Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek CSD- plenilci?

CSD- plenilci?

Mene je delodajalec odpustil med porodniški. CSD pa mi je to prikril.

bejž no, a če si na porodniški, ti delodajalec ne bo poslal odpovedi? Daj to komu drugemu prodajaj.

v članku ni dokazov, da se je to res zgodilo

če bi bili novinarji resni, bi vse to raziskali in v članku prikazali dokazila
[/quote]
Danes, po par ur objavi o CSD je bil v tem “rumenem tisku” objavljen članek o nekom, ki so mu za 5 € davčnega dolga takoj rubili in nabili stroškov še in še. Tukaj : https://www.slovenskenovice.si/bralci/to-je-slovenija-zaradi-petih-evrov-dobil-izvrsbo-placal-je-vec-kot-130-235869 ">Vaš link
Isti dan se je FURS odzval in to zanikal: Vaš link

Csd Bežigrad se ni odzval.

bejž no, a če si na porodniški, ti delodajalec ne bo poslal odpovedi? Daj to komu drugemu prodajaj.
[/quote]

V mojem primeru je bil CSD Ribnica. Delodajalec pa iz javnega sektorja. Ampak na to svinjarijo se ne bo nihče odzval, ker to svinjarijo še vedno vodi par “privatnikov” v JS. Upam da ne verjameš da je javni sektor res javni.

V mojem primeru je bil CSD Ribnica. Delodajalec pa iz javnega sektorja. Ampak na to svinjarijo se ne bo nihče odzval, ker to svinjarijo še vedno vodi par “privatnikov” v JS. Upam da ne verjameš da je javni sektor res javni.
[/quote]
Te je odpustil ali ti je prenehala veljati pogodba za določen čas? Ker slednje NI odpuščanje, temveč pogodba enostavno preneha veljati.

Pogodbo sem imela za NDČ. V času porodniške je par dotičnih posameznikov iz samega vrha državnega organa enostransko na skrivaj odpovedalo PZ. Čez nekaj let ista skupina posameznikov znotraj državnega organa ponovno odpove že odpovedano pogodbo. To je v nadaljnjem postopku vedela tako pravobranilka kakor sodnica ki je vodila postopek in je tudi onemogočila moj dokazni del postopka.(njena nagrada je bila napredovanje na višje sodišče, da je lahko nadzorovala pritožbo).Po neštetih dopisih, preverkah, prijavah pristojnim inšpekcijah (delovna inšpektorica je zavrnila obravnavo prijave) je isti posameznik ki je vodil drugo- fiktivno odpoved inšpektorju razkril, da je bila moja PZ dejansko odpovedana že nekaj let prej, včasih porodniške ga dopusta in za navedeno tudi predložil dokazila.

Je relativno vsakdanja zgodba v času popolne korupcije in anarhije, kjer
so skupine posameznikov celoti prevzele strateško pomembnih državnih organov.

Čudna zgodba.

Brez tvoje vednosti bi ti naj odpovedali pogodbo, a potem si po končani porodniški nekaj let delala dalje in prejemala plačo?

In potem so ti isti ljudje pozabili, da so te že odpustili, in so te še enkrat odpustili?

In kaj bi naj počel CSD v tej zgodbi?

parazitov…
Moja starša sta bila rejnika. Otroci ki so bilo pri nas so moji bratje in sestre…še sedaj ko smo vsi odrasli smo bratje in sestre…naše otroke vzgajamo kot da so krvni sorodniki.
Da povem tri ˝zgodbice˝ ki mi še po xy letih ne gredo iz glave, ker so preveč grozljive nepoštene, nerazumne…

Enega do mojih ˝bratov˝ je rodila mladoletna mamica. Njeni starši tega otroka niso sprejeli. Mamica je imela stike z otrokom in…povedala kakšen teror so ženske na CSD-ju delale z njo da je pod prisilo podpisala izjavo da se odpoveduje starševskim pravicam in da dovoli da gre otrok v posvojitev. Do posvojitve ni prišlo ker je bil otrok precej bolan.

