Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Centralna etažna – kako imate vklopljeno

Centralna etažna – kako imate vklopljeno

Bedak, na kubik. Ko bi vsaj vedelo in razumelo kaj lepiš.😁

tale viharni je res en tepec, ampak v tej temi ima pa prav!

tale viharni je res en tepec, ampak v tej temi ima pa prav!
[/quote]

Samo vidva vesta, kako so lahko pri višjih temperaturnih razlikah izgube manjše oz. enake kot pri manjših.

Robi razume bistvo in osnove fizike, viharni in hhm pač ne:


Jaz iamm vedno prav in prav čudim se kako tako zarukani ljudje sploh živite, seveda nisem edini, ki vidim to zabitost povsod okoli.
[/quote]

jaz sem pa edini, ki je kdajkoli potrdil, da si imel enkrat, ampak res samo ENKRAT prav:-):-)


[/quote]
Seveda, povedal ti je pa enako kot jaz multinično. Je pa res ne, da je brez veze teletu kot si, tu razlagat osnove na parih straneh in zapravlajt čas, se imaš kje naučit, če bi se hotelo in se do sedaj nisi, ne?

jaz sem pa edini, ki je kdajkoli potrdil, da si imel enkrat, ampak res samo ENKRAT prav:-):-)
[/quote]
Za vse ostalo si pa pretumsto, da bi vedelo, da imam ravno tako prav in da nisem po župi priplaval, tako kot ste vi mentalne gniloživke.😁 Tisto kar ne vem, tam se pa ne vtikujem.

jaz sem pa edini, ki je kdajkoli potrdil, da si imel enkrat, ampak res samo ENKRAT prav:-):-)
[/quote]

Se spomnim leta nazaj, da je (takrat še pod prejšnjim nickom) celo Viharni/Polarni eni ženski napisal, da je uporabil njen nasvet in je dobro delovalo!
Prav zapomnila sem si, ker sem skoraj padla iz stola, ko sem to prebrala, celo posebno temo je odprl zato!

Samo vidva vesta, kako so lahko pri višjih temperaturnih razlikah izgube manjše oz. enake kot pri manjših.
[/quote]

tudi ti imaš prav, očitno se v hiši dobro počutiš ob nihanju temperature.

izgube so sicer najmanjše, ko je notranja temperatura enaka zunanji, ampak ti tega ne boš še prav kmalu dojel:-)))

Se spomnim leta nazaj, da je (takrat še pod prejšnjim nickom) celo Viharni/Polarni eni ženski napisal, da je uporabil njen nasvet in je dobro delovalo!
Prav zapomnila sem si, ker sem skoraj padla iz stola, ko sem to prebrala, celo posebno temo je odprl zato!
[/quote]
Zakaj pa ne? Se še vedno učim vsega. Evo, zdaj me ena ravno uči o materialih za slikarstvo, ker je hči izredno ustvarjalna, da ji bom vsaj vedel kaj povedat o materialih in vedel kaj kupit, ne? Drugače pa velko tega, sploh na tehničnem področju, sem vedno vesel če pridobim nova znanja.

tudi ti imaš prav, očitno se v hiši dobro počutiš ob nihanju temperature.

izgube so sicer najmanjše, ko je notranja temperatura enaka zunanji, ampak ti tega ne boš še prav kmalu dojel:-)))
[/quote]

Seveda se odlično počutim, če temperatura zaniha navzdol, ko se spravim pod odejo spat. Bi pod odejo švical, če bi bila temperatura ista kot podnevi. Sploh bi bilo pa butasto še doplačevat kurjavo za takšno švicanje.

izgube so sicer najmanjše, ko je notranja temperatura enaka zunanji, ampak ti tega ne boš še prav kmalu dojel:-)))

Drži, izgube v tem primeru niso samo najmanjše, ampak celo nične. To je mi je samoumevno, ker cel čas poudarjam ta princip, tako da je to izjemno slaboumna izjava s tvoje strani. Si pa ti premalo inteligenten, da bi ločil udobje od fizike in stroškov. Jaz cel čas v tej temi pravim, da če te zebe, je dobro peč malo dlje in bolj vklopit. Če ne čutiš razlike, je pa bolje, da je izklopljena:

Tako da vama z viharcem lahko samo čestitam za mlatenje prazne slame in vrtenje v krogu.

