Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Debel moški

Debel moški

Lahko bi posneli film 😀

Ne vem, a je tole res, ali si je nekdo izposodil nick avtorice in se zafrkava.
Še vedno mislim, da je ljubezen preko neta iluzija 21. stoletja.
Super, da je on dobil motivacijo za hujšanje. Sicer bi šlo v 3 mescih več dol kot 14 kg. Sploh pri tej kilaži (zato dvomim, da se je res pravi tip javil). Če se je, verjamem, da ga je tema prizadela. Ampak človek. Mi smo s tabo. Shujšaj zase. Tvoje življenje bo milijonkrat bolj kvalitetnejše.
MILIJONKRAT. Če ne zmoreš sam, najemi za en čas kakega trenerja. Da se boš tega lotil zdravo in najboljše možno. Ne hujšaj zaradi nje. Zaradi nobene. Zaradi sebe daj. Saj sam veš, da tole s tako kilažo ni ok. Življenje ti jemlje.

Avtorica, preko neta nisi razvila pristnih čustev. Ker osebe niti poznaš ne. Samo bereš, kar ti piše. Bereš pa na svoj način, skozi rožnata očala.

Pač človeka dajta se dobit, pa bosta potem videla. Madona eni še po enem letu dobivanja, seksanja, doživljanja stvari v živo ne vedo skoraj nič. Zato trdim, da je ta zatreskanost v ekran iluzija 21. stoletja. Ni resnično. Ali bi se pogledala dvakrat, če bi se srečala v trgovini?

Je lahko resnično.Moja prijateljica je tudi našla partnerja na netu.Skupaj sta že pet let in pol,
sta se pa v živo srečala že takoj po enem tednu.

Saj, je lahko resnično, če se srečaš čim prej in se začneš spoznavat realno čim prej. Če pa mesece traja ljubezen na internetu, je pa to ogromna iluzija. Zato pravim, naj se spoznata v živo. Ne že zdaj jokat avtorica in ne vem kaj, saj sploh ne veš za kom jočeš. Spoznajta se, pa bosta videla realno sliko.

Saj ni vec od nje odvisno. Mozakar jo je odpikal, njej se pa zdaj tozi po njem, ker je pokazal hrbtenico in je kar naenkrat popoln in kilaza ni vec pomembna.
Dokler ga je “imela”, ni bil dovolj dober.

Ce ni bil troll, kapo dol temu mozakarju, ki je odj… avso. Definitivno si zasluzi boljso zensko.

ah daj no, kaka avša. Avtorica je imela dvome. 150 kil pri moškem ni 5 kil preveč. In kater konkretno predebel pa še ni hujšal v življenju? Vsi so že, pa jim očitno ni uspelo. Ker ni to mačji kašelj. Treba je spremenit celoten način življenja, prehranjevanja, poleg tega je potrebno predelat še čustvene vsebine, zaradi katerih človek pride tako daleč. 150 kg oseba ne je zaradi lakote, ampak zaradi navade in čustev.
Seveda je imela avtorica dvome. Ogromno jih namreč hujša, malim pa uspe res shujšat in težo obdržat.
Lahko se z nekom karakterno ujameš (sploh če se najdeta prek neta 2 lačna ljubezni), ampak za partnerski odnos ni dovolj (je pa ogromno) samo karakter. A bi on njo sprejel tako brezpogojno brez pomislekov, če bi se ona zdaj zredila za 30 kil. Malo morgen.
Zato ni avtorica nobena avša. Njemu se zdi fajn imet postavno žensko. Njej pa tudi postavnega moškega. S tem, da je ona upala, da bo ta moški postal postaven moški, ker ji je ta moški nekaj posebnega (karakterno). Ampak kakšne so možnosti, glede na to, kako malo ljudem uspe res tako drastično shujšat in težo obdržat. Seveda je posledično imela vse možne dvome.
Mi je žal tudi za tega moškega. Verjetno mu ni prav nič enostavno, čuti se ponižanega in izdanega. Ampak to so čustva, ki ti jih je avtorica teme le prebudila. Ni jih ona dala vate. V tebi so že, prebudila so se in bolijo. Nisi prvič ponižan in izdan. Verjetno je to zgodba tvojega življenja. Ko pa občutiš to bolečino izdaje in ponižanja, pa se umakneš vase in hrana lahko postane tolažba. Pri mnogih ljudeh je hrana tolažba za boleča čustva. Tudi pri suhcih.

