Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Današnji ženski se najbolj splača, da je samska brez otrok

Današnji ženski se najbolj splača, da je samska brez otrok

Berem to knjigo “Nevidne”. Pa kar preberem tu na MON. Pa današnji ženski se splača samo, da je samska in brez otrok. Če noče biti pretepena, podrejena, ostati brez vsega, prevarana itd.

Samska brez otrok to je to.

 

Nova druzbena ureditev.

To zato ker se je zamenjalo za vas “srednjeveške” zakone, pravila in načela…

Uničuje se družina, zakon in njune vrednote…

Čist so vam spral mozgane pod pretvezo modernizacije.

 

Jaz mam sestricno… Univ. izobrazeno. Tu je rojena itd… 40 let. Nima otrok. Je rekla enkrat, da je bolje imeti otroke prej. Sicer ne morem vedet zagotovo ampak mislim, da ji je neizmerno žal ker nikoli ne bo imela otrok.

 

Tudi od drugih bolj uspešnih in bolj izobraženih karieristk je slišat, kako bi celo kariero obesile na klin, zamenjale za vse, da se lahko vrnejo nazaj v mlada leta in osnujejo družino.

Odgovor na objavo uporabnika
Božó, 19.02.2022 ob 07:53

Nova druzbena ureditev.

To zato ker se je zamenjalo za vas “srednjeveške” zakone, pravila in načela…

Uničuje se družina, zakon in njune vrednote…

Čist so vam spral mozgane pod pretvezo modernizacije.

 

Jaz mam sestricno… Univ. izobrazeno. Tu je rojena itd… 40 let. Nima otrok. Je rekla enkrat, da je bolje imeti otroke prej. Sicer ne morem vedet zagotovo ampak mislim, da ji je neizmerno žal ker nikoli ne bo imela otrok.

 

Tudi od drugih bolj uspešnih in bolj izobraženih karieristk je slišat, kako bi celo kariero obesile na klin, zamenjale za vse, da se lahko vrnejo nazaj v mlada leta in osnujejo družino.

Pri 40. še komot ima otroke, če jih hoče.

 

nova
Uredništvo priporoča

Večina jih tega ni zmožna. In večina ljudi ne živi tako kot se jim splača.

Najlepše bi bilo ko bi otroke začeli vzgajati v duhu da imajo samozavest. Samozavest oditi dokler je še čas. Samozavest izbrati si pravega partnerja. Samozavest biti sam če ni pravega. Pa jih ne. Ker v družbi si še vedno čudak če pač nisi v vezi. Si bolj “normalen” če si v nesrečni vezi kot pa sam. Ker če si sam si zihr čuden in je nekaj narobe s tabo. Če si v paru z nekom ki ga sploh ne prebavljaš si pa ok. Normalen.

Odgovor na objavo uporabnika
Moje mnenje, 19.02.2022 ob 07:46

Berem to knjigo “Nevidne”. Pa kar preberem tu na MON. Pa današnji ženski se splača samo, da je samska in brez otrok. Če noče biti pretepena, podrejena, ostati brez vsega, prevarana itd.

Samska brez otrok to je to.

 

Bolje da je sama kot v slabi druzbi in se pretepena…ce je zenska na mestu, postena in solidna. Ne da dela pizdarije in izziva udarce.

Odgovor na objavo uporabnika
splača, 19.02.2022 ob 08:08

Večina jih tega ni zmožna. In večina ljudi ne živi tako kot se jim splača.

Najlepše bi bilo ko bi otroke začeli vzgajati v duhu da imajo samozavest. Samozavest oditi dokler je še čas. Samozavest izbrati si pravega partnerja. Samozavest biti sam če ni pravega. Pa jih ne. Ker v družbi si še vedno čudak če pač nisi v vezi. Si bolj “normalen” če si v nesrečni vezi kot pa sam. Ker če si sam si zihr čuden in je nekaj narobe s tabo. Če si v paru z nekom ki ga sploh ne prebavljaš si pa ok. Normalen.

Ce si obremenjen s takim mnenjem in mislis tako zna bit problem.

. https://youtu.be/BPl3wEnG5v0

Dvomim. Kje bo…

 

Vglavnem… Tko se pol to kaže v družbi.

 

Pol pa jamrate ni kvalitetnih ljudi za zakon… Ni kvalitetnih za razplod. (ce pogledas to 1000% drzi. Vsaj zame. Ni ene primerne za razplod.)

Ne pravim da je bilo vcasih popolno v zakonih… Tek sad je sve razjebano.