Druga zgodba…fantku je umrl oče.. Otrok je po očetu dobival pokojnino, ki se je nakazovala na otrokov račun (takrat so bile še hranilne knjižice). Socialne delavke so mojim staršem razložile da ta denar bo namenjen za otrokov nad standard in…tistega denarja fant ni nikoli videl. Sem pa enkrat sama slišala ko so se socialne delavke pogovarjale kaj je treba prinesti iz trgovine (za kofetkanje) pa je ena rekla, denar pa kar iz te knjižice dvigni (verjetno od katerega od otrok ki so dobivali pokojnino)
Mama od rega fantka se je pri njegovih 4 letih odpovedala starševstvu (verjetno tudi ne prostovoljno) in fantek je bil ˝zrel˝ za postopek posvojitve. Otrok je bil zelo bolan in smo morali ohranjati čimbolj umirjeno okolje, da ni prihajalo do napadov. Socialne delavke so se ˝odločile˝ za en čuden par, ki…otrokove bolezni ni sprejel in je bilo po parih dneh bivanja pri njiju z otrokom vse narobe. Ker sta njegovo bolezen reševala s trdo roko. Otroka sta moja starša na svojo roko odpeljala od njiju in ga potem še nekaj časa vozila v bolnišnico v Ljubljano. Od zdravnikov je bilo podano mnenje da se pri otroku skrbi za čim manj stresno okolje. Podala sta željo da če se ga že morajo znebiti iz rejništva in mora iti v posvojitev, da sta ga pripravljena tudi ona dva posvojiti. Posvojiti ga je želela njegova biološka teta. Obrnili smo se na ministrstvo in njihov odgovor je bil da je treba delati v otrokovo dobro. Zaključek zgodbe…po otroka so en dopoldan prišli posvojitelji z dvema delavkama CSD in so otroka odpeljali. Še sedaj mi tečejo solze ko pomislim kakšno stisko je takrat doživljal ta otrok. Sistem ga je izigral na celi črti!!!
Ko smo želeli mi in njegovi biološki sorodniki vzpostaviti stik z njim, je posvojitelj zagrozil da če še koga vidi pred svojo hišo po vse postrelil.


Res grozljivo. Brez čustev, brez etike, brez morale.


Nezaslišano. Pa kdo jih sploh kontrolira? Njihovo ministrstvo ? Verjetno ne. Če bi jih, takšnih zgodb ne bi bilo. Jih je pa še vedno slišati od ljudi.
Ta nedavna zgodba od zgoraj, je nekaj podobnega. Izropano in oguljeno stanovanje. Komu je bilo namenjeno, da ga poceni kupi? Izginuli denar? In to 2x. Prvič denar za skoraj eno leto, za preživetje tega gospoda in potem še 6000 € od verjetno zelo poceni prodanega (njegovega) stanovanja.
Upam da se zadeve raziščejo in da gredo ljudje, če so to počeli v zapor in da dobijo dokončno prepoved opravljanja takšnega dela.

Ne niso pozabili, da so me odpustili.
Na ta način so mi uničili pravico do poklicne rehabilitacije po ZPIZ, obenem pa so se isti posamezniki izognili regresni odgovornosti pri delodajalcu saj so 4 leta s preslepitvijo iz državnega proračuna črpali sredstva, katera bi mogli skladno z zakonskimi določili sami vrniti.

Najlepše za njih pri vsem tem je pa to, da so iz proračuna dobili namenska sredstva, zdaj so ta sredstva oprali namena in so postala nenamenska, kar pomeni, da se vračajo ne v državni proračun ampak organu oz. prav tem posameznikom v končno rabo.

To ni prva zgodba, da je CSD izkoristil in ogoljufal svoje varovance.

https://www.dnevnik.si/1042386321

Socialna inšpekcija je ob notranjem nadzoru Centra za socialno delo (CSD) Ljubljana-Šiška ugotovila, da je uslužbenec M. O. zlorabil uradna pooblastila in na nezakonit način prišel do stanovanja, ki je bilo prej last varovanca CSD Ljubljana-Šiška. Primer je bil prijavljen policiji, uslužbenec pa odpuščen, so sporočili z omenjenega centra.

CSD Ljubljana-Šiška trenutno pregleduje še druge strokovne zadeve, ki jih je M. O. vodil v času svoje 15-letne zaposlitve na CSD Ljubljana-Šiška, navaja direktor. Ob tem poudarja, da bo center tudi v prihodnje tesno sodeloval z organi pregona in socialno inšpekcijo, “saj ne sme biti nikakršnega dvoma o tem, ali je bil oškodovan še kateri uporabnik”.

Koliko pa tega ne bo nihče odkril, ker imajo varovanci samo CSD skrbnike in nikogar drugega, ki bi jim bil v pomoč…

Kako jih ni sram, da goljufajo najšibkejše, take ki že tako ali tako nimajo nič in nikogar!

New Report

Close