Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek citroen berlingo, izkušnje

citroen berlingo, izkušnje

Pri nas imamo pri hiši 4. novega citroena. Berlinga sicer nismo nikoli imeli, ker nimam tako velike družine in imamo zaradi obrti še jumperja. Tako, da nam prostorsko zadostuje limuzina. Mi do zdaj nismo imeli nikoli ampak res nikoli nobenih težav. Prejšnjega C5 sem vozila 13 let, narejeni so bili samo redni servisi. Avto je delal kot šus in tudi zdajšnja lastnica je zadovoljna z njim. Ta upam, da mi bo prav tako služil. Pri sestri imajo drugega citroena (star 12 let), nikoli nobenih težav. Svak ima prav tako 2 (berlina in picassoja) tudi delata brezhibno, pa ima picasso čez 400.000 km. Za razliko od nekaterih drugih članov družine, ki so na nemcih (opel, audi, wv). Svak je imel en kup težav z zafiro (že takoj novo), drugi svak z astro prav tako (ne vem, kaj se mu sploh ni pokvarilo, kar naprej je bilo nekaj). Tretji svak ima sharana, starega 10 let – avto je ves rjav, pa nima prevoženih 100.000 km (moj citroen ni imel pri 13. letih niti pikice rjavice). Tako, da ne nabijajte. Vsak ima pač svoje izkušnje. Nekateri dobre, drugi slabe. Ampak zato ne gre kar posploševati in metati v isti koš. Avtorica posta – tebi pa srečno in varno vožnjo – za družino je berlingo super – okrog nas je precej mladih družin, ki ga imajo in so zadovoljni z njim.

Dej mal se pozanimaj da obstajajo 5 in 7 sedežni.
Sicer je dizl D5 mašina mal prešvoh za tako težo in nima nekega dobrega pospeška, ampak vseeno, to je 2400 ccm in 165 KM…tovarniška poraba je 9 l, se pravi se ga pri 70-80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} relacije da spravit komot pod 8 l.
Dobre gume dobiš komplet za 400€, najboljše Michelinke ,Dunlopke itd pa za 500€. A je to kakšn dnar?? Tolk stane skoraj vsaka boljša 17 colka za navaden osebni avto. V tem primeru se pač vzame alll seasons gumo in se fura 365 dni v letu z njo, dokler ni več varna.
To ti misliš da ne znajo šraufat…kakšna znanost pa je pri 12 let staremu avtu višjega ranga? Edino avtomatik menjalnik bi bil lahko problem, sicer se ga da pa generalno preventivno poštimat in dela tko kot treba …ob normalni uporabi seveda…
Volumensko premali? Dej ne seri…
Lej, stroški vzdrževanja so jasno višji (tud slučajno pa ne tolk višji kokr si raja predstavlja) pri takem avtu. Ampak visoka varnost, udobje, prostornost, praktično itd, se menda plača ane??!!

[attachment=0]volvo-xc90-4.jpg[/attachment]
[attachment=1]volvo xc 90.JPG[/attachment]

Nakladaš. Dobiš stara jajca s 300k kilometri. Ja, super,da je do takrat zdržal, ampak potem pa kaj? Bo stalno nekaj crkovalo? To so zdelana jajca, ki so bila dobra, da so toliko zdržala, ampak kaj bistveno več pa brez popravil (in porabljenega časa) ne bodo. Jaz ne kupujem avta zato, da ga bom imel na servisu kar naprej. Ti pa kar uživaj. BTW – prtljažni prostor ni velik.

Moje izkušnje so bile v sklopu testa na sorodnem portalu avto.over.net -> http://avto.over.net/clanek/test-citroen-berlingo-multispace-feel-bluehdi-100-vsestranski-prostornez/[/url]

Na kratko povedano pa:
Berlinga Multispace ne boste kupili zaradi imidža in želje po stilski notranjosti, prepričal vas bo s prostornostjo, majhno porabo goriva (če boste izbrali motor bluehdi) in vsestransko uporabnostjo

Tke osalrije pišejo bedaki ki dejansko nimajo pojma kaj se pravi imet avto stalno na srvisu in zmetat ogromno denarja na avto…
Zdelani 10-15 let stari so samo frencozi, italijani, opli, fordi in kitajci…pri dobrih, kvalitetnih firmah se taka leta skoraj nič ne poznajo…

Tke osalrije pišejo bedaki ki dejansko nimajo pojma kaj se pravi imet avto stalno na srvisu in zmetat ogromno denarja na avto…
Zdelani 10-15 let stari so samo frencozi, italijani, opli, fordi in kitajci…pri dobrih, kvalitetnih firmah se taka leta skoraj nič ne poznajo…[/quote]
In katere so to kvalitetne firme? Da slišimo oz. preberemo…. 🙂

avtorica, če gledaš avto za štiri otorke, zna biti berlingo mogoče nekoliko premajhen, saj bo le pol prtljažnika na voljo, ko boš imela v zadnji vrsti en sedež. S sedmimi sedeži pa je prtljažnik praktično ničen. Ne vem ali obstaja podaljšana različica….pozanimaj se.
Obstaja pa zagotovo podaljšan fiat doblo, ki tudi pri sedmih sedežih dovolj prostoren. Tudi podaljšan VW caddy, ampak je verjetno precej dražji.

