Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Chesscake, prosim za pomoc

Chesscake, prosim za pomoc

Prosim za malo pomoci tiste, ki ste ze delale chesscake. Jutri ga bom prvic delala. Receptov je na internetu ogromno tako, da enega bom ze uporabila. Zanima pa me kateri kremni sir naj kupim. Mascarpone, philadelfia,…
Hvala

Kaka je ta šah torta?

Ammm za biskvit uporabiš jajca moko pecilni prašek cukr… vmes daš jogurt, gor žele, smetano za piko na i posuješ šahovske figure.

ŠAH MAT

Evo ti Chess-Cake.

Si vis pacem, para bellum.

Chesscake:-))
Sori, ampak res mi je smešno..

Ha, ha, ha. Grem delat to.

Hvala. Res ste prijazne. Zdaj je bolj pomembno se norcevat iz mene, ker sem narobe napisala cheesecake kot pa, da bi katera dejansko pomagala, ko pa je iz posta jasno za kaj sprasujem. Upam, da ne vzgajate tudi svojih otrok tako. Ali pa le? Saj je bolj enostavno si norca delat iz cloveka, ko se zmoti, kot pa mu pomagat.
Hvala se enkrat. Zelim vam lep vecer se naprej

Nakuhala si se pa tud ko namočen riž…

Mascarpone se najlepše umeša. Dodaš malo želatine, sladkorja in stepeno smetano. Vseskup zmešaš. Potem pa uliješ povrh pečenga biskvita. Gor lahko nalagaš še dodatne plasti, sicer pa je kaksadni žele s košči sadja čist ok.

Torto pol sam postavš v hladilnik in počakaš da se želatina sprime.

Si vis pacem, para bellum.

Spekla sem jagodno torto. Za namaz sem uporabila Philadelphio z okusom jagode, vmes sveže jagode in tako po plasteh.
Zgoraj sem jagode prelila z jagodno želatino. Tudi želatino z okusom jagode se kupi.
Torta je bila zelo sveža, sočna in lahka.

Evo chesscake:

[img]
https://cdn001.cakecentral.com/gallery/2015/06/900_KwCpXr3X9W-50th-anniversary-chess-cake.jpg%5B/img%5D

https://www.cakecentral.com/gallery/i/3342859/50th-anniversary-chess-cake

Vaš link

Jaz ga delam po tem receptu in je vedno res dober. Vzamem pa Philadelphio.

Cheesecake se ne dela z mascarponejem. Philadelphia bo verjetno okej, jaj pa sem ga delala kar s Sparovim cream cheese. Se dobi. Je odlično uspela.

Nobody cares.

Vseeno je kater sir daš not. Itak je sam za teksturo.

Si vis pacem, para bellum.

Nobody cares.

Vseeno je kater sir daš not. Itak je sam za teksturo.
[/quote]

Lahko reče samo nekdo, ki ima ubit okus. Cream cheese in mascarpone imata popolnoma različna okusa. In cheese cake je kiselkast, zato rabi kiselkast, ne sladek sir.

Lahko reče samo nekdo, ki ima ubit okus. Cream cheese in mascarpone imata popolnoma različna okusa. In cheese cake je kiselkast, zato rabi kiselkast, ne sladek sir.
[/quote]

Dodaš limono / limeto.

THUG LIFE

Si vis pacem, para bellum.

Dodaš limono / limeto.

THUG LIFE
[/quote]

Upam, da nikogar ne hraniš.

Upam, da nikogar ne hraniš.
[/quote]

Sebe.

HA !

Si vis pacem, para bellum.

Uporabis lahko kateri koli kremni sir tipa “philadelphia”. Original philadelphia ni toliko boljsa, kolikor je drazja od tistih, ki se prodajajo pod trgovinsko blagovno znamko. Npr Lidl (mislim, da tudi Hofer) ima te kremne namaze “classic” in manj mastnega “light”, lahko mesas pol pol. Tudi ABC namaz se dobro obnese.

Nobody cares.

Vseeno je kater sir daš not. Itak je sam za teksturo.
[/quote]

Tako je: najbolj zdrava je pa albuminska skuta, razmešana z mešalcem na visoki hitrosti, da ni grudic, pa vmešana stopljena želatina moter potem…. Filadelfija je slana, mascarpone pa strup za žile …. 🙂

Tako je: najbolj zdrava je pa albuminska skuta, razmešana z mešalcem na visoki hitrosti, da ni grudic, pa vmešana stopljena želatina moter potem…. Filadelfija je slana, mascarpone pa strup za žile …. 🙂
[/quote]

Oziroma “ricotta” sir – najboljši je pa iz Eurpospina. 🙂

Tako je: najbolj zdrava je pa albuminska skuta, razmešana z mešalcem na visoki hitrosti, da ni grudic, pa vmešana stopljena želatina moter potem…. Filadelfija je slana, mascarpone pa strup za žile …. 🙂
[/quote]

Pa 200 g cukra, a ne? Res zdravo. Kdor je zdravo, tega sploh jedel ne bo. Zakaj bi? Albuminsko skuto se da pojesti tudi drugače.

Pa 200 g cukra, a ne? Res zdravo. Kdor je zdravo, tega sploh jedel ne bo. Zakaj bi? Albuminsko skuto se da pojesti tudi drugače.
[/quote]

Dodaš Sukrin – problem rešen…. Ja, albumminska skuta – delam sirovo torto z njo že 10 let. Eat me now 🙂

V starih časih, preden ste začeli siliti z angleščino, smo temu rekli skutina torta.

Dodaš Sukrin – problem rešen…. Ja, albumminska skuta – delam sirovo torto z njo že 10 let. Eat me now 🙂
[/quote]

Za crknit. Pridigaš o zdravi prehrani, uporabljaš pa gensko modificirano sladilo?
In kakorkoli obračaš, to ni cheese cake. Nima niti približno enakega okusa in teksture. Je samo skutina torta.

V starih časih, preden ste začeli siliti z angleščino, smo temu rekli skutina torta.
[/quote]

“V starih časih” te sladice pri nas ni bilo, ker se tudi smetanovega sira ni dobilo. Ki je osnova cheese caka. Bila pa je skutina torta, ja. Ki je še danes. Eno z drugim nima nič skupnega. Kar bi vedele, če bi dejansko kdaj delale pravi cheese cake. To je kot tiramisu s smetano namesto mascarponeja – kar dejansko nekateri imenujejo tiramisu.

“V starih časih” te sladice pri nas ni bilo, ker se tudi smetanovega sira ni dobilo. Ki je osnova cheese caka. Bila pa je skutina torta, ja. Ki je še danes. Eno z drugim nima nič skupnega. Kar bi vedele, če bi dejansko kdaj delale pravi cheese cake. To je kot tiramisu s smetano namesto mascarponeja – kar dejansko nekateri imenujejo tiramisu.
[/quote]

V starih časih se tudi kompliciralo ni tako, kot se danes.

New Report

Close