Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čist navdušena nad Ikeo

Čist navdušena nad Ikeo

Ravno letos v jeseni bom vrgla ven Alples in kupila novo spalnico – posteljo definitivno v Ikei imam že ogledano, omare pa vgradne.

Alples mi enostavno ni več všeč – pretemen. Imela sem 8 let spalnico, sedaj mi ni več všeč. In čedalje manj pohištva od Alples mi je všeč.

Draga Barca, da tvoja svakinja ni našla nobene lepe posteljnine za novorojenčka – madona ja kam je pa gledala. Imamo ene pet posteljnin za tamalega pa vsak ki pride najprej vpraša kje ste pa posteljnino kupili. Ima pa tale tvoja svakinja visoke standarde.

Imam:

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10107784

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20172279

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/70124035

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/70124035

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/00161328

Tudi otroško sobo je celotna iz Ikee in vsak ki rpide na obisk reče kako lepo sobico imamo – belo nežno z modrimi stenami.

Mal domišljije no.

Ne gre toliko za visoke kot za drugačne standarde. V Ikei na posteljnini ni klasičnih otroških motivov (ne vem, ljubkih medvedkov s pentljicami ipd) ampak so bolj odštekani, stilizirani, kar marsikomu ne ustreza. Cena je pa neprimerno bolj ugodna kot karkoli se dobi pri nas, kvaliteta pa je tudi zelo OK.


1. nimajo vsi istega okusa, kam bi pa prišli, če bi bilo vsem isto všeč.
2. tekstili v ikei so obupno ceneni, tudi, če je že potisk kolikor toliko OK.

IKEA JE ZAKON, sestaviš vse kar želiš po svoji želji – simpel in enostavno, pa še cenovno je ugodnejše kot pri nas. IKEA SE SESTAVLJA KOT LEGO KOCKE, tudi če danes ne kupiš vsega lahko z nakupi nadaljuješ naslednjič in kmalu imaš celoten sestav po želji pri sebi doma.
Njihovi okraski oz. dodatki so moderni in izvirni – pač za ljudi, ki si upajo in ki imajo smisel za nekaj drugačnega.

si šla v konkreten nakup ali samo tako malo na ogled?

Ikea je na nek način diskontna trgovina. Če ne veš točno po kaj greš se lahko izgubiš v ponudbi oz. se zgodi da ti nič ne ustreza (ker pač gledaš razstavljene eksponate) … v bistvu pa so to le vzorci iz katerih lahko ustvariš še pa še …

najbolje je da že doma veš po kaj greš tja in potem je lažje.[/quote]

Sem vedela v grobem, kaj bi rada kupila, a sem predvidevala (moja napaka, priznam), da imajo še kaj poleg tega, kar je v katalogu oz.na netu.
Da imajo objavljene pač akcijske stvari in kake novosti, standardni program pa kupiš, ko si tam oz. ko se registriraš za internetni nakup.

Tudi svakinja ni našla nič, niti kake lepe posteljnine za novorojenčka ne, kaj šele kaj drugega 🙁

Skratka, privoščim tistim, ki tam radi kupujete, ampak mene tam dolgo ne bodo več videli.[/quote]

v ikei lahko dobiš mnogo več od tega kar vidiš, le znat moraš poiskat in skombinirat … je pa normalno da vsem ni všeč ponudba … pa tudi ikeinega sistema ljudje niso vajeni.

da pa za novorojenčka ni bilo najti nič me pa čudi … osebno mi je pri ikei všeč ravno to, da tekstil lahko lepo kombiniraš od zaves, posteljnine, preprog … vse za sobico v istem stilu, še igračke dobiš za zraven in kar se mene tiče … v ikei imajo vse potrebne osnovne igrače za otroke, sploh ni treba kupovati drugje … edino še lego… ampak to je že druga zgodba 🙂

Evo stvar okusa, ta posteljina meni ni všeč. Vsi govorijo kok je pocen v Ikeji, men se ne zdi in večina stvari je šlampastih.


Čestitke, ena klena Slovenka, ki podpira domačo industrijo pa domače delavce, pa domača delovna mesta.Bravo!!

Ha ha, ne morem si kaj, da ne bi odgovorila na takšne debilne, nepoznavalske, pavšalne in nevedne ocene!

Aja, tisti, ki kupujejo Elanove smuči denimo, pa podpirajo slovensko industrijo? Le koga podpirajo? Koliko uspešnih firm pa imamo pri nas? Halo!!!!!!

Podpirat moraš dobre, pa ne glede na to, od kod so. A je kateri tuj delavec manj vreden od našega? Nekateri res živite na samotnem otoku.

