Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Črna ovca v družini

Črna ovca v družini

Torej, da začnem. Star sem 28 let, zivim ze 2 leti na svojem, imam redno sluzbo dobro placano. Od nekdaj sem bil crna ovca v druzini, imam se brata in sestro.. Zmeraj so me ponizevali, dajali v nic, mi govorili, da od mene nikoli ne bo nič, preferirali brata in sestro, ceprav sta oba nesposobna luzerja. Sam sem koncal fakulteto, dobil sluzbo za svoj poklic, sestra ima trgovsko in dela v trgovini za 450€ neto, brat je brezposeln, ker ni sposoben za nic, srednjo je pustil, ker nima pameti, da bi saj 3 letno spacal skupaj, vse skupaj nima 3 mesece delovne dobe, pa je starejsi od mene 2 leti, sestra pa mlajsa 2 leti. Na zacetku 2020 smo imeli hud druzinski spor, po katerem sem prekinil vse stike z druzino, zdaj pa dobivam prosnje za pogovor, ker je vrli oce ostal brez sluzbe, mama je pa tako celo zivljenje navadna delavka za male pare. Ni treba omenjati, da je razlog zato to, da zasluzim vec kot oni vsi skupaj ampak jih zavracam in iskreno povedano uzivam, ker trpijo, ker nimajo nic. Sedaj nas cakajo se pravne zadeve, ker je babica pred smrtjo napisala name stanovanje, seveda zelita vrla mama in oce, da imata tudi brat in sestra zraven delez, ampak tega ne bom dopustil, stanovanje je moje in bo celotno moje. Edino, kar dopuscam je da bodisi brat ali sestra tam zivita za mastno najemnino. Stanovanje je 2 sobno tako, da za 800€ plus stroski sta lahko tam.. Oce me tudi prosi, da mu zrihtam sluzbo ampak sem mu rekel, da nesposobnih debilov ne potrebujemo, naj se prijava za smetarja, ceprav tudi zato je bolj na pol sposoben. Karma is a bitch, njim se lepo vraca vse slabo, kar so mi storili in priznam uzivam, ko trpijo pa bi jim lahko pomagal financno ampak jim ne dam centa, naj pocrkajo vsi 4je, srecen bo dan, ko jih pobere. Bolj, ko o tem razmisljam bolj sem ziher, da je bila babi edina prava druzina. Oce,mama,sestra in brat so bolj neki izmecki, iskreno me je sram da sem z njimi v sorodu, razmisljam o spremembi imena in priimka, da odrezem vse, kar me veze s temi izmečki. Družino sovražim iz dna duše in delam na tem, da jih zabijem direktno v dno, kamor tudi spadajo. Ko bodo napol crknjeni od lakote, takrat jih bom pa dokoncno zabil in odf****.. Pamti i vrati dvojno..

 

Maščevanje te žal ne bo osrečilo. Tudi zamere ti lahko škodijo. Nikomur ne smeš želeti kaj slabega, če se ne razumete se samo distanciraj od njih in živi svoje življenje.

Če jim ne želiš in zaradi zamer ne moreš pomagati jim vsaj je škodi. Sam usmeri svojo energijo v kaj ustvarjalnega in dobrega, ne pa je izgubljati v starih zamerah.

Srečno.

Še ena izmiškjena tema

nova
Uredništvo priporoča

Sicer tudi jaz mislim, da je izmišljena tema, če pa ni: od takega zlobnega bitja kot je avtor, bo vsak pameten bežal daleč stran.

 

Ja, so gnile familije, veliko jih je. Ampak, če bi bil avtor kaj prida, bi se umaknil, ampak ne: on kuje zlobne načrte, kako se jim maščevati, jim želi slabo in tako naprej. Če bi bil res tak biser in oni tako gnili, bi preprosto prekinil stike in to je to.

Jaz ti dam cisto prav. Ustvari si svojo druzino in se ukvarjaj z njo.  Ne oziraj se nazaj, ampak naprej. Srecno.

Mah ves kaj. Tko kot si rekel – karma is beach. Tud tebe bo doletelo.

