Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Debelost, ščitnica, odpor ljudi, žaljenje, prilizovanje

Debelost, ščitnica, odpor ljudi, žaljenje, prilizovanje

Tisti, ki ste bili debeli in ste shujašli.
Sploh me zanima za tiste, ki ste bili zaradi zdravstvenih težav debeli, recimo zaradi ščitnice, PCO ali kaj takega.

Ko ste bili debeli, kako so se ljudje obnašali do vas in kako se sedaj, ko ste vitki?

Jaz sem imela težave s hipotirozo. Zelo na hitro sem dobila 25 kg. Od kar jem tablete, so šli kg dol. V debeli fazi sem bila deležna žaljenja, zmerljivk, zasmehovanja. Podpore pa nobene.
Zdaj pa bi bili ti isti ljudje priliznjeni, prijazni do mene?
Bi jih prenašali ali bi jih skenslali iz svojega življenja?
Kaj, če so to vaši bližnji? Od bližnjih sorodnikov žaljenje me je namreč najbolj prizadelo,.

Jaz sem imela obdobje, ko sem se zredila kar 15 kg. Nisem opazila, da bi se obnašali drugače. Je pa res, da sem imela prej 54, potem 69kg na 165cm višine, tako da nisem bila ravno hudo hudo debela. Občutek je bil grozen. Zdelo se mi je, da me vsi gledajo, tudi če je bil marsikdo bolj debel. Tako da bi te vprašala, ali so te res tako zasmehovali, ali se je dosti dogajalo samo v tvoji glavi?

Vse premalo se zavedamo, kaj pomeni bolezen, nepravilno delovanje nekega organa, ž!eze, kako pomembni so hormoni in njihovo ravnovesje.

Še manj vemo, kako to popraviti.
Če, ko se začnemo s hormoni in njihovim delovanjem, pomenom, vzroki za nepravilno delovanje, ukvarjati, smo na pravi poti, da uredimo porušeno stanje.
Žleze z notranjim izločanjem, hormoni, so bolj plmembni, kot si lahko mislimo.

Na njihovo delovanje vpliva npr. magnezij, jod itn. in, če teh mineralov kronično primanjkuje, imamo dolgoročne težave, ki se jih navadno tudi zdravniki napačno lotevajo.
Ne zdravijo vzrokov, torej kroničnega pomanjkanja mineralov, temveč simptome.
Kar nas navadno za vse življenje priklene na nadaljevanje kroničnega napačnega stanja, namesto, da bi se naš problem rešil z zadovoljivo količino podhranjenosti z določenim elementom, npr. slaba razvitost in neplodnost.
Vzrok, kronično pomanjkanje joda.

Depresija. Vzrok? Pomanjkanje več mikroelementov. Le z navadnim laboratorijskim testom, bi nas lahko uradna medicina pozdravila v nekaj dneh.
Namesto nje se lahko ozdravimo sami, če smo dovolj osveščeni in obveščeni. Naravno in brez umetne kemije, brez škode.

Nenadna debelost in nezmožnist shujšati, nepravilno delovanje žleze ščitnice, vzrok pomanjkanje joda, selena, bora, magnezija, ki le to uravnavajo, so življenjsko pomembni.
Sami se lahko učimo, sami raziskujemo, sami zdravimo. Itak telo edino samo sebe zdravi, le pomagati mu moramo, ga poslušati.

nova
Uredništvo priporoča

Če ti nekdo reče prasi.ca debela. Je verjetno dovoljšen dokaz, da si ne domišljam.

Če ti nekdo reče prasi.ca debela. Je verjetno dovoljšen dokaz, da si ne domišljam.
[/quote]

Ok, razumem. No, jaz takih izkušenj nimam. Nikoli pa ne veš kaj govorijo za hrbtom. Saj besede zabolijo, ampak vedi, da tisti, ki hoče, nekaj vedno najde. Če ne debelosti, pa kljukast nos, grde zobe, mozolje,…. Jaz sem imela bolj problem sama s seboj, ker tudi ko sem kg nazaj izgubila, sem se še vedno videla debelo.


