Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čistokrvni psi brez rodovnika – v čem je fora?

Čistokrvni psi brez rodovnika – v čem je fora?

Kje gledaš oglase? Namreč na bolhi so plačljivi oglasi za pse z rodovniki, potem pa vzreditelji menda pišejo oglase: Čistokrvni psi brez rodovnika.
Mi tudi kupujemo psa in sem videla točno tak oglas iz ” našega” legla, kje rodovniško :))

21ka: jaz sem pregledalo veliko spletnih strani, na koncu sem spremljala le še mojpes.net, kjer sem dobila vse željene informacije.

Jaz moža, avta ali živali nikoli ne bi na bolhi iskala;)

Čistokrvnih psov brez rodovnika NI. Ali so rodovniški ali so pa mešanci. Žal tako je in tako bo tudi (upam) ostalo.
Zakaj jih ni? zato, ker je nekdo bil ali prelen da naredi s psom, psico vzrejni pregled ali pes pač ne usteza standardom pa je za vzrejo izvržen. Lahko je 100x rodovniški, če nima vzrejnega dovoljenja njegovi potomci NISO čistokrvni. Večina vzrediteljev prekleto dobro razmisli, kam bo peljal psičko na paritev, da ja ne bo vsaj 5 kolen nazaj kakega istega psa v rodovniku, da ja ne bo napačnih ugrizov ali drugih zdravstvenih težav.. tisti ki parijo pse brez vzrejnega dovoljena pa se požvižgajo na vse to, gredo v prvo sosednjo ulico, ker ima pač sosed tut takega psa pa sej sta oba itak lepa, to bo potem ok? Potem pa se zgodi, da ima mladič istega dedka ali babico ali še slabše mamico in očeta v sorodu. Ja potem pa pri 1 letu začnete jokat da so kolki fuč pa srce ne dela ok………………………………….. za psa si dala 300€ za vse stroške zdravljenja pa 2000€ al pa več če vse skupaj sešteješ. Za ta denar imaš 2 psa z rodovnikom, zdrava…………

nova
Uredništvo priporoča

Za neko pasmo se je smiselno odločiti, če te zanimajo točno določene lastnosti psa. Jaz sem imela prinašalca, zelo sem ga imela rada in non stop smo bili pri veterinarju (alergije, hot spoti…).Bilo je težko in počasno zdravljenje, 2 leti je nosil non stop ovratnik, da se ni zgrizel do živega, ker je imel zaradi alergij rano pri rani 🙁 Srce me je bolelo, kako se je on matral in mi z zdravljenjem. No, potem je alergijo premagal, so se začeli hot spoti, pa kolki itd… Ko je umrl pri 13 letih, sem si rekla, da nikoli več ne kupim pasemskega psa. Če se bom kdaj odločila, bom šla v zavetišče poiskati enega majhnega prijaznega mešančka. Narediš dobro delo, pa še zdravstvenih težav bo pol manj. Imam mačkico iz zavetišča in je zakon… Skoz je z nami, ta mucka nas obožuje in mi njo seveda. Zdrava je kot ribica.

kot da registrirani vzreditelji, ki rodovniško psičko “izmučijo” z več rodovniškimi legli, ne obstajajo. Daj no… ne marjetic sadit. Poznam kar nekaj vzrediteljev, pri katerih imajo psičke že po 4 ali 5 leglo – ker je psička v “vrhunski kondiciji”…

Tudi kuža brez rodovnika rodovniških staršev je lahko povsem enak psu z rodovnikom. Poznati moraš le mamo in očeta in ti je takoj jasno, kakšni so mladiči. Zato pa, če kupiš takega psa, je to najbolje od ljudi, ki jih poznaš.

Če pa hočeš vzrediteljsko dovoljenje, je to kar precej sitnosti – od razstavljanja psa, do vseh mogočih uz-jev in podobno, ki stanejo celo premoženje. Tako, da to ni: “vsak, ki hoče, ga dobi”.

kot da registrirani vzreditelji, ki rodovniško psičko “izmučijo” z več rodovniškimi legli, ne obstajajo. Daj no… ne marjetic sadit. Poznam kar nekaj vzrediteljev, pri katerih imajo psičke že po 4 ali 5 leglo – ker je psička v “vrhunski kondiciji”…

Tudi kuža brez rodovnika rodovniških staršev je lahko povsem enak psu z rodovnikom. Poznati moraš le mamo in očeta in ti je takoj jasno, kakšni so mladiči. Zato pa, če kupiš takega psa, je to najbolje od ljudi, ki jih poznaš.

