Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cveto, Whitecow, nekdo…

Cveto, Whitecow, nekdo…

Pravijo, da moras v pralnem stroju za 9kg prati 9kg in ne 4 ali 6,da to stroju bolj skoduje kot ce bi ga nabutal z 10kg.

Je to res?

 

Druga stvar, kako prati ogromne debele rjuhe, ki po tezi pasejo v stroj, a le ena ali pa recimo dve res veliki debeli brisaci, taki veliki kosi, kako se pravilno perejo, da ima boben dober balans za centrifugo in da se ne kvari stroj?

 

Kako pa oprati le eno stvar, da ne skodi stroju, recimo si nekaj poflekal in moras nujno oprati, a nimas drugega perila za zraven?

Odgovor na objavo uporabnika
pranje perila, 02.01.2022 ob 20:02

Pravijo, da moras v pralnem stroju za 9kg prati 9kg in ne 4 ali 6,da to stroju bolj skoduje kot ce bi ga nabutal z 10kg.

Je to res?

 

Druga stvar, kako prati ogromne debele rjuhe, ki po tezi pasejo v stroj, a le ena ali pa recimo dve res veliki debeli brisaci, taki veliki kosi, kako se pravilno perejo, da ima boben dober balans za centrifugo in da se ne kvari stroj?

 

Kako pa oprati le eno stvar, da ne skodi stroju, recimo si nekaj poflekal in moras nujno oprati, a nimas drugega perila za zraven?

Kako oprati  9kg cunj v stroju, če pa pere na suh????

Ejjj če jaz srečam tistega ki je izumil te novodebne pralne stroje ki perejo na suh ….se mu ne oiše dobr 😡☠💣😤🤬

 

škodi ne..edin če bi šlo v kepo zna biti problem. pa recimo ožeto pride slabše, pa če je res fajn usrano se mogoče slabši opere ker je količina taka da se cote ne bi drgnile med sabo. To utegne tudi elektroniko malo razdražiti, to je pa več la manj vse

mimogrede večji stroji imajo možnost pranja manjših količin. Recimo miele ima možnost singlewash

Pa recimo če vzameš dva identična stroja, enaka, iste karakteristike, itd…  en je recimo za 8 kg drugi za 9 al pa recimo 10 kg…razlika je zgolj v vpetju bobna (malo bolj trpežno) , tako da prav nekih bistvenih razlik ni.

 

če pereš velike kose paziš pri centrifugi…daš recimo manj obratov, pa daš dodatna ožemanja, tako da stroja glih ne raznese.

 

tisto  tretje..izbereš program ki ti  po temperaturi najbolj ustreza in ki je hkrati za manjši količine. Oz če maš možnost funkcije za manjši količine uporabiš funkcijo (jst mam recimo singlewash možnost in lahk tko operem par umazanih kosov)

lahk pa tud na navadn program, na katerem pač pereš kos perila, edin centrifuga zna biti problem. Jo lahko recimo izklopiš, sam potem maš neožet kos, kar ni ravno…..

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Odgovor na objavo uporabnika
Ne razumemmm, 02.01.2022 ob 20:11

Kako oprati  9kg cunj v stroju, če pa pere na suh????

Ejjj če jaz srečam tistega ki je izumil te novodebne pralne stroje ki perejo na suh ….se mu ne oiše dobr 😡☠💣😤🤬

to je treba gledati pri nakupu stroja…funkcije, poraba vode in energije…eeee ….niso identifikacijski listi sam za lepo videt

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Odgovor na objavo uporabnika
whitecow, 02.01.2022 ob 20:17

to je treba gledati pri nakupu stroja…funkcije, poraba vode in energije…eeee ….niso identifikacijski listi sam za lepo videt

Hej, whitecow, a zdej bos rekel, da ti novejsi pralni stroji ne perejo vsi po vrsti na suho?? Ko sem kupovala pralni stroj lani, sem primerjala vse mozne znamke, vse modele, ni da ni …. ni me zanimala faking poraba energije, poudarek sem dala na porabi vode … in ugotovila da so vsi ti stroji za en ku.rac, perejo brez vode, sam zmocijo mal cunje …