Depresija. Vzrok? Pomanjkanje več mikroelementov. Le z navadnim laboratorijskim testom, bi nas lahko uradna medicina pozdravila v nekaj dneh.
Namesto nje se lahko ozdravimo sami, če smo dovolj osveščeni in obveščeni. Naravno in brez umetne kemije, brez škode.

Recimo da grem samoplačniško, katere mikroelemente naj dam pregledat?
In kako se lahko ozdravim sama?

Jaz sem se zredila v srednji šoli, pa sploh ne na neke izredne dimenzije, mogoče sem imela tam okrog 60 kg na 168 cm, ampak ker sem zelo drobne konstitucije, se je poznalo.
Najhujši je bil brat, potem oče, nekateri sorodniki so se tudi čutili dolžne komentirati – nekateri še danes rečejo, kakšna sem bila pri 18. Halo no, od takrat je pa res že toliko Save preteklo in resno upam, da so si nabrali še kakšne druge spomine, ne samo na moje kg. S tem, da sem bila drugače čisto srečna najstnica, imela fante, simpatije, žurala, trapala … nič zakompleksana zaradi tega.

V tujo zunanjost se načeloma ne vtikujem, ne komentiram, ne govorim za hrbtom, razen kake ekstreme pokomentiram no. Recimo ko sem bila pri neki kozmetičarki. V salonu je bila oblečena v bele hlače in belo majico, skoraj nič naličena in je izgledala res dobra mačka. Potem sem jo pa enkrat srečala v civilu in sem doživela kulturni šok, ker kaj tako kičasto našarjenega pa redko vidiš. Njen mož pa sicer bogat, ampak totalen kekec, neurejen, majhen, debel, z nekimi razmetanimi zobmi. Jao, kako se mi je ona lahko kdaj zdela dobra, nič mi ni bilo jasno. Recimo to sem prijateljici pokomentirala. Priznam, evo.
Imam tudi kako buckasto prijateljico, bog pomagaj, a ne, glavno, da je dobra oseba. Če bi me pa prosila za pomoč pri hujšanju, bi pa to resno vzela in bi tudi bila tečna, če bi rekla, naj bom tečna.


Depresija. Vzrok? Pomanjkanje več mikroelementov. Le z navadnim laboratorijskim testom, bi nas lahko uradna medicina pozdravila v nekaj dneh.
Namesto nje se lahko ozdravimo sami, če smo dovolj osveščeni in obveščeni. Naravno in brez umetne kemije, brez škode.

Recimo da grem samoplačniško, katere mikroelemente naj dam pregledat?
In kako se lahko ozdravim sama?
[/quote]

Ko poznaš simptome, veš za kaj gre in tudi, kaj in koliko potrebuješ.
Verjetno si že v srednjih letih, dala bi pregledati magnezij, jod, ostalo po občutku.
Mogoče bor, čeprav ga potrebujemo le v sledeh, je pa tudi zelo pomemben.

Pravzaprav se najlaže odločiš tudi tako, da pričneš z uživanjem, bor kot boraks le, kar ga gre na vrh prsta, tri tedne, nato pavza. Lahko ponoviš. Sicer telo pove, pokaže samo, kadar kaj potrebujemo, nam tisto zudi prija.
Npr. žveplo, kot MSM je precej grenko, ampak, če čutimo, da se nas prijemlje gripa ipd., ga povsem z užitkom spijemo.

Vedeti je treba, da z vsem pričnemo po malem, če smo ok, po malem zvišujemo, dokler ne začutimo, da se naše počutje izboljšuje. Ko smo v redu, vzdržujemo ta status, oz. ponovimo po potrebi.
Starejšim skoraj sigurno priman9jkuje joda, magnezija, pomaga tudi žveplo, msm, selen.
Za jod se lahko potesziramo sami. Kapljica lugolove razzopine obarva kožo, pri obarvanosti nad 24 ur je naše telo dobro oskrbovano z jodom, če obarvanost izgine po 8. urah, ga imamo premalo, če pa prej, kot v 8. urah, pa smo v hudem pomanjkanju.

Priporočam v branje Walter Last, magnesium kloride, borax, iodine solution, msm
alternativazavas lugolova otopina idr.

