Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dela kdo na recepciji v hotelu?

Dela kdo na recepciji v hotelu?

Ima kdo izkušnje z delom na recepciji v hotelu?

So potrebna kaka posebna znanja? Ok, nekaj malega računalnika, verjetno tudi kaj finančnega dela (v smislu kasiranja, urejanja financ). Jeziki: anglšečina, nemščina, to imajo itak pogoj.

Kaj pa izgled? Iščejo samo take mlade, vitke ali je lahko tudi ena povprečna ženska v zrelih letih?

Se nosi uniformo oz. pač delovna oblačila ali pa si moraš sam nabaviti kake kostime in to?

Če ima hotel 4 zvezdice, je verjetno vse bolj zahtevno, ker pač morajo stranki ponuditi veliko?

 

Za delo v prvih bojnih vrstah v hotelu na recepciji, za prvi stik z gostom moraš bit za oko prijetnega izgleda, z urejenim zobovjem, nepogriženimi nohti in nemastnimi lasmi – to je minimum 🙂

 

Kile niso važne, če nisi zagrenjena  in zakompleksana iz tega naslova,da grdo gledaš vse okoli sebe :).  Več jezikov znaš, več veljaš. In seveda pripravljena moraš bit delat za minimalca v osnovi, nekaj naštepaš z delom na praznike in nočne;  to je sicer tudi delo 24/7  v 3-4 izmenah; 4 zvezdični hotel ima tudi nočne. Ponekod urniki tudi po 12 ur.

Brez izkušenj boš pa težko delala , poznat moraš njihov operacijski sistem rezervaci rezervacij,  znat moraš opravljat tudi prijavo gostov v sistem policije- vsaj v 4 zvezdičnem hotelu, če nimaš predhodno delovnih izkušenj, te ne bodo vzeli kar takoj.

Je uniformirano delo – enotno za pultom ja; uniformo ( kostim – krilo ali hlače in srajce) priskrbi delodajalec.

 

 

Še ena ki gre v tlako: minimalec, prazniki, vikendi, nedelje, soboto izmensko delo, tudi do 12 ur…. odsvetujem. Naj si sami  delajo, sploh Sava resort, kjer se kolektiv pije in je pijan na Ptuju.

Hvala za pojasnila.

Iščem pač nekaj. Pa sem videla kar nekaj oglasov za recepcije v hotelih. Očitno je z razlogom toliko oglasov.

4 zvezdice si kar mislim, da me ne bi vzeli, ker nimam nobenih izkušenj. Pa ravno za enega 4 zvedičnega sem videla zanimiv oglas.

Delala na recepciji mnogo časa, meni bilo všeč. Seveda vedno ti dolžna biti urejena, vmiti lasi, urejene roke, uniformo večinoma ti dajo oni, ampak vseeno ne priti v službo v trenirki. Znanje jezikov obvezno, nujno da si prijazna z gostami ja, nasmejana. Bi rekla da na recepciji lepše ženske v prednosti, tam ka sem jaz delala, nikoli ni bila kaka grda in debela. Ampak za mene zelo lepo delo.

Si mislim, da bi padla na izgledu. Glede na to, da je moj stil: kavbojke, pulover, majica oz. kar športna oblačila, če je le možno (logično ,da ne grem na ohcet, pogreb v trenirki, športnih hlačah). Pa nič make upa, nič barvanja las. Mislim, da bi se težko privadila na kostime. Pa to bi še šlo, če bi šlo brez ličenja. To pa verjetno odpade na recepciji?

Odgovor na objavo uporabnika
iščem službo, 20.01.2023 ob 18:30

Si mislim, da bi padla na izgledu. Glede na to, da je moj stil: kavbojke, pulover, majica oz. kar športna oblačila, če je le možno (logično ,da ne grem na ohcet, pogreb v trenirki, športnih hlačah). Pa nič make upa, nič barvanja las. Mislim, da bi se težko privadila na kostime. Pa to bi še šlo, če bi šlo brez ličenja. To pa verjetno odpade na recepciji?

ne vem za kak hotel iščeš, ma mi vse bile našminkane, jaz sicer se ne šminkam ful, ampak malo corrector za podočnjaki, urejene brovi, mascara in glos. Sej ni teško, lahko se navčiš :))) Nekatere punce ka delale z mano so se šminkale v stilu stevardese (bolj starejše), jaz bila zelo mlada in pač malo našminkala. Lase če nimaš sive, in je lepa barva, ni nujno da barvaš. Za razgovor si daj kavbojke, bluzo in ene pete. Sej pole ka delaš, lahko si pod mizi daš noge u kake copate, noben ne vidi. Pa pri nas tudi ne vsi punce bile u petah.

Moj receptor mi je parkiral avto, izdal ključe, mi odnesel kovček, skuhal in postregel kavo, uredil bujenje.

Tako to laufa danes zunaj…

Odgovor na objavo uporabnika
Dashenkaa, 20.01.2023 ob 18:34

ne vem za kak hotel iščeš, ma mi vse bile našminkane, jaz sicer se ne šminkam ful, ampak malo corrector za podočnjaki, urejene brovi, mascara in glos. Sej ni teško, lahko se navčiš :))) Nekatere punce ka delale z mano so se šminkale v stilu stevardese (bolj starejše), jaz bila zelo mlada in pač malo našminkala. Lase če nimaš sive, in je lepa barva, ni nujno da barvaš. Za razgovor si daj kavbojke, bluzo in ene pete. Sej pole ka delaš, lahko si pod mizi daš noge u kake copate, noben ne vidi. Pa pri nas tudi ne vsi punce bile u petah.