Ta ista druzina te je spravila pokonci in te izsolala in vzgojila v cloveka kot si danes. Da si uspesen – imajo v resnici oni najvecjo zaslugo.

razmisli in se jim primerno zahvali 🙂

Pozdravljen,

razumem tvoj gnev in tvojo bolečino, ki te žene sedaj v drugo skrajnost in to je v maščevanje ter v sladko naslado nad stanjem v tvoji primarni družini. Mogoče ne boš hotel pogledati iz drugega zornega kota, vendar ti ga bom vseeno poskusila prikazati. Kljub dejstvu, da sta bila tvoja brat in sestra preferirana in da so tebe toliko poniževali/zaničevali, je navsezadnje iz tega prišla vsaj ena dobra stvar, če ne že več. Poglej, doštudiral si, imaš službo, imaš babico, ki te ima očitno na vse pretege rada. Vprašaj še, ali bi bil na tem mestu, če bi starša tudi tebe preferirala ali pa bi bil na istem kot sta tvoja sorojenca.

Vesela sem, da si v vsem tem našel moč in način, da se izkoplješ iz situacije in gledano iz tega stališča, si lahko zelo ponosen nase. Bodi ponosen in zaslužiš si. Ne zaslužiš pa si, da sedaj ves gnev, ki ga imaš iz otroštva ven, nosiš s sabo kot breme na ramenih, ker te bo slej kot prej izdalo zdravje. Verjemi. Zaslužiš si, da greš naprej z odločnim korakom, hkrati pa staršema in sorojencema tudi odpustiš, ker po vsej verjetnosti ne bi bil na tem mestu, kjer si sedaj, če bi se stvari drugače odvile. Naj se sliši še tako čudno, v sebi si našel moč, da njihovo ravnanje obrneš v svoj prid, kar tudi metaforično pomeni, da ljudje včasih dobimo tako ravnanje kot brco v rit, da se nekam premaknemo. Zaslužiš si, da najdeš mir. Vendar pa vse skupaj napisano ne pomeni, da pa moraš sedaj biti na voljo primarni družini. Ona ti ni bila v podporo, ko si jo v najnežnejših letih otroštva potreboval, zdaj tudi tebi ni potrebno, da zaradi tega občutiš kakršno koli  obveznost. Ni je. Zadeve so zaključene. Zato je potrebno tudi odpustiti, drugače se boste s tem spopadali še mnoga leta. To pa zate in za tvojo (bodočo ali že stalno) partnerko ne bo ravno navdihujoče. Zaključi zgodbo s starši in sorojenci, le tako boš lahko nadaljeval svojo pot naprej, brez da bi se oziral nazaj. Razumeš, kaj želim povedati.

Prosim pa te, da ne nosi sovraštva v sebi ali želje po maščevanju. Glede na tvoje pisanje, so že vsi dobili, kar so morali dobiti, po vsej verjetnosti, pa jih bo krivda zaradi storjenega zažirala do smrti. Zapomni si, kar seješ to žanješ.

Do primarne družine nimaš nobene obveznosti, ne moralne ne čustvene ne finančne. Ta zgodba je zaključena in ni nič narobe, če to poglavje svojega življenja zapreš. Dopusti sam sebi in bodi boljši človek od njih, odpusti jim. Vem, da boli, vendar boš s tem naredil sam sebi veliko uslugo.

Upam, da najdeš mir v srcu in da boš nadaljeval pot, kot ti je začrtana. Želim ti vse najlepše

Čestitam ti, da si iz slabih razmer, uspel doštudirat, dobil dobro službo, ter si uredil dobro življenje. Mnogo ljudi, ki prihajajo iz slabih razmer, konča v zelo slabem položaju. Kot zgleda te družina še vedno gnjavi. Distanciraj se in jih pusti pri miru. Ukvarjaj se s svojimi hobiji in svojim življenjem. … Vsak normalen odrasel si pa lahko sam najde službo.

