Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dedovanje, darilo v denarju

Dedovanje, darilo v denarju


seveda, pa to še ni vse. Mama bi morala vaju vprašat, če lahko gre na dopust za 1000 evrov, pa če si lahko doplača 700 evrov za slušni aparat, pa če si lahko za 4000 evrov rihta zobje, saj vaju bo tako prikrajšala za dediščino.

Lahko dam enemu otroku 20.000€, brez da mu drugi vzame del tega zneska?

Saj veš da ni bilo toliko vredno in sploh 20 let nazaj ni bilo evrov. Spet lažeš kot zmeraj.


ne moreš

oziroma, lahko, pod pogojem, da na tega sina, ki bi mu vse v rit potisnila prevališ tudi vso skrb in odgovornost zase.
torej, da z njim podpišeš pogodbo o preživljanju ali pogodbo o preužitku
pa še tu so cake.

Pa kaj se ti obremenjuješ s tem. Ti že veš, kako je biti pravičen.

Saj veš da ni bilo toliko vredno in sploh 20 let nazaj ni bilo evrov. Spet lažeš kot zmeraj.
[/quote]

Se boš poljš počutilo, če pišem v funtih? Samo zate: zamisli si zneske v funtih. Če ti kupuješ pofl, ne pomeni, da drugi kupujemo pofl, dobre stvari stanejo vsaj toliko.

Raje odgovori na vprašanje če znaš.


ne moreš

oziroma, lahko, pod pogojem, da na tega sina, ki bi mu vse v rit potisnila prevališ tudi vso skrb in odgovornost zase.
torej, da z njim podpišeš pogodbo o preživljanju ali pogodbo o preužitku
pa še tu so cake.
[/quote]

Jaz delam na tem, ker prvi sin nič ne pomaga doma pri skrbi za naju, mlajša hči pa je vedno pomagala in še zdaj pomaga in njen mož tudi. Zato sva dogovorjena, da po malem dvigujeva zneske in dajeva na kup, bo dobila v gotovini. Veliko več, kot je napisala tista mama zgoraj. Nekaj sva jim že dala. Tudi vnukom.
Nehvaležnost otrok ima tudi posledice. Eni se jih ne zavedate.

Jaz delam na tem, ker prvi sin nič ne pomaga doma pri skrbi za naju, mlajša hči pa je vedno pomagala in še zdaj pomaga in njen mož tudi. Zato sva dogovorjena, da po malem dvigujeva zneske in dajeva na kup, bo dobila v gotovini. Veliko več, kot je napisala tista mama zgoraj. Nekaj sva jim že dala. Tudi vnukom.
Nehvaležnost otrok ima tudi posledice. Eni se jih ne zavedate.
[/quote]

Si vsaj našla način, da drugi otrok ne more zaradi podarjenega denarja zahtevati to, kar mu sicer po zakonu pripada, to je, da se darilo šteje v dediščino.
Jaz menim, da morajo biti starši pravični kolikor so le lahko. In res, če eden izmed otrok zelo veliko pomaga staršem, potem je normalno, da mu starši kdaj pa kdaj dajo tudi kaj več. Ampak na zapuščinski se ne govori o tem, kateri otrok je staršem več pomagal.

Se boš poljš počutilo, če pišem v funtih? Samo zate: zamisli si zneske v funtih. Če ti kupuješ pofl, ne pomeni, da drugi kupujemo pofl, dobre stvari stanejo vsaj toliko.

Raje odgovori na vprašanje če znaš.
[/quote]

Jaz sem ta sin, v čem je pa tvoj problem sestrica nevoščljiva :))))

Jaz delam na tem, ker prvi sin nič ne pomaga doma pri skrbi za naju, mlajša hči pa je vedno pomagala in še zdaj pomaga in njen mož tudi. Zato sva dogovorjena, da po malem dvigujeva zneske in dajeva na kup, bo dobila v gotovini. Veliko več, kot je napisala tista mama zgoraj. Nekaj sva jim že dala. Tudi vnukom.
Nehvaležnost otrok ima tudi posledice. Eni se jih ne zavedate.
[/quote]

Bere se, da is dobra delodajalka, verjetno voliš levico….hahahaha….sram bodi take starše.

Moj brat je imel do centa izračunano koliko sem prejela od očeta, sama nisem imela pojma koliko je on prejel. Sem prekinila stike z njim.

New Report

Close