Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Covid in kadilci

Covid in kadilci

A obstaja kakšna zanesljiva raziskava, če so kadilci bolj ali manj ogroženi od korone?

Od začetka se je govorilo da veliko bolj, kajti virus napade pljuča…ampak po tem kar vidim okoli sebe, bi rekla da je ravno obratno.

Je mogoče kdo zasledil kaj o tem? Hvala

Nekadilci s PCT gredo v lokal na kavo, ker je “zunaj mrzlo”.

Kadilci s PCT sedijo zunaj na terasi, ker se zunaj pač sme kaditi.

Zunaj se težje okužiš, logika.

na začetku korone se spomnim, da so govorili, da je presenetljivo, ampak, da so bili kadilci manj ogroženi

mogoče virus ne mara katrana v pljučih, obstaja celo raziskava, kako nikotin preprečuje vezavo virusa v celicah.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34328284/

Odgovor na objavo uporabnika
brala bi, 03.11.2021 ob 09:46

A obstaja kakšna zanesljiva raziskava, če so kadilci bolj ali manj ogroženi od korone?

Od začetka se je govorilo da veliko bolj, kajti virus napade pljuča…ampak po tem kar vidim okoli sebe, bi rekla da je ravno obratno.

Je mogoče kdo zasledil kaj o tem? Hvala

To ni respiratorni virus, ampak udari na srce, možgane, ožilje. Zakaj pa misliš, da se je smrtnost s covidom za toliko zmanjšala odkar ne zdravijo z ventilatorji?

Jaz sem kadilka. Prebolela lani, lažje kot prehlad. Posledice pa so še. Letos bila kar nekajkrat v stiku z okuženimi, pa nič pobrala.

Odgovor na objavo uporabnika
ne gre za pljuča, 03.11.2021 ob 10:16

To ni respiratorni virus, ampak udari na srce, možgane, ožilje. Zakaj pa misliš, da se je smrtnost s covidom za toliko zmanjšala odkar ne zdravijo z ventilatorji?

Jaz sem kadilka. Prebolela lani, lažje kot prehlad. Posledice pa so še. Letos bila kar nekajkrat v stiku z okuženimi, pa nič pobrala.

Kakšne posledice so ti ostale? Lahko malo bolj podrobno opišes, ker jaz ravnokar preboleva in sem kadilka

Odgovor na objavo uporabnika
Giga365, 03.11.2021 ob 10:24

Kakšne posledice so ti ostale? Lahko malo bolj podrobno opišes, ker jaz ravnokar preboleva in sem kadilka

Okus in vonj sta le še 5%, hitra splošna utrujenost, spomin zjeban, koncentracija slaba.

Odgovor na objavo uporabnika
čekdisout, 03.11.2021 ob 10:06

na začetku korone se spomnim, da so govorili, da je presenetljivo, ampak, da so bili kadilci manj ogroženi

mogoče virus ne mara katrana v pljučih, obstaja celo raziskava, kako nikotin preprečuje vezavo virusa v celicah.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34328284/

 

To sem tudi jaz nekje brala bolj na začetku. Mogoče je celo malo logike v tem

 

Ne gre za katran, ampak nikotin. Ta se veže na iste receptorje kot COVID-19 – ACE2 receptor.

Predpostavka je, da se novi koronavirus ne more uspešno vezati na ACE2, če je ta že poln nikotina. Posledično naj se ne bi okužil.

No, saj to piše v tej študiji.

Koliko je res, ne vem. Mogoče je, mogoče ne.

New Report

Close