Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dana sem na čakalno vrsto za sterilizacijo.

Dana sem na čakalno vrsto za sterilizacijo.

Zaradi hudega sindroma policističnih jajčnikov (PCOS),ki ni samo izostanki menstruacije in ciste na jajčnikih ampak dolgoročno prinese skoraj v 90% sladkorno,intoleranco na inzulin (to mam že zdaj),debelost-maščoba se nabira centralno,hirsutizem (močna poraščenost imam že zdaj),in srčno žilne bolezni (pogoste so kapi in anevrizme) in pa moška plešavost. Če bi popolnoma odstranila jajčnike in maternico (kar bi najrajš!) to ni ok,ker potem je preveč,in bi se še bolj razlezla,treba je vedet rodila nisem nikoli,imela bi slabe zobe,odpadat bi začeli in nohti,lasje.. Sterilizacija,ko pač prerežejo jajcevode in ovulacija ni več možna,pa zelo pomaga pri PCOS,zmanjša ga ali celo izgine. Ta teden sem bila dana na čakalni seznam za sterilizacijo,ki je 6 mesecev. Glede na moje pogoje,da imam shizofrenijo in samo socialno pomoč,ne bo problema,ker pogojev za otroke nimam.

Nevem zakaj,vem da v to bom šla 1000%,torej v letu 2023 bom že sterilizirana,ampak vseeno pa občutim neko žalost. Nikoli si nisem želela imeti otrok,tudi nisem tip za njih,ampak žalost čutim v smislu da bom ratala “jalova baba”. Ker vem,koliko težav imam ko kdaj koga spoznam pa sva si všeč pa vse pade v vodo ker povem da nočem otrok. Vsi želijo otroke. Meni je pa to odveč,na živce mi gre. In sem žalostna samo zato,ker določeni moški ženske ne spoštujejo če jim ne rodi otrok. nevem,pač vsakič ko me kdo zavrne ker nočem otrok se počutim kot zadnja smet.. nevem zakaj pravzaprav sem žalostna,ampak sem.

Ma kdo kakšno vzpodbudno? Komisijo imam decembra,potem januarja 2023 pa sterilizacijo.

 

v tvojem primeru je to najboljša rešitev. Moški, ki tako kot si ti silijo v otroke, so po domače povedano sami veliko bolj bolni kot si ti. Ti glej, da najbolj poskrbiš zase, za vzdržuješ svoje zdravje čimbolj na nivoju. Otrok, ki rabijo pomoč, je na svetu še pa še in jim lahko pomagaš ne glede na to, da sama ne boš mama.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 01.06.2022 ob 14:50

v tvojem primeru je to najboljša rešitev. Moški, ki tako kot si ti silijo v otroke, so po domače povedano sami veliko bolj bolni kot si ti. Ti glej, da najbolj poskrbiš zase, za vzdržuješ svoje zdravje čimbolj na nivoju. Otrok, ki rabijo pomoč, je na svetu še pa še in jim lahko pomagaš ne glede na to, da sama ne boš mama.

hvala ti iz srca za tole.

Ja, glej najprej se moraš temeljito pogovoriti z zdravnikom – ginekologom, da ti dodobra obrazloži kako in kaj. Če ni druge izbire in je sterilizacija najboljša opcija, potem se moraš s tem sprijazniti. Žal je življenje težko in vsak dan se znajdemo pred novimi preizkušnjami. Ti si vsaj razčistila sama s seboj in si se sprijaznila s tem, da otrok ne bo, kot te razumem, si jih niti ne želiš. Si predstavljaš, da bi si želela imeti otroke in bi po njih hrepenela, potem bi ti bilo še mnogo, mnogo huje.

Sedaj moraš v prvi vrsti poskrbeti za lastno zdravje. To je na prvem mestu. Potem pa boš videla, kaj ti bo življenje prineslo. Kaj govorijo nesramni, nerazgledani, neuki ljudje, naj te ne zanima.

Korajžno naprej. Bodi hvaležna življenju za vsak dan posebej. Upam in želim, da bi bilo s tabo vse v redu. Srečno.

Pa bi želela roditi otročka v ta svet? Po nebu hrumijo vojaška letala.

Pravijo, da bomo umirali od pomanjkanja kurjave in hrane to zimo.

