Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čudijo se najinim financam

Čudijo se najinim financam

V službi je nanesla debata na urejenost družinskih financ. Kdo kaj plačuje, kupuje, varčuje,…Midva imava že od kar sva skupaj denar na enem računu. Ker mož zasluži več kot jaz je njegov prispevek dosti večji ampak velja, da je vse naše. Sama vedno, ko dobim plačo večino nakažem na njegov račun katerega uporabljava oba. Iz tega se plačuje vse. Če imamo je super, če nimamo pa itak noben nima. Čudijo se nama kako se zaradi tega ne kregava in da nimava tistega feelinga, da bi imel vsak od naju nekaj svojega denarja za katerega partner ne bi vedel. Vi veste za koliko denarja ima vaš partner zase? Koliko mu ostane na koncu meseca? Kako se dogovarjata kaj bo kdo plačal? Kdo plačuje za otroke, za vrtec, šolo? Veste koliko imate privarčevanega? Pri nama ni dileme, ker imava vse skupaj. Sodelavke mislijo, da takega načina ne bi zmogle. Nama funkcionira!

 

 

Tudi midva že 49 let skupne finance.

Zakaj pa on ne nakaže svoje plače na tvoj račun? Zakaj ti svojo na njeovega?

 

Aja, midva imava vsak svoj denar, na svojem računu. Za skupne stroške dala vsak pol. Ostalo pa vsak porabi kot želi.

Tudi midva, od kar sva skupaj, imava skupne finance in veva koliko ima kdo. V glavnem, vse je najino in nimava nobene potrebe po skrivanju.

Pri nama je bilo tako 12 let. Bolj mi ne bi moglo biti žal. Zdaj imava vsak zase. Seveda dajeta za položnice skupaj, pa vendar, zdaj imava ločene finance in vsaj za sebe manipulirava s svojim denarjem.

Preprosto zato, ker nihče nikoli nima garancije, da bo zakon večen. In pol vse te zgodbice in oponasanje…

Odgovor na objavo uporabnika
Predsodki, 22.04.2022 ob 07:43

Pri nama je bilo tako 12 let. Bolj mi ne bi moglo biti žal. Zdaj imava vsak zase. Seveda dajeta za položnice skupaj, pa vendar, zdaj imava ločene finance in vsaj za sebe manipulirava s svojim denarjem.

Preprosto zato, ker nihče nikoli nima garancije, da bo zakon večen. In pol vse te zgodbice in oponasanje…

To ni noben zakon in ne zveza, to je sociopatskost kar ti živiš in 90% ljudi danes enako. Tako da nisi nič posebnega, si eden od odmrlih štrcljev propadle družbe, ki bo do konca segnil in nas zamenjala druga še zdrava civilizacija.

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 22.04.2022 ob 07:49

To ni noben zakon in ne zveza, to je sociopatskost kar ti živiš in 90% ljudi danes enako. Tako da nisi nič posebnega, si eden od odmrlih štrcljev propadle družbe, ki bo do konca segnil in nas zamenjala druga še zdrava civilizacija.

Seveda, Ti bi pa rad bil parazit na ženinem denarju. Evo ti supak. Buni se temu samo opravilno nesposoben osebek, ki želi korist od žuljev drugega. Če znaš za sebe poskrbet, ne rabiš zeninega denarja.

Odgovor na objavo uporabnika
Predsodki, 22.04.2022 ob 07:53

Seveda, Ti bi pa rad bil parazit na ženinem denarju. Evo ti supak. Buni se temu samo opravilno nesposoben osebek, ki želi korist od žuljev drugega. Če znaš za sebe poskrbet, ne rabiš zeninega denarja.

Jaz ne bi nič rad. Povem kot je….mislim, pr9kleto tele brez možganov, jaoooooo.

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 22.04.2022 ob 08:04

Jaz ne bi nič rad. Povem kot je….mislim, pr9kleto tele brez možganov, jaoooooo.