Odgovor na objavo uporabnika
Wan Kweščn, 02.01.2022 ob 20:25

Hej, whitecow, a zdej bos rekel, da ti novejsi pralni stroji ne perejo vsi po vrsti na suho?? Ko sem kupovala pralni stroj lani, sem primerjala vse mozne znamke, vse modele, ni da ni …. ni me zanimala faking poraba energije, poudarek sem dala na porabi vode … in ugotovila da so vsi ti stroji za en ku.rac, perejo brez vode, sam zmocijo mal cunje …

nism tega rekel. Napisal sm da je treba pregledat identifikacijske kartice strojev. Ja stroji šparajo, amapk recimo s funkcijami višji nivo, predpranje itd…se lahk opere perilov v vodi in ne na suho

 

jst sm pr mojemu miletu vse pojačal do fula..število izpiranj, količino vode na posamezen cikel…ni da ni..pa se še vedno sm in tja pojavijo težave. Se pa strijnam to šparanje je dizaster…škode altroke več kt dobička

 

Meni so recimo glede tega top indesitovi stroji.na eni strani tista osnovna novješa tehnika, na drugi  še alte šule varianta.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Odgovor na objavo uporabnika
whitecow, 02.01.2022 ob 21:12

nism tega rekel. Napisal sm da je treba pregledat identifikacijske kartice strojev. Ja stroji šparajo, amapk recimo s funkcijami višji nivo, predpranje itd…se lahk opere perilov v vodi in ne na suho

 

jst sm pr mojemu miletu vse pojačal do fula..število izpiranj, količino vode na posamezen cikel…ni da ni..pa se še vedno sm in tja pojavijo težave. Se pa strijnam to šparanje je dizaster…škode altroke več kt dobička

 

Meni so recimo glede tega top indesitovi stroji.na eni strani tista osnovna novješa tehnika, na drugi  še alte šule varianta.

 

Kateri Indesit porabi dovolj vode? Katerega priporočaš?

Kateri Miele? Da je ok tudi cena, vem da so dražji.

Kaj pa para? Parno pranje? Je to dober dodatek tem novim vodošparovnim strojem?

Vse se da dobro sprano oprat, če ne uporabljaš teh takoncentriranih gelov, prahov in predvsem tablet, zavitih v želatino. Pa teh koncentriranih mehčalcev. Slednje najbolj zapasa, usmradi in zaplsersni cevi stroja. Bolj mehčalec “diši” dlje, večje sranje je za stroj. Ne pomaga niti čiščenje.

Dejstvo je, da je veliko pralnih sredstev zelo agresivnih – preagresivnih, da delujejo že pri 20 topinjah,  to je hladna voda – vam mora cingljat. Najboljša pralna sredstva so naravna, ala Winni’s ( italijanski), pri nas pa druge eko linije.  Bolj  ko ostala komerciala  ala Ariael,  Weiser Riese ,Dash, ipd “diši na daljši rok” po pranju, bolj je neizperljivo med pranjem iz perila.

Odgovor na objavo uporabnika
kateri Indesit?, 02.01.2022 ob 21:30

 

Kateri Indesit porabi dovolj vode? Katerega priporočaš?

Kateri Miele? Da je ok tudi cena, vem da so dražji.

Kaj pa para? Parno pranje? Je to dober dodatek tem novim vodošparovnim strojem?

za indesita ti težko rečem, ker gledam ita strani ni je vprašljiv uvoz aparata.  So pa po ita precej popularni. Če ti ni pretežko se tja zapeljat si ga tam kupiš. Meni osebno so okej tam 8+ kg, z inverterjem, konkretno model pa še ni izbran

 

jst mam tegale milčija WCG 370WPS

https://www.miele.si/gospodinjski/pralni-stroji-1566.htm?mat=11283770&name=WCG370_WPS_PWash%269kg

je bil pa kupljen v času akcije, tako da ni bil tako drag kot na sliki

 

parno pranje…ja, samo kako parno pranje? popolnoma parni programi ali zgolj dodatek pare pri standardnem programu? ker prvega je bore malo in je potrebno korejce al pa američane gledat, ostalega je pa precej več. Pomaga sicer, samo men ije še vedno No.1 poraba vode

 

kot je avtorica napisala, poleg okej stroja (da porabi vodo kot se zagre) rabš okej pralna sredstva. Recimo jst sm včasih kupoval šparove splendid tablete za pomivalca. Delal jih je claro in so ble špica. Zdej jih dela nemc in razn pene ni nič od nič. Užas. Oboje tablete rabljene na istem pomivalcu…

 

kt ti je že ona okrog čistil napisala, malo poglej kaj je dost okej, kaj ni…maš eurospin kje v bližini? Tam maš neki okej zadev. Dash moder je tud okej ostalih pa toliko ne poznam, ker jih kupujem pri sosedih. Jaz recimo od praškov vzamem še spumi di scampagna (za vse temperature, uporabno zaradi predpranj), zdaj mam onega z aktivnim kisikom, prej marsiglio… oprere okej

mam enega universal tekočega tudi za vse temp (trenutno rabm felce azuro).

enega za bolj delikat perilo (recimo spodnje, itd…tam za do 40 C)..tle rabm winnisa, chateclar, pa še kaj eko zadedv

pa enega za volno, svilo, delikat…tle smo na winnisu.