In še nekaj besed o Ikei: če ne bi bilo njih, ki ponujajo relativno dober dizajn za relativno dobre cene, bi “naši” vrli proizvajalci računali še 100x več za vse. Se spomnim, ko je Ikea dala ven en ful dober izdelek, ki je bil res nekaj inovativnega, dala ceno manj kot 100€, potem pa pridem na en slovenski sejem, kjer je pač dotični slovenski proizvajalec identično zadevo (kopijo) ponujal za 400€. Smo pa res inovativni, ni kaj.

te so mi najboljše izjave, kako ne podpiramo slovenskega gospodarstva, ker hodimo v Ikeo. Dajte malo pogledat svoje cunje, svoje čevlje, igrače otrok … kje je narejeno? V Sloveniji. Ja, itak.

Pa še to – Ikea ni nek poceni pofl. Predvsem je fora v tem, da imajo izbiro – lahko kupiš stol za 10 ali pa za 100 €. Pri tem točno veš, da se bo tisti za 10 verjetno kmalu polomil, a to sprejmeš, ker rabiš točno ta poceni in ne preveč kvaliteten stol. Ali pa kupiš tistega za 100, ki bo definitivno dobro izdelan.

ravno zadnjič sem rekla v Ikei – vem, da hočejo denar od mene, a ga z veseljem dam, če ga hočejo na pravi način. Navdušena sem nad ponudbo, izbiro, sistemom, prijaznostjo, učinkovitostjo, razporeditvijo, idejami. Razne Lesnine so zame kot ena skladišča, prodajalci čisto adijo, na vsak kavč pa čakaš 3 mesece in še potem se definitivno kaj zaplete. Bom kupovala pri slovenskih podjetjih, ko se bodo naučili pravega poslovanja in odnosa do ljudi. Do takrat pa – Ikea, here I come 🙂

Že deset let imam Ikeino kuhinjo. Šla sem v Gradec, naročila, počakala, da so pripravili robo in odpeljala. Tri tedne sem čakala le pult in mizo po naročilu. Pri kuhinji ni manjkal niti en sam vijak. Še danes je kot nova in me tisti, ki jo prvič vidijo, navdušeno sprašujejo, kje sem jo kupila. Aja, pa še cena je bila za polovico manjša, kot so bile takrat kuhinje pri nas.

Jaz poznam družino, ki je Ikeino kuhinjo že dvakrat uspešno selila. Nekaj so vrgli stran, nekaj dokupili in je pasalo v nov prostor. Pa niso reveži.
Kupim tisto, kar mi je všeč – nimam vsega iz Ikee, veliko pa.

Tekstil: imam najcenejše prešite odeje (kovtre) za 2,5 evra, ker smo rabili za obiske. Stare so cca 6, 7 let, že vsaj 20-krat oprane na 60 stopinj in so še vedno okej (jih uporabljam za psa). Posteljnina za 4 ali 5 evrov – za ta denar se dobro drži, priznam pa, da ni več kot nova.

Da niste navdusene nad Ikeo zato, ker je v tujini?

Jaz zivim v tujini in Ikea je prav povprecna znamka v “budget” razredu.

Kar mene ne moti. Posteljnino imam njihovo, obstojnost barv je 1A, vendar je bombaz veliko bolj trd kot lokalne znamke visjega razreda (cena pa 4x Ikea).

Gledala sem tudi nekaj pohistva, pa mi ni nic zadosti vsec. Aja, kuhinjske stole imam njihove, zelo poceni, zelo zanic. Mi je bil vsec model. Zdaj bom morala poiskati kaj podobnega, cena bo pa za en stol ista kot sem v Ikei dala za 6 stolov.

Bele sobe so pa že dolgo out. Bele sobe so bile pred 40 leti, ko sem bila jaz otrok.

Me ne prepričate drugače: Ikea je zakon!!!

V Ikei sem nazadnje kupila Hemnes belo komodo z 8 predali. Ker je bila neka akcija, je stala še 50 € manj kot bi drugače (199). Dragi jo je sestavil in lahko samo rečem, da je čudovita, stabilna, praktična, prelepa. Pa Ektorp kavč imam tudi, pa Ikeine čudovite stole v kuhinji. vsak dan znova se razveselim, ko vidim moje lonce 365+, pa kozarce, nešteto kuhinjskih pripomočkov, posteljnino, brisače, tepihe… katalog je zame in za prijateljice kot biblija ob postelji. Vsak predmet, ki ga prineseš domov, je v hiši še veliko lepši kot v trgovini. Vsak predmet ima svojega dizajnerja in skandinavski design me je že zdavnaj prepričal. Če greš po Ikei v Mömax ali pa Lesnino – lahko padeš v depresijo … pa brez šale. Kot da jih je čas povozil.

New Report

Close