Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Danes mi je penzionistka rekla, da sem nesramna

Danes mi je penzionistka rekla, da sem nesramna

Delam v trgovini, sicer ni zivilska pa se vseeno obrne precej denarja z zelo malimi nakupi. Nasa menjalnina je 150eur. Kar zvecer pustis v blagajni s tem naslednji dan startas. Drobiza ne moremo dodajati ali jemati ven, zato ko ga je prevec ga moramo strankam vracati, ko ga je premalo zanj prosimo. Prepovedane so menjave denarja med blagajnami, kaj sele menjava denarja strankam. Ni vse crno belo, me izpademo potem nesramne ker se drzimo pravil.

Rekla ti je, da si nesramna zato, ker si bila nesramna.

Sem pa pred časom ugotavljala, kako moški blagajničarji ne znajo poskrbeti za drobiž v blagajni (jim ga konstantno zmanjkuje), ženske blagajničarke pa ga (skoraj) vedno imajo. Se očitno bolj znajdejo pri fehtarjenju za drobiž.

No tudi prodajalke znajo bit nesramne. Grem po malico u trgovino med odmorom in da bom placala z bankovcem za 10evrov mi prodajalka nazaj z nesramnim tonom odvrne da sprejema samo drobiz ali pa kartico. Pa res nisem imela drobiza za 3 evre. In ni nikakor hotela razmenjat. Dam kartico pa si mislim da nimam casa za to. A prejsnic ista prodajalka grem po cigarete mi rece da si moram za cel tedn kupit ne samo eno skatlo. Ko da ve koliko pokadim. Ce imam skatlico in pol za cel teden ne bom kupila cele steke ker potem avtomatsko pokadim vec.
Ma nebi rekla da bi se nekej hitro obracala a zenska vsak cent posebej vrze noter da ja tam cakamo. Ostale ki tam delajo so uredu samo ta ti pa zivce dvigne.


pa dvigneš 30 eur, da dobiš tisto desetko za vrnit.
mater ste eni nesposobni

Mislim, da je celo v zakonu napisano, da trgovine, avtobusni šoferji, taksisti, gostilne ipd morajo sprejeti vsak denar do 50 eur in ga tudi morajo razmenjati .. od 100 dalje te pa lahko zavrnejo.

In prav ti je rekla. Zakaj bi hodila s 100 ali pa 200 evri v trgovino, če veš, da ti ga ne bodo mogli ramenjati?! Majhne trgovine ti bodo rekdo kdaj 50 eur ramenjale, ker preprosto nimajo toliko denarja.

Avtorica, ti nisi za na šalter, v tebi je en sam gnev in vse ti je težko. Preveč principelna. Bog ne daj, da bi kaj dobrega naredila, halo????

Bankovec za 10 evrov mi ni hotela razmenjat ne za 100. Tukaj je razlika. Ce imam slucajno 100 evrov ga grem razmenjat na crpalko ko tankam za 50evrov. In glede na to da je to hipremarket ni to tako majhna trgovina.

Sama delam v trgovini z oblacili, stranke vecinoma placujejo s karticami, drobiz v blagajni zna niti velikokrat problem. Ce pride do situacije da je kriza z drobizem vecina strank to razume,poisce drobiz v denarnici ali placa s kartico. Po drugi strani se pa najdejo stranke ki kupijo majcko za 7€ in ti rinejo stotaka. Se lepo opravicis, poves da nimas za zamenjat in potem te naderejo. Delamo 1/smeno, ljudi ne morem vn nagnat in it po centru menjat stotaka za drobiz. Najbolj smesno pa je da taki imajo drobiz ampak ga nezelijo dati. Potem ko pa vidijo da pod nobenim pogojem ne bos zaprl trgovine in sel menjat ti pa lahko vrzejo tisti drobiz. Ene stranke so res nesramne

Če te to vrže s tira, menjaj službo.