Odgovor na objavo uporabnika
Črna ovca, 04.06.2021 ob 02:20

Torej, da začnem. Star sem 28 let, zivim ze 2 leti na svojem, imam redno sluzbo dobro placano. Od nekdaj sem bil crna ovca v druzini, imam se brata in sestro.. Zmeraj so me ponizevali, dajali v nic, mi govorili, da od mene nikoli ne bo nič, preferirali brata in sestro, ceprav sta oba nesposobna luzerja. Sam sem koncal fakulteto, dobil sluzbo za svoj poklic, sestra ima trgovsko in dela v trgovini za 450€ neto, brat je brezposeln, ker ni sposoben za nic, srednjo je pustil, ker nima pameti, da bi saj 3 letno spacal skupaj, vse skupaj nima 3 mesece delovne dobe, pa je starejsi od mene 2 leti, sestra pa mlajsa 2 leti. Na zacetku 2020 smo imeli hud druzinski spor, po katerem sem prekinil vse stike z druzino, zdaj pa dobivam prosnje za pogovor, ker je vrli oce ostal brez sluzbe, mama je pa tako celo zivljenje navadna delavka za male pare. Ni treba omenjati, da je razlog zato to, da zasluzim vec kot oni vsi skupaj ampak jih zavracam in iskreno povedano uzivam, ker trpijo, ker nimajo nic. Sedaj nas cakajo se pravne zadeve, ker je babica pred smrtjo napisala name stanovanje, seveda zelita vrla mama in oce, da imata tudi brat in sestra zraven delez, ampak tega ne bom dopustil, stanovanje je moje in bo celotno moje. Edino, kar dopuscam je da bodisi brat ali sestra tam zivita za mastno najemnino. Stanovanje je 2 sobno tako, da za 800€ plus stroski sta lahko tam.. Oce me tudi prosi, da mu zrihtam sluzbo ampak sem mu rekel, da nesposobnih debilov ne potrebujemo, naj se prijava za smetarja, ceprav tudi zato je bolj na pol sposoben. Karma is a bitch, njim se lepo vraca vse slabo, kar so mi storili in priznam uzivam, ko trpijo pa bi jim lahko pomagal financno ampak jim ne dam centa, naj pocrkajo vsi 4je, srecen bo dan, ko jih pobere. Bolj, ko o tem razmisljam bolj sem ziher, da je bila babi edina prava druzina. Oce,mama,sestra in brat so bolj neki izmecki, iskreno me je sram da sem z njimi v sorodu, razmisljam o spremembi imena in priimka, da odrezem vse, kar me veze s temi izmečki. Družino sovražim iz dna duše in delam na tem, da jih zabijem direktno v dno, kamor tudi spadajo. Ko bodo napol crknjeni od lakote, takrat jih bom pa dokoncno zabil in odf****.. Pamti i vrati dvojno..

 

Pametna babica. Če jim boš privoščil, boš še sam sebi nakopal slabo karmo. Delaj vse mirno, si še mlad. Je pa res, da je mama ena sama, te nosi 9 mesecev pod srcem in zate živi in diha. Poskusi gledat s tega vidika. Kdo je komu kriv, je brez veze ugotavljati, škoda časa ker življenje je lepo. Poskusi jih povabit na eno lepo družinsko kosilo v tem stanovanju in boš takoj videl reakcijo, kako se bodo do tebe obnašali, pogovarjali itd. Potem pa od tu dalje. Prehuda jeza ali maščevanje pa lahko tudi tebi podreta lego kocke v tvoji idili. Srečno!

Jaz ti bom tako rekel… ta gnev, sovraštvo ki ga nosiš v sebi ni dobro. Počasi jim boš moral odpustiti.

Pa da slučajno ne misliš, da ti bom rekel, da sedaj jim pa finančno pomagaj.. hehe NITI SLUČAJNO.

