Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čistoča v stanovanju – kakor je imela mati, tako ima hči

Čistoča v stanovanju – kakor je imela mati, tako ima hči

Haha, znano :))) Ravno obratno. Nimam toliko časa, kot ga je imela ona. Ko se z nami ni ukvarjala, ampak je čistila. In se čustveno izživljala nad nami, če smo pustili eno smetko. Pa nismo bili nemarni, ker si nismo upali.

Razlika je ta da laboratorij ne moreš doseči, svinjak pa hitreje, lahko, predvsem pri psihičnih težavah od depresije do shizofrenije.

Nek red pa mora bit in čistoča tudi. To pa ne pomeni vsak dan brisanju prahu, tal, oken, vse naenkrat in vsak dan.
Imam kolegico, ki se zjutraj vstane, skadi čik, si vzame 1.5 ure vse površine prebriše in tla. Potem spije kavo.
To je nepotrebno, ampak je sebe sama zdresirala, da brez tega ne more.
Zame, ki imam raje vse te stvari v celem tednu narejene, pa ne prestopi v moj stan, ko je videla da je navzven čisto in kar urejeno, ampak ko sem ji povedala, da 1x tedensko pobrišem ves prah od vrha do tal, in ne vsak dan kot ona, se je njeno psih.stanje poslabšalo in je morala domov.
Zaradi njenega obiska, ne mislim cel dopoldan čistit, da pride za 1 uro na obisk.
Zame je lahko 2 dni nazaj obrisan prah in tla pomita isti dan ali dan prej ter pospravljeno, čisto zadovoljivo za obisk. Nihče se ne bo okužil, razen kdo ki ima OKM in nori zaradi vsega.
Ne rabi, da prihaja na obisk.
Pa sem bolj natančna od nje, lahko briše vsak dan, je pa zelo šlampasta.
Očitno ji je to čiščenje psiho relax.

Moja mama ima zelo čisto hišo….ma še ko sm odraščal v primarnem gnezdu je bolj malo težila za pospravljanje…je raje sama naredila kukr za mano pospravljala….

In to NI BILO PRAV…to je bila potuha!!

In bi bil mona, če se ne bi od tega nič naučil….tako sedaj ko najini mladiči pospravljajo toliko časa da je pospravljeno kukr se toka….če ne še enkrat….in še enkrat….ponavlja toliko krat, da je delo narejeno tako kot mora biti.

In so mladiči pokapirali, da se splača, ko delaš, da delaš temeljito…in da ti tako ostane za druge stvari več časa….Pa smo vsi srečni….

Razlika je ta da laboratorij ne moreš doseči, svinjak pa hitreje, lahko, predvsem pri psihičnih težavah od depresije do shizofrenije.

Nek red pa mora bit in čistoča tudi. To pa ne pomeni vsak dan brisanju prahu, tal, oken, vse naenkrat in vsak dan.
Imam kolegico, ki se zjutraj vstane, skadi čik, si vzame 1.5 ure vse površine prebriše in tla. Potem spije kavo.
To je nepotrebno, ampak je sebe sama zdresirala, da brez tega ne more.
Zame, ki imam raje vse te stvari v celem tednu narejene, pa ne prestopi v moj stan, ko je videla da je navzven čisto in kar urejeno, ampak ko sem ji povedala, da 1x tedensko pobrišem ves prah od vrha do tal, in ne vsak dan kot ona, se je njeno psih.stanje poslabšalo in je morala domov.
Zaradi njenega obiska, ne mislim cel dopoldan čistit, da pride za 1 uro na obisk.
Zame je lahko 2 dni nazaj obrisan prah in tla pomita isti dan ali dan prej ter pospravljeno, čisto zadovoljivo za obisk. Nihče se ne bo okužil, razen kdo ki ima OKM in nori zaradi vsega.
Ne rabi, da prihaja na obisk.
Pa sem bolj natančna od nje, lahko briše vsak dan, je pa zelo šlampasta.
Očitno ji je to čiščenje psiho relax.
[/quote]
Aja, ta kolegica je malo na 40 let. Otroka ima odseljena. Živi z možem. Malo let je delala kot dipl.živ.tehnolog, sedaj ne dela, dela samo njen mož. Dopoldan je sama doma. Ne da bi šla ven 1.5 ure na zrak, pa čistila 2x tedensko po njeno.
Ko vsak dan ščisti, pa se loti peke sladkarij, slanih peciv. Potem kosila, šele ko pride mož domov gresta ven ali na obisk. Tako dan za dnem.
Vsak dan peče velike količine sladkarij, jih pa ne je oz redko ali zelo malo. Ima normalno do vitko postavo.
S čiščenjem vidim, da rešuje neko notranjo napetost. S peko sladkega pa ne, razen da moža baše.