Sam poglej izobrazevalni sistem. Nic poudarka na druzini, kako z zakoncem… Z otroci… Je zadnjic nekdo v tisti temi o duhovniku zelo lepo napisal.

Stari… Stopis cez prag ucilnice… Zivljenje te caka da ti jebe mater… A ti pojma nemas. Ko telad.

Pa da ni sužnja sistemu. Najbolje da se gre Pehto sredi gmajne…

jaz sem po ločitvi tako-. Čista uživancija, ne zamenjam za nobeno. Včasih je kriza za kak dopust, a potem pomislim, saj imam dopust celo leto. Na stara leta so pa itak skoraj vsi odveč, usmiljenja več ni

😂

Ja seveda si se opekla…

Sej sama ves kaj si iskala in gledala… Če sploh kaj si…

požvižgam se, da sem čudak. Če je čudaško bit srečen, miren, svoboden, potem želim to. Ne pa hinavščine in lažnega pokrova normalnosti v družbi, zadaj pa neznosna beda

družino ne bi dala proč – mlada sem se poročila in mlada sem imela otroka in tega ne bi spremenila. Nisem ustvarial kariere, nisem šla na doktorat, ki sem si ga želela, nisem potovala in se nisem šla izobraževat naprej, ampak imam družino in imam hišo in to je zame več vredno kot vse ostalo.

Če pa bi me sedaj vprašala, ali bi se še 1x poročila, ali bi sploh s kom drugim kaj začela, tudi če bi mi bil kdo drug neizmerno všeč, bi bil odgovor en velik NE. Ne, ker ne rabim več tega. Ne, ker po toliko letih odrekanja, prilagajanja, sklepanja kompromisov, prigovarjanj, težav, gradnje, vzgoje itn. je zame prišel čas. da delam, počnem tisto, kar paše meni, ne kar nek moški želi od mene, z mojim možem vred.

Bistvo torej – ali si narediš družino prej in si potem okrog 40 ko rožca, ali počakaš po 30 in si ustvariš družino takrat, potem pa po 40 maš manjše otroke za tekat za njimi. Oboje je dvorezen meč, ampak je nekaj, kar pač mora biti, z vsem kar pride vmes. Kakšpnega moškega boš pa imela, je pa odvisno od tebe in tvoje samopodobe in koliko se moški že pred zakonom dejansko tebi prilagaja in prenaša tvoje muhe. ČE ni nekega potrpljenja ali prilagajanja z njegove strani, lahko pričakuješ, da ga ne bo tudi po poroki.

Nisi se pozanimala in pretuhtala v kaj se spuscas ne…?

Bolj kot ne macek v zaklju.

Jel tako?

 

Sigurno so bili neki vzorci, ki so nakazovali, da ni ravno najbolj pametna ideja… Samo si pac ostala ravnodusna.

 

 

Ves kako je bilo vcasih.

So rekli starsi… Ova djevojka jeste za nasu kucu… Ova djevojka nije…

Ampal vam izpranim mozganom ko to reces… Da bi ti stars pomagal pri izbiri partnerja… Pa ko da si vas dal na steber sramu.

Samo vidis… Ce bo kaj narobe… Komu bos jokal/a…?

 

😂😂

Opet ja solim pamet nit imam zenu nit sam ozenjen… Jel tako meri???

 

Meeeeeeeeeeeeerrrrrrriiiiiiii

Odgovor na objavo uporabnika
Božó, 19.02.2022 ob 08:27

😂

Ja seveda si se opekla…

Sej sama ves kaj si iskala in gledala… Če sploh kaj si…

Ja, seveda se clovek lahko opece.

Ti dam moj primer. Sem kot studentka spoznala enega ki je imel 2 faksa koncana, delal.

Videla sva se 4x, pa bolestno gledanje mene predvsem zunaj ko sva sla na drink in da se bova porocila. Takoj je zacel zidat hiso.

Vedel je kje zivim in enkrat prisel k meni na obisk nenapovedano. Sem sla ravno s sprehoda v prodajalno sadja. Kupila pomarance, kivije in nekaj solate.

Da grem v hiso kjer sem bila v najemu s prijateljico se ponudi da nese te vrecke sadja in pohvali kako lepo skrbim za vitsmine. Ogledoval je kako te pomarance pospravljam.

Vprasala sem ga ce bo ostal na vecerji, pred sprehodom sem zamesila testo za pizzo.

Rekel je ne, ti kar speci in pojej. Se vrnem in greva midva zvecer ven.