Tele Je tista, ko te je rodila. In tisti, ko te ni znal vzgojit. Ne jaz. Nisem jaz kriva, da si ti zgrešen osebek, ki brez cilja tava po svetu, greni življenja vsem, v katerih življenju se pojavi in pametuje s prazno glavo.

Skrij se v luknjo. Da vsaj tvoji otroci ne izpadejo tak ko si ti. Če ne moreš koristit, vsaj škodi ne.

Odgovor na objavo uporabnika
Predsodki, 22.04.2022 ob 08:10

Tele Je tista, ko te je rodila. In tisti, ko te ni znal vzgojit. Ne jaz. Nisem jaz kriva, da si ti zgrešen osebek, ki brez cilja tava po svetu, greni življenja vsem, v katerih življenju se pojavi in pametuje s prazno glavo.

Skrij se v luknjo. Da vsaj tvoji otroci ne izpadejo tak ko si ti. Če ne moreš koristit, vsaj škodi ne.

Na, pa še kar noriš shizo psiho kljuse multinično….jaoooo

 

 

Midva sva imela ločena računa in se je vedelo, da položnice, večji nakupi, vzdrževanje itd. gredo iz mojega računa, medtem ko hrano itd. kupuje žena. Vse je lepo funkcioniralo, do pred 7 let, ko me je večkrat prosila za denar…

Seveda na začetku temu nisem posvečal večje pozornosti a po razkritju varanja sem odkril tudi kam je šel ves ta denar. 🙁

Tistega posojenega denarja še vedno ni…Prav tako pa ni več najinega zakona.

Najbrž bi skupni račun omili, podobne izpade a po drugi strani, če partnerja nista skrbna in ne živita oba za enega  jima vse to nič ne pomaga. Velja pa, kolikor je ljudi, toliko je različnih usod/zgodb.

Moj račun partnerka vidi in obratno. Vzamem si kolikor lahko, a je še vedno nekaj na rezervi za nepredvidene stroške in to velja za oba…

Odgovor na objavo uporabnika
Fobos 1877, 22.04.2022 ob 08:22

Midva sva imela ločena računa in se je vedelo, da položnice, večji nakupi, vzdrževanje itd. gredo iz mojega računa, medtem ko hrano itd. kupuje žena. Vse je lepo funkcioniralo, do pred 7 let, ko me je večkrat prosila za denar…

Seveda na začetku temu nisem posvečal večje pozornosti a po razkritju varanja sem odkril tudi kam je šel ves ta denar. 🙁

Tistega posojenega denarja še vedno ni…Prav tako pa ni več najinega zakona.

Najbrž bi skupni račun omili, podobne izpade a po drugi strani, če partnerja nista skrbna in ne živita oba za enega  jima vse to nič ne pomaga. Velja pa, kolikor je ljudi, toliko je različnih usod/zgodb.

Moj račun partnerka vidi in obratno. Vzamem si kolikor lahko, a je še vedno nekaj na rezervi za nepredvidene stroške in to velja za oba…

Jp, kot družinsko podjetje ne more obstajat brez skupnih fiannc, tako zveza ne. To sploh niso zveze, to so sociopatska preračunavanja koristi. To je rak rana današnje družbe v zatonu, biblijsko Sodoma in Gomora.

Meni je tako smešno, ko samski Vrag predava kako morajo biti finace urejene. Ha, ha, dobra ta.

Vidva delata v skupno dobro druzine, razmisljata v skupno dobro, imata enake cilje in pomembno dejstvo, nihce od vaju ni zapravljivec, zato pri vama ta sistem funkcionira in zato tak sistem ne funkcionira pri ostalih.

Ko nekdo razlaga o enem družinskem bančnem računu, je podobno kot bi razlagal o skupnem mailu ali FB profilu. Gre ko stvari urejaš na osnovnem nivoju, ko greš malce izven okvirov si z enim računom konkretno omejen, če si samski ali pa v vezi.

