Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Cepljenje covid19 v nosecnosti

Cepljenje covid19 v nosecnosti

Pozdravljeni vsi skupaj. Zanima me vase mnenje glede cepljenja v nosecnosti? Sem namrec v prvih tednih nosecnosti in razmisljam o cepljenu. Kaj menite, je cepljenje priporocljivo, se je bolje cepiti v zgodnji nosecnosti ali preboleti korono, v primeru da se okuzim. Hvala za vase odgovore in nasvete.

Svetujem posvet pri ginekologu, ki ti bo povedal, kdaj se je najbolje cepiti in s katerim cepivom. Pri nas sicer nosečnice cepijo prednostno.

Sem rodila lani in mi na misel ne pride, da bi se cepila (dokler dojim ali med nosecnostjo).

 

Je pa to vsekakor tvoja odlocitev in naredi kar hoces oz. Kar ima vec plusov.

nova
Uredništvo priporoča

Ena nosečnica je pri nas že umrla zaradi covida. Poskrbi, da ne boš druga.

Odgovor na objavo uporabnika
Mamica mamica, 15.07.2021 ob 20:17

Pozdravljeni vsi skupaj. Zanima me vase mnenje glede cepljenja v nosecnosti? Sem namrec v prvih tednih nosecnosti in razmisljam o cepljenu. Kaj menite, je cepljenje priporocljivo, se je bolje cepiti v zgodnji nosecnosti ali preboleti korono, v primeru da se okuzim. Hvala za vase odgovore in nasvete.

Darwin pravi, da ti bodo ukradli DNK, torej bognedaj da se cepiš.  Boš pač malo prehladka fasala, ni problema, niti vedela ne boš, da si bolna.  Ti kar pogumno v nove zmage.

Jaz osebno se noseča ne bi cepila niti pod točko razno. Se bi raje pazila, da ne staknem covida… Če pa bi ga slučajno vseeno, imam 99,99% možnosti, da ga prebolim v blagi obliki.

Odgovor na objavo uporabnika
Jahno, 15.07.2021 ob 22:46

Ena nosečnica je pri nas že umrla zaradi covida. Poskrbi, da ne boš druga.

Ena mlada ženska pa zaradi cepljenja. Ruska ruleta.

V nosečnosti se nikakor ne bi cepila, sploh pa ne v zgodnji nosečnosti.

Jaz sem noseca in se ne med nosecnostjo ter kasneje med dojenjem ne mislim cepit. Sicer spadam v rizicno skupino glede korone, ampak raje “raskiram”. Do zdaj se nisem okužila in upam da se se se dalje ne bom, glede na to da nikamor ne grem, ce pa grem pa so itak maske in razkužila.

In zakaj bi se cepila?

 

Nosečnice so že nasploh nagnjene h krvnim strdkom, ti pa bi se še cepila s cepivom, o katerem povsod piše, da lahko povzroči zgoraj omenjeno. Da ne omenjam, da dosti zdravnikov po cepljenju priporoča nošenje  kompresijskih nogavic.

Enim res ni pomoči.

Kaj bi rada šla na dopust, pa se nočeš utrujat s testiranjem?

 

Zadnjič je ena starejša gospa rekla, da se bo mogoče šla cepit. Pri njej ni problem, ker ni več v rodnem obdobju. S tem je vse povedala.

Odgovor na objavo uporabnika
zadnjič je ena, 16.07.2021 ob 11:33

Zadnjič je ena starejša gospa rekla, da se bo mogoče šla cepit. Pri njej ni problem, ker ni več v rodnem obdobju. S tem je vse povedala.

O cepivih se ve res zelo malo. Kako bo vplivalo na plod, na kasnejše nosečnosti in potgomce, se niti približno ne ve. Riskirati tukaj??

New Report

Close