Zvecer ga povabim na tortico. Iz normalnega pogovora me zacne zaslisevat, zakaj se bova s cimro selile, pa ce bi tudi tako kupovala pomarance ko bi pri njemu zivela. Zakaj ne bi najemnino njemu dajala ipd.

Sem videla koliko je ura, da bi mi nekdo kratil pravico do pomaranc. To pa ne. Pa da bi se porocil po 4 zmenku.

Ta ni imel pojma z zenskami, pa je lahko super duper inzinir.

Sem se ga komaj resila, se 2 leti je hodil in gledal da me sreca.

Pol sem drasticno zamenjala lokacijo, odjava od vseh emailov in me ni nasel.

On se je tudi potem preselil tam kjer je hiso zidal.

 

Po tistem me je enkrat zvlekel v zidanico. Bila sem na sprehodu, on pa mene hop v avto. Sem si mislila morda me bo res domov zapeljal, saj me je kar zeblo. Pa izmenjava par besed.

Kje pa, januarja me je zvlekel v neko ledeno zidanico brez gretja. Sele ob 5h zjutraj sem uspela pobegnit in gazit po snegu, brez bunde in cevljev ker mi je zaplenil. Dokler nisem klicala prijateljice da me pride iskat.

Po tistem sem zbolela, vnetje mehurja in pljucnico.

Fak, takega narcisa si zapomnes za vse veke.

Raje si sam, kot s takim.

In da se redno udeležuje resničnostnih šovov.

Odgovor na objavo uporabnika
tiaa741, 19.02.2022 ob 08:32

požvižgam se, da sem čudak. Če je čudaško bit srečen, miren, svoboden, potem želim to. Ne pa hinavščine in lažnega pokrova normalnosti v družbi, zadaj pa neznosna beda

Bravo, tocno to.☺

boš moral zamenjat knjigo. Predlagam, da prebereš knjigo – Skok čez plot. 

Aaaa. Zasteku mi je telefon pa je use slo…

 

Tocno to je kar pravi en komentator visje…

Nebom se enkrat pisal za neke ki nimajo osnov.

Kaj bos mel upogled v drugo perspektivo. Ostani v taksnem stanju kot si. To je najhujsa kazen zate.

Odgovor na objavo uporabnika
Vrednagreha, 19.02.2022 ob 08:02

Pri 40. še komot ima otroke, če jih hoče.

 

Ni najbolj pametno, da ima starka otroka

Drži, keč je v vzgoji, še bolj v družinski klimi. Samozavest in samospoštovanje, ljubezen do sebe, ponos. Meni je bilo dolgo povsem nerazumljivo, da se ženske zapletejo z nasilneži in raznimi luzerji, ki jih takoj zavohaš, kakšni so, še bolj pa, da to trpijo na dolgi rok. In to v 21. stoletju.

Imam jih 60+, moja mama bi jih zdaj imela blizu 90, a mi je vedno govorila, da naj nikoli ne dovolim, da mi kdo stori kaj takega, kar bi me ponižalo, me omejevalo in mi s tem povzročalo bolečine. O tem sploh nisem zavestno razmišljala, ampak je bilo nekako v meni.kot bi imela radarje.

 

smisel veze ni kompromisiranje ampak sodelovanje! kar pomeni, da morata imeti človeka podoben pogled na lajf, na ljubezen, družino, spolnost, ne/vero itd… in iz tega sledi ali je človeku bolje biti sam ali v dvoje.

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 19.02.2022 ob 08:55

Po tistem me je enkrat zvlekel v zidanico. Bila sem na sprehodu, on pa mene hop v avto. Sem si mislila morda me bo res domov zapeljal, saj me je kar zeblo. Pa izmenjava par besed.

Kje pa, januarja me je zvlekel v neko ledeno zidanico brez gretja. Sele ob 5h zjutraj sem uspela pobegnit in gazit po snegu, brez bunde in cevljev ker mi je zaplenil. Dokler nisem klicala prijateljice da me pride iskat.

Po tistem sem zbolela, vnetje mehurja in pljucnico.

Fak, takega narcisa si zapomnes za vse veke.

Raje si sam, kot s takim.

pa kje  jih najdeš…

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 19.02.2022 ob 10:58

smisel veze ni kompromisiranje ampak sodelovanje! kar pomeni, da morata imeti človeka podoben pogled na lajf, na ljubezen, družino, spolnost, ne/vero itd… in iz tega sledi ali je človeku bolje biti sam ali v dvoje.

Res je podobni pogledi so vredni največ..

New Report

Close