Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Center za socialno delo – sram naj jih bo

Center za socialno delo – sram naj jih bo

Mogoče zate, ker se napajaš iz davkoplačevalskega denarja, ti bomo zaprli pipco, pa potem modruj drhal nepodojena nedojebana!

Avtorica, pozanimaj se. Očitno ni enotnih meril za vse CSD-je po Sloveniji. Kar sem nekaj slišala, ni tako strogo pri nas, v zahodnem delu Slovenije. Tu imajo nekateri odločbe o prostovoljstvu že vrsto mesecev.

V 1 mesecu sem naredila več ur kot pa jih rabim v 1 letu in nikjer v zakonu ne piše, da morajo biti ure razporejene po mesecih! NIKJER, to so si baba izmislile same. Samo piše, da moraš narediti 24 ur na leto in nič drugega. Če ne bi bilo tako, bi pisalo vsaj 2 uri na mesec v zakonu, pa ne piše tako.

In ja, sem se pozanimala, samo mene tako jeb**..

V 1 mesecu sem naredila več ur kot pa jih rabim v 1 letu in nikjer v zakonu ne piše, da morajo biti ure razporejene po mesecih! NIKJER, to so si baba izmislile same. Samo piše, da moraš narediti 24 ur na leto in nič drugega. Če ne bi bilo tako, bi pisalo vsaj 2 uri na mesec v zakonu, pa ne piše tako.

In ja, sem se pozanimala, samo mene tako jeb**..
[/quote]

Na ministrstvo

Brez heca, prav tisti zloben obraz je naredila. Res, ne lažem. Kar gledala sem jo, kako je lahko taka.

To ni njen problem, če je tak zakon. Ona si pač zakonov ne sme razlagati po svoje. Če piše 24 ur na leto, je to 24 ur na leto in ne 2 uri na mesec.

K bi iz svojega žepa dala meni tisti denar. Točno tako je bila videti. Kot bi ona mene plačevala, pa je ravno tako plačana iz davkoplačevalskega denarja, dela pa ravno tako kot jaz, PA MI NE PRIVOŠČI tistih 80 €. Sram naj jih bo. Res, eni so res žleht. Kar osebno jemljejo.

Saj zato pa, ce je tak zakon in te je neupravičeno oškodovala, res podaj pritozbo.

To bo ja LOL
Če si tako prepričana kako če.furji dobijo vse, Slovenc pa nič, si pa res butasta da si tih.

To bo ja LOL
Če si tako prepričana kako če.furji dobijo vse, Slovenc pa nič, si pa res butasta da si tih.
[/quote]

Kdo pa je rekel, da Slovenc nič ne dobi?

Kdo pa je rekel, da Slovenc nič ne dobi?
[/quote]

Ok, ne da ne dobi nič, pač če ne dobi kolikor ji pripada, naj se pritož, ane?
Lahk pa si tud avtorica nardi velko familijo pa bo tud ona dobila par 1000€ kot jih dobijo cigani pa šipci ali pa lepo govori, naklada, pa bo dobila tolk kot jo dobijo če.furji.
Skratka, če veš da se ti je zgodila krivica, se pritožiš.

Jaz poznam CSD – službeno!
Babe so polne same sebe. Bojijo se edin ciganov.
Do vseh drugih (mogoče do južnakov, kjer spet pride do prikritega nasilja) so popustljive,

Ahahaha, vse se da!! Lahko pomagaš, lahko pa enga orenk zajjebbeš! Pomagajo tam, kjer jih je strah, da ni štale!

So pa te babe lene kot fukxs!!
In zblojene! Tudi tu vam lahko naštejem par primerov.

Preden naslednjic stopite na CSD, se pozanimajte o svojih pravicah.