Jaz bi jim rekel, da sem se še naprej pripravljen pogovarjati, družiti. Ampak od mene ne dobijo ficka in naj ne računajo na to. Če bodo vstrajali pa da jih bom za vedno odpikal. In tudi bi jih, če so tako sami požrešni. Sedaj ko imaš seveda v tebi vidijo rešilno bilko. Kar naj se znajdejo. Tudi ti si se moral. Mogoče so ti res dali trd karakter, in si zato uspel. Ampak zmago si sam dosegel, komot bi ostal tak luzer kot ostali. In če bi bil, verjami zaničevanja še ne bi bilo konec.

Pa niti slučajno ne oddajaj stanovanja sorodnikom. Vsaj ne brez notarsko overjene pogodbe.

glede na tvoje sporočilo, si ti še bolj slab človek od njih. Marsikoga so starši ali sorodniki dajali, pa da bi tako poniževalno pisal o njih. Sramota. Menim da si še slabši od njih.

Odgovor na objavo uporabnika
tudi ti nisi biser, 04.06.2021 ob 07:37

Sicer tudi jaz mislim, da je izmišljena tema, če pa ni: od takega zlobnega bitja kot je avtor, bo vsak pameten bežal daleč stran.

 

Ja, so gnile familije, veliko jih je. Ampak, če bi bil avtor kaj prida, bi se umaknil, ampak ne: on kuje zlobne načrte, kako se jim maščevati, jim želi slabo in tako naprej. Če bi bil res tak biser in oni tako gnili, bi preprosto prekinil stike in to je to.

Ja zloben do zlobnih in dober do dobrih. Sem tak tip človeka, ki vse kar dobi vrne dvojno, dobro ali slabo. Če bi imela moja vrla družina normalen odnos do mene bi jim danes pomagal z vsemi štirimi kolikor bi bilo potrebno, ker sem bil pa vedno ničvreden in v napoto pa uživam sedaj, ko sem na vrhu, oni pa na dnu 😉

Odgovor na objavo uporabnika
Ni potrebno, 04.06.2021 ob 12:09

Mah ves kaj. Tko kot si rekel – karma is beach. Tud tebe bo doletelo.

Ta ista druzina te je spravila pokonci in te izsolala in vzgojila v cloveka kot si danes. Da si uspesen – imajo v resnici oni najvecjo zaslugo.

razmisli in se jim primerno zahvali 🙂

Ne oni nimajo nobenih zaslug. Izsolal sem se sam, kar imam v zivljenju sem dosegel sam, brez podpore. Po njihovo bi moral jaz delat po koncani OŠ, že na gimnazijo sem šel komaj, ker so bili doma proti, kaj šele faks. Če bi bil danes navaden delavec z osnovnošolsko izobrazbo bi pa lahko rekli, da je to njihova zasluga.. Moja karma je da sem uspešen z fakultetno izobrazbo, dobro službo in lastnim stanovanjem, ki sem si ga kupil s svojom delom, njihova karma je pa da so brez prebite pare in mene fehtajo za denar, ker 4 skupaj nimajo toliko, kot jaz sam. Kdo je torej prisel boljse cez? In ja priznam uživam, ko trpijo. Uživam, ko si lahko kupujem najboljse, oni pa za kruh nimajo. Razumem pa da jih ti podpiras, verjetno podoben luzer kot oni, fous sorojencem, ker so uspesnejsi od tebe 😉

Res,res iz srca ti želim da si najdeš pomoč. Z  takšnim pogledom na svet, ti daleč ne boš prišel.V mojem krogu prijateljev te bi hitro izločili.Prej seveda želeli pomagati.

Upam da spregledaš 🤔🙏

 

Odgovor na objavo uporabnika
Črna ovca, 04.06.2021 ob 22:53

Ja zloben do zlobnih in dober do dobrih. Sem tak tip človeka, ki vse kar dobi vrne dvojno, dobro ali slabo. Če bi imela moja vrla družina normalen odnos do mene bi jim danes pomagal z vsemi štirimi kolikor bi bilo potrebno, ker sem bil pa vedno ničvreden in v napoto pa uživam sedaj, ko sem na vrhu, oni pa na dnu 😉

 

No, ko si gor, lahko pades tudi dol 😂

Ampak si premlad, da bi to vedel.