Jaz vidi samo grda leta pred nami. Danes gre vsako minuto en vojaški avion čez nas.

Kaj misliš da vozijo hrano, nove televizorje, dele za računalnike ? Kartone rezanega cvetja?  Bonboniere?

NE!

Smrt vozijo. Smrt se vozi nad nami.

Tisti, ki ima in bo imel otroke zdaj, se bo samo tresel od groze in strahu zanje.

Vsaj to bo nam, ki jih nismo želeli ali hoteli imeti prihranjeno.

Prerezanje alj odstranitev jajcevodov ne ustavi ovulacij in niti približno ne zavre funkcije jajčnikov. To ti je menda jasno, kajne?

Odgovor na objavo uporabnika
vsaj nekaj, 01.06.2022 ob 16:35

Pa bi želela roditi otročka v ta svet? Po nebu hrumijo vojaška letala.

Pravijo, da bomo umirali od pomanjkanja kurjave in hrane to zimo.

Jaz vidi samo grda leta pred nami. Danes gre vsako minuto en vojaški avion čez nas.

Kaj misliš da vozijo hrano, nove televizorje, dele za računalnike ? Kartone rezanega cvetja?  Bonboniere?

NE!

Smrt vozijo. Smrt se vozi nad nami.

Tisti, ki ima in bo imel otroke zdaj, se bo samo tresel od groze in strahu zanje.

Vsaj to bo nam, ki jih nismo želeli ali hoteli imeti prihranjeno.

Itak nas je preveč. Se lepo vidi, kako draga je streha nad glavo pri nas.

Tole si preber:

sterilizacija ženske po 35 letu

Želim ti uspešen poseg 🙂 in čim hitrejše okrevanje.

Ja, pametno si se odločila. KT, mirene in podobne reči so čista katastrofa. Večina tipov pa ne bi kondomov.

Čeprav vseeno: dokler ni zelo resna veza tako, da veš, da je ok dečko, vseeno kondom. Pač zaradi bolezni.

Drugače pa ja: mene so moški večkrat zmerjali, ko sem rekla, da ne želim otrok. Ampak to je njihov problem.

Hvala vsem,rišem sliko jo končujem,pa sem mal bizi pa sem rekla pridem zvečer pogledat temo.

Z ginekologinjo imave “sestanke” še 2x pred komisijo,tko al tko pa bom čakala 6 mesecev od tega mesca naprej,kao če se premisliš je tko. Ampak jaz se ne bom. Zame,iskreno roko na srce bi bilo otroka imet pogreb. Jaz še zase komaj funkcioniram,komaj da se kdaj spravim še zobe umit,mislm shiza je huda stvar.

Na žalost pa se s tem res veliko srečujem. Srečujem se da  moški odklanjajo,takoj ko povem da nočem otrok. In mi je tko mal.. nevem. Jezi me. Pač “jalova baba”.

a je kera tukej ki je poseg imela in prestala? kako je bilo?

Odgovor na objavo uporabnika
Rednamay, 01.06.2022 ob 14:45

Zaradi hudega sindroma policističnih jajčnikov (PCOS),ki ni samo izostanki menstruacije in ciste na jajčnikih ampak dolgoročno prinese skoraj v 90% sladkorno,intoleranco na inzulin (to mam že zdaj),debelost-maščoba se nabira centralno,hirsutizem (močna poraščenost imam že zdaj),in srčno žilne bolezni (pogoste so kapi in anevrizme) in pa moška plešavost. Če bi popolnoma odstranila jajčnike in maternico (kar bi najrajš!) to ni ok,ker potem je preveč,in bi se še bolj razlezla,treba je vedet rodila nisem nikoli,imela bi slabe zobe,odpadat bi začeli in nohti,lasje.. Sterilizacija,ko pač prerežejo jajcevode in ovulacija ni več možna,pa zelo pomaga pri PCOS,zmanjša ga ali celo izgine. Ta teden sem bila dana na čakalni seznam za sterilizacijo,ki je 6 mesecev. Glede na moje pogoje,da imam shizofrenijo in samo socialno pomoč,ne bo problema,ker pogojev za otroke nimam.

