Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Darilna pogodba nepremičnine

Darilna pogodba nepremičnine

Kaj pa če je že v penziji? Ali pa ima morda celo več stanovanj in ji je eno v breme?

Pa kaj vas briga, kaj ženska dela s svojim premoženjem in kakšni so razlogi zadaj.

Joj, vse pomešate med seboj. Gospa pravi, da ima edinega sina in da v stanovanju ne živi. Torej pride v poštev darilna pogodba, ker drugih dedičev ni in očitno ni potrebe, da bi si gospa zadržala kakšne pravice do preživljanja ali česa drugega. Nekdo je pač slišal, da obstaja še izročilna pogodba in je treba paziti. Izročilna pogodba v tem primeru ni potrebna, dovolj je darilna, ker ni drugič dedičev, ki bi še karkoli zahtevali. Čudim se, s kakšno lahkoto delite nekateri pravne nasvete. Ali bi podobno svetovali tudi, če bi bilo treba popraviti avto? Pogledaš v navodila, v servisno knjižnico, malo pobrkljaš tam, malo tu, vzameš drug dela, ga premakneš na drugo mesto, vprašaš še kakšnega znanca in – je avto popravljen. Vsi mislijo, da so strokovnjaki za pravo, vsak bo gospe nekaj povedal, pa če je prav ali ne, ona pa še vedno ne bo povsem na čistem. Notar ji bo dal celovito informacijo o pravnem stanju nepremičnine in jo posledicah za v bodoče in ji tudi davčno svetoval. Ni res seveda, da sin stanovanja naslednjih 10 let ne bo mogel prodati zaradi grožnje davka na dobiček. Če bo v stanovanju prijavljen in tam živel 3 leta, ne zapade pod ta davek. Ipd., ipd…. Cel kup vprašanj in veliko laičnih in nepravilnih odgovorov. Zato sem svetovala tako kot sem. Pa brez zamere. Tudi jaz se ne spoznam na avte, pa na medicino, pa na zidanje…, zato bom šla k tistemu, ki to zna in mi bo naredil kvalitetno. Pa verjemite, da vam bo en keramičar zaračunal bistveno več kot en notar, pa še trznili ne boste in vam bo to povsem normalno.

Mogoče sem spregledala, ampak nikjer nisem videla napisano, da je sin edini dedič. Piše, da ima enega sina, ne najdem pa, da ni drugih dedičev. Kaj pa mož, kja pa če živi v izvenzakonski skupnosti?
Se pa strinjam, da naj se za celovit nasvet obrne na notarja (vsaj dva, da lahko primerja).

Mimogrede, na upravni enoti lahko uverite le podpise za premičnine.

In kdor sprašuje tu gor je najbrž pripravljen na to, da ne dobi celovitega svetovanja, ampak kolaž iz prakse prinešenih nasvetov in namigov, v katerih mrgoli balasta. Temu je forum pač namenjen, sam pa potem izbereš ven, tisto kar se tu zdi zanimivo in uporabno. Ostalo pa mogoče lahko kdaj pride prav tistim, ki slučajno preletijo temo.

Hja notar te recimo tudi opozori na to, da lahko v primeru velike nehvaleznosti mati zahteva vracilo darila….. sam povem…

Rad bi sam pripravil dokumente za darilno pogodbo.
Predvsem zaradi principa oz. primitivnosti notarjev.

Mama mi je ustno podarila nepremičnino.
Sedaj pa samo še pripravim papirjem in naredim prepis neprimičnine.
Ali kje na internetu obstajajo primeri darilnih pogodb. Oz. kakšen je točen postopek za prenos lastnistva.
Lahko rečem , da vem veliko, ne pa vsega..

New Report

Close