Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cviček je zakon

Cviček je zakon

Bog je ustvaril vodo.

Človek je ustvaril vino.

Ker je cviček nekje vmes, nerad priznam, da je v njem očitno nekaj božjega……………..

Če je pravi cviček, je dober. Samo jaz ga ne morem pit, ker me po njem vedno glava boli 🙁

Čestitam, Kmetavzar!
Podarjam ti pesem Jurija Murna Stari kletar, v zadnji kitici sem te spoznala:

Na stari preši sveče luč
je obsijala velik ključ
v priprtih vratih hrama.
Kletar in kapljica sta sama.

Skrivnostni je šepet
napolnil vinsko klet.
V kadeh kipi, v sodih brbota,
srce kletarju zaigra.

Prek roba so spolzele
mošta sladke pene
in mušic je vinski roj
užival angelski napoj.

Za hramom družba. Pečejo kostanje.
Kletar ne mara zanje,
ne prjatlov ne družice.
Nocoj so družba mu mušice.

Vse odrinil bi vnemar,
samo da trte žlahtni dar
v dneh jesenskih vinotoka
negoval bi skrbno kot otroka.

Moj podpis 🙂

Še za v kiler ni dober!

Glej, nikjer nisme pisala, da sem cvliček pila s sladicami. Na gradu Otočec je bilo to vino ob glavnem obroku (ja, meso itn), ob sladici pa nek muškat. Ne vem zakaj nekateri ne dojamete, da se pač o okusih ne razpravlja, so različni, pa pika. Meni je cviček prekisel, ne uživam, ko ga pijem.[/quote]

misliš verjetno cviček?

hm, nevem no, kdo pa ob sladici pije sladico?[/quote]

Če ne znamo nič o vsebini, pa o obliki, a ne ….

Tako je, ravo zadnjič sem razmišljal o tem. Mariborčan, Janževec, Ljutomerčan, Haložan – sama mešana in izredno pitna vina…

bravo, ena, ki ima odprte oči in realno poda svoje mnenje.

Cvečk dolenjci pijejo namesto vode, za žejo. In tukaj nastopi dvojni problem: ne znajo cenit in spoštovat pivske kulture in mislijo celo, da imajo najboljše vino 😉

Naceloma cvicka ravno ne pijem, sama imam raje bolj sladka bela vina, sem pa pred leti na enem zuru pila nek domac cvicek, ki je bil res dober.. tako da kot se razlikuje ze ista sorta vina istega vinarja iz razlicnih let, se tudi cvicek razlikuje od cvicka..

Čestitam za priznanja in tudi za trud! Cviček mi pa poleti paše, pozimi pa ne preveč. Upam, da ne boš hud, če napišem, da ga včasih mešam z vodo.

misliš verjetno cviček?

hm, nevem no, kdo pa ob sladici pije sladico?[/quote]

Če ne znamo nič o vsebini, pa o obliki, a ne ….[/quote]

NE VEM! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cviček je pitno vino,verjamem,ja.Tako kot ostala,seve.
Jaz na žalost to ne vem,ker nazadnje sem se ga z njim napila,tko da…
Verjamem pa,da je trta ljubica,za katero je treba lepo skrbet in ti ljubezen vrača.
Vinska trta je živa stvar in vinogradniki so carji. Predelat iz povprečja, vrhunsko vino pa je druga pesem.

Če ne znamo nič o vsebini, pa o obliki, a ne ….[/quote]

NE VEM! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

nič hudega.
bosta pa druge učila, je že vaš kovač nekaj podobnega znal:-)))

Kot prava Podgurka (za nevedneze to pomeni, da sem dela izpod Gorjancev) bom seveda dala glas ZA cvicek. K pravi jedi seveda. S pravo temperaturo. Predvsem pa dobrega. In ravno pri cvicku, ki je mesano vino, gre lahko marsikaj narobe.

Tudi vsak sivi pino ni dober, samo zato, ker je sivi pino.

a to ste meli tud kaj doma (vinograd, vino), da te stvari tolk dobro poznaš?

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

a to ste meli tud kaj doma (vinograd, vino), da te stvari tolk dobro poznaš?[/quote]

Nekaj casa tudi. Se vedno pa hodimo pomagat kolegom, ki so bili v zadnjih letih tudi kralji cvicka. Pa seveda me je oce naucil marsicesa o vinu.

New Report

Close