Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Da vam malo razbijem mite o Hrvaskem turizmu

Da vam malo razbijem mite o Hrvaskem turizmu

Joj, ti pa znaš nakladat, da glava peče!! Imaš ti bajto kot hotel malo morgen. V resnici si ena Fata, ki celo leto špara in strada, da si lahko privošči 1 teden kampiranja v Istri v luknjastem šotoru! Da nisi bila še nikjer drugje, se vidi, ko pisariš traparije o mrzlem španskem in grškem morju! Morje ob španski obali je toplo, ni pa ravno najbolj čisto, morje ob grških otokih pa je toplo IN čisto!

Stopi še kam izven svojega ribnika, no.[/quote]

No, tole pa definitivno ne drži – bila na Krfu, pa je bila voda tako mrzla, da smo jo samo iz obale gledali, pa še valovi taki, da ni bilo za plavanje, pa to sredina julija.

Počak me … jst mam tut že spakirano. Greva skupaj, da bova močnejši 🙂


Predvsem so to smučarska središča, pa Dunaj….[/quote]

Za tiste, ki v Avstriji poznate smučarska središča pa Dunaj: pejte kdaj na kakšno njihovo jezero pogledat, lahko že takoj čez mejo, par km od Celovca… Jezer ogromno, povsod urejena kopališča, kampi in druga infrastruktura, voda v večini jezer pitna, poleti prijetno topla… Zame stokrat bolje od morja.
No pa še cel kup drugih zanimivih stvari se najde v Avstriji, in znajo se it turizem. Spletna stran info.austria je tudi v slovenščini (vsaj del), ogromno brošur lahko naročiš na spletu, o smučanju, kampiranju, kolesarjenu, jezerih, zanimivih mestih…, vse pošiljajo brezplačno… Če od koga, bi se od Avstrijcev lahko učili, kako se gre turizem.

Počak me … jst mam tut že spakirano. Greva skupaj, da bova močnejši :)[/quote]

kam greš? jaz v Sukošan

Govorim 6 jezikov,
z letalom, vlakom, ladjo, avtobusom… znam potovati, saj sem,med drugim, tudi turistična vodnica,
imam se za zelo razgledano osebo,
denarja imam za svoje potrebe dovolj, za marsikoga bi bilo premalo
in še dosti tega….

…in vendar hodim na Hrvaško. V čudovite, neokrnjene kotičke, kjer je predvsem zelo malo mojih rojakov Slovencev, tisti ki jih tam srečam, pa znajo ceniti, kar narava, daleč stran od ponorelega sveta ponuja.
Za nič na svetu ne zamenjam tega malega koščka sredi Jadrana, za vse turistične resorte tega sveta.

Joj, ti pa znaš nakladat, da glava peče!! Imaš ti bajto kot hotel malo morgen. V resnici si ena Fata, ki celo leto špara in strada, da si lahko privošči 1 teden kampiranja v Istri v luknjastem šotoru! Da nisi bila še nikjer drugje, se vidi, ko pisariš traparije o mrzlem španskem in grškem morju! Morje ob španski obali je toplo, ni pa ravno najbolj čisto, morje ob grških otokih pa je toplo IN čisto!

Stopi še kam izven svojega ribnika, no.[/quote]
Tebi ni vse jasno.Jaz imam novo bajto ob reki,ki se ogreje do 30 stopinj.Voda je praktično pitna in malo si se mimo.Tak,da tud morja ne potrebujem .Vse te grške in ostale smrdljive destinacije nagažene z turisti mi res ne potegnejo.Je pa lepo it na hrvaško ,ker imajo veliko naravnih plaž brez hotelov 2 metra od morja.
Samo reveži,ki stanujejo po velikih mestih v blokovskih naseljih rabijo nujno nekam kjer je vsaj približek narave.
Še vedno je lepše 365 dni živet na rajski destinaciji kot tista dva tedna vlačit kufre naokrog.
Tak,da misli si kar hočeš ,ker ti si ena velika fata,ki celo leto dela in potem kubicira kje bo dobila cenejšo rezervacijo na super koncu portugala ali grčije.[/quote]

Bil na več kot 10 grških otokih tako, da ne piši neumnosti glede plaž, hotelov in smrdljivih destinacij. Nekateri hoteli so ob plaži, nekateri niso. Če ti ni všeč plaža ob hotelu (meni ponavadi ni) se zapelješ ali sprehodiš in si že na drugi plaži kjer nimaš nobenega okrog sebe vsaj 100 metrov ali celo nekaj 100 metrov.
V življenju nisi bil(a) dlje od reke kjer živiš in Hrvaške pa misliš, da si vse že videl(a). Morda si bil enkrat celo v Grčiji v hotelu 2 zvezdice, ampak ker nisi imel niti za avto ali skuter sposodit pa si cel teden hodil(a) na plažo ob hotelu in zdaj misliš da je to vse. Hodim tudi tudi na Hrvaško, da ne boš dobil(a) kakšen napad…

