Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek CEPIVA IN AUTIZAM

CEPIVA IN AUTIZAM

https://www.youtube.com/watch?v=FzslCjA6JRk še eden pogumen…..

Moja prijateljica nima cepljenih otrok in eden je hud avtist. Kaj pa zdaj?

so ga na skrivaj cepili, drugače ne bi imel avtizma

Je bilo krivo okolje. Ker strupi prihajajo tudi tako, da ni treba injekcije. Kaj je jedla pred nosečnostjo, med nosečnostjo, v kakšnem okolju je bila…

Čisto normalno je živela v normalnem okolju in jedla normalno hrano. Se izogibajo nezdravi hrani, hitre hrane ne jejo. Eden je pač avtist. In ga niso nič na skrivaj cepili, ker so zelo proti cepivom. Sprijaznite se že enkrat, da je tole o avtizmu in cepivu samo dobra propaganda proti cepivom in ja, tudi na račun tega nekdo mastno služi, ne samo na račun cepiv.

Čisto normalno je živela v normalnem okolju in jedla normalno hrano. Se izogibajo nezdravi hrani, hitre hrane ne jejo. Eden je pač avtist. In ga niso nič na skrivaj cepili, ker so zelo proti cepivom. Sprijaznite se že enkrat, da je tole o avtizmu in cepivu samo dobra propaganda proti cepivom in ja, tudi na račun tega nekdo mastno služi, ne samo na račun cepiv.
[/quote]

Daj si ne izmišljuj.

Daj si ne izmišljuj.
[/quote]

Mali ni cepljen in je avtist. Pika. Ti pa lahko do neba skačeš, se to ne bo spremenilo.

Tale “pogumni” doktor je izgubil zdravniško licenco zaradi svojih izmišljotin. A folk pogleda po netu le kar mu paše in kar se sklada s predizdelanimi mnenji in to razmnožuje naprej in naprej.

Mali ni cepljen in je avtist. Pika. Ti pa lahko do neba skačeš, se to ne bo spremenilo.
[/quote]

Boš pa morala pa imet bolj konkretne argumente. Ena moja kolegica…Rekla kazala … bla bla.
Poznam štiri primere. Otroci mojih znancev so bili normalni do cepljenja. Po cepljenju pa so skoraj čez noč spremenili vedenje.

Boš pa morala pa imet bolj konkretne argumente. Ena moja kolegica…Rekla kazala … bla bla.
Poznam štiri primere. Otroci mojih znancev so bili normalni do cepljenja. Po cepljenju pa so skoraj čez noč spremenili vedenje.
[/quote]

In kje so tvoji konkretni argumenti? Nikjer jih ne vidim. Tvoji znanci, rekla, kazala, bla bla? Ponavljam, fant ni cepljen in ima avtizem. In ponavljam, lahko do neba skačeš, tako pač je. In to je edini avtist ki ga poznam med vsemi cepljenimi in necepljenimi.

In kje so tvoji konkretni argumenti? Nikjer jih ne vidim. Tvoji znanci, rekla, kazala, bla bla? Ponavljam, fant ni cepljen in ima avtizem. In ponavljam, lahko do neba skačeš, tako pač je. In to je edini avtist ki ga poznam med vsemi cepljenimi in necepljenimi.
[/quote]

Skačem? Ne, dol mi visi tvoje mnenje. Zaradi mene lahko verjameš ali pa ne. Tvoj problem. Posiljavat pa lahko greš naprej koga drugega…če se ima kdo voljo se s tabo ukvarjat. Lol.

Skačem? Ne, dol mi visi tvoje mnenje. Zaradi mene lahko verjameš ali pa ne. Tvoj problem. Posiljavat pa lahko greš naprej koga drugega…če se ima kdo voljo se s tabo ukvarjat. Lol.
[/quote]

Tudi ti, lahko verjameš, ali ne. On pa v vsakem primeru ostaja avtist. Brez cepljenja.

Boš pa morala pa imet bolj konkretne argumente. Ena moja kolegica…Rekla kazala … bla bla.
Poznam štiri primere. Otroci mojih znancev so bili normalni do cepljenja. Po cepljenju pa so skoraj čez noč spremenili vedenje.
[/quote]

Tudi jaz poznam takšne primere.
Do cepljenja je otrok normalno napredoval v razvoju, po cepljenju pa konec in je razvojno zaostal.

jaaa vse je krivo cepivo, kontracepcijske tablete ze od 12 leta dalje, droge in ostala sranja, pijancevanje vsak vikend ali se veckrat na teden, sexat z 200 razlicnimi osebami…. vse je to zdravo, samo cepivo ubija in povzroca avtizem…….

Nismo mi krivi, če si po svoji silno preprosti logiki vse pobasala v en koš…

Nismo mi krivi, če si po svoji silno preprosti logiki vse pobasala v en koš…
[/quote]

Mi pa nismo krivi, če se ti tega ne zavedaš.

Prvo cepljenje je kdaj, pri 6ih mesecih?
Avtizem diagnosticirajo kdaj?