Sama se ozdraviš tako, da pregledaš vse svoje simptome, vedno sta povezana dva organa in vedno en mikroelement ozdravi več simptomov, več bolezni ali težav, to opazimo šele naknadno, smo veselo presenečeni. Ker mikro in makroelementi delujejo na več delovanj in se med seboj tudi dopolnjujejo, zato lahko hkrati uporabljamo več njih brez težav.
Začni pa z malimi dozami in poglej si še Herheimov refleks, da veš, kako se lahko počutiš v prvih dneh, ko se telo prične odzivati. Kar je pravzaprav dober znak, ker bo šlo sedaj le na bolje, čeprav včasih zelo počasi. Moramo pa zaupati vase in v svoje moči, ki so neizmerne.

Jaz imam tudi verjetno težave s hipotirozo tako kot ti, tablete moraš doživljenjsko jemati? Mene najbolj skrbi, da se ne bom bolj zredila z jemanjem tablet.. :/

Jaz imam tudi verjetno težave s hipotirozo tako kot ti, tablete moraš doživljenjsko jemati? Mene najbolj skrbi, da se ne bom bolj zredila z jemanjem tablet.. :/
[/quote]

Ja, tableti so do konca življenja, ker se ščitnica ne obnavlja, ampak vse bolj propada.
PO tabletih se ne rediš, rediš se prej, ker ščitnica ne proizvaja hormonov v pravi meri. POtem pa jemlješ umetne ščitnične hormone in stvari se močno izboljšajo. Če seveda dobivaš pravo dozo. To je pa težko, ker ima ščitnica svoje muhe. ENkrat dela bolj, enkrat slabše.

Jaz imam tudi verjetno težave s hipotirozo tako kot ti, tablete moraš doživljenjsko jemati? Mene najbolj skrbi, da se ne bom bolj zredila z jemanjem tablet.. :/
[/quote]

Ja, tableti so do konca življenja, ker se ščitnica ne obnavlja, ampak vse bolj propada.
PO tabletih se ne rediš, rediš se prej, ker ščitnica ne proizvaja hormonov v pravi meri. POtem pa jemlješ umetne ščitnične hormone in stvari se močno izboljšajo. Če seveda dobivaš pravo dozo. To je pa težko, ker ima ščitnica svoje muhe. ENkrat dela bolj, enkrat slabše.
[/quote]

Če se odločiš za operacijo ščitnice je to v bistvu najboljša možnost ne? Ne rabiš jemati tablet, in nimaš več težav z ščitnico.


za prvo žalitev tožiš na sodišču, pa te potem pustijo pri miru

Ja, tableti so do konca življenja, ker se ščitnica ne obnavlja, ampak vse bolj propada.
PO tabletih se ne rediš, rediš se prej, ker ščitnica ne proizvaja hormonov v pravi meri. POtem pa jemlješ umetne ščitnične hormone in stvari se močno izboljšajo. Če seveda dobivaš pravo dozo. To je pa težko, ker ima ščitnica svoje muhe. ENkrat dela bolj, enkrat slabše.
[/quote]

Če se odločiš za operacijo ščitnice je to v bistvu najboljša možnost ne? Ne rabiš jemati tablet, in nimaš več težav z ščitnico.
[/quote]

O kaki operaciji ti govoriš?
Če imaš hipotirozo nimaš nobene operacije. Ščitnica pač ne dela, nobena operaciaj tega ne reši. Edina možnost je jemanje umetnih hormonov.
Pri hipotirozi nič ne operirajo. HIpotiroza je premalo delujoča ščitnica. Z operacijo se tega ne da popraviti.

Ne maram debelih ljudi, ker zanemarjanje svojega telesa pomeni zanemarjen značaj. Vendar pa, če je razlog bolezen in se bolezen zdravi, je to nekaj povsem drugega. Skrajno nemoralno je zasmehovati ljudi, ki so zaradi bolezni predebeli, še sploh, če so žaljivi celo njihovi bližnji. To je nesprejemljivo.