 

Glede na to, da te je ta familija izsolala in pripeljala do kruha, tako hudo slabi ze ne morejo biti, se ti ne zdi?

Starsi velikokrat delajo napako, ko z zelo dobrim namenom preferirajo manj sposobne otroke, pa to ni iz zlobe ali ker bi imeli sposobnega otroka manj radi, ampak jih enostavno za tiste slabse bolj skrbi in ti tudi dejansko potrebujejo vec pozornosti in vsega, ker tisti dobri itak zmorejo sami…

Imam obcutek, da si pri svojih letih se vedno neodrasel.

Te zamere, ki jih nosis v sebi, ta gnev, to moras razpucat sam s sabo in z druzino, ker drugace te bo to prej ali slej pokopalo!

Odgovor na objavo uporabnika
Sreča205, 05.06.2021 ob 06:04

Res,res iz srca ti želim da si najdeš pomoč. Z  takšnim pogledom na svet, ti daleč ne boš prišel.V mojem krogu prijateljev te bi hitro izločili.Prej seveda želeli pomagati.

Upam da spregledaš 🤔🙏

 

Kot pravim, sem tak tip cloveka, ki vrne vse dvojno, dobro ali slabo. Sem tocno tak do drugih, kot so oni do mene, se pravi, če mi kdo pomaga mu pomoč vrnem dvojno, če mi kdo nagaja mu nagajam dvojno nazaj. Moja vrla druzina pa dobiva tocno to nazaj, kar mi je dajala celo moje zivljenje. Those who want respect, give respect.. Nisem pa pac tip cloveka, ki ga bodo celo zivljenje brcali, kot cucka, on bo pa z dvignjenim repkom pritekel nazaj, pozabi to zgodbico..

Odgovor na objavo uporabnika
mal gor, mal dol, 05.06.2021 ob 07:13

 

No, ko si gor, lahko pades tudi dol 😂

Ampak si premlad, da bi to vedel.

 

Glede na to, da te je ta familija izsolala in pripeljala do kruha, tako hudo slabi ze ne morejo biti, se ti ne zdi?

Starsi velikokrat delajo napako, ko z zelo dobrim namenom preferirajo manj sposobne otroke, pa to ni iz zlobe ali ker bi imeli sposobnega otroka manj radi, ampak jih enostavno za tiste slabse bolj skrbi in ti tudi dejansko potrebujejo vec pozornosti in vsega, ker tisti dobri itak zmorejo sami…

Imam obcutek, da si pri svojih letih se vedno neodrasel.

Te zamere, ki jih nosis v sebi, ta gnev, to moras razpucat sam s sabo in z druzino, ker drugace te bo to prej ali slej pokopalo!

Vsekakor lahko padem, sicer tako kot oni ne ampak vseeno lahko, mi je povsem jasno, da so vzponi in padci, zaenkrat sem v vzponu in cedalje boljse mi gre, sem pa tudi dosti inteligenten, da si dajem na stran za hude čase, kar vrla glupa mati in oče nista bila, drugace bi zdaj imela saj za burek ampak, ker sta pač debilna do amena nimata za burek..

Familija mene ni izsolala, po njihovo bi moral prakticno it delat po koncani OŠ, ker kvazi nisem bil sposoben za gimnazijo in faks, kar sem jim kasneje dokazal, da sem, ker sem oboje srečno končal. To da otroka spravis do kruha je zakonska obveza mar ne? Navsezadnje so me sami zeleli imeti, sami naredili, nisem prisel k njim iz ulice ane? Do kruh sem se prav tako sam spravil, ceprav sem poslusal ocitke koliko jih stanem. Eno je preferiranje, spet drugo pa ponizevanje v smislu, da je otrok nesposoben,zabit, da iz njega ne bo nič, mu dajati obcutek nicvrednosti, mu zbijat samozavest na dno itd. Spet popolnoma druga stvar, da ne bomo mešali jabolk in hrušk..

