Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek čudna imena otrok

čudna imena otrok

PikiMiki – pravilno ime je Sigismund, Sigmund pa je bil Freud, ki si ga je skrajsal (vsaj tako nam je povedaj prfoks na faksu), da je imel tudi on nek kompleks, ceprav jih je videl le pri drugih

Piki Miki – pravilno ime je Sigismund, Sigmund se je iz tega preimenoval Freud, ker je baje imel s tem nek kompleks (tako je narcisizem preimenoval v narcizem) – povedal prof. na faksu

ops, racunalnik stekal

Pikca, se čisto strinjam s tabo: ljudje so žleht…..in tega naučijo svoje otroke, ne pravijo zastonj, da kar se Janezek nauči, to Janez zna….
( Samo poglej poste od NatašeH kako se dela norca iz imen….)

Ne vem zakaj eni mislijo, da imajo pravico določat katero ime je čudno in nesprejemljivo. Jaz lahko rečem samo, da mim kakšno ime ni všeč, pa mi niti na pamet ne pride, da bi vsepovprek pljuvala po teh imenih, da bi se delala norca iz njih ali celo žalila ljudi, ki dajo taka imena svojim otrokom.
Tako početje je, milo rečeno, čudno in povsem nesprejemljivo.

Vsako ime mi ni všeč, kar pa je čisto vseeno.

Najbolj se mi zdi žalostno, da starši v želji po originalnosti dajejo otrokom celo napačno zapisana ali pa napačno poslovenjena tuja imena. Ali pa moško ime v nevednosti celo prilepijo ženski itd.

V vsako kulturo vsako ime le ne paše.
Ne glede na svet brez meja.

KAKŠNO SE VAM ZDI ŽENSKO IME – JEDRT

za moje pojme je pretrdo, stvar okusa pac.
Ko sem vec casa pohajkovala po forumu nosecnost, je ena punca vztrajala pri imenu Loris za puncko, ceprav je marsikje to mosko ime (npr. v Italiji, v Romuniji pa da je zensko, se mi zdi). Na koncu je bila puncka res Loris. Ne vem, jaz ne bi dala, ampak stvar starsev, pac.

Jedrt me spomni na pravljico Pekarna Miš-Maš, kjer sem prvič ‘ujela’ to ime.

jasna,

ampak če Sigismund več ne obstaja, je Žiga nastal iz Sigmunda – a naj ne bi bilo tako ;)))

Dobila sem voščilnico, na prvi strani pa razlaga iz kje izvira ime Žiga in je bil naveden Sigmund (sicer pa dopuščam tudi napake)

Lp

🙂 ma ja, saj ni vazno, v bistvu je to isto ime

New Report

Close