Kot studentka sem delala v lokalu, trgovini, prodaja vstopnic….Problem z menjavo denarja je bil tam, kjer vodstvo ni priskrbelo dovolj velike menjalnine, dodatnih kovancev…. Vedno se je najdel cel kup ljudi, ki tega pac ni razumel. Sedaj delam na banki…menjava je dovoljena samo za komitente nase banke. Tako, da moj predlog… menjajte denar na svojih bankah ali bankomatih (naredite polog in dvig) in dajte bit malo bolj obzirni do drugih! Jaz se vedno vrjamem, da dobro se z dobrim vraca.

Tako je delo z ljudmi. Tudi jaz sem bila prodajalka in bi lahko napisala knjigo o grdem obnašanju v trgovini. Enkrat sem znanki razlagala o tem. Malo sem jo testirala in ji omenila tudi, kako se je pred časom ona obnašala. Seveda ji nisem povedala tako, ampak sem govorila na splošno, kaj ljudje počnejo v trgovini. Zgražala se je!! Ker pogosto ljudje vidimo samo druge, sebe pa ne vidimo. In tako kot vsi ostali so tudi trgovke le ljudje, ki včasih med službo izgubijo živce in reagirajo neprimerno, po službi pa se tudi one spremenijo v stranko nekoga drugega in se včasih nesramno obnaša.
Vsak, tako trgovec kot kupec, pa bi moral vedeti, da lepa beseda vedno najde pravo mesto.

Moderator, administrator ali kaj koli že si … nehaj brisati te kurcheve poste! Tričetrt stalnih depilov tu notri preklinja in imajo lahko objavljene poste, vi pa moje izbrišete, pa nisem ničesar rekel kot samo, da so tudi nekatere stranke debili, ne samo trgovci!

Tudi meni v Hoferju ni hotela zamenjat 2x po 50 centov za 1€ po nakupu, da bi sla potem se v drugo trgovino in imela za vozicek. Razumela bi, ce bi imela ogromno vsoto za menjat…nisem ji rekla nic potem. Svoje sem si pa mislila

Pri nas v trgovini prvo ko sem prisla so povedali, da menjamo denarja ne, ne malokrat se je zgodilo, da so na tak nacin ljudje hoteli ali pa celo so oguljofali trgovca. Na crpalki, kjer sem delala pa js tut nisem menjavala samo zaradi tega, ker so me enkrat za veliko vsoto zajebali, je pa sodelavka menjala eni ciganki in je ciganka prisla kricat nazaj na crpalko po dolocenem casu, da zakaj jo je ogoljufala in delala skandal tam, kar itak ni blo res, smo preveriki in priblizali na kameri, ko ni dala miru je pa prisla policija in jo umirila, lahko bi se pa sodelavka ustrasla in ji dala denar pa bi bla lepo ob kes, katerega bi mogla potem sama notri dajati

Ne jezi se. So, kot otroci. Rečejo vse, kar jim pade na misel. Pozabili so, kako je treba komunicirati. Tudi mi bomo enkrat na njihovem mestu. Tudi meni se to dogaja. Samo nasmejim se in si mislim :” Starost ni lepa.”

Kot študent sm še delal v trgovini, ki ni bila živilska. Vsako jutro dobili točno 500 evrov menjalnine. Zmeraj, ko sem dobil prošnjo sem jo ustregel če sem le imel drobiža. Ponavadi z bankovci ni bilo problema, problem je prišel z bakrenimi kovančki pa unimi za 1 al pa 2 evra. Sem se pa zmeraj znajdel in zmeraj nekako računal, da imam vsega dovolj. Če mi je pa česa zmankal, pokličem šefico, da pride dol. Dam iz kase lepo nwm 20 al pa 30 evrov pa ji rečem kaj rabim od drobiža za toliko. Simpl… Ene trgovine res čist preveč komplicirajo. Sem pa rad delal z denarjem in ljudmi

New Report

Close