Seveda se odlično počutim, če temperatura zaniha navzdol, ko se spravim pod odejo spat. Bi pod odejo švical, če bi bila temperatura ista kot podnevi. Sploh bi bilo pa butasto še doplačevat kurjavo za takšno švicanje.

izgube so sicer najmanjše, ko je notranja temperatura enaka zunanji, ampak ti tega ne boš še prav kmalu dojel:-)))

Drži, izgube v tem primeru niso samo najmanjše, ampak celo nične. To je mi je samoumevno, ker cel čas poudarjam ta princip, tako da je to izjemno slaboumna izjava s tvoje strani. Si pa ti premalo inteligenten, da bi ločil udobje od fizike in stroškov. Jaz cel čas v tej temi pravim, da če te zebe, je dobro peč malo dlje in bolj vklopit. Če ne čutiš razlike, je pa bolje, da je izklopljena:

Tako da vama z viharcem lahko samo čestitam za mlatenje prazne slame in vrtenje v krogu.
[/quote]
Si dobilo vse odgovore? Zdaj pa v prvi razred osnovne šole za odrasle od začetka in se temeljito učit, ne znova prešpricat vse. Ko boš uspešno končalo, boš pa razumelo napisane odgovore.😁

A mi kdo prisim razloži;a bom vec prisparala evrov,če konstantno isto zapravljam, ( vsak dan)ali če dva dni ne ,in potem več zapravim?!:)))


Si dobilo vse odgovore? Zdaj pa v prvi razred osnovne šole za odrasle od začetka in se temeljito učit, ne znova prešpricat vse. Ko boš uspešno končalo, boš pa razumelo napisane odgovore.😁
[/quote]

Ti že razumeš, da če sproti dogrevaš, ko ne nucaš, da so večje izgube, kot če pustiš da pade in potem spet segreješ, ko nucaš? Ali bojkotiraš še naprej osnovnošolsko znanje?

Pri evrčkih ne bo razlike ker izguba evrčkov se ne ravna na temperaturno razliko. Pri kurjavi pa bo 20 stopinj temperaturne razlike v 12 urah sproduciralo manj izgub kot v 24 urah na isti temperaturni razliki.

Pri kurjavi je pač tako, da če s kurjavo enako temperaturo (oz. temperaturno razliko) držiš dlje, ne zapraviš enako, ampak več. Če ne bi bilo tako, bi bilo čisto vseeno, če bi bil na leto en mrzel dan ali pa 100 – ker bi se moralo vse na tisti en mrzel dan nadoknadit po neumni logiki nekaterih – in biti enako :)))

Če dva dni ne zapravljaš (no, mogoče dva meseca ali leti), potem lahko v vmesnem času od tega denarja dobiš obresti. Če sproti zapraviš, ne moreš. Torej kar podobno.

Seveda se odlično počutim, če temperatura zaniha navzdol, ko se spravim pod odejo spat. Bi pod odejo švical, če bi bila temperatura ista kot podnevi. Sploh bi bilo pa butasto še doplačevat kurjavo za takšno švicanje.

izgube so sicer najmanjše, ko je notranja temperatura enaka zunanji, ampak ti tega ne boš še prav kmalu dojel:-)))

Drži, izgube v tem primeru niso samo najmanjše, ampak celo nične. To je mi je samoumevno, ker cel čas poudarjam ta princip, tako da je to izjemno slaboumna izjava s tvoje strani. Si pa ti premalo inteligenten, da bi ločil udobje od fizike in stroškov. Jaz cel čas v tej temi pravim, da če te zebe, je dobro peč malo dlje in bolj vklopit. Če ne čutiš razlike, je pa bolje, da je izklopljena:

Tako da vama z viharcem lahko samo čestitam za mlatenje prazne slame in vrtenje v krogu.
[/quote]

meni temperatura ne niha, (razen parkrat dnevno po kakšnih deset minut zaradi prezračevanja). imam pa v spalnici podnevi in ponoči v zimskem času 17-18 stopinj, v ostalih sobah pa dvajset do enaindvajset in v kopalnici triindvajset, ponoči pa devetnajst in me NIKOLI ne zebe. ko sem kuril po tvojem sistemu, ponoči na šestnajst, podnevi pa na šestindvajset, sem sredi sobe švical, ko sem se usedel za mizo me je pa zeblo, ker so se stene preveč ohladile.
zaradi stroškov me do zdaj še ni vrag vzel in me tudi ne bo.

sem pa neizmerno vesel, da lahko debatiram s tako izredno inteligentnim človekom, čeprav ne veš, kaj bi rad povedal:-)))

Če samo ponoči greš v spalnico, je to ok, če pa kdaj vmes tam zadržuješ, pa se pač izpostavljaš temperaturnim nihanjem, ko hodiš iz enega prostora v drugega z različnimi temperaturami – pazljivo, da te ne pobere.

