Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cepljenje-zakaj tak vik in krik

cepljenje-zakaj tak vik in krik

Midva z možem nisva bila nikoli proti cepljenju vendar je imel otrok po cepljenju skoraj usodne reakcije. Kasneje so na najino zahtevo opravili razne teste in ugotovili, da otrok sploh ne bi smel biti cepljen. Otrok je tudi sicer alergik in ima kar nekaj zdravstvenih težav. Vem, da je veliko staršev, ki svojih otrok ne dajo cepiti, ker je to sedaj skorajda že modna muha po drugi strani pa je lahko cepivo usodno za tisti mali procent otrok- in moj otrok je skoraj postal del tega procenta. V našem primeru je otrok uradno zaenkrat necepljen zaradi neustreznega zdravstvenega stanja, ko se le to normalizira ga bodo cepili po programu.

ne, tetanus sam ni neumnost, se je pa neumno cepit proti njemu kar tako! Bolezen povzročajo bakterije clostridium tetani, njene spore v rani anaerobno proliferirajo in izločajo tetanus nevrotoksin. Anaerobno pomeni brez prisotnosti kisika, zato je potrebno globoke rane očistit in jih ne neprodušno zapret, POTEM pa se šele cepit proti tetanusu, PO poškodbi in ne preventivno! Ker tetanus – po domače- povzročajo strupnine(toksini), ali se boste preventivno cepili tudi proti piku kače???

aha, hja, si samo pozabila povedati, da je ugriz (in ne pik) slovenskih kač prav zanemarljiv problem v primerjavi s Clostridium tetani, kjer lahko ob vsej medicini mirno umreš tudi leta 2006.

Toksini slovenskih kač niso problematični in niso življenjsko nevarni, zato se v veliki večini primerov po ugrizu sploh ne daje antitoksinov.

Res je sicer, da je lahko vse OK tudi, če se zoper tetanus cepiš šele po poškodbi, vendar s tem pač igraš ruleto – ali bo zdravnik toliko usposobljen, da bo to predpisal tudi ob kakšnih netipičnih znakih (niso vsi, ne bodi naivna) in ali ne bo tvoj otrok fasal hitre okužbe, kjer je inkubacijska doba 1 dan in je izjemno agresivna.

Jaz se s tem ne bi igrala, ostali pa, če vam vest in živci to dopuščajo, pa izvolite.

Seveda sem seznanjena s tem, ampak – kakšna je lahko preventiva proti strupu? Ali sploh veste, kolikšna je zaščita? Bore majhna, najučinkovitejša je PO poškodbi, hotela sem poudarit, da se tudi PROTI kačjemu piku ne moreš cepit vnaprej!

Ne bo držalo, da preventiva ni učinkovita pred poškodbo – ravno v tem je ves smisel. Tisto ob poškodbi je “last call”, če se tako izrazim, pri tistih, ki niso bili ponovno cepljeni v roku ali pa nimamo podatkov o cepljenju.

aha, če se ne motim, nimaš nobene medicinske izobrazbe?

Naj ukinejo še obvezno cepljenje psov proti steklini. Še plačati ga je treba iz lastnega žepa!

janis – o tem in še marsičem bi lahko razpravljali, pa ne bomo tukaj :))

Zakaj pa ne? Ker nimaš prav, pa te je nekdo dobil na neznanju, ko si se hotela pametno delat?

tetanus lahko fašeš tudi tako, da sploh ne veš za poškodbo – npr. vbod prsta v trn medtem ko rihtaš vrtnice. Pa bolezen pride in naredi totalno štalo, če ne celo smrt!

povej, kako se cepiš proti strupu?

Janja, kaj pa klamfaš, literatura ima svoje avtorje! Iz kje pa misliš da se zdravniki učijo, če ne iz literature? Zato to ni ‘neka literatura’!

Cepljenje proti tetanusu je učinkovito 5-7 let. Po obveznem programu pa obnovitvena doza ni ponavljajoča na tako periodo. Torej? Zadeva je neučinkovita, če se ti kaj naredi po npr. 9 letih ali prej od zadnjega cepljenja, zato ti bo pri sumljivih situacijah vsak normalen zdravnik dal še eno dozo iz preventive. Zato je cepljenje proti tetanusu ‘kar tako preventivno’ bedarija.
Poleg tega v večini primerov cepljenje sploh ne bi bilo potrebno, ker je največkrat bistvo vsega temeljita dezinfekcija rane in nega do te mere, da rana ostane čista dokler se ne začne celiti!

tooooo! Bravo anaana

sicer pa – ja, imam medicinsko izobrazbo, zato predvidevam, da je ti nimaš???
Ali pa bereš le povzetke in si falirala predavanja???