In kako veš ali gre za bolezen ali ne?
Se pravi, da imaš v resnici odpor do vseh debelih. IN ker imaš tak odpor, ti sigurno debela oseba ne bo povedala, da ima zdravstvene težave.

Od vseh ljudi s prekomerno težo jih ima morda 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} težave s težo zaradi zdravstvenih razlogov. Pa mislim, da je 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} močno pretirana številka…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Od vseh ljudi s prekomerno težo jih ima morda 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} težave s težo zaradi zdravstvenih razlogov. Pa mislim, da je 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} močno pretirana številka…
[/quote]

In od kje ti to?
Ti sploh veš koliko ljudi ima težave s ščitnico, bolj kot ne so to ženske? Kako veš, da debela ženska nima težav s ščitnico ali pa mogoče s PCO, kar je tudi pogosta težava?
Ali pa mogoče z depresijo, ki je huda bolezen in doleti tudi moške, ne le žensk.

Primer moje prijateljice: transplatirana, posledično mora jemati kup zdravil, da ne pride do zavrnitve organa. Stranski učinek enih je to, da postane zabuhla, da se povečuje delež maščobe, da razpadajo mišice. In večina ima hude težave, kar se tiče teže. Jedo malo, maščoba pa kar gor.

Tako, da dobro razmisli preden obsojaš. Nikoli ne veš kaj je zadaj.

Ko sem se okoli 20kg so me začeli osvajati tudi taki moški, ko si nikoli ne bi mislila.
Vabila za razna druženja so kar bila pogosta.
No, glej ga zlomka izgubljene kg sem dobila nazaj in isti ti ljudje sedaj komaj da pozdravijo.
Sprva dolgo nisem dojela v čem je štos.
Bo pol pa je kapnilo, da očitno ne morejo ogledat debelega človeka.
Ne gledajo te kot človeka in kakšen si temveč opazujemo moj podbradek…iskreno !

Če se odločiš za operacijo ščitnice je to v bistvu najboljša možnost ne? Ne rabiš jemati tablet, in nimaš več težav z ščitnico.
[/quote]

O kaki operaciji ti govoriš?
Če imaš hipotirozo nimaš nobene operacije. Ščitnica pač ne dela, nobena operaciaj tega ne reši. Edina možnost je jemanje umetnih hormonov.
Pri hipotirozi nič ne operirajo. HIpotiroza je premalo delujoča ščitnica. Z operacijo se tega ne da popraviti.
[/quote]

Ne vem baje ti odstranijo ščitnico to sem mislila… Kako je točno na tem pa nisem dosti informirana…

O kaki operaciji ti govoriš?
Če imaš hipotirozo nimaš nobene operacije. Ščitnica pač ne dela, nobena operaciaj tega ne reši. Edina možnost je jemanje umetnih hormonov.
Pri hipotirozi nič ne operirajo. HIpotiroza je premalo delujoča ščitnica. Z operacijo se tega ne da popraviti.
[/quote]

Ne vem baje ti odstranijo ščitnico to sem mislila… Kako je točno na tem pa nisem dosti informirana…
[/quote]

Če bi ti odstranili ščitnico, recimo, ker imaš raka ali kaj takega, potem sploh ne bi bilo več ščitničnih hormonov in potem bi morala jesti še večje količine umetnih hormonov.
Pri hipotirozi ti ščitnica manj dela, propada ti, in proizvaja vse manj hormonov. Zato moraš jesti vse več umetnih hormonov.
Odstranijo ti pa ne. Zakaj bi jo?
Če pa ti recimo zaradi kakih težav odstranijo ščitnico, potem pa jemlješ še večje količine umetnih hormonov, ker brez ščitničnih hormonov ne moreš živeti. Umreš.

Ja, ko bereš mon, tudi vidiš koliko je pokvarjenih ljudi in kako pljuvajo po debelih.
Ko doživiš na lastni koži, je še huje.