Nevem zakaj,vem da v to bom šla 1000%,torej v letu 2023 bom že sterilizirana,ampak vseeno pa občutim neko žalost. Nikoli si nisem želela imeti otrok,tudi nisem tip za njih,ampak žalost čutim v smislu da bom ratala “jalova baba”. Ker vem,koliko težav imam ko kdaj koga spoznam pa sva si všeč pa vse pade v vodo ker povem da nočem otrok. Vsi želijo otroke. Meni je pa to odveč,na živce mi gre. In sem žalostna samo zato,ker določeni moški ženske ne spoštujejo če jim ne rodi otrok. nevem,pač vsakič ko me kdo zavrne ker nočem otrok se počutim kot zadnja smet.. nevem zakaj pravzaprav sem žalostna,ampak sem.

Ma kdo kakšno vzpodbudno? Komisijo imam decembra,potem januarja 2023 pa sterilizacijo.

 

Če bi se ti manj pokrivala z idejami bolezni, bi bila prav fejst baba. Luštna si, tudi ne neumna, si pa verjetno polna hormonskih motilcev. Probaj narediti kaj v smeri postenja, nato uniči vnos nezdrave hrane na minimum, začni v kaki grupi športat po malem, spokaj iz foruma na varno v naravo in tvoje psihofizično stanje bo v nekaj mesecih bistveno boljše. Večina teh, ki živijo s cistami in miomi, so si jih pridelale same, med sportnicami z zdravim odnosom do hrane še nobene nisem slišala jamrat o takih boleznih. Nezdrava prehrana deluje tudi na ščitnico, ščitnica pa lahko povzroča resna mentalna stanja.

Spokaj ven, prehodi 10 km vsak dan tako dolgo, da jih boš odlaufala, pa morda najdeš še kerlca, ki te bo prepričal, da tudi mama ne bi bila slaba.

Odgovor na objavo uporabnika
Redna ne sehri, 01.06.2022 ob 19:02

Če bi se ti manj pokrivala z idejami bolezni, bi bila prav fejst baba. Luštna si, tudi ne neumna, si pa verjetno polna hormonskih motilcev. Probaj narediti kaj v smeri postenja, nato uniči vnos nezdrave hrane na minimum, začni v kaki grupi športat po malem, spokaj iz foruma na varno v naravo in tvoje psihofizično stanje bo v nekaj mesecih bistveno boljše. Večina teh, ki živijo s cistami in miomi, so si jih pridelale same, med sportnicami z zdravim odnosom do hrane še nobene nisem slišala jamrat o takih boleznih. Nezdrava prehrana deluje tudi na ščitnico, ščitnica pa lahko povzroča resna mentalna stanja.

Spokaj ven, prehodi 10 km vsak dan tako dolgo, da jih boš odlaufala, pa morda najdeš še kerlca, ki te bo prepričal, da tudi mama ne bi bila slaba.

Jao, kako si pa ti zoprna. Pa ne leti na šport, naravo. Leti na tisti tvoj zadnji odstavek, ko pametuješ, da bo našla tipa, ki jo bo prepričal, da naj ima otroka.

Kaj ti ni jasno? Redna ne želi otrok in to je to. Zakaj morate biti ene babe tako zoprne in v nedogled prepričevat druge, da ni ok, če nimajo otrok?

 

Ne bo šlo to pri Redni. Ona želi biti “bolana”.

sej bos spoznala kakega 35 gor ko ne bo hotu vec imet otrok.

Ne brini.

Vesel da ti bo boljs po operaciji.

Sploh ne vem kako vse to zdrzzis

So ljudje, ki živijo samo za svoje kao bolezni in si ne predstavljajo drugačnega življenja. Živijo za “bolezni” in tablete. Živijo za jamranje. To imajo v glavi in pika. To je njihovo življenje, brez katerega si ne znajo predstavljati brez goltanja tablet. Poznam osebo, ki je takšna. In Redna je ista.

ok ne štekam – ti se kao pogovarjaš z ginekologinjo za sterilizacijo, ki naj bi zmanjšala/odstranila simptome PCO, a tukaj dr.Stanko Pušenjak lepo razlaga ISTO stvar:

Sterilizacija NE vpliva na PCO.

