Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Danes sva imela podobne sanje

Danes sva imela podobne sanje


Če si srednješolka, ok, razumem, greš skozi to fazo “iskanja višjih resnic”. V kolikor imaš pa kaj več let, bi pa lahko vedela, da so “citati” Einsteina in Sokrata, ki gomazijo po internetu, vse prej kot to, ampak so tipičen primer otroških telefončkov, ko ven pride nekaj čisto tretjega, kar naj bi se na začetku reklo. (A kako zanimivo, da se ne sklicuješ npr. na Schellinga ali pa Heideggerja ali pa Berdjajeva … morda zato, ker jih ne poznaš, a? Einstein je vsaj natisnjen na kakšni skodelici …)
[/quote]

Si kot vegan, o katerih tako radi grdo pišete.
Kaj je narobe s, tem, da jese človek veren, da je duhoven? Za tem ne stojI nobena institucija, ki bi ti prala možgane.
Pusti ljudem, naj verjamejo, v kar želijo. Še posebej, če s tem lažje razumejo, prebrodijo in se sprijaznijo s smrtjo bližnjih.
Ne obstaja racionalne in.znanstvene razlage, zakaj obstajamo, kako da obstajamo, zakaj imamo živa bitja dušo (vsaj tega nene zanikaj). Pa pustI evolucijo ob stranipol. Še zmeraj ne veš od kje, za vrag, je prišel avstralopitek.

Tistega ki ga imaš rad ostane v tvojem srcu in mislih do konca tvojega življenja. Tudi če je že pokojni. Tudi jaz včasih sanjam mojo babico. To si razlagam kot nek moj spomin ki privre na dan bolje na noč v moje sanje. Morda ne čisto v isti obliki kot se je zgodil ali pač samo da se ne spomnim točno. Ne želim pa si da mi pridejo mrtvi karkoli sporočati. Njim je mesto med mrtvimi in nam med živimi. Tako je tudi prav.
Je pa zanimivo da sta imela oba sanje na isti dan. Morda sta oba v zadnjem času razmišljala o preteklosti in vajini babici.

Si kot vegan, o katerih tako radi grdo pišete.
Kaj je narobe s, tem, da jese človek veren, da je duhoven? Za tem ne stojI nobena institucija, ki bi ti prala možgane.
Pusti ljudem, naj verjamejo, v kar želijo. Še posebej, če s tem lažje razumejo, prebrodijo in se sprijaznijo s smrtjo bližnjih.
Ne obstaja racionalne in.znanstvene razlage, zakaj obstajamo, kako da obstajamo, zakaj imamo živa bitja dušo (vsaj tega nene zanikaj). Pa pustI evolucijo ob stranipol. Še zmeraj ne veš od kje, za vrag, je prišel avstralopitek.
[/quote]

če hoče človek nekaj verjet, je popolnoma nedostopen za kakršnokoli umno razlago. Pa se vsaj glede na količino razno raznih razlag, ki si med seboj nasprotujejo, nikoli ne pojavi vsaj senca dvoma v pravljice?

če hoče človek nekaj verjet, je popolnoma nedostopen za kakršnokoli umno razlago. Pa se vsaj glede na količino razno raznih razlag, ki si med seboj nasprotujejo, nikoli ne pojavi vsaj senca dvoma v pravljice?
[/quote]

Seveda, racionalnemu človeku.
Moja mama je racionalen človek, nereligiozen, v mladosti sem mislla, da celo ateist. S smrtjo svojij staršev se je prvič pokazala kot verna (ne religiozna). Verjame, da imamo ljudje dušo, da duša lebdi, obstaja, dokler bo obstajal naš lep spomin na njiju. Ne govorim o reinkarnaciji. In to je vera. To, da moja mama verjamepozna, da ti dve duši sta nekje, ji je neznatno pomagalo preboleti smrt.
Jaz tu nikakor ne vidim problema. Zaradi tega moja mama, ni ku-ku. K večjemu ji je pomagalo, da ni zbolela.
Ljudje ne maramo in ne verjamemo, da so stvari dokončne. Kaj šele osebe, ki smo jih imeli radi. Nekaj vere ljudem ne bo škodovalo.