Pogovorita se.

Saj smo že debatirali, da ima ona tudi velike probleme-že zato, ker mora najprej ” staršema in družinski familiji” zaradi statusa ugodit marsikaj – ona je še vedno čustveo “upravljiva” s strani staršev. Zatorej tudi čustveno neizdelana in labilna -če bi bila, bi znala tudi v tej situaciji sama poslušat sebe in se ne ozirat na “svoje” v znani firmi v domačem kraju. Stran od staršev, pa bo morda začela dozorevati in čustveno gledati na stvari ne skozi rožnata očala. In ja, ni normalno, toliko časa “pretipkavanja” preko spleta, a v živo se pa nista mogla it povohat, pa bi že zdavnaj vedela”; al’ si dišita/ustrezata, al’ne….. Oba sta čustveno labilna, žal.

Zreli odrasli ljudje si partnerja izberejo zase, ne za razkazovanje familiji in prijateljem. Avtorica je odrasla, skrajni cas da se osamosvoji in prekine popkovino z druzino. Joj, kot da bo firma propadla, ce bo direktorjeva hcerka hodila z obilnim moskim. Drama, nobody cares.

Nihce od vas popolnezev tukaj ne bi toleriral, da vam simpatija kot pogoj za zvezo postavi izgubo kilaze (ali pa, da se suhci zredite). Kako bi se vi ob tem pocutili? Da niste dovolj dobri? Da vas poskusa ze v startu spremenit?
To je zaljivo.

Lej, verjetno imaš sama problem z odvecnimi kilogrami.
V preteklosti je bil vame noro zaljubljen fant, simpatičen, dober, pošten pa še bogat.
Imel je ene 20 ali 30 kg viška. Sem mu pošteno povedala, da me fizično ne privlači. Če verjameš ali ne, fizična privlačnost med dvema je zelooo pomembna in odvečna maščoba po telesu to pač ni, pa obračaj dejstva kolikor hočeš.

Po tvoji logiki se potem takem slepi ljudje ne morejo zaljubiti. Nekateri se dejansko zaljubijo skozi srce, ne skozi oči. Vsaka lepota 1x mine, dobro srce nikoli. Ko je srce resnično zaljubljeno je fizična privlačnost sekundarnega pomena, pa obračaj dejstva kolikor hočeš.

Lej, verjetno imaš sama problem z odvecnimi kilogrami.
V preteklosti je bil vame noro zaljubljen fant, simpatičen, dober, pošten pa še bogat.
Imel je ene 20 ali 30 kg viška. Sem mu pošteno povedala, da me fizično ne privlači. Če verjameš ali ne, fizična privlačnost med dvema je zelooo pomembna in odvečna maščoba po telesu to pač ni, pa obračaj dejstva kolikor hočeš.
[/quote]

Hvala za strokovno analizo.
Na 166 cm imam 50 kg, v najstniskih letih sem jih imela 20 vec. Pa se je zgodila prva, prava ljubezen in so kilogrami kar odpadli z mene, pa je bil tip postaven sportnik in mi nikoli ni rekel ali nakazal, da se me sramuje ali da bi morala za njegov okus shujsat.

Skoraj 20 let kasneje imam fanta, ki je po merilih tega foruma zavaljen, lomi umivalnike in se pod njim udirajo stropi. 145 kg na malo manj kot 2 metra. Ja, okrog trebuscka ima malo viska in je prijetno mehko, ko me stisne k sebi. Pa neverjetno, z levo roko podela 16- in vec urne sihte, pri katerih je ves cas fizicno aktiven, v prostem casu priden kot mravljica, ljubec, skrben, aktiven, kuha, sporta, denarja mu ne manjka, brihten, zabaven, sarmanten, ipd. Ima najlepsi nasmesek in ucke, ki me zacarajo. Na kraj pameti mi ne pade, da bi ga spreminjala, ker je terna. On hrust, jaz ob njemu kot piscancek, pa se ujemava, privlaciva in se ne obremenjujeva s tujimi mnenji.

Eni gledamo tudi s srcem.

