lepe, samo nikoli ne dam 50 € za tako coto. Po drugi strani sem si pa kupila jeans oprijete bermuda hlače, ki so zelo udobne, mehke in elastične za 28 € in vem, da jih bom nosila kar nekaj sezon.

Nikoli ne bom tako bogat, da bi si mogel privosciti kupovati poceni izdelke.
[/quote]

Delno to drži. Ne drži pa v primeru, da nekaj kvalitetnega stane toliko, da si človek tega enostavno ne more privoščit. Tudi to se dogaja, žal…(((
Pri meni npr: svoje čase sem kupovala stvari srednjega kvalitetnega razreda, včasih kar precej drage, a se je dalo. Odkar sem v penziji, so mi še majčke po 5€ drage. Tako je.

Katero perilo je plagiat Intimmisija?

V italiji v trgovskem centru zraven ikeje. Joj imena ne vem bom doma pogledala na nedrcek in ti lahko spiročim. Cena je 12 eur in jih perem in perem in tudi kriji so identicni. Ko bo čas razprodaj bomo pa 8 eur.

Tezenis?

Od kje vam ideja, da so kavbojke del kvalitetne garderobe?

Odkar jih je zacel nositi Mr. Jeans (Andree Agassi) spadajo tudi kavbojke v ustreznih kombinacijah k Business Casual oblacilom. Zakaj?

Ja sej to.
Škoda res, da smo pograbili drugi vidik.
No, jaz kupujem načeloma dražje stvari po razprodajni ceni in jih nosim zelo dolgo. Žal pa tudi na ta način prispevam k onesnaževanju.
Na svetu je več oblačil, kot jih je človeštvo sploh sposobno ponosit. Proizvodnja daleč presega povpraševanje, darovanje starih oblačil ni več zanimivo in potrebno, ker se npr. Afrika duši pod njimi in jih sploh ne sprejemajo več. Recikliranje je težavno zaradi mešanice materialov, pri sintetiki se pa ne ve, za kakšno vrsto točno gre …
Tako kot pri vseh stvareh danes bi moralo biti manj, pa zato dražje in bolj kakovostno. Tako kot v starih dobrih časih …
[/quote]
Zanimivo tole o Afriki. Zivim na zahodu in pri nas so trgovine z rabljenimi oblacili zelo dobro obiskane. Zgleda, da gre ljudem slabse kot tistim v Afriki.

Odkar jih je zacel nositi Mr. Jeans (Andree Agassi) spadajo tudi kavbojke v ustreznih kombinacijah k Business Casual oblacilom. Zakaj?

Zakaj? Zame je kvaliteta klasika. Tisto, za katero ti pravis, da je danes drazja kot nekoc. In se strinjam glede tega. Vendar kavbojke niso bile nikoli klasicno oblacilo. Nekoc so bile uniforme delavcev tezakov, danes mnozic. Kaj pa Agassi nosi, pa zame ni relevantno. Se takrat, ko se me ni dalo zvleci s teniskega igrisca, njegova garderoba ni imela name nobenega vpliva.
[/quote]

Ljudje res ne mislite nič eni… Raje kupim majico Tom Tailor za 10€, ki je bila v Nemčiji narejena in je tam delavec dobil vsaj neko plačo (minimalna v Nemčiji je več kot 1400€!), kot pa podpiram suženjstvo na Kitajskem, kjer delajo za par deset evrov na mesec.

Ker gledate samo kako boste pet evrov prišparali, zaradi takega razmišljanja so šle tudi firme kot so Mura in podobne v kur**.

Tole se bere, kot da kavbojke ne morejo bit kvalitetne… al kaj si s tem hotla povedat??

hja… Tudi klasika se spreminja skozi cas. T.i. pajkice so npr. v svojih zacetkih bile nepogresljiv del garderobe moskih visjega sloja. Ravno tako cevlji s povisano peto in zaponko. Danes je oboje sestavni del zenske garderobe in si ne znamo predstavljati, da bi se moski “namaskaral” v kaj taksnega.

Tudi z vidika kakovosti (kot pojma) moram vendar ugovarjati. Vsako rec se da narediti kakovostno, z obcutkom in/ali okusom, ali pa spacati skupaj nekaj na hitro. Tako tudi “kavbojke” v ustrezni barvi in ob ustrezni srajci, obutvi in pravih materialih in pozorno izvedenih sivih lahko ze na dalec delujejo kvalitetno in ocesu prijetno.

Zgoraj pravijo, da niso pristasi znamk, jaz pa bom dodal, da nisem pristas predsodkov. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zanimivo. Meni se takole po obcutku zdi, da je bistveno vecja. Da je torej danes je za dober kos treba odsteti bistveno vec, kakor vcasih. Zgolj takole na grobo, so bile svojcas dobre Jeans hlace (kavbojeke) nekje v rangu 80 DM (nekako od 60 tja do 100). Danes za 80 evrov clovek niti pod razno ne dobi zares dobrih kavbojk (ki bodo ob kolikor toliko spodobnem izgledu zdrzale kako leto vec, kakor zgolj “to” sezono). Da o puloverjih in (moskih) srajcah sploh ne izgubljam besed. Pulover, ki se ne raztegne ze po nekaj pranjih stane danes celo premozenje (pa naj bo kasmir ali ne). Srajca, ki ni ravno iz poliestra, da ne smrdi clovek na Kilometer v poletnih dneh tudi…
[/quote]

Pred 4 leti sem kupila kavbojke za 10€ v hoferju. Še danes jih nosim. Pa jih ne oblečem samo 2x letno, ampak vsaj 2-3x na teden čez celo leto!

