cerkvena poroka brez civilne
Kolikor vem, se lahko poročiš samo cerkveno, samo potem si za državo uradno še vedno v izvenzakonski skupnosti, za Cerkev si pa poročen.
Upam, da se ne motim. Morda pa se oglasi Darko Ž. in še bolj podrobno razloži.
LP,
Lenka
Draga moja, nikjer ni zapisano, da se moraš poročiti dvakrat – sploh se ti ni treba, če smo že pri tem. Če pa že, potem je ta druga poroka (cerkvena) tvoja izbira, ne pogoj, kar pomeni, da ni moraš, ampak želiš:)[/quote]
Civilna poroka je bila zame v bistvu pogoj in ne izbira. Sama bi se želela poročit le cerkveno. Vendar ker potem poroka ne bi bila pravno veljavna, sem se morala tudi civilno.
In za marsikoga bi bilo lažje, če bi prinesel potrdilo o poroki na ue in bi tam naredili zapisnik ali kaj podobnega in ti priznali, da si poročen (kot recimo če se poročiš v tujini in prineseš dokazila). In isto želim muslimanom in ostalim. Nimam problemov s tem, kot jih imajo očitno nekateri.
Zdravo,
v SLO je uradno veljavna samo civilna poroka, kar v praksi pomeni da morš sporočit župniku št.poročnega lista, če je npr.cerkvena poroka pred civilno.
da ne bo pomote, sm poročena cerkveno, vzgajana v veri pa se mi zdi totalna neumnost da bi veljala samo cerkvena poroka, še manj da je cerkvena nad civilno. ker sva poročena cerkveno-ali to pomeni da se ne bova nikoli skregala? to pomeni, da se bova vedno ljubila? to pomeni kaj??? nič od tega to ne pomeni. mi2 sva že kar nekaj let prej živela na koruzi (kar niso odobravali ne moji, in ne njegovi) in sva se spoštovala in ljubila prej (brez papirja) in se sedaj (s paprijem). noben papir (civilni ali pa cerkveni) ne bo prepreču težav, ki pač pridejo v zvezi. to je treba reševat, skupaj, za naju in zaradi naju. in to je to.
lp
Tule smo tudi nekaj govorili o problematiki cerkvene – civilne poroke …
http://med.over.net/forum5/read.php?74,5697478
LP,
Lenka
Spoštovani!
Lani enkrat, se mi zdi, so slovenski škofje izdali okrožnico, da v tem primeru – v primeru cerkvene poroke brez civilne – prosimo za posebno dovoljenje škofa ordinarija. (Ne vem na pamet, ker sem v tujini.) Drugače pa je še vedno najbolje, najprej civilna in potem cerkvena, in najbolj prav. Tako je manj nevarnosti, da se še kaj ne razpase nazadnje v ljudskem izročilu, potem pa ni nobenega reda navsezadnje, vključno pravnega in moralnega.
Lep dan in lep nov teden,
Darko Ž.