Žaljivo že mogoče.Pomisli pa malo, da je 20 kg preveč – že preveč.
150kg pa ODLOČNO preveč.
Kar se bo kmalu začelo poznati na zdravju.
Je pa tako : jaz recimo pri moških čez nekatere stvari ne grem :
Ne maram pijancev, babjekov, preveč težki moški že v startu pri meni ne pridejo v poštev, Romi in tujci absolutno ne.
Imam svoj izbor, ki že v startu naredi selekcijo …

Žaljivo že mogoče.Pomisli pa malo, da je 20 kg preveč – že preveč.
150kg pa ODLOČNO preveč.
Kar se bo kmalu začelo poznati na zdravju.
Je pa tako : jaz recimo pri moških čez nekatere stvari ne grem :
Ne maram pijancev, babjekov, preveč težki moški že v startu pri meni ne pridejo v poštev, Romi in tujci absolutno ne.
Imam svoj izbor, ki že v startu naredi selekcijo …
[/quote]
Torej si samska?

Po tvoji logiki se potem takem slepi ljudje ne morejo zaljubiti. Nekateri se dejansko zaljubijo skozi srce, ne skozi oči. Vsaka lepota 1x mine, dobro srce nikoli. Ko je srce resnično zaljubljeno je fizična privlačnost sekundarnega pomena, pa obračaj dejstva kolikor hočeš.
[/quote]

Slepi ljudje si verjetno v glavi naredijo neko sliko. Sem pa brala intervju z Andreem Bocelli – kjub slepoti mu je fizična privlačnost pomembna, ugotovi jo z dotikom.
Ampak v to se ne bi spuščala, o tem vem pač premalo, kakšne kriterije imajo slepi ljudje.

Hvala za strokovno analizo.
Na 166 cm imam 50 kg, v najstniskih letih sem jih imela 20 vec. Pa se je zgodila prva, prava ljubezen in so kilogrami kar odpadli z mene, pa je bil tip postaven sportnik in mi nikoli ni rekel ali nakazal, da se me sramuje ali da bi morala za njegov okus shujsat.

Skoraj 20 let kasneje imam fanta, ki je po merilih tega foruma zavaljen, lomi umivalnike in se pod njim udirajo stropi. 145 kg na malo manj kot 2 metra. Ja, okrog trebuscka ima malo viska in je prijetno mehko, ko me stisne k sebi. Pa neverjetno, z levo roko podela 16- in vec urne sihte, pri katerih je ves cas fizicno aktiven, v prostem casu priden kot mravljica, ljubec, skrben, aktiven, kuha, sporta, denarja mu ne manjka, brihten, zabaven, sarmanten, ipd. Ima najlepsi nasmesek in ucke, ki me zacarajo. Na kraj pameti mi ne pade, da bi ga spreminjala, ker je terna. On hrust, jaz ob njemu kot piscancek, pa se ujemava, privlaciva in se ne obremenjujeva s tujimi mnenji.

Eni gledamo tudi s srcem.
[/quote]

Sem vesela zate, da imaš moškega, ki te osrečuje.
Ampak moraš vedeti tudi to, da imamo ljudje različne prioritete, pa zato nismo plehki ali brezčutni. Lahko bi se zaljubila v plešastega, majhnega…. pač nepopolnega, ki si ni sam kriv za zunanji izgled. Debelost pa kaže tudi na druge težave. Moja prijateljica je vodja kadrovske službe v veliki slovenski firmi in ne boš verjela, predebelih ne vzamejo v službo, z številom kandidatov pa nimajo težav. Zakaj? Ker zastopajo mnenje, da ne gre samo za požrešnost in nezmernost pri hrani, ampak tudi požrešnost in nezmernost na drugih področjih.
Pa še malenkost; sama si ne morem predstavljati intimnosti z nekom, ki ima trikratnik moje teže… Se mi je pravilno zdelo, da je pri tebi neka boleča točka glede tega. Ne morem verjet, da ti je prijetno, ko se taka gmota uleže nate in da te potihem ne skrbi za njegovo zdravje pa tudi da te ogromna količina hrane, ki jo verjetno poje ne spravlja v stisko.
Nočem biti žaljiva, vsak si po svoje ureja življenje, ampak verjetno pa lahko sprejmeš, da nekdo, ki se sam trudi, da ne poje vsega kar vidi in goji zmernost, težko gleda nekoga, ki si npr naredi sendvič iz cele štruce kruha.
Žal…