Če pa hočeš vzrediteljsko dovoljenje, je to kar precej sitnosti – od razstavljanja psa, do vseh mogočih uz-jev in podobno, ki stanejo celo premoženje. Tako, da to ni: “vsak, ki hoče, ga dobi”.[/quote]

In koliko ljudi poznaš, ki so nerodovniškega psa nabavili pri ljudeh, ki jih dobro poznajo?
Skoraj nemogoče je, da bi ti nerodovniški rejci imeli 30 prijateljev, ki bi bili pripravljeni prevzeti njihove mladiče. Torej gredo v oglase. V oglasih je pa večina rejcev zanikrnih.
Glede na vprašanja, ki jih tudi tu gor postavljajo bodoči lastniki psov, lahko staviš glavo, da gre v promet vse, samo da ima pasma zveneče ime.

Pred leti sem kupila zlato prinašalko z rodovnikom. In s priporočilom legla (babica teh mladičev je bila pri moji kolegici), preverjeno brez problemov.
Ko sem jo peljala na prvo slikanje kolkov, pa je imela komaj C, kar pomeni vzrejno s pogoji. V realnosti pa vidne težave pri hoji.
Hvala lepa za takega psa (s preverjenim) rodovnikom. Nikoli več!


Tebi sem pa pošteno na rep stopila. In res jih trosiš, vsakič hujše. A da ne dajo vsakemu norcu psa? A da tisti, ki kupi psa z rodovnikom, avtomatsko ustrezno skrbi zanj? Pa ljudje seveda vsako pogodbo spoštujejo, do zadnje vejice? Ojej, ti pa si kaliber.

čre bi ti kupila z rodovnikom potem bi pes že imel slikanje kolkov.
Dvomim,da sploh imaš rodovnik.
če ga imaš prosim poslikaj in nalimaj 🙂

Kolki se ne slikajo mladičem, to kot prvo. Drugo, pred nakupom je treba preverit rezultate zdravstvenih testov staršev, morebitnih predhodnih mladičev itd. Samo rodovnik kot tak ti brez tega dejansko ne pomeni prav nič.

Kako in zakaj toliko mladičev na tržišču nima rodovnikov in kaj poleg lenobe in neznanja to lahko pomeni, ti pa lahko povem iz lastne izkušnje.
Kupila sem psa z rodovnikom, žal takrat še nisem imela kaj dosti znanja okoli vsega skupaj. Psa sem dala uspavati pri starosti 2-eh let – zaradi hude avtoimune dedne bolezni. Na podlagi vseh izvidov mojega psa ter še dveh in naslednjega legla, so vzrediteljici izrekli vzrejno prepoved. In kaj je naredila? Z istimi starši in zdaj njunimi potomci (se pravi mladiči, ki so v tesnem sorodu) pari še naprej ter hkrati naokoli razlaga, kako so njeni psi zato, ker nimajo rodovnika, bolj zdravi od rodovniških – še celo tako daleč je šla, da je za primer dajala mojega psa.
Zdaj pa razmisli, koliko se dejansko splača prišparat pri nakupu in se ne dovolj pozanimat. Jaz sem bila s psom v dveh letih več na kliniki kot doma. Koliko stanejo že samo običajni pregledi, vemo. Koliko pa zdravila, testiranja, preiskave itd., pa menda tudi…

Seveda, zato pa brez stroškov in brez vseh sitnosti naštepaš leglo in ga malo pod ceno prodajaš kot čistokrvno brez rodovnika. In zraven poudarjaš, da imaš leglo iz same ljubezni. Pa še nihče te ne sekira, kolikokrat psica koti, kakšna je oskrba mladičev, zdravstveno stanje staršev ipd. Kdo je tukaj torej dejanski zaslužkar?

New Report

Close