Pospravim sproti, dnevno. Oblačila, čevlje, posodo, perilo, posteljo, pometem… ne maram razmetanega stanovanja. To vzame vsakemu od nas max 15 min pred spanjem, da pospravi vsak svoje, da se obesi-zloži perilo, odnese umazano prat, ipd. Čistim 1x tedensko kopalnico, prah, pomijem po tleh, max 1 uro. Vsakih 15 dni pride gospa in temeljito počisti.

Razlika je ta da laboratorij ne moreš doseči, svinjak pa hitreje, lahko, predvsem pri psihičnih težavah od depresije do shizofrenije.

Nek red pa mora bit in čistoča tudi. To pa ne pomeni vsak dan brisanju prahu, tal, oken, vse naenkrat in vsak dan.
Imam kolegico, ki se zjutraj vstane, skadi čik, si vzame 1.5 ure vse površine prebriše in tla. Potem spije kavo.
To je nepotrebno, ampak je sebe sama zdresirala, da brez tega ne more.
Zame, ki imam raje vse te stvari v celem tednu narejene, pa ne prestopi v moj stan, ko je videla da je navzven čisto in kar urejeno, ampak ko sem ji povedala, da 1x tedensko pobrišem ves prah od vrha do tal, in ne vsak dan kot ona, se je njeno psih.stanje poslabšalo in je morala domov.
Zaradi njenega obiska, ne mislim cel dopoldan čistit, da pride za 1 uro na obisk.
Zame je lahko 2 dni nazaj obrisan prah in tla pomita isti dan ali dan prej ter pospravljeno, čisto zadovoljivo za obisk. Nihče se ne bo okužil, razen kdo ki ima OKM in nori zaradi vsega.
Ne rabi, da prihaja na obisk.
Pa sem bolj natančna od nje, lahko briše vsak dan, je pa zelo šlampasta.
Očitno ji je to čiščenje psiho relax.
[/quote]
Aja, ta kolegica je malo na 40 let. Otroka ima odseljena. Živi z možem. Malo let je delala kot dipl.živ.tehnolog, sedaj ne dela, dela samo njen mož. Dopoldan je sama doma. Ne da bi šla ven 1.5 ure na zrak, pa čistila 2x tedensko po njeno.
Ko vsak dan ščisti, pa se loti peke sladkarij, slanih peciv. Potem kosila, šele ko pride mož domov gresta ven ali na obisk. Tako dan za dnem.
Vsak dan peče velike količine sladkarij, jih pa ne je oz redko ali zelo malo. Ima normalno do vitko postavo.
S čiščenjem vidim, da rešuje neko notranjo napetost. S peko sladkega pa ne, razen da moža baše.
[/quote]

Saj mogoče ona tudi je, pa potem bruha. tega ne moreš vedeti, ker ne vidiš…..

Mami – srednje neurejeno, tam 1x na teden se je čistilo tla in brisalo prah. Trije otroci – jaz izrazito neredna, saj čistim, ne pa vsak dan in ni mi v veselje. Drugi otrok dokaj redoljuben, tretji izjemno redoljuben, vse čisto, ni prahu, posoda in krožniki se pomijejo takoj po kosilu in obriše pulte še pred počitkom po kosilu.
Po očetovi strani je bila njegova mami izrazito redoljubna in natančna – moj oče je tudi kar redoljuben – stric in žena pa povsem neredoljubna – je babica včasih res težko prišla na obisk.
Nekaj gotovo prineseš s seboj. Pa tudi pri otrokih, če jim ne želiš res stalno najedat in jim stat za ritjo, ter vsakega prostega trenutka preživeti s cunjo v roki, vsaj takrat padejo standardi.
Zame je izlet na sončen dan z družino vedno pred pospravljeno hišo.
Sem se pa zamislila, ko sem zadnjič enkrat nenapovedano in nenačrtovano prišla, sem bila povabljena, k eni znanki. Vse je bilo lepo in urejeno v kuhinji – moja kuhinja ne bi bila tako pospravljena. Saj so pulti porisani in štedilnik a vedno ostane kaj posode … Pač tako je

Pri meni je ravno obratno. Mati je imela/ima skoraj sterilno čisto, jaz sem živo nasprotje, ker mi je gospodinjstvo uprla. Imam ze pri 28-ih gospodinjsko pomocnico, ker imam kljub vsemu rada cisto in trenutni prihodki to omogocajo. Na dolgi rok pa se bom najbrz morala malo unesti in ubrati zlato srednjo pot. Ali pa ne, morda bom pac vedno imela hisno gospodinjo in posledicno vec casa zase/svoje najdrazje.

New Report

Close