Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Covid pozitivni hodijo po trgovinah

Covid pozitivni hodijo po trgovinah

Qlandia Novo mesto, danes dopoldne. Po prijavi da se v centru nahaja okužena oseba, varnostna služba preko zvočnikov prosi osebo da se javi na info točki. Ker ni odziva, poziv ponovijo z grožnjo da bo oseba imenovana z imenom in priimkom. Po nekaj minutah se zbere 18 oseb. Haloo?

Ahahaha!
pa sej ne mores verjet!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2763, 20.01.2022 ob 16:25

Qlandia Novo mesto, danes dopoldne. Po prijavi da se v centru nahaja okužena oseba, varnostna služba preko zvočnikov prosi osebo da se javi na info točki. Ker ni odziva, poziv ponovijo z grožnjo da bo oseba imenovana z imenom in priimkom. Po nekaj minutah se zbere 18 oseb. Haloo?

Ahaaahaaa,dobra. Necepljeni! Aaahahaha hahah

Resno???

OMG 😮😮

zafrkavaš:-DD

Verjetno je konkretna zgodbica izmišljena, ampak 100% verjamem, da se to dogaja. Da pozitivni hodijo okrog po trgovinah, itd. Isto kot so mnogi kazali qr kode drugih oseb, ko še ni bilo potrebno kazati osebnega dokumenta. Premnogim enostavno dol visi za red in pravila.

Zagvišno nobenega “čivila” med temi 18imi

Odgovor na objavo uporabnika
še ta podatek prosim, 20.01.2022 ob 17:07

Zagvišno nobenega “čivila” med temi 18imi

Ahahahahahahaha!

Hahha, ta me je pa nasmejala. Globoki balkan, kaj češ

Saj ne sme kar tako razglašati osebnih podatkov in se pokliče za to pristojne osebe te sporoči podatke v ta namen pristojnim, ki lahko ukrepajo nato tudi v naprej. Za namerno širjenje je predpisana tudi globa.. Kot prvo. Kot drugo, tisti, ki je zadolžen za preverjanje, je opravljal malomarno delo in bi bi moral prvi na zagovor. Kot tretje pa, če so se okuženi gibali po trgovskem centru, in ker niso bili edini, in ker imajo že vsi trgovski centri zraven še možnost testiranja, bi morali vse poslati na testiranje, predno jih nazaj svet spustijo. Kot četrto, kako je prijavitelj vedel, da je neka oseba okužena? Kot peto, lažne prijave so kaznive.

A to cepljene mislis?!

>Kot drugo, tisti, ki je zadolžen za preverjanje, je opravljal malomarno delo in bi bi moral prvi na zagovor.

Zakaj na zagovor? Veliko ljudi ima veljavne qr kode (cepljeni, preboleli), a so zdaj fasali omicron in pridejo brez težav mimo kontrole v trgovskih centrih, ipd.

V bistvu ne bi smel biti tak problem veljavno kodo, ki je itak vezana na ime, suspendirati in naložiti opozorilo “pozor, kužen, v izolaciji!” Takoj, ko skeniraš kodo, bi se oglasil alarm s tem opozorilom in kužna oseba bi zbežala.

Odgovor na objavo uporabnika
Sploh ne rišem tu, 20.01.2022 ob 17:13

Saj ne sme kar tako razglašati osebnih podatkov in se pokliče za to pristojne osebe te sporoči podatke v ta namen pristojnim, ki lahko ukrepajo nato tudi v naprej. Za namerno širjenje je predpisana tudi globa.. Kot prvo. Kot drugo, tisti, ki je zadolžen za preverjanje, je opravljal malomarno delo in bi bi moral prvi na zagovor. Kot tretje pa, če so se okuženi gibali po trgovskem centru, in ker niso bili edini, in ker imajo že vsi trgovski centri zraven še možnost testiranja, bi morali vse poslati na testiranje, predno jih nazaj svet spustijo. Kot četrto, kako je prijavitelj vedel, da je neka oseba okužena? Kot peto, lažne prijave so kaznive.