Ce z njihovim delom ne boste zadovoljni, lahko izpolnite obrazec:

1.) Pritozba nad delom javnega usluzbenca

2.) Lahko se obrnete tudi na Inspektorat za javni sektor in tam prijavite krsitev.

sedaj, ko je v veljavi novi družinski zakonik, si v primeru ločitev in tam kjer so otroci starejši od 12. let še posebno z veseljem in veliko vnemo želijo vzeti to pravico do zasliševanja otrok še pred sodiščem tudi neupravičeno v svoje roke. KAr celo predlagajao, da bi pa kar že zaslišali predno gre na sodišče, da potem ne bo treba čakat (!). Pa tega ne smejo početi.
Ker odslej nimajo več toliko kompetenc pri pisanjih svojih mnenj za naprej za na sodišče- sedaj sodišče lahko upošteva “njihovo mnenje”, ali pa sploh ne, če presodi, da to sploh ni potrebno, ali je v škodo otrokom, čeprav trdijo na CSD drugače, da delujejo njim v prid. In ti razgovori ( sploh svetovalni, kot jim pravijo, ko pred ločitvijo pozovejo še nerazvezana zakonca na “svetovalni” pogovor ali mediacijo) potekajo tako, da je ponavadi samo ena oseba z njihove strani in zakonca. in to se prav naslajajo na teh pogovorih, lahko doživiš tako šikaniranje že samo, če delavki CSDja preprosto nisi “na oko” všeč in želi pomagat naprimer nasprotni strani, ki pa jo zna očarat tako, da napiše zapisnik skoraj vse njemu/njej v prid, noče s enakovredno sploh prisluhniti tvoji strani, ipd.

In seveda, upravičeni ste v 8ih dneh po kakršnemkoli razgovoru do pritožbe zoper strokovnega delavca zavoda ( CSDja), sklicujete se na 94. člen Zakona o socialnem varstvu (ZSV). Pritožbo pa morate naslovniti na Svet dotičnega zavoda. Meni je tako svetoval moj odvetnik, ko je bil problem in se je problem tudi rešil, ker je bila obravna na CSD pristranska in to seveda tudi s strani samo ene delavke v njeni pisarni, ko nimaš niti nobenih drugih prič kot samo naprimer na sosednjem sedežu še vedno partnerja, ona pa ravna in prisluhne neupravičeno v prid nasprotni strani.
Kor zanimivost: odvetnik mi je sam povedal, da je imel s točno dotično osebo, ki je obravnavala moj primer že v nekaj primerih podobne zadeve in so stranke pisale pritožbe čez njeno obravnavo. Torej recimo da je bil moj primer pri tej osebi že peti s pritožbo čez njeno delo.

https://zakonodaja.com/zakon/zsv/94-clen

Zelo slabe izkušnje sem imela z go. Katjo Donko iz CSD Bežigrad. Gre za fizično in psihično nasilje, ki se dogaja nad otrokom s strani partnerja. Celoten spis, ki ga je napisala je zelo pristranski, nestrokoven, prirejeni, kaj se dogaja hčeri za 4 stenami ni želela poslušati niti zapisati, vedno je ponavljala, da to ni predmet današnje teme, bivšega je praktično vse poslušala in napisala vse kar je želel. Povedala sem ji, da sem bila jaz in otrok žrtev nasilja v preteklosti s strani bivšega partnerja in so zadeve na sodišču, tudi slišati ni hotela niti ni poslušala in zapisala informacije, ki sem jih želela povedati o nasilju katere se dogajajo otroku sedaj. Žal dela po liniji najmanjšega napora ali pa je bila po mojem mnenju podkupljena. Napisala je, da ona nasilja ne zaznava, ampak gre za spor med partnerjema in bi morala hoditi k družinskemu terapevtu. Jaz pustim bivšega pri miru, sem mu odpustila kar je naredil meni in otroku, nisem pa pozabila. Oče je oseba, ki ne mora brez konfliktov in širjenja negativne energije, žal mislim da ni v korist otroka da se družimo, ker skoraj vedno povzroča konflikt ,..se dere nad mano, me ponižuje,.. Se pa trudim z njim nekako shajati, kar se tiče nujnih stvari glede otroka. Z največjim veseljem bi bila za druženje, če bi otrok imel od tega kaj koristi.

Sprašujem se kdo bo odgovoren v primeru, da se otroku kaj zgodi?

Za vsak nasvet bom zelo hvaležna!