Odgovor na objavo uporabnika
pomembna razlika, 22.04.2022 ob 08:44

Vidva delata v skupno dobro druzine, razmisljata v skupno dobro, imata enake cilje in pomembno dejstvo, nihce od vaju ni zapravljivec, zato pri vama ta sistem funkcionira in zato tak sistem ne funkcionira pri ostalih.

Kjer to ne funkcionira, tako nič ne funkcionira in ne more. Gre za egoizem in manipuliranje za lastno rit.

Zato je danes vse uničeno, skupaj z otroki. Potem pa stroka v medijih, kaki brezčutni egoisti so danes mladi. Od kje vraga pa so to pobrali? Saj drugih vzkrcev pri svojem odraščanju sploh niso imeli.

Odgovor na objavo uporabnika
excell194, 22.04.2022 ob 08:48

Ko nekdo razlaga o enem družinskem bančnem računu, je podobno kot bi razlagal o skupnem mailu ali FB profilu. Gre ko stvari urejaš na osnovnem nivoju, ko greš malce izven okvirov si z enim računom konkretno omejen, če si samski ali pa v vezi.

A seveda, sociopatsko kljuse, Še 5 letnik bi bil bolj izviren pri hinavljenju…….jaooooo😁

vsak svoj račun, stroške si deliva, poročena sva 10 let in nikoli nobenege problema

Nikoli nisem imela skupnega računa, predvsem zato, ker je bivši en kup denarja zafural za propadle projekte ali avtomobile. Tako sem jaz krila hrano in položnice, on pa kredit. Meni ni ostalo nič, kar je ostalo njemu, je pa šlo v franže.

Tako da ja, skupni račun je možen, ko sta oba enako odgovorna, če pa en zapravlja v tri krasne, pa to ne gre.

Če bi midva imela skupen račun, bi v garaži in multimedijski sobi imeli en kup drage prčkarije, ki je itak noben ne uprablja, za dopust ne bi bilo, pa skoz bi bili v limitu. Tako pa damo na stran vsak mesec 500 eur.

Midva imava skupno vse. Jaz sicer dosti več zaslužim kot on, ker delam v gospodarstvu, ing., ampak mu ne oponašam tega. Seveda pa oblačila, zanj in zame jaz kupujem. On pa skrbi za žarnice.

Pri nas se del njegove plače nakaže na moj račun, no to naredim kar sama, pa potem iz tega črpamo za položnice, hrano, nekaj gre na varčevalni račun, ostalo pa pustim na miru, da razpolaga po svoje. Če opazim, da mu hodi ful viška pa spet na varčevalnega dam. Ker moj, je mnogo bolj zapravljiv kot jaz. Seveda tudi sama dajem določen znesek na varčevalni račun. Šparava pa še za finiš okolice pri hiši, potem bodo na vrsti avtomobili, pa tako dalje, nikoli ni konec.

Meni se zdi najbolj normalno, da če sta dva poročena, če imata skupne otroke, da imata tudi skupni račun. Tako sta imela moja starša, poročena 55 let, tako imava midva, poročena 35 let, in oba brata. Si sploh ne predstavljam, kako je lahko drugače.

Če bi moj mož hotel imet denar “zase” in da po možnosti še ne bi smela biti vedet, koliko tega denarja je in za kaj ga porabi, ziher ne bi imela otrok z njim.

Pa mu se v življenju nisem rekla, da si kakšne stvari ne sme kupit, saj sam ve, kje so meje naših zmožnosti. Ampak, kar kupi, kupi v okviru našega družinskega proračuna in z ozirom na vse nas.

Tako, sedmim monkljam moram dat kljukico v tej temi,če se prav štel. Samo, kaj ko so pod temi frdamanimi črnimi vzdevki, ko je vse enako videt. Kako naj vem za drugič, da iamjo plusek pri meni, da jih takoj ne ozmerjam?😁

 

Ajde stari, pejt malo na šiht, saj bo šlo, tud če je dolgocajten dan.😁

New Report

Close