Ampak me pa res zanima kako perete perilo, da vam po dveh pranjih razpade? Daste v stroj še ostre predmete, ko perete, da vam vse razpade???

Ko grem jaz v trgovino kupim tisto, kar mi je všeč. Tako se mi čisto brez problema zgodi, da kupim kdaj kakšen kos garderobe ali obutve za nekaj evrov ali pa nekaj deset evrov.
Glede na to, da o kvaliteti materialov nimam pojma zraven pa niti sposobnosti Nostradamusa kvaliteto izdelka ocenim ponavadi šele, ko je za v smeti… torej je “amortiziran”.
Kvaliteten je tako zame vsak izdelek, za katerega se ne morem spomniti, kdaj sem ga kupil. :-))
Če se že spomnim, kdaj sem ga kupil… no ja mi je bil pa vsaj všeč… nekoč. :-))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Sva si skoraj isti 😉
Ok, če mi je res ful ful ful všeč, dam za kakšno majčko tud več denarja ampak s težkim srcem.
Sm si pa tud jaz pred 3 leti kupila ene jeans oprijete kratke (mal nad koleni) hlače z elastanom, katere ful nosim, oprane 100x, mislm da so bile takrat ca 15€ in so še zmer kot nove.
Imam tud ful majčk, ki sm si jih kupila po res smešnih cenah, ene stare tud 3 leta, tud že večkrat oprane in nič jim ne manjka.

hja… Tudi klasika se spreminja skozi cas. T.i. pajkice so npr. v svojih zacetkih bile nepogresljiv del garderobe moskih visjega sloja. Ravno tako cevlji s povisano peto in zaponko. Danes je oboje sestavni del zenske garderobe in si ne znamo predstavljati, da bi se moski “namaskaral” v kaj taksnega.

Tudi z vidika kakovosti (kot pojma) moram vendar ugovarjati. Vsako rec se da narediti kakovostno, z obcutkom in/ali okusom, ali pa spacati skupaj nekaj na hitro. Tako tudi “kavbojke” v ustrezni barvi in ob ustrezni srajci, obutvi in pravih materialih in pozorno izvedenih sivih lahko ze na dalec delujejo kvalitetno in ocesu prijetno.

Zgoraj pravijo, da niso pristasi znamk, jaz pa bom dodal, da nisem pristas predsodkov. 😉
[/quote]

ne vem, no. Najprej pises, da si ne moremo predstavljati moskega v pajkicah in visokih petah, spodaj pa, da si brez predsodkov. To dvoje se medsebojno izkljucuje.

hja… Tudi klasika se spreminja skozi cas. T.i. pajkice so npr. v svojih zacetkih bile nepogresljiv del garderobe moskih visjega sloja. Ravno tako cevlji s povisano peto in zaponko. Danes je oboje sestavni del zenske garderobe in si ne znamo predstavljati, da bi se moski “namaskaral” v kaj taksnega.

Tudi z vidika kakovosti (kot pojma) moram vendar ugovarjati. Vsako rec se da narediti kakovostno, z obcutkom in/ali okusom, ali pa spacati skupaj nekaj na hitro. Tako tudi “kavbojke” v ustrezni barvi in ob ustrezni srajci, obutvi in pravih materialih in pozorno izvedenih sivih lahko ze na dalec delujejo kvalitetno in ocesu prijetno.

Zgoraj pravijo, da niso pristasi znamk, jaz pa bom dodal, da nisem pristas predsodkov. 😉
[/quote]

ne vem, no. Najprej pises, da si ne moremo predstavljati moskega v pajkicah in visokih petah, spodaj pa, da si brez predsodkov. To dvoje se medsebojno izkljucuje.
[/quote]

Nisem pristas predsodkov. Sem jih pa poln. Ozavescanje je kar dolgotrajen proces. Ampa, to je za kako drugo temo. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Imam to smolo, da mi teža zelo niha, zato je moji omari vse od velikosti 38 – 46. Največ imam športnih hlač in puloverjev iz intersporta, kratkih majčk iz kika, pa še kakšen new yorker ali h&m se najde vmes. Glede na razpon velikosti imam samo nekaj kosov vsake velikosti. zaenkrat že kako leto drgnem štiri hlače istega modela. Imam srečo, da sem v službi lahko v črnih športnih hlačah. Mislim, da nimam ravno cenene robe v omari pa čeprav niso priznanih znamk.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Ja sej to.
Škoda res, da smo pograbili drugi vidik.
No, jaz kupujem načeloma dražje stvari po razprodajni ceni in jih nosim zelo dolgo. Žal pa tudi na ta način prispevam k onesnaževanju.
Na svetu je več oblačil, kot jih je človeštvo sploh sposobno ponosit. Proizvodnja daleč presega povpraševanje, darovanje starih oblačil ni več zanimivo in potrebno, ker se npr. Afrika duši pod njimi in jih sploh ne sprejemajo več. Recikliranje je težavno zaradi mešanice materialov, pri sintetiki se pa ne ve, za kakšno vrsto točno gre …
Tako kot pri vseh stvareh danes bi moralo biti manj, pa zato dražje in bolj kakovostno. Tako kot v starih dobrih časih …
[/quote]
Zanimivo tole o Afriki. Zivim na zahodu in pri nas so trgovine z rabljenimi oblacili zelo dobro obiskane. Zgleda, da gre ljudem slabse kot tistim v Afriki.
[/quote]

Hm, po mojem da v Afriki ne gre za second hand trgovine, veš.

te čist razumem 🙂

New Report

Close