 

Spoštovani,
mislim, da ste glede sterilizacije napačno informirani. Sterilizacija je zgolj mehanski poseg v jajcevoda, torej se v presnovo in hormonski status popolnoma nič ne vmeša in to torej ni sredstvo za vplivanje na sindrom PCO. Po sterilizaciji načeloma ostane presnovno in hormonsko vse tako kot je bilo prej, le jajcevoda sta prekinjena in ni več mogoče zanositi. In res je: sterilizacija je možna šele po 35. letu starosti in po 6 mesecih dobe za premislek

Uglavnem, moja sestrična ima PCO in je bila svoje čase precej predebela (rekla bi da vsaj 40-50kg), ženska je lepo počasi shujšala z zdravo prehrano, več se giba – o PCO simptomih nobenih sledi, prej se je 10 let matrala zanosit, odkar je začela bolj zase skrbet – pa evo, takoj ratal.

Tko da se marsikaj da, brez tega da človek rine na operacijo, sploh pa tako permanentno kot je sterilizacija.

p.s. tud jaz sem predebela in to precej pa imam svoj fair share brezveznih težav, za katere vem, da bi jih lahko rešila z zdravim načinom življenja. Velik rdeč alarm je bila hernija diska, ki se me je držala 6 mesecev (zdaj končno popušča) in zaklela sem se, da hoje nikoli več v življenju ne jemljem za samoumevno.
Hernija me je precej prestrašila, ker dokler človek zaradi svojih neumnih odločitev (sedenje 24/7, nezdrava prehrana, previsoka teža ipd) ne pristane dobesedno priklenjen na posteljo (nisem mogla vstat pol leta), samo zamahne z roko.
No, zdaj me je izučilo in to ZELO. Itak sem zaradi tega, ker sem praktično pol leta ležala, popolnoma brez kondicije (zmatra me že en krog okrog hiše) pri 30letih(!), vse me boli in trpim vsak dan, AMPAK rajš crknem, kot da se vdam. Grizem čez vsak dan, telovadim, hodim kolikor lahko, jem veliko manj in še to vse zelo zdravo. Rajš umrem, kot da grem še enkrat čez hernijo diska, zato bom naredila vse kar je v moji moči, da v prihodnosti to preprečim.

Ogromno stvari lahko naredimo sami s spremembo življenjskega stila, ampak dokler nas nekaj ne predrami, tega pač ne naredimo.

Pri prerezanih jajcevodih ne boš imela nič manj PCO, vse bo isto kot prej, edino zanosila ne boš. Nekaj si narobe razumela. Razen če boš odstranila jajcnike? Potem pa res ne bo več PCO, ker boš v meni z vsem kar paše zraven.

Lejte jaz ne jamram. Nevem zakaj vedno tako vzamete. Samo zaželela sem si kakšno vzpodbudno besedo na to da bom jalova baba in na dejstvo da moški zavračajo če nočeš otrok to je vse. Vedno mislite da jamram. Da sem bolana že vem,in sem vseeno dobrovoljček in ne jamram.

Girl, ze cel lajf govorim da nocem met otrok, pa me nikol noben tip se ni v k**** poslal zarad tega. Tko da ne vem od kje mas ideje, da ce pa noces otrok, te pa vsi kr zavracajo. Ja, mogoce low-iq kreteni, ki jim je zivljenjsko poslanstvo da nastepajo 3 otroke, brezveze

Odgovor na objavo uporabnika
Jeannie, 01.06.2022 ob 20:38

Girl, ze cel lajf govorim da nocem met otrok, pa me nikol noben tip se ni v k**** poslal zarad tega. Tko da ne vem od kje mas ideje, da ce pa noces otrok, te pa vsi kr zavracajo. Ja, mogoce low-iq kreteni, ki jim je zivljenjsko poslanstvo da nastepajo 3 otroke, brezveze

HAha. True 🤞👍👍

Odgovor na objavo uporabnika
Rednamay, 01.06.2022 ob 20:40

HAha. True 🤞👍👍

najd si enga ambicioznega, da lahko skupi gradita biznis in te bo podpiral pri slikarstvu. Ko boš dobila še en tak zagon potem se ti bo tud na drugih področjih velik stvari popravilo – verjem, been there done that.

Men se je ratal spraskat vn iz dreka lih zato, ker sem najdla nekoga, ki me je podpiral – čeprav je blo zajeban pa bili so časi, ko dobesedno nisem imela za burek, depresivna in na robu živčnega zloma. Mam narejeno srednjo šolo (jaka reč, res, itak šihtov ni blo nikjer), živela sem v pizdi matrni v eni pocen garsonjeri s tipom na horsu, ki me je garbal vsak dan in mi grozil, da mi bo pobil familijo, brez keša, brez perspektive.