Sanje so resnične v enaki meri kot je resnično življenje v budnosti. Oboje je iluzija. Kot film.
Ko spimo, se zavest s fizične ravni pomakne na drugo valovno dolžino. Sanjskih dogajanj se včasih spomnimo, medtem ko se dogajanj iz globokega sna ne moremo spomniti. Ker je tudi čas iluzija, so dejansko vsi dogodki tukaj, pred nosom.
Z bratom sta dejansko bila na obisku pri babici. Sklepam, da vama je želela sporočiti nekaj o stricu. Je zdrav? Mu preti kakšna neprijetnost? Obišči ga.

Seveda, racionalnemu človeku.
Moja mama je racionalen človek, nereligiozen, v mladosti sem mislla, da celo ateist. S smrtjo svojij staršev se je prvič pokazala kot verna (ne religiozna). Verjame, da imamo ljudje dušo, da duša lebdi, obstaja, dokler bo obstajal naš lep spomin na njiju. Ne govorim o reinkarnaciji. In to je vera. To, da moja mama verjamepozna, da ti dve duši sta nekje, ji je neznatno pomagalo preboleti smrt.
Jaz tu nikakor ne vidim problema. Zaradi tega moja mama, ni ku-ku. K večjemu ji je pomagalo, da ni zbolela.
Ljudje ne maramo in ne verjamemo, da so stvari dokončne. Kaj šele osebe, ki smo jih imeli radi. Nekaj vere ljudem ne bo škodovalo.
[/quote]

ljudje ravno nimamo zmožnosti, da bi razmišljali izven okvira časa, zato nam je smrt nedoumljiva znotraj časovnice. Izven časa pa so dimenzije drugačne.
Ampak zato se še ni treba vsakemu strižcu ovac pustiti za drag denar striči. Je pa res, več kot ljudje plačajo, bolj v to verjamejo.


Oh, joj joj! Pred kratkim izšla psihoblabla knjiga “Vas j**e ego”, in zdaj vsi vse razumejo. Joj, folk, vi res nimate predstave, kako vam te nebuloze zasrajajo možgane! Daj, še kakšen članek o pošasti Nessie prilepi, no. Me prav zanima, kaj so zadnje čase odkrili. Da si utrdim vero!
[/quote]

Pride čas… ko boš razumel. Tudi to kar ti piše itisme. Brez skrbi.

Z bratom imava lep odnos, se odlično razumeva. Trenutno se nič posebnega ne dogaja, zato so me današnje sanje presenetile.
Babice v sanjah nisem uspela videti, prav tako brat ne, saj se je prej zbudil. Res čudno zanimive sanje in res ne vem kakšen pomen nosijo 🙂

Je pa brat rekel da že 3 dni sanja, da je v tisti hiši od pokojne babice. Srečuje tudi pokojnega strica, ki neprestano nekaj išče in je nezadovoljen (stric je naredil samomor mnogo let nazaj).
[/quote]

Pojdi prižgati svečko tako za babico kot strica.
Pa sporoči, če se bo po tem zgodilo kaj v katerem bosta skupaj z bratom. Če se bo, se spomni na babico in to, da morata držati skupaj.

Hvala za vaše razlage. Ko bo priložnost bom prižgala svečo na grobu.

Danes nisem imela nobenih sanj. Brat je spet imel sanje o pokojni babici in pokojnem stricu. Sanjal je, da se je pripeljal tja s traktorjem in v prikolici je imel travo za zajce (nekoč so imeli tam zajce ter druge živali) in so skupaj vsi trije delali. Čez nekaj trenutkov so se mu zlomile vile in ko je šel ven iz hleva je zaprl lesena vrata, a ta so se zlomila. Skratka vse je šlo narobe, babica je bila razočarana in se je tudi jezila.

Če ne drugo, se res v njegovih sanjah vedno nekaj dogaja. Je pa res, da je nekaj let brat živel pri babici in ji je bil v veliko pomoč.

Pride čas… ko boš razumel. Tudi to kar ti piše itisme. Brez skrbi.
[/quote]
Tako kot zate pride čas, da boš razumela, kaj je lakota in kako stradajo otroci v Afriki. Ker pa imaš zdaj Hofre in Lidle takoj pri riti, tega ne razumeš, in ker ne razumeš, ti je za stradajoče ljudi vseeno in živiš z mirno vestjo udobno gospodinjsko življenje. Tako to gre, kajne?

New Report

Close