Hvala za informacije. No to zagotovo ni služba zame :). Ni šans, da bi dala visoke pete gor, niti da se začnem ličit.

Če ni veselja do dela z ljudmi, je vse zaman.

To sem delala v Nemčiji. Tam sem prvo prebrala The Conspiracy Against the Human Race in potem še The Last Messiah. Tako sem postala bolj razgledana in sem začela razumevati svet. Zato vem, da je lepo biti brez otrok.

In kako se po tvoje ličijo stevardese?

Odgovor na objavo uporabnika
dej povej, 20.01.2023 ob 19:22

In kako se po tvoje ličijo stevardese?

za Dashenkaa

Tudi mene zanima, kako se ličijo stewardese?

 

Kako se ličijo? Verjetno bolj diskretrno.

Glede receptorke, kaj ni pogoj turistična izobrazba? Ne more biti vsaka ženska receptorka.

Odgovor na objavo uporabnika
kakopak, 20.01.2023 ob 21:40

 

Kako se ličijo? Verjetno bolj diskretrno.

Glede receptorke, kaj ni pogoj turistična izobrazba? Ne more biti vsaka ženska receptorka.

Kar je v oglasi, ni potrebna kaka posebna izobrazba. Drugače pa imam diplomo, ki je delno sorodna turizmu.

Odgovor na objavo uporabnika
Dasheenka, 20.01.2023 ob 21:31

Tudi mene zanima, kako se ličijo stewardese?

Si pozabila, da si ličenje stevardes ti omenila? Zdaj sama sebe sprašuješ?

 

ja jim večkrat vskočim pomagat na recepciji

Jaz sem delala kot študentka v poletnih mesecih. Ličenje ni bilo važno, si pa moral biti urejen v nulo. Jeziki, natančnost, hitrost odzivanja, prevsem pa neomejena potrpežljivost z gosti in pripravljenost reševati njihove probleme. Iznajdljivost je kar najvažnejša, meni je bilo takrat delo všeč, ker nikoli nisi vedel, kaj te čaka tisti dan.

Sklepamo lahko, da je Dashenkaa delala na recepciji v Hitu ali kaj takšnega. Pol je pa tam spoznala svojega Italijana.

Odgovor na objavo uporabnika
Ah ja, 21.01.2023 ob 14:16

Sklepamo lahko, da je Dashenkaa delala na recepciji v Hitu ali kaj takšnega. Pol je pa tam spoznala svojega Italijana.

Sem hodil pred leti v igralnice na Goriškem. Lep del receptork so bile tovarišice Ukrajinke, ne vem kako to. Pa sem slučajno letos na Silvestrovo zavil v eno igralnico, sem rekel, ajde 20 € grem vreči v avtomat. In ne boš verjel, na recepciji slišim tisti dobri stari “dobri večir, en dokumjant prosim”

na recepciji delati ni nič posebnega, gost pride, ga vpišeš- vse je računalniško- program, ki gre tudi direkt na policijo po zakonu mora vsak gost biti pijavljen…če ni že rezerviral, mu pač ponudiš proste možne sobe, mu poveš cene…gost se odloči, mu daš ključ, vrneš dokument, ker jih ne smemo več hranit na recepciji, mu poveš kdaj je zajtrk, ponudiš mu možnost kosila, večerje, mu poveš kaj vse imamo v naši hiši, savna, bazen, apritiv bar, fitnes….itd… ko gre ga odjaviš, mu daš račun, gost plača…č vmes pride na recepcijo po kakšno info o kakšni posebej dobri restavraciji v bližini npr….o vinarjih v okolici, o turističnih znamenitostih, kulturnih itd….receptor mora vse te info imeti v glavi in jih stresti iz rokava, ne da se išče po nekih katalogih in gost čaka…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3770, 20.01.2023 ob 18:24

Še ena ki gre v tlako: minimalec, prazniki, vikendi, nedelje, soboto izmensko delo, tudi do 12 ur…. odsvetujem. Naj si sami  delajo, sploh Sava resort, kjer se kolektiv pije in je pijan na Ptuju.

Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni.

Človek, prebudi se!

Pozdravljena!

 

Poskusi! Če rabiš delo, poskusi! Tudi brez izkušenj!

Mene so sprejeli, brez izkušenj, jezike znam, prijazna sem jn urejena..tako da vse se da naucit če se hoče! Lahko pa imaš izkušnje, a brez volje ni nič!

Tako da kar korajžno!

Pa srečno!

 

A ja..pa ni minimalna plača!

Sem delala kot študentka. Meni je bilo super. Sploh nočne. Pač par pijanih usmeriš, sem pa tja kakšen pozno pride in ga vpiše, drugače sem pa skoraj cel faks naredila v šihtu :).

Urejenost in zmožnost dela z ljudmi je pa nujna seveda. Spoznaš pa ogromno ljudi, slišiš marsikaj, če si pameten to dobro izkoristiš. Zadnje leto pred diplomo sem delala tudi kot concierge, tam sem se pa sploh ogromno naučila in ogromno ljudi spoznala. Mi še sedaj pride prav.

New Report

Close