A mi lahko poveste na kaj je vaš otrok alergičen,koliko je star in na katere sestavine so ga testirali in seveda kakšne reakcije so bile po cepljenju.Zanima me s tega stališča ker imam tudi sama otroka ki je alergik na jajca in to precej in so ga brez predhodnega testiranja na sestavine iz cepiva cepili-takrat sem bila še neinformirana o svojih pravicah,drugače ga ne bi dovolila cepiti mproti OMR .Seveda pa ga sedaj ne dam cepit po rednem programu vse dokler mu ne naredijo vseh testiranj na sestavine cepiva in če bo na vsa negativen šele potem ga dam cepit,drugače pa je po zakonu dovoljeno da ga ne smejo cepit.

Sem ena tistih, ki je ob cepljenju otroka doživela smrtni strah zaradi anafilaktičnega šoka pri otroku. K sreči je preživel in otroka mi po vseh opravljenih testih po črki zakona ni treba več cepiti. Miru mi ne da prav tetanus: otrok je po testih uvrščen v 4. stopnjo alergije (od štirih). Po pdatkih, koliko ljudi se je lani okužilo s tetanusom in koliko jih je zaradi okužbe umrlo (70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} okuženih!!!!!) , sem se odločila za ponovno testiranje otroka glede alergije na cepivo proti tetanusu. Namreč, tako mi kot stari starši imamo na kupe vijakov, žebljev, takih in drugačnih ostrih predmetov, grmov vrtnic, da ne omenjam srpa, kose, pipca za prirezovanje trte – in ja, valjda vsi sokolje pazimo na vse to, ampak otrok je hitrejši kot misel, nikoli ne veš, na čem se bo zbodel. Lani, recimo, smo šele po 2 dneh ugotovili, da ima v prstu skoraj 1 cm dolgo trsko in po najbolj črnem scenariju bi bil lahko zaradi tega že davno pokojni. To, da razkuževanje rane vedno 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaleže, je samo pesek v oči. Kako boš razkužil 1 cm ali več globoko rano tako, da bo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čista?? In tudi, če ti jo uspe, kako več, da se toksin še ni začel izločat in prehajat v kri?

Ker sem sama vse prej kot slepi zagovornik cepljenja, sem si šla točno za to cepljenje, ki je pri nas najbolj problematično, iskat dodatnih informacij in ri majhnem otroku sem bistveno bolj ZA kot proti. Samo spomnite se, koliko globokih ran smo dobili pri padcih s koles, s toboganov, gugalnic?! Če se spomnim sebe, upam, da sin ne bo po meni :SSS

Moje mnenje v zvezi s cepljenji je, da si kot starš zavezan in odgovoren svojemu otroku za vsako svojo odločitev. Za take, ki zadevajo njegoo zdravje, dobesedno življenje ali smrt, še toliko bolj. Ko te bo otrok vprašal, mu boš moral znat utemeljit, tako ali pa drugačno odločitev. Pri cepljenjih ne gre za to, a bo zanl špilat fuzbal ali ne, brez katerega bo brez problema preživel, gre za otrokovo ZDRAVJE. Ne da imamo pravico, imamo DOLŽNOST pozanimati in informirati se o zadevi in se šele na taki osnovi odločati. Obsojam odločitve iz “mode” ali zato ker se je “tainta” tako odločil! Odločiti se mora vsak starš za svojega otroka, ker na koncu edino in samo starši nosijo posledice svoje odločitve, pa naj bo ta za ali proti cepljenju. Jaz se v primeru tetanusa ne morem tako mirno odločit, kot sem se proti OMR; je pza moje pojme veliko prenevaren ravno majhnim otrokom, ki se pogosto poškodujejo.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Moja punčka je po 2. cepljenju diteper pristala na 10-dnevni hudi driski. Po 3. cepljenju je pristala spet na hudi driski in zaradi komplikacij na intenzivni negi:( Uradna medicina zavrača povezavo, medtem ko nasprotniki cepljenja navajajo, da je driska dokaj pogosta posledica cepljenja proti hepatitisu. Zdaj pa mi povejte, kakšen smisel ima cepiti par mesečenga otroka proti hepatitisu???? Ok, če je hepatitis v družini, še razumem in je utemeljeno, vse po vrsti cepit pa se mi zdi nesmiselno. Sploh pa se mi zdi kombinacija 6 CEPIV NAENKRAT V ŽILO PAR MESECEV STAREGA DOJENČKA res prehudo!!