Nisem fan hrvaške obale, tja grem samo tu pa tam za par dni, moje počitniške destinacije so po celi Evropi (ne nujno samo morje). Mi gre pa na živce takole enostransko nakladanje, ki sploh ne vem, čemu je namenjeno.
Res čudno, da Nemci Hrvaške ne omenjajo kot počitniške destinacije – a par mesecev letno se dol valijo kolone nemških avtomobilov. In glede na to, kakšni avtomobili so in kakšne prikolice in avtodomi, bi težko rekla, da ravno samo reveži hodijo dol.
Če pogledaš kakšne spletne strani nemških turističnih agencij – povsod najdeš hrvaške aranžmaje.
Hrvaški kampi tudi že dolgo niso več katastrofa, so pa res med dražjimi v Evropi. Na spletu najdeš ogromno pozitivnih ocen hrvaških kampov s strani nemških, nizozemskih in drugih kampistov.
Se pa strinjam, da poleg nastanitve, morja in hrane Hrvaška kaj dosti ne nudi. Zato so tudi moje počitnice drugje. Hrvaška obala je v glavnem za ležat na plaži, jaz imam tega par dni letno zadosti in na dopustu rada spoznavam nove kraje, kaj novega vidim, tudi pojem…

Slovensko morje je čistejše od hrvaškega, če merimo fekalne izpuste (drekec & co.), je pa res, da je videz morja s skalnatim dnom videti drugače kot morje z muljastim dnom. Hrvaška bo morala z leti urediti čistilne naprave vendar bo to zelo zahtevna naloga zaradi velike razdrobljenosti z otočki in obremenjenosti s turisti. En lep primer je Rajska plaža na Rabu, kjer se v sredino zaliva dobesedno med kopalce izliva kanalizacija iz avtokampa.

Avstrija in Švica, ista zgodba, sploh morja nimajo, imajo pa jezera, ki so urejena kot morje. Sploh švicarska so ogromna in lepa.

Kaj pa imam jaz od tega če bi imela Hrvaška 90 miljonov turistov? Gužvo na plaži. Pa zakaj naj se sekiram kam nemci hodijo na dopust? Naj grejo kamor hočejo koga to briga?

jao kaka bedarija….
normalno, da ima Francija več turistov, saj pa je ja večja država.
primerjaj primerljivo, če že primerjaš.
hrvaška je imela 14 milijonov turistov, kar ni malo za državo s 5 milijoni prebivalcev.
francija je imela 84 milijonov turistov? pa njih samih je 66 milijonov. če preračunaš razmerje, je hrvaška boljša od francije…

vse države, ki si jih naštel med top 10 so konkretno večje od hrvaške in imajo tudi konkretno več možnosti turiste nastanit, se ti ne zdi….

ali ti misliš, da je idealna turistična destinacija nek kraj, kjer so hoteli kot gromozanski bloki?

eh ja, kurja pamet je pač kurja pamet…


Predvsem so to smučarska središča, pa Dunaj….[/quote]

Za tiste, ki v Avstriji poznate smučarska središča pa Dunaj: pejte kdaj na kakšno njihovo jezero pogledat, lahko že takoj čez mejo, par km od Celovca… Jezer ogromno, povsod urejena kopališča, kampi in druga infrastruktura, voda v večini jezer pitna, poleti prijetno topla… Zame stokrat bolje od morja.
No pa še cel kup drugih zanimivih stvari se najde v Avstriji, in znajo se it turizem. Spletna stran info.austria je tudi v slovenščini (vsaj del), ogromno brošur lahko naročiš na spletu, o smučanju, kampiranju, kolesarjenu, jezerih, zanimivih mestih…, vse pošiljajo brezplačno… Če od koga, bi se od Avstrijcev lahko učili, kako se gre turizem.[/quote]

Tole z Avstrijo je pa čisto res! Njihova jezera so tako urejena in s tako dodelano ponudbo, da samo gledaš. Njijovi kempi imajo wc-je lepše kot doma. Bila že na praih njihovih jezerih in res samo gledaš.
Fakker see je modrozelene barve, krasen.
Milštatsko jezero je kristalno čisto in v krasnem ambientu.
Osojsko jezero ima super plažo in kempe.
Preseško jezero ima Erlebnis park čisto na plaži.

Vsa jezera so topla in z res čisto vodo. Kempi imajo primerljive cene s hrvaškimi; cca. 50 EUR na dan za parcelo z elektriko, 4 osebe, avto.

