Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek čiščenje wc školjke

čiščenje wc školjke

Imam eno poceni desko iz Hoferja in se lepo čisti, pa tudi nič porumenela ni.
WC školjko skoraj vsak dan popršim z alkoholnim kisom in obrišem z WC papirjem. Potem se tudi kamen očitno ne nabira.
Nisem baš neka gospodinja, res ne, ampak WC školjka je pri nas vseeno kot nova. Je pa tudi res, da očitno pri nas voda ni preveč trda – tam, kjer smo bili prej, se je kamen nabral po dveh dnevih – okoli pipe na umivalniku v kopalnici je bilo noro!

Moj recept za školjko 🙂 Spustim vodo, potem žokam z metlico v tisto vodo dokler se nivo vode zelo zniža – traja kako minto da pade na nivo dveh ali treh cm. Nalijem npr. cilti pod rob in malo okoli, sam se potem zlije do dna. Pustim, vmes čistim ostalo. Čez čas zrgnem z metlico in spustim vodo. To je to.

Tudi mi imamo Catalano. Res je treba spuščat vodo ko blesav, da gre vse v kanalizacijo.

Ja, v kotlicku je res ni vec, v skoljki je pa se, ane :)[/quote]

Se mi je zdelo, da nisem vsega napisala: potegneš dvakrat, trikrat. Sama pa ti očitno ne bi prišla do tega, a ne da ne?[/quote]

Oprosti, jaz tudi ne razumem, kaj ima kotliček s školjko. Tudi po dodatni razlagi ne. Lahko tipkam in tipkam ali vlečem in vlečem… kotliček je prazen, voda v sifonu pa ostane. Edino če počakam tako dolgo, da izhlapi?

New Report

Close