Tke osalrije pišejo bedaki ki dejansko nimajo pojma kaj se pravi imet avto stalno na srvisu in zmetat ogromno denarja na avto…
Zdelani 10-15 let stari so samo frencozi, italijani, opli, fordi in kitajci…pri dobrih, kvalitetnih firmah se taka leta skoraj nič ne poznajo…[/quote]
In katere so to kvalitetne firme? Da slišimo oz. preberemo…. :-)[/quote]

Dobr ti ves katere…tiste ki jih je ogromno na cestah…15-20 let starih, dobro ohranjenih…ne pa podrtije na razrezih


In katere so to kvalitetne firme? Da slišimo oz. preberemo…. :-)[/quote]

Dobr ti ves katere…tiste ki jih je ogromno na cestah…15-20 let starih, dobro ohranjenih…ne pa podrtije na razrezih[/quote]
Evo primer – doma imam 20 let starega golfa. Vse še dela b.p., pleh res zarustan ob blatnikih, ampak generalno gledano še vse ok. Tudi notranjost solidna (z izjemo raztrganega sedeža). Ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi kupil novega. Ker novi ni niti senca stare kvalitete. Sorodnika sta kupila nova golfa in passata, pa sta oba za en k…. Golf s TSI mašino, ki je že menjana (pa vprašanje koliko časa bo ta zdržala), Passat z nešteto problemi z elektroniko…. Ta dva garantirano ne bosta zdržala 20 let. Kot pravzaprav večina današnjih avtov ne glede na znamko. V tem je ves keč.
Aja, pa sodelavec je kupil rabljenega bemfla z opremo, da jo vikaš. Samo kaj mu pomaga, če ga ima kar naprej na servisu. Saj ok, ko dela, se je v njem res udobno vozit, ampak kaj, ko je res kar naprej na servisu?
Katere so torej tiste kvalitetne firme danes?

Dobr ti ves katere…tiste ki jih je ogromno na cestah…15-20 let starih, dobro ohranjenih…ne pa podrtije na razrezih[/quote]
Evo primer – doma imam 20 let starega golfa. Vse še dela b.p., pleh res zarustan ob blatnikih, ampak generalno gledano še vse ok. Tudi notranjost solidna (z izjemo raztrganega sedeža). Ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi kupil novega. Ker novi ni niti senca stare kvalitete. Sorodnika sta kupila nova golfa in passata, pa sta oba za en k…. Golf s TSI mašino, ki je že menjana (pa vprašanje koliko časa bo ta zdržala), Passat z nešteto problemi z elektroniko…. Ta dva garantirano ne bosta zdržala 20 let. Kot pravzaprav večina današnjih avtov ne glede na znamko. V tem je ves keč.
Aja, pa sodelavec je kupil rabljenega bemfla z opremo, da jo vikaš. Samo kaj mu pomaga, če ga ima kar naprej na servisu. Saj ok, ko dela, se je v njem res udobno vozit, ampak kaj, ko je res kar naprej na servisu?
Katere so torej tiste kvalitetne firme danes?[/quote]

Kdo govori o danes? Dol mi visi za nove avte…se sploh ne ukvarjam z njimi in nimam pojma o njih, ker so vsi po vrsti en sam velik strošek…..govorim o letnikih tja do 2004, 2005 maximalno…do teh letnikov se da še kaj pametnega nabavit in furat ene 5 let…
Kaj bom nabavil čez 10 let, mi pa totalno ni jasno…če bi moral zdaj trenutno izbirat med novimi avtomobili za 20.000 €, bi najbrž obupal…

pri hiši imamo 18let starega berlingota 1.9d, 380.000km…do zdej nobenih resnejših okvar…avto dela kot urca…med tem sem jaz menjal že 2 honde (sami problemi)….zdej vozim naprej starega berlinga, dokler bo zdržal…za enkrat je še v dobri formi:)….res dober in praktičen avto!


Evo primer – doma imam 20 let starega golfa. Vse še dela b.p., pleh res zarustan ob blatnikih, ampak generalno gledano še vse ok. Tudi notranjost solidna (z izjemo raztrganega sedeža). Ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi kupil novega. Ker novi ni niti senca stare kvalitete. Sorodnika sta kupila nova golfa in passata, pa sta oba za en k…. Golf s TSI mašino, ki je že menjana (pa vprašanje koliko časa bo ta zdržala), Passat z nešteto problemi z elektroniko…. Ta dva garantirano ne bosta zdržala 20 let. Kot pravzaprav večina današnjih avtov ne glede na znamko. V tem je ves keč.
Aja, pa sodelavec je kupil rabljenega bemfla z opremo, da jo vikaš. Samo kaj mu pomaga, če ga ima kar naprej na servisu. Saj ok, ko dela, se je v njem res udobno vozit, ampak kaj, ko je res kar naprej na servisu?
Katere so torej tiste kvalitetne firme danes?[/quote]

Kdo govori o danes? Dol mi visi za nove avte…se sploh ne ukvarjam z njimi in nimam pojma o njih, ker so vsi po vrsti en sam velik strošek…..govorim o letnikih tja do 2004, 2005 maximalno…do teh letnikov se da še kaj pametnega nabavit in furat ene 5 let…
Kaj bom nabavil čez 10 let, mi pa totalno ni jasno…če bi moral zdaj trenutno izbirat med novimi avtomobili za 20.000 €, bi najbrž obupal…[/quote]

Stari avto je kot stara baba, vedno mu nekaj manjka.

Samo daleč …res DALEČ OD SELIŠKARJA PROSIM LEPO

Novo vozilo kupuje verjetno tudi zaradi povrnjenega DMV.

Zadnja drsna vrata pri zapiranju pk pk pokajo, odprejo se normalno

New Report

Close