Kaksne buce.

kako nek vi tisti, ki preverja kodo vedel, da je nekdo trenutno okuzen?

kako je prijavitelj vedel? Verjetno mu je okizeni samo povedal in mu se omenil, da gre v trgovino.

ne bi bil ne prvi ne zadnji.

soseda je tudi prijavla v lokal prijateljico, da je okuzena in sedi tam na kavi.

kaksno krsenje podatkov? Zdej se ze vsakemu loleku identificiramo, potem ena Objava preko zvocnika ni vec tak bav bav. Sicer pa na ta nacin iscejo tudi starse otrok, lastnike izgubljenih denarnic, pa tudi lastnike napacno parkiranih vozil.

ne razumem pa, zakaj bi jih testiral se enkrat, ce so ze potrjeno okuzeni in testirani in hi morali biti doma.

kr neki spet

mnogi cepljeni šetajo naokoli i nikome ništa-kaj pa mi vemo kak status imajo zares a? Necepljeni gremo not s negativnim testom, če ga je pa pregledovalec spustil pa kaj čmo.. dokler se cepljeni šetajo nepreverjeni in za moje pojme so tako lahko mnogi pozitivni pač nimaš kaj težit necepljenemu! Ha! 😁

Kako nepreverjeni, če govorimo o pozitivnih? Se pravi, da so bili testirani. Problem je v tem, ker aplikacija tega ne pokaže oz. se lahko švercajo na prejšnjo qr kodo, če jo imajo. No, globlji problem je, da nimajo toliko vesti, da bi se samoizolirali. Ampak kot je nekdo rekel zgoraj, smo in ostajamo Balkan.

Kako lahko pozitivna oseba hodi po qulandiji, ce rabis negativen PCT za nakupovalni center?

Odgovor na objavo uporabnika
Vgcf, 20.01.2022 ob 17:59

Kako lahko pozitivna oseba hodi po qulandiji, ce rabis negativen PCT za nakupovalni center?

ja cepljen je ane…

Koga to briga, jaz sem tudi sla pozitivna v trgovino po fasungo.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 20.01.2022 ob 18:01

ja cepljen je ane…

Hahahaha, tocno.

 

Ja, pa sej mamo vsi maske, pa vsi si obsedeno razkužujemo roke … zakaj potem bojazen, da bi se še kdo okužil?

Čisto enostavno, bila je cepljena.

Jaz imam zdaj v službi 2 sodelavki, polno cepljeni, zdaj spet pozitivni.

Ampak kodo imata veljavno in bi lahko vstopili, kamorkoli bi želeli.

Jaz pa ne, ker moj samotest iz službe velja samo v službi, sem pa preverjeno zdrava.

 

s kodo drugega, ki je negativen. Saj povsod ne preverjajo osebnih dokumentov, zagotovo pa tudi ne vedno v Qlandiji NM.

Zadnjič ( ene dva meseca nazaj) sem bila prav razočarana – naredim tisti test, grem v LJ ELeclerc – pa nobenega ni bilo na vratih (!!!) Nobeden me ni ne pogledal, ne vprašal. OK, gredo redarji tudi na WC pa na čik pavzo, samo takrat mora namesto njega en drug pregledovat in bit tam. Če je red je red za vse.

In ja, se mi zafržmaga -jaz ves čas te korona vojne negativno stanje, v štacune ko kaj res nujno rabim  vstopam z negativnim testom, stojim tam v vrsti najprej, potem čakaš na test, potem pa mi tega nihče ne preveri., ker nikogar ni na vratih. Lih slučajno, a ne….. saj potem res ni čudno, da so nekateri tako, kot so.

Odgovor na objavo uporabnika
Jikijok, 20.01.2022 ob 18:01

Koga to briga, jaz sem tudi sla pozitivna v trgovino po fasungo.

upam, da se ti je v riti zataknila.

Odgovor na objavo uporabnika
če že potem zagotovo gvišn ziher slučajno, 20.01.2022 ob 18:06

s kodo drugega, ki je negativen. Saj povsod ne preverjajo osebnih dokumentov, zagotovo pa tudi ne vedno v Qlandiji NM.

Zadnjič ( ene dva meseca nazaj) sem bila prav razočarana – naredim tisti test, grem v LJ ELeclerc – pa nobenega ni bilo na vratih (!!!) Nobeden me ni ne pogledal, ne vprašal. OK, gredo redarji tudi na WC pa na čik pavzo, samo takrat mora namesto njega en drug pregledovat in bit tam. Če je red je red za vse.

In ja, se mi zafržmaga -jaz ves čas te korona vojne negativno stanje, v štacune ko kaj res nujno rabim  vstopam z negativnim testom, stojim tam v vrsti najprej, potem čakaš na test, potem pa mi tega nihče ne preveri., ker nikogar ni na vratih. Lih slučajno, a ne….. saj potem res ni čudno, da so nekateri tako, kot so.

Odgovor za vgcf, kako pridejo not… ja, s kodo drugega in cepljeni okuženi.

New Report

Close