 

če si blizu ita meje pejt do tigote, ima en kup teh zadev z okej cenami

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

sem šel gledat indesite in hotpoint/aristone, oboje whirlpool grupa. Porabijo med 5 in 6 litri vode na kg perila. če bi ga sedaj šel kupovat bi vzel tistega s čim večjim bobnom, hkarti pa bi gledal da ima možnost predpranja, dodatnih izpiranj, mogoče tudi paro. Amapk tiste 3 zadev so must have

 

bi pa ko bi se odločil za par modelov preletel še navodila za uporabo, če morda tam piše poraba vode na posamezen  program, cikel pranja. S te mse ogneš temu da kupiš stroj ki pere na suho

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Še jaz :))

 

Kupujem nov pralni stroj, razmišljam tudi o pralno-sušilnem, da bi lahko dosušila perilo, ko ni ogrevanja in sonca in se brisačein posteljina ne posušijo na stojalu v doglednem času.

Katerega priporočate?

Ne to ni res. Če bi pogledala navodila za uporabo, bi ugotovila da je 9kg največja masa oblačil, ki jo lahko sprejme pralni stroj. Za različne materiale imaš potem tabelo koliko kg lahko pereš naenkrat. Recimo za volnene puloverje znaša cca 1/2 mase, kolikor mase navaja pralni stroj.

Odgovor na objavo uporabnika
excell159, 03.01.2022 ob 16:23

Ne to ni res. Če bi pogledala navodila za uporabo, bi ugotovila da je 9kg največja masa oblačil, ki jo lahko sprejme pralni stroj. Za različne materiale imaš potem tabelo koliko kg lahko pereš naenkrat. Recimo za volnene puloverje znaša cca 1/2 mase, kolikor mase navaja pralni stroj.

Ja, navodila so vedno za obremenitev v  kg  za SUHO vloženo perilo. Ko se napojiz vodo, pa je to najmanj 3x teže potem. in to mora os obrniti in vrteti – zato je pametno met inverter motor, ker prevelika teža pri strojih, ki nimajo inverterja, dostikrat hitreje izrabi krtačke, jermen, os bobna/motorja.

a ti je tako težko naliti dodatno kakšen liter vode v raztezno posodo.

Odgovor na objavo uporabnika
—-, 03.01.2022 ob 19:33

a ti je tako težko naliti dodatno kakšen liter vode v raztezno posodo.

Od kdaj pa ima pralni stroj raztezno posodo ? Raztezna posoda je v sistmu centralneg ogrevanja, ne pa v pralnem stroju, no 🙂 🙂 🙂

Pri nas naš stroj ne sprejme ročno nalite dodatne vode – ker ima senzor in takoj ko je čez mejo, odtanka, pumpa ven potegnem takoj, ali na začetku, ali med ciklom – ker ima tehtnico vgrajeno…….. Tako da…. Ima pa tipko dodatno izpiranje/višji nivo vode, kjer pa  sam natanka.

Ja je hudič s temi današnjimi stroji in njihovo fino elektroniko, ker jih pri teži dodatne vode ne moreš prelisičit. Jasno pa vam mora bit, da je to iz preventivnih razlogov, ker je to huda dodatna teža , če doliješ na že namočeno perilo, ki ima npr. na 7 kg suhe teže potem  3x večjo težo ko stroj sam nalije vodo, pa da noter naliješ še ajmar vode ( ponavadi je to med 5-10 dodatnih kg!) skozi dozirno posodo za prašek, tvegaš nevarnost, da ti odtrga os bobna zaradi teže….  Vse je torej z razlogom.

Odgovor na objavo uporabnika
zdajoašejaz, 03.01.2022 ob 13:30

Še jaz :))

 

Kupujem nov pralni stroj, razmišljam tudi o pralno-sušilnem, da bi lahko dosušila perilo, ko ni ogrevanja in sonca in se brisačein posteljina ne posušijo na stojalu v doglednem času.

