Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Covid

Covid

    Sinu se danes končuje karantena(10 dan) in naj bi jutri šel v šolo. A se je danes samotestiral in mu je test pokazal pozitivno kljub temu da je že deset dni v karanteni brez simptomov. Kaj to pomen sepravi ima še karanteno?

Da. Mislim da 3 dni po negativnem testu šele.

Zato pa obstaja testiranje. Da ne greš pozitiven v šolo

Mene zdravnica ni nič vprašala če sem negativna. Po 10 dneh v službo. Baje je lahko še test pozitiven ampak nisi več kužen.

Jaz sem vseeno naredila po 10 dneh test doma in bila negativna.

Odgovor na objavo uporabnika
Zajckdougousck, 07.11.2021 ob 17:50
    Sinu se danes končuje karantena(10 dan) in naj bi jutri šel v šolo. A se je danes samotestiral in mu je test pokazal pozitivno kljub temu da je že deset dni v karanteni brez simptomov. Kaj to pomen sepravi ima še karanteno?

Za zacetek bi ponovila test. Poklices dr. in ga posljejo na pcr.

Absolutno ne sme v šolo! Jutri na PCR, bo dobil navodila. Mislim, da je pravilo 10 dni od poz. testa ali 48 po koncu vseh znakov, kar je kasneje.

Jaz bi ga preventivno pustila doma in jutri vprašala njegovega zdravnika za nadaljna navodila.

Odgovor na objavo uporabnika
Neprijavljena, 07.11.2021 ob 19:05

Jaz bi ga preventivno pustila doma in jutri vprašala njegovega zdravnika za nadaljna navodila.

Ce je test +,ne ge vec za preventivno,temvec moras poklicati njegovega zdravnika,da ti da nadaljnja navodila.Vsekakor mora ostati doma.

Ja in kaj če bo pozitiven še 2 meseca. A bo tudi še po tem času doma.

Drugače pa velja 10 dni po tem času, če so še simptomi morata pa miniti vsaj 2 dneva brez simptomov. Večina ljudi pa ni kužna že po 6 dnevih.

 

New Report

Close