Sem vesela zate, da imaš moškega, ki te osrečuje.
Ampak moraš vedeti tudi to, da imamo ljudje različne prioritete, pa zato nismo plehki ali brezčutni. Lahko bi se zaljubila v plešastega, majhnega…. pač nepopolnega, ki si ni sam kriv za zunanji izgled. Debelost pa kaže tudi na druge težave. Moja prijateljica je vodja kadrovske službe v veliki slovenski firmi in ne boš verjela, predebelih ne vzamejo v službo, z številom kandidatov pa nimajo težav. Zakaj? Ker zastopajo mnenje, da ne gre samo za požrešnost in nezmernost pri hrani, ampak tudi požrešnost in nezmernost na drugih področjih.
Pa še malenkost; sama si ne morem predstavljati intimnosti z nekom, ki ima trikratnik moje teže… Se mi je pravilno zdelo, da je pri tebi neka boleča točka glede tega. Ne morem verjet, da ti je prijetno, ko se taka gmota uleže nate in da te potihem ne skrbi za njegovo zdravje pa tudi da te ogromna količina hrane, ki jo verjetno poje ne spravlja v stisko.
Nočem biti žaljiva, vsak si po svoje ureja življenje, ampak verjetno pa lahko sprejmeš, da nekdo, ki se sam trudi, da ne poje vsega kar vidi in goji zmernost, težko gleda nekoga, ki si npr naredi sendvič iz cele štruce kruha.
Žal…
[/quote]

Primerjas dve skrajnosti, na eni strani spartansko odrekanje in na drugi strani sendvic s kilo kruha.
Koliko ljudi dejansko tako deluje?

Poznam kar nekaj debelih, a nobenega nisem videla s kilskim sendvicem.
Poznam tudi precej res suhih ljudi, a tudi oni niso spartanski pri hrani.

Edino ena moja prijateljica je hud ekstrem, verjetno tak kot ti, ker preden nese hrano ali pijaco v usta, preracuna, koliko mora preteci za ta grizljaj ali pozirek in je dejansko tako grozno rigorizna pri hrani, da je to ze psihicna motnja, enako kot pri debelih.
Kaj bi tvoja prijateljica iz kadrovske rekla na tak karakter, a?


Torej si samska?
[/quote]

Ne.Imam moža in veliko družino.

Primerjas dve skrajnosti, na eni strani spartansko odrekanje in na drugi strani sendvic s kilo kruha.
Koliko ljudi dejansko tako deluje?

Poznam kar nekaj debelih, a nobenega nisem videla s kilskim sendvicem.
Poznam tudi precej res suhih ljudi, a tudi oni niso spartanski pri hrani.

Edino ena moja prijateljica je hud ekstrem, verjetno tak kot ti, ker preden nese hrano ali pijaco v usta, preracuna, koliko mora preteci za ta grizljaj ali pozirek in je dejansko tako grozno rigorizna pri hrani, da je to ze psihicna motnja, enako kot pri debelih.
Kaj bi tvoja prijateljica iz kadrovske rekla na tak karakter, a?
[/quote]

Narobe presojaš… daleč od tega, da bi si štela vsak grižljaj, jem zato, da živim in ne živim za to, da jem.
Ko sem sita, neham jesti in nimam problemov z nezmernostjo nikjer.
O ja, sem že večkrat videla debeluhe s kilskim sendvičem in s polovico pečenega piščanca za kosilo. Od zraka ni nihče debel.

Narobe presojaš… daleč od tega, da bi si štela vsak grižljaj, jem zato, da živim in ne živim za to, da jem.
Ko sem sita, neham jesti in nimam problemov z nezmernostjo nikjer.
O ja, sem že večkrat videla debeluhe s kilskim sendvičem in s polovico pečenega piščanca za kosilo. Od zraka ni nihče debel.
[/quote]

No, glede na to, da gre piscanec pri peki ekstremno skup, tudi jaz lahko zmazem pol piscanca naenkrat, malo bi se davila z belim mesom, a ce ga namazem z majinezo, bi tudi to slo dol po grlu.
Tezav s tezo nimam, sem zenska, malo vidja od povprecja, itm malo pod normalno srednjo vrednostjo.