Lp, Neja

Vsi dobro vemo, da dela CSD proti državljanom in ne za njih.
Ti cigani in južni so se tako namnožili, da zmanjkuje denarja za avtohtone Slovence. Zato je naloga CSD, da nam vzame, da bo imela naša država mačeha za njih.
Vse to je delo levih vlad, ki so nam vladale.

naših lastnikov postkomunistov

ki so nas vrgli iz začetkov demokratične države po 1. sv. vojni in demokratičnih volitev in in in v diktaturo komunizma in po osamosvojitvi v srednji vek, kar se pravne države tiče

pri nas si lahko pedofil, pa bodo šli tvoji otroci v rejo, ti pa v zapor ali/in žalitve ugleda na beraško palico, da ti na koncu nihče ne bo verjel – metode iz srednjega veka pač, namesto da bi institucionalni sistem za zaščito otroka govoril resnico in delal, za kar je plačan (policija, tožilstvo, zdravstvo, šolstvo, vse silne inšpekcije in varuhi človekovih pravic)

jaz se prav za vsakega varuha (človekovih in pacientovih pravic) vprašam, katerega pedofila je zaščitil, da je dobil stolček, ker osebno poznam primer, ko je človek zaščitil pedofila in za nagrado, ker je zaščitil ugled zasedel dobro plačan in ugleden položaj, ki gre iz naših žepov

institucije se med seboj ščitijo, ker ščitijo ljudje zaposleni v inštitucija svoje plače, svoje eksistence, pravico lahko pričakuješ edino, če imaš opravka s kom, ki je iz nekučanovega tabora, stranke, ki je kučan ni požegnal

naših lastnikov postkomunistov

ki so nas vrgli iz začetkov demokratične države po 1. sv. vojni in demokratičnih volitev in in in v diktaturo komunizma in po osamosvojitvi v srednji vek, kar se pravne države tiče

pri nas si lahko pedofil, pa bodo šli tvoji otroci v rejo, ti pa v zapor ali/in žalitve ugleda na beraško palico, da ti na koncu nihče ne bo verjel – metode iz srednjega veka pač, namesto da bi institucionalni sistem za zaščito otroka govoril resnico in delal, za kar je plačan (policija, tožilstvo, zdravstvo, šolstvo, vse silne inšpekcije in varuhi človekovih pravic)

jaz se prav za vsakega varuha (človekovih in pacientovih pravic) vprašam, katerega pedofila je zaščitil, da je dobil stolček, ker osebno poznam primer, ko je človek zaščitil pedofila in za nagrado, ker je zaščitil ugled zasedel dobro plačan in ugleden položaj, ki gre iz naših žepov

institucije se med seboj ščitijo, ker ščitijo ljudje zaposleni v inštitucija svoje plače, svoje eksistence, pravico lahko pričakuješ edino, če imaš opravka s kom, ki je iz nekučanovega tabora, stranke, ki je kučan ni požegnal
[/quote]

zaneslo me je, pravzaprav je bil moj namen povedati, na koga se lahko obrneš, s csdjem se ukvarja društvo moč, glede nasilja v družini si lahko prebereš veliko na spletu in tam mogoče najdeš kako organizacijo, ki ne prejema državnih subvencij in ki se tako lahko postavi v tvojo kožo in ti pomaga

Ne berite zakonov, ker ne pomenijo nič, če že kaj berete, je treba brati zakon skupaj s podzakonskimi akti, ker ti urejajo pravice državljanov, npr. po zakonu nam pripada povračilo za potne stroške, če se zdravimo izven kraja bivanja, če smo bolni itak ne gremo tri dni iskat po spletu, kateri podzakonski akti obstajajo, tako smo presenečeni, če ne dobimo povračila potnih stroškov, ker obstaja en podzakonski akt, ki pravi, da se pri vsakem izplačilu odšteje 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače v RS, kar pomeni, da če se voziš deset let iz celja v ljubljano enkrat na mesec, nisi upravičen do ničesar, iz maribora v ljubljano si pa upravičen do parkirnine, cestnino in gorivo in in in pa moramo pozabiti, čeprav v zakonu piše, da nam pripada povračilo potnih stroškov in ne parkirnine

New Report

Close