Ko pa sem vzela stvari v svoje roke in presekala z negativizmom (končno zbrala pogum, da pustim tipa, zbezala nazaj domov), sem pri 28.letih rekla, da nekaj pa moram iz sebe narest. Trajal je en mesec-dva, da sem se naučila mal osnovno programirat, prijavila na šiht, so me vzeli (res je, da sem zmutila tist razgovor, ampak ajde – fake it till you make it)- od tam naprej pa samo gor. Od tega je zdaj 3,5let – danes lepo delam za tujino, plačo tako o kateri sem nekoč sam sanjala, mam svojo spletno trgovino, ki tud lepo laufa, svoj flet, odnosi s starši 10000x boljši.

Hočem sam rečt, da se vse da. Sam gurej naprej. Pa ne obremenjuj se s tipi. Najdeš si nekoga, s katerim lahko gradiš. Vse ostali gumpci, ki te bodo omejeval..brezveze. Vse kar ti to loh prinese je še 100x več problemov. Morš mislit nase – če si se odločla, da ne boš mela otrok, jih pač ne boš mela. Veš kok je tipov, k si jih isto ne želijo. Velik. 😀

Redna, zanima me, če so na tebi uporabili takoimenovano rusko metodo zdravljenja. Cilj te metode je bil, da se žrtvi povzroči čim večjo škodo.

Odgovor na objavo uporabnika
jeannie, 01.06.2022 ob 21:08

najd si enga ambicioznega, da lahko skupi gradita biznis in te bo podpiral pri slikarstvu. Ko boš dobila še en tak zagon potem se ti bo tud na drugih področjih velik stvari popravilo – verjem, been there done that.

Men se je ratal spraskat vn iz dreka lih zato, ker sem najdla nekoga, ki me je podpiral – čeprav je blo zajeban pa bili so časi, ko dobesedno nisem imela za burek, depresivna in na robu živčnega zloma. Mam narejeno srednjo šolo (jaka reč, res, itak šihtov ni blo nikjer), živela sem v pizdi matrni v eni pocen garsonjeri s tipom na horsu, ki me je garbal vsak dan in mi grozil, da mi bo pobil familijo, brez keša, brez perspektive.

Ko pa sem vzela stvari v svoje roke in presekala z negativizmom (končno zbrala pogum, da pustim tipa, zbezala nazaj domov), sem pri 28.letih rekla, da nekaj pa moram iz sebe narest. Trajal je en mesec-dva, da sem se naučila mal osnovno programirat, prijavila na šiht, so me vzeli (res je, da sem zmutila tist razgovor, ampak ajde – fake it till you make it)- od tam naprej pa samo gor. Od tega je zdaj 3,5let – danes lepo delam za tujino, plačo tako o kateri sem nekoč sam sanjala, mam svojo spletno trgovino, ki tud lepo laufa, svoj flet, odnosi s starši 10000x boljši.

Hočem sam rečt, da se vse da. Sam gurej naprej. Pa ne obremenjuj se s tipi. Najdeš si nekoga, s katerim lahko gradiš. Vse ostali gumpci, ki te bodo omejeval..brezveze. Vse kar ti to loh prinese je še 100x več problemov. Morš mislit nase – če si se odločla, da ne boš mela otrok, jih pač ne boš mela. Veš kok je tipov, k si jih isto ne želijo. Velik. 😀

hvala za ti za ta lep zapis. si bom zapomnla. hvala 🙂

Jalova baba, ali ena redkih odgovornih, realnih in iskrenih ljudi do sebe in sveta? Rada se imej. Kdor lahko sploh pomisli, da je nekdo, ki si iz takih razlogov kot ti ne želi otrok, sploh ni vreden tvojega časa. Večina naštepa otroke iz napačnih razlogov, množijo se kot zajci, otroci pa trpijo. Zagotovo boš srečala tudi koga, ki bo cenil tvojo iskrenost in odgovornost in šele s tistim boš ljubljena na način, kot si zaslužiš. ❤️ Vse dobro!

New Report

Close