No, glede na to, da gre piscanec pri peki ekstremno skup, tudi jaz lahko zmazem pol piscanca naenkrat, malo bi se davila z belim mesom, a ce ga namazem z majinezo, bi tudi to slo dol po grlu.
Tezav s tezo nimam, sem zenska, malo vidja od povprecja, itm malo pod normalno srednjo vrednostjo.
[/quote]

No ja… verjetno imaš rada piščanca; pa kupljeni so res majhni. Mogoče nisem dala najboljši primer… gre za to, da tak človek za kosilo zmaže tri normalne porcije. In to pri vsakem obroku.

Sem vesela zate, da imaš moškega, ki te osrečuje.
Ampak moraš vedeti tudi to, da imamo ljudje različne prioritete, pa zato nismo plehki ali brezčutni. Lahko bi se zaljubila v plešastega, majhnega…. pač nepopolnega, ki si ni sam kriv za zunanji izgled. Debelost pa kaže tudi na druge težave. Moja prijateljica je vodja kadrovske službe v veliki slovenski firmi in ne boš verjela, predebelih ne vzamejo v službo, z številom kandidatov pa nimajo težav. Zakaj? Ker zastopajo mnenje, da ne gre samo za požrešnost in nezmernost pri hrani, ampak tudi požrešnost in nezmernost na drugih področjih.
Pa še malenkost; sama si ne morem predstavljati intimnosti z nekom, ki ima trikratnik moje teže… Se mi je pravilno zdelo, da je pri tebi neka boleča točka glede tega. Ne morem verjet, da ti je prijetno, ko se taka gmota uleže nate in da te potihem ne skrbi za njegovo zdravje pa tudi da te ogromna količina hrane, ki jo verjetno poje ne spravlja v stisko.
Nočem biti žaljiva, vsak si po svoje ureja življenje, ampak verjetno pa lahko sprejmeš, da nekdo, ki se sam trudi, da ne poje vsega kar vidi in goji zmernost, težko gleda nekoga, ki si npr naredi sendvič iz cele štruce kruha.
Žal…
[/quote]

O kaksni boleci tocki govoris?
Pa kako pri vas seksate, da dedci lezijo na vas?

O kaksni boleci tocki govoris?
Pa kako pri vas seksate, da dedci lezijo na vas?
[/quote]

Da le na partnerja nisi tako ponosna, kot bi nas rada prepričala.
Seksava pa tako, da sem malo zgoraj jaz, včasih on… in ne lebdi ves čas nad mano.
Kako pa pri vas?

Da le na partnerja nisi tako ponosna, kot bi nas rada prepričala.
Seksava pa tako, da sem malo zgoraj jaz, včasih on… in ne lebdi ves čas nad mano.
Kako pa pri vas?
[/quote]

Si mogoče pomislila, da le svojemu partnerju stopi ob bok in da nima veze z razlogom, ki ji ga skušaš pritaknit? Ker če si ti ne moreš predstavljat, kot napišeš, da bi se taka gmota ulegla nate, nima to veze z njo. Na osebno raven do nje si se spustila zaradi svojih prepričanj in ne zaradi nje ter njenega partnerja.

Ta stopetdesetkilski moški je nesrečen in išče uteho v hrani.

Se opravičujem avtorju, da sem oddal svoj komentar. Avtorja zanima mnenje žensk.

pišeš, da eni gledate tudi s srcem, obenem pa praviš, kako super tipa imaš vizualno (za tvoje dojemanje), karakterno (za tvoje dojemanje), pa še denarja mu ne manjka.
Saj si vsaka želi super tipa vizualno, karakterno, pa da mu še denarja ne bi manjkalo. Tako da nimaš kaj za govort, da eni gledate tudi s srcem (medtem, ko drugi kao ne), če pa imaš vse, kar si vsaka ženska želi. Govori, da gledaš s srcem, ko te fizično ne bo privlačil, ko bo duhomoren nergač, ko bo brez ficka. Ti boš pa še vedno nora nanj. Dokler pa te tvoj moški fizično privlači, karakterno privlači in ima še denar, pa ala ti vera, samo potem se nimaš ti kaj za oglašat med tistimi, ki gledate tudi s srcem.

New Report

Close