Ja, ko bereš mon, tudi vidiš koliko je pokvarjenih ljudi in kako pljuvajo po debelih.
Ko doživiš na lastni koži, je še huje.
[/quote]

Nihče ne pljuva pljuva po bolnikih, ki so debeli ZARADI svoje bolezni.
Ampak žal je res ravno obratno – veliko ljudi zboli ZARADI prenajedanja ter prekomerne teže (diabetes, zvišan tlak, arterioskleroza, srčno- žilne bolezni, presnovne bolezni…)

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ja, ko bereš mon, tudi vidiš koliko je pokvarjenih ljudi in kako pljuvajo po debelih.
Ko doživiš na lastni koži, je še huje.
[/quote]

Nihče ne pljuva pljuva po bolnikih, ki so debeli ZARADI svoje bolezni.
Ampak žal je res ravno obratno – veliko ljudi zboli ZARADI prenajedanja ter prekomerne teže (diabetes, zvišan tlak, arterioskleroza, srčno- žilne bolezni, presnovne bolezni…)
[/quote]

Ah daj no.
Ravno mon je poln takega pljuvanja. Na tisoče tem, kjer se pljuva po nas.
Tudi v reali sem še kako občutila zmerjanje in žaljenje. Ko, z zdravljenjem ščitnice, so šle kile spet dol pa hinavski frisi okrog mene. Za bruhat.
Če je človek debel, kako ti veš ali zato, ker ima težave s ščitnico, s PCO, z depresijo, je transplantiran? Ne moreš vedeti.
In grozljivo je brati kaj pišejo ljudje tu po monu.
Najhuješ izkušnje imam pa z moškimi na spletu. POdn od ljudi.

Nihče ne pljuva pljuva po bolnikih, ki so debeli ZARADI svoje bolezni.
Ampak žal je res ravno obratno – veliko ljudi zboli ZARADI prenajedanja ter prekomerne teže (diabetes, zvišan tlak, arterioskleroza, srčno- žilne bolezni, presnovne bolezni…)
[/quote]

Ah daj no.
Ravno mon je poln takega pljuvanja. Na tisoče tem, kjer se pljuva po nas.
Tudi v reali sem še kako občutila zmerjanje in žaljenje. Ko, z zdravljenjem ščitnice, so šle kile spet dol pa hinavski frisi okrog mene. Za bruhat.
Če je človek debel, kako ti veš ali zato, ker ima težave s ščitnico, s PCO, z depresijo, je transplantiran? Ne moreš vedeti.
In grozljivo je brati kaj pišejo ljudje tu po monu.
Najhuješ izkušnje imam pa z moškimi na spletu. POdn od ljudi.
[/quote]

Bom uporabil kar tvoje besede: AH DAJ NO 🙂
Ne vem zakaj se (skoraj) vsi debeli skrivajo za ščitnico. Je zato ščitnica? 😉
In je vsak McDonalds ambulanta za bolezni ščitnice…?

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ah daj no.
Ravno mon je poln takega pljuvanja. Na tisoče tem, kjer se pljuva po nas.
Tudi v reali sem še kako občutila zmerjanje in žaljenje. Ko, z zdravljenjem ščitnice, so šle kile spet dol pa hinavski frisi okrog mene. Za bruhat.
Če je človek debel, kako ti veš ali zato, ker ima težave s ščitnico, s PCO, z depresijo, je transplantiran? Ne moreš vedeti.
In grozljivo je brati kaj pišejo ljudje tu po monu.
Najhuješ izkušnje imam pa z moškimi na spletu. POdn od ljudi.
[/quote]

Bom uporabil kar tvoje besede: AH DAJ NO 🙂
Ne vem zakaj se (skoraj) vsi debeli skrivajo za ščitnico. Je zato ščitnica? 😉
In je vsak McDonalds ambulanta za bolezni ščitnice…?
[/quote]

Glej, človeka kot si ti, nikakor, ampak res nikakor ne bi rada srečala.
Sem že več takih srečala kot si ti. Znašali so se nad mano, ko sem imela težave. In ja s ščitnico imaš lahko hude težave. Ko sem shujšala, se medijo okrog mene. In ja, ravno take bedastoče so blebetali kot jih ti. Se pa ne zavedaš,d a lahko bolezen tudi tebe udari.
Mi je pa zanimivo, da hodiš v McDonalds, ker več kot očitno veš kako je tam. Jaz pa ne hodim, zato ne vem.

New Report

Close