Če greš samo za en dan, imaš na voljo mestne plaže – za 4 člansko družino (2 odrasla, 2 otroka je med 8 in 12 EUr vstopnina za cel dan in to je lahko edini strošek, ki ga tam imaš, če ne šteješ prevoza in prineseš hrano in pijačo s seboj.
Plaže so travniki z ležalniki in senčniki, z veliko drevesi, ki nudijo senco skozi ves dan. Ogromno igral, peščene plaže…

Pa tako blizu nas…


avstrija in švica živita pretežno od zimskega turizma, ne letnega
jezera pa so bila včasih poleti zelo obiskana, dokler so nemci hodili na dopust pretežno z avtom – tam v 60-70 letih. to so bila zlata leta za avstrijska jezera.
ko so nemci ugotovili, da z avionom pridejo dlje in so se tudi letalske karte pocenile, se je ista klientela prestavila v španijo/italijo/grčijo

To pa le ne bo držalo. Tudi jaz že leta in leta spremljam nemške medije in vsako leto je dovolj govora o dopustovanju Nemcev na Hrvaškem. Ravno včeraj prispevek na PRO7: “Hvar ist das neue Ibiza.” Le kako lahko kaj takega trdijo? 🙂 Pa že mora biti res. Pa vse te zabave željne trume mladih, ki se valijo v Rovinj, zdaj še na Hvar (kamor med drugim zahajajo tudi ameriške velike zvezde) …. In na avtocestah ogromne kolone vozil iz Nemčije … Pa ko prideš na hrvaško obalo tudi ogromno Nemcev naokrog (poleg ostalih seveda). Tak da ne govorit na pamet …

Kar neke primerjave. Najvec turistov na svetu obisce Pariz, je n.1 destinacija.
Ne znam si predstavljati, da bi na hrvaski obali bilo se vec turistov, kot jih je. Ze to je veliko kje prevec.
Ni ki jasno, kaksna gonja je vsako poletje proti nasi sosedi. Vsak naj gre tja kam mu pase. Jaz za nic na svetu ne bi sla v tursko ali kaksno podobno hotelsko turisticno sredisce, pa se ne obremenjujem s tistimi ki tja gredo.
Aja, sem izobrazena, dovolj situirana, znam anglesko, potujem z letalom, na hrvaskem nimam nepremicnine, spostujem odlocitve drugih, ne pametujem, se ne obremenjujem z ostalimi.
Vsak dan je nekaj postov na to temo, ze leta. Kako se vam da! Res nimate svojega zivljenja, da prepricujete otale, kaj je za njih dobro?

Eh, tale avtor guru željko zdravi svoje travme s tem, ko pljuva po drugih. Ljubček dragi, pozdravi svoje travme drugje – pri ustreznih strokovnjakih, magari gurujih, če ti bo pomagalo! Tole ti še vedno ne! :-)))

Pa je avtorju znano, da je Nemcev 80 milijonov? ja logično, d ane hodijo vsi na Hrvaško, niti večina, logično, da potujejo po celem svetu, velika država, pa ena od bolj razvitih. Dajmo malo razmišljat, no.

Raje se držite Slovenije in podpirajte slovenski turizem in še kam po svetu skočite, da boste malce bolj razgledani. Minili so časi komunizma, ko se je moralo hoditi samo po Jugoslaviji.
Eni ste še vedno v komunizmu in podpirate HR turizem.
Jugo nostalgija? Ne. Predvsem zaplankanost!


Če je kaj dokaz zaplankanosti, je pa tale izjava….žalostno, pa za tako razgledane se imajo nekateri… :-(((

Tisti,ki si doma namakajo noge v lavorju prepričujejo kako hrvaško morje ni dobro in kako oni hodijo po drugih morjih.Sam jaz sem bil tudi drugod ampak jebeš dopist ko se ne moreš v morju kopat zaradi mrzle vode.na hrvaškem pa je večinoma topla in v italiji tud

Moji otroci so vedno hodili na morje na Hrvaško. Par let nazaj, sem imela slabo vest, ker jih vedno peljem na Hrvaško, zato sva se z možem zmenila, da odpeljemo otroke na enodnevni izlet na Obalo. Po gužvi na A/C, iskanju parkinga smo prišli v Strunjan, na plažo Salinera. Smo najeli ležalnike in jaz sem se pripravila na lenarenje. Kmalu se je začelo:
– mami, tukaj je vse umazano (mivka),
– mami, kaj je to za ena grozna trava, fuj, ne bom tukaj plaval
– tukaj se ne da potapljat, nič se ne vidi (tako je, ko si na mivki)
– zakaj je toliko ljudi…

Sem prehitro kliknila…
Hotela sem povedati, da so ljudje navajeni na določen tip plaže in verjetno zato hodijo na ista mesta. Enim ustreza mivka, drugim skale, tretjim pesek…

Tako se dela statistika, in še enkrat, čeprav sem že dolgočasen- govorijo kako gozdnata je Slovenija, samo ima Hrvaška več gozda na prebivalca kot Slovenija. In tudi nepremičnine na Hrvaškem niso tako poceni kot bi si kdo mislil. In dopust oz. godišnji odmor je namenjen počitku, ne da bom tekal naokoli lovil letalske linije trikrat presedal 23 ur letel, da bom lahko rekel kje sem bil. Sicer pa…..https://youtu.be/79TuDZLCGjg?t=1m

New Report

Close