Avtizem so že leta 1940 imenovali..nekateri psihiatri so že takrat rekli, da imajo višjo inteligenco ti otroci. Veliko jih.

https://sl.wikipedia.org/wiki/Avtizem

Vzroke avtizma so najprej iskali v neustreznih razvojnih in družinskih pogojih (Bruno Bettelheim – hladne matere). Leta 1964 pa je Bernard Rimland avtizem opisal kot biološko motnjo v knjigi Infantile Autism: The Syndrome and Its Implications for a Neural Theory of Behavior. Pomembna popotnica knjigi je bil predgovor, ki ga je napisal Leo Kanner. Naslednja prelomnica so bile raziskave dvojčkov iz konca sedemdesetih let[1], ki so sicer na zelo majhnih vzorcih dokazovale, da je avtizem gensko pogojen. Novejše raziskave pa nakazujejo, da na razvoj avtizma vpliva kombinacija genetskih, imunskih, presnovnih in okoljskih dejavnikov[2]. To potrjuje tudi največja študija dvojčkov z avtizmom doslej, ki je bila objavljena leta 2011 Genetic Heritability and Shared Environmental Factors Among Twin Pairs With Autism, v kateri avtorji vpliv okoljskih faktorjev postavijo celo pred vplive genetike.

Po eni strani bom pa hudoben jaz, vedno krivite druge za otrokove probleme, sebe ne vidite ali da bi rekli, da vzgajal sem napačno, nisem imel prav, zato ima moj otrok zdaj posledice. Zelo veliko bolezni izhaja iz otroštva, okolja..ni krivo CEPIVo… sami najbolj veste kaj ste ga srali kot starši ali kam ste otroke pošiljali, da je doživljal travme. Vedno krivite, znanost, medicino, denar, moža, ženo ni važno, brata, sestro, levičarja, desničarja…..
vse krivite samo sebe ne.

Nima smisla. Oni bodo še naprej gonili svojo. Najbolj nori generacija mamic, ki so bile v otroštvu cepljene proti vsemu mogočemu, pa nobena nima avtizma. Čudno, ne?

Se nisem slisala da bi komu diagnosticirali avtizem pri 7-ih mesecih……

Blesavo multinično, avtizma ni možno privzgojiti z napačno vzgojo.
Zakaj bluziš, če nimaš pojma.

Če kaj, avtizem ni posledica vzgoje. Vsaj v današnji družbi preobilja zagotovo ne.
Na Danskem so že pred leti dokazali, da ni povezave med cepljenjem in avtizmom. Še več, zaradi cepljenja se ni povečala možnost nastanka avtizma celo pri tistih otrocih, ki so bili zaradi določene genske predispozicije ocenjeni, da so za razvoj motnje dovzetni.

Drži pa kompleksnost kombinacij za razvoj, pojav avtizma, kot pišeš.
Bom prebrala raziskavo, hvala za informacijo. Če se gre za dvojčke iz Kalifornije, kot okoljski dejavnik zagotovo ni mišljena vzgoja (kako so ga starši srali) kot praviš. Smiselno bi bilo preveriti, ali je mišljeno okolje kot izpostavljanje izkušnjam. Kot sem doslej zasledila, so merili le starost staršev, morebitne infekcije med nosečnostjo, težo ob rojstvu… lahko se motim, seveda. Bom rada prebrala, če boš pojasnil podrobneje.

Genetski dejavniki pa se mi kljub vsemu nikakor ne zdijo zanemarljivi. Včasih se s tem pač niso ubadali, v kolikor je posameznik ok sfunkcioniral in tudi danes se podobno ne polaga pretirane pozornosti na to, kako je s starši. Pa ne bi bilo slabo, ker bi bila v tem primeru tudi komunikacija med starši in strokovnjaki marsikdaj boljša, učinkovitejša. Vendar dokler gledamo na avtizem kot na bolezen, omejenost, (ne)sposobnost in ne kot na obliko (nevrorazlično obliko človeškega obstoja) bo še vedno najbolj važno le to, da si (no, ali vsaj da “zgledaš”) “normalen”, karkoli že to pomeni.

Sicer pa zanimivo zakaj to sploh omenjam, saj se od nacističnih časov (kje je že delal Asperger?) na svetovnem nivoju pojmovanje, sprejemanje avtizma kaj bistveno ni razvilo, optimistično lahko rečem le, da ne še. V svetovnem merilu imaš še vedno največ možnosti, da boš ustrezno diagnosticiran v primeru, da si bele rase, moškega spola in po možnosti še otrok. Lorna Wing je prva omenila spekter (kako daleč smo se premaknili od takrat, kajne) in avtistične poteze (“autistic traits”), govorila je o prehajanju, ki ga ni mogoče strogo razmejiti in da avtistične poteze najdemo pri genijih (verjela je, da lahko v znanosti in umetnosti v tem primeru zares uspeš). Danes se oddaljujemo od uporabe besede “poteze” in se vrtimo okoli pojmovanja avtizma. Ali avtizem imaš (si oseba z avtizmom – to je trenutno priznan termin) ali si avtistična oseba (in je avtizem del tebe, del tvojega delovanja, tvoje identitete, način dojemanja, sprejemanja in procesiranja sveta). Če avtizem “imaš”, je to bližje medicinskemu pojmovanju, težnji k “odvzemanju”, zdravljenju…

Sicer pa so mi psihoanalitiki precej všeč. 🙂 Zlasti Bettelheimova Rabe Čudežnega je za moje pojme krasna knjiga. Ampak s hladnimi mamami je pa malo kiksnil, no.
https://www.verywellhealth.com/why-refrigerator-mothers-were-blamed-for-autism-260135

New Report

Close