Nedorasel? Ne samo vračam, kar sem prejemal, tako to je, kar das to dobis nazaj, zdaj pa naj bodo oni ponižani,ničvredni in kup dreka, kot sem bil jaz vsa ta leta.. Ko bodo to dozivljali 25 let + potem pa morda da bom odpustil, do takrat pa delam na tem, da jim zagrenim zivljenje do amena. Ubistvu dobili bodo trojno nazaj, kar so mi dali ne sam dvojno. Iskreno povedano bi starcem pljunil na grob, ce se danes stegneta posraneta debilna.

Ni problem, kaj ti vračaš dvojno dobrim ali slabim. Ti lahko povem, da tudi jaz nisem imel najboljšega odnosa z očetom. Mene  je na okoli hvalil, doma nam je pa govoril, ko je bil slabe volje, z vami ni nič in nič ne bo. Vendar sem mu pomagal, ko sam ni mogel. Tudi želel mu nisem ničesar slabega in tudi ko je umrl sem naredil vse po najboljših močeh za družino in tudi njega.

Jaz ti svetujem, da se znebi slabe energije, ki te obdaja. Praviš, da si se odselil na svoje, še vedno pa kuješ in želiš maščevanje. To, da želiš nekomu smrt ni dvojno ampak je znak, da nisi v redu in potrebuješ zdravstveno oskrbo. Dvojno bi jim vrnil tako, da bi vse skupaj odmislil. Jaz verjamen, da si tudi ti želiš takega odnosa in bil bil žalosten, če bi se oni hoteli spremeniti.

Amal

dokaži da si boljši od njih in vse njihovo slabo vzemi za dobro,saj jih življenje samo tepe ,oprosti jim,mama,oče, sestra in brat so samo en,vem da si razočaran ,tako kot boš ti delal z njimi se ti lahko vrne,verjemi, življenje je nepredvidljivo in tudi ne veš kaj te čaka v prihodnosti,lahko boš še vesel da jih imaš,sama imam zelo težko življenjsko pot,taka kot je sem jo sprejela in kar mi drugi storijo slabega jim z dobrim vrnem in se nasmejim,nekoč bodo spoznali napake in jim bo žal

O ljudeh, ki tako govorijo o svoji druzini, nimam dobrega mnenja. Mas pravico do svojih obcutkov, mnenja, ampak, ko o tem javno pises, se da isto povedat na kulturen nacin.

Ce je tvoj edini cilj v zvezi z druzino mascevanje, si se dalec od uspeha. Uspeh se ne meri v denarju, dobrem avtu, gledanju na ljudi z viska. Uspel bos, ko bos svojo zgodovino sprejel, pustil za sabo, predelal, in ti ne bo vec dvignilo pokrov in sovrastva, ko bos o tem razmisljal ali govoril.

Ni jim treba pomagat in se z njimi druzit, ce noces, ampak se vedno te imajo v oblasti. Ce si priznas ali ne, se vedno boli, da nisi bil vreden kot brat in sestra. Je to tvoj uspeh?

    Se pravi si isti, ko oni. Ti meni jaz tebi. Žal se karme, tako ne zaključi. Poskusi odpustit in se vseeno pogovorit. To, da boš obdržal stanovanje se strinjam. Lahko jim pomagaš vsaj s pogovorom ali jim pomagaj čistit stanovanje. Zgled šteje. Zob za zob si pa v začaranem krogu. Če se jim malo ogneš ni hudega. Odpusti. Preboksaj blazino.

Folk, ki tukaj nabija da o druzini ne mores tko govort ni meu shitty familije in nima pojma kako je ko te nekdo cel lajf ponizuje

Joj, ubogi tvoji sorodniki, bolje res, čim dlje od tebe in tvoje energije.

Odgovor na objavo uporabnika
Ta forum je en drek, 05.06.2021 ob 12:59

Folk, ki tukaj nabija da o druzini ne mores tko govort ni meu shitty familije in nima pojma kako je ko te nekdo cel lajf ponizuje

lahko si mislis kar ces, samo sovrastvo skodi tebi ne njim. Povedat se da pa isto precej manj primitivno.

New Report

Close