Katerega priporočate?

jaz bi vrgel en uč na bosche, samo dvomim da bo kaj…whirlpool, hotpoint ariston,  tudi kak hoover, čeprav je bil candy svojcajt na slabm glasu….pa tuja, predvsem ita tržišča glej…morda še kak LG, sam spet tujina

pa ko si izbereš par modelov poišči karakteristike, poraba vode za pranje, sušenje itd

sm tu gor že neki  časa nazaj bral da sta dva sistema/načina sušenja in razlika (kar fajn opazna med njima) je tud v porabi vode

 

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Lepo prosim za nasvet, ker si stručko. Kaj pa znamka ASCO. Kupujem sicer pomivalca, ampak mi je prodajalka v Bigbengu iz lastnih izkušenj zelo hvalila njihov pralni stroj. Sicer sem hotela kupit Miele, zdaj pa več ne vem…imaš kakšen nasvet glede pomivalca, lepo prosim.

Odgovor na objavo uporabnika
zmedenačist, 04.01.2022 ob 09:05

Lepo prosim za nasvet, ker si stručko. Kaj pa znamka ASCO. Kupujem sicer pomivalca, ampak mi je prodajalka v Bigbengu iz lastnih izkušenj zelo hvalila njihov pralni stroj. Sicer sem hotela kupit Miele, zdaj pa več ne vem…imaš kakšen nasvet glede pomivalca, lepo prosim.

 

asko naj bi bil konkurenca miletu. V italiji ta brand zlo hvalijo,( sm se tudi z enima 2 pogovarjal okrog pralnega stroja, ki sta ga mela in sta rekla da je top, tko da kr drži, kar je trgovka rekla) je kr popularen, tko da glih klump verjetni ni

jst bi gal v ožji izbor

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Odgovor na objavo uporabnika
whitecow, 04.01.2022 ob 09:52

 

asko naj bi bil konkurenca miletu. V italiji ta brand zlo hvalijo,( sm se tudi z enima 2 pogovarjal okrog pralnega stroja, ki sta ga mela in sta rekla da je top, tko da kr drži, kar je trgovka rekla) je kr popularen, tko da glih klump verjetni ni

jst bi gal v ožji izbor

Za odgovor se ti lepo zahvaljujem.

Odgovor na objavo uporabnika
zmedenačist, 04.01.2022 ob 12:10

Za odgovor se ti lepo zahvaljujem.

tnx

 

jst mam drugače pomivalca od smega in mi je špica. Ti pa polagam na srce preglej programe in funckije ki ti jih stroj nudi (se mi zdi da se počasai vračamo v 90 leta ko so bli programi za pranje taki kt bog zapove in to mi je všeč, maš vedno več tistih dnevnih 65, intenzivnih itd…tko da če ma stroj take programe si ga že zmagala), potem pa košare, fleksibilnost

 

pazi pred leti (lahk da je še) je mel asko v ponudbi stroj za 18 pogrinjkov..sej je kul, sam višina…. je bla pa problem. pa če bo šel pod pult preveri kako je z odstranljivo zgornjo ploščo . pa za servis preveri kako je (al je prou extra od aska al jih šraufajo fantje od gorenja)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Se pardoniram. Ne vem kaj mi je raztezna posoda prisla v glavo. Tole sem imel v mislih.

. https://youtu.be/KVBZRVZn8tE

Odgovor na objavo uporabnika
whitecow, 04.01.2022 ob 12:28

tnx

 

jst mam drugače pomivalca od smega in mi je špica. Ti pa polagam na srce preglej programe in funckije ki ti jih stroj nudi (se mi zdi da se počasai vračamo v 90 leta ko so bli programi za pranje taki kt bog zapove in to mi je všeč, maš vedno več tistih dnevnih 65, intenzivnih itd…tko da če ma stroj take programe si ga že zmagala), potem pa košare, fleksibilnost

 

pazi pred leti (lahk da je še) je mel asko v ponudbi stroj za 18 pogrinjkov..sej je kul, sam višina…. je bla pa problem. pa če bo šel pod pult preveri kako je z odstranljivo zgornjo ploščo . pa za servis preveri kako je (al je prou extra od aska al jih šraufajo fantje od gorenja)

Še enkrat hvala, zarad takih kot si ti, se mi toži po starem monu…

New Report

Close