Edini tvoj problem je, da ne razumeš razlike med udobjem, fiziko in stroški – in na prispevke o slednjem dvojem odgovarjaš z udobjem, ko je pa bilo o udobju že vse napisano, tudi z moje strani.

Fizikalno se jasno ve – dlje časa kot se bo s kurjenjem vzdrževala temperaturna razlika x, večje bodo izgube. Večje kot bodo izgube, večji bodo stroški ogrevanja.

Po kakšnem mojem sistemu? Jaz nikoli ne kurim na 26, ker nisem pritišjen. Pa tudi v neizolirani podrtiji ne živim, da bi me pri kurjavi na 26 zeblo za mizo. In niti mi ne pade na 16 čez noč, tudi pri -10 zunaj ne, pa se mi peč ponoči ugasne. Jaz ne vem, kaj ti čaraš, ampak to nikakor ni normalno za bajte in grelne sisteme zadnjih 50 let.

Po kakšnem mojem sistemu? Jaz nikoli ne kurim na 26, ker nisem pritišjen. Pa tudi v neizolirani podrtiji ne živim, da bi me pri kurjavi na 26 zeblo za mizo. In niti mi ne pade na 16 čez noč, tudi pri -10 zunaj ne, pa se mi peč ponoči ugasne. Jaz ne vem, kaj ti čaraš, ampak to nikakor ni normalno za bajte in grelne sisteme zadnjih 50 let.
[/quote]

kako pa to rešuješ pozimi v vikendu, če nisi tam prav vsak dan?
pri meni namreč pade včasih tudi na trinajst, pa je kar dobro izolirano.

kako pa to rešuješ pozimi v vikendu, če nisi tam prav vsak dan?
pri meni namreč pade včasih tudi na trinajst, pa je kar dobro izolirano.
[/quote]

Če ti pade na 13 po 8 urah negretja, potem oprosti, nimaš dobro izolirano, po definiciji ne.

Na vsaki programski uri za 10 evrov lahko nastaviš, da ti izklopi štrom na vtičnici od peči, ko greš in poljubno časa preden prideš nazaj, kaj šele bolj napredni regulatorji. Če vem, da me čez vikend ne bo, nastavim, da se izklopi, ko grem, in vklopi nazaj ene 3 ure preden pridem. Kaj je tu zapletenega?

Če imaš slabše izolirano bajto in slabše odziven sistem ogrevanja, pač vračunaš npr. 5, 6 ur ali kolikor ti pač rabi sistem, da ti ogreje bajto.

Lahko pa tudi vsak dan ponoči naštimaš 3 ure izklopa namesto 10, če tvoj sistem dlje rabi za segrevanje.

Če ti pade na 13 po 8 urah negretja, potem oprosti, nimaš dobro izolirano, po definiciji ne.

Na vsaki programski uri za 10 evrov lahko nastaviš, da ti izklopi štrom na vtičnici od peči, ko greš in poljubno časa preden prideš nazaj, kaj šele bolj napredni regulatorji. Če vem, da me čez vikend ne bo, nastavim, da se izklopi, ko grem, in vklopi nazaj ene 3 ure preden pridem. Kaj je tu zapletenega?
[/quote]

pozimi pridem v vikend enkrat do dvakrat na mesec, včasih tudi trikrat.
kako visok iq bi moral imet, da bi ugotovil koliko ur razlike je?

pozimi pridem v vikend enkrat do dvakrat na mesec, včasih tudi trikrat.
kako visok iq bi moral imet, da bi ugotovil koliko ur razlike je?
[/quote]

Jaz pišem za padec v eni noči, seveda, lahko pa poskusiš ne menjat teme v vsakem odgovoru, ker res ne morem vedet, kakšne navade imaš ti glede obiskovanja vikenda. Lahko si sicer tudi na vikendu nastaviš s programsko uro za 10 €, da ti vklopi gretje 2x na dan za kakšno urco, če to želiš. In malce dlje v soboto zjutraj, ko boš verjetno šel tja.

Me pa preseneča, da ti na vikendu po kar enem do dveh tednih ne-gretja ti ne pade nižje kot na 13 stopinj, To je res majhen padec. Imaš očitno res odlično izolacijo na vikendu, celo boljšo, kot jo imaš doma, če ti tam že v eni noči ne-gretja pade iz 26 na 16. Malce butasto, da ne živiš na vikendu.

New Report

Close