Jasna,

kaj ni hepatitisB na vrsti pri 6 letu otrokove starosti?????????
Pva tri cepljenja(3 mesece, 4,5 in 6 mesecev) so davica, tetenus, oslovski kašelj in haemofilus influence tipa b.

Kar se pa tiče sprenevedanja bi pa dodala le tole – kolikor primerov poznam in kjer se je pojavila kakšna dilema v zvezi s cepljenjem je uradna medicina vedno rekla “ne, ne, ne to ni od cepljenja” – GROZA!!!!!!!!!!!!

Alenka otrok je sedaj star 3 leta in je bil besežiran + prvo cepljenje. Že od rojstva je slabo napredoval na teži in zaradi izrazito atipične simptomatike, ni bil deležen posebne obravnave. Alergije in posledični AD niso bile omejene na določeno živilo temveč na različne snovi v okolju in razne aditive, tako, da pri otroku najverjetneje ni šlo le za alergično reakcijo ob cepljenju. Največja težava je, da ima otrok razvojno zaostalost imunskega sistema, hipogama…, stanje le te se je po drugem letu starosti zelo izboljšalo kakršna je bila tudi uradna prognoza. Gre za dedno motnjo. Verjetno bo otrok kmalu cepljen vendar se bomo o tem še dodatno posvetovali.

Ja saj vse lepo in prav…ampak vseeno se mi zdi absurdno, da z mirnim srcem cepimo tako male dojenčke, ki nimajo niti malo razvitega imunskega sistema. Nisem proti cepljenju ampak vseeno bi bilo PRAV, da otroka, ki se komaj rodi ne napadejo kar s cepivi in še to kar na “blef”…kaj pa recimo kakšno testiranje na cepiva? Ko so pa posledice, recimo, otrok se rodi povsem zdrav, po cepljenjih pa se razvijejo ali alergije ali kakšne nevrološke motnje ali karkoli drugega, takrat pa noben ni nič kriv. Zdravniki in farmacija se potegne vase in na koncu je starš tisti, ki ima takšnega otroka….Ampak ja, nikoli in nikdar ni krivo cepljenje, če pa je slučajno dokazano, da je, pa so takoj izgovori takšni in drugačni…V glavnem od vsega mi gre na bruhanje, ne verjamem v cepiva in verjamem, da je teh bolezni vedno manj, ker je tudi standard drugačen, kot je bil v prejšnjem stoletju….


Nikoli se ne cepi v ŽILO, od kje vam take ideje???? Dojencke se tako zgodaj cepi zato, ker so te bolezni ravno za dojence najbolj nevarne (recimo oslovski kaselj), OMR, ki vsebuje beljak pa pride na vrsto po 1letu ko se ponavadi ze ve, ce je otrok alergicen in takrat se ga NE cepi.


Kaj pa ti misliš, zakaj s cepljenjem “napadejo” med vso populacijo točno dojenčke, ki še nimajo razvitega imunskega sistema?

Glavno, da gre tebi na bruhanje zaradi ubogih dojenčkov in sadistov, ki se spravljajo nanje.

Moj otrok je alergik in ne sme biti cepljen. Kaj naj rečem, grozljivka, sploh ker sem pa tja pišejo o kakšnih boleznih ki so se znova pojavile po x letih. Že nekaj časa nazaj je bila na TV ena oddaja kjer so medicinske sestre razlagale kako so doživljale smrti otrok v bolnišnicah zaradi takšnih bolezni. Vendar nasprotnikov cepljenja tudi to ne bi prepričalo. Po moje so prepričani da tudi če zboli ga bojo nekako rešili. Pa računajo na to da so vsi ostali cepljeni, ampak tega je bedno manj. Mogoče njihovi otroci res ne bojo zboleli lahko pa se zgodi vnukom, ampak tako daleč njihova pamet ne seže.

absolutno: CEPLJENJE!!!

sem delala v zdravstvu in vem kaj to pomeni

Vsak naj se odloči po svoji vesti. Ljudje vedno manj zaupajo v zdravstvo. Zaupajo zdravnikom, ki opravljajo operacije in to je prav. To so super ljudje. Zdravstvo pa je porazno.


Ja, s svojim zdravjem se lahko igraš, otrok pa nisi ti.

New Report

Close