Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Covid in rh negativ

Covid in rh negativ

Po mojem ste bolj imuni tisti z rh negativno krvjo.Napišite,če ste sploh se okužili.

vraga še raje gre hudič na nas

Odgovor na objavo uporabnika
Kriii, 29.11.2021 ob 14:54

Po mojem ste bolj imuni tisti z rh negativno krvjo.Napišite,če ste sploh se okužili.

Da moja hči se je v blagi obliki..sestra moja pred kratkim pa v hudi obliki visoka vročina pa še covid pljučnico je dobila tako da dvomim da to z rh faktorjem drži.

nova
Uredništvo priporoča

Iz lastnih izkusenj ne drzi. Moz rh neg., zelo zbolel. Tasca rh neg., prebolela kot za salo. Jaz rh poz., neokuzena. Dvomim da je povezano z rh faktorjem, nekje drugje mora bit fora.

Po moje ni povezave. Sestra,rh -,  zbolela, sicer imela od prej kako pridruženo bolezen/nedelujoča ščitnica, težave s srcem, visok pritisk, težave z ledvicami in  2 × prebolela možgansko kap, pa še kaj bi se našlo/. Bilo hudo, a je rekla, da se je dalo preživeti.

Drugače je zelo pomembna tudi krvna skupina. Naj bi bilo najboljše za 0 negativna in potem tako naprej 0 pozitivna. Jaz imam sljednjo in sem dejansko tudi v tem obdobju, kjer so v službi skoraj vsi okuženi in že vsi oddelki delajo od doma jaz še vedno brez prenosa kljub stikom.

Jaz A rh- delam z ljudmi, že dve leti, večkrat tudi v stiku z -na drugi dan –  pozitivnimi, pa kljub trenutno sedaj že vsako drugi dan testirana negativna cel čas.

 

Tudi sam imam A rh-, večkrat bil v stiku s pozitivnimi pa se me zaenkrat še ni prijelo. Ne bi sicer rekel, da ima to kakšen vpliv.

0+, delala z okuzenimi, za enkrat upam pa tud naprej, se nisem okuzila. Ce ze, naj bo blago!

Tudi sama sem nekje ujela, da jo bolje odnesejo tisti z rh- in pa 0, ampak vem za nekoga z 0, ki je imel sicer se drige tezave, da je po okuzbi umrl. Tako da…hmmm..nevem ce kaj drzi..

sem rh-, zagotovo preboleno asimptomatsko nekje novembra 2020 ( iz firbca preverjena protitelesa v aprilu 2021, so bila prisotna). Necepljena oseba, se gibljem tudi med okuženimi in sedaj nič, nobenih težav.

Vsi 4 v druzini smo 0 neg. in se res še nismo okužili. Smo pa 3 od 4 cepljeni,tako da mogoce to bolj vpliva.

Mama in jaz sva obe Rh neg. Obe bile v stiku z okuženimi in nisva zboleli. Tudi sicer nikoli bolni.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ja,ja, 29.11.2021 ob 15:52

Po moje ni povezave. Sestra,rh -,  zbolela, sicer imela od prej kako pridruženo bolezen/nedelujoča ščitnica, težave s srcem, visok pritisk, težave z ledvicami in  2 × prebolela možgansko kap, pa še kaj bi se našlo/. Bilo hudo, a je rekla, da se je dalo preživeti.

Ljudje z Rh nimajo visokega pritiska. Raje preveri še enkrat Rh faktor. Si zamešala ta plus.

New Report

Close