Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delovna mesta SO, ampak problem leži drugje.

Delovna mesta SO, ampak problem leži drugje.

Sm že pisala o tem. Takoj po končani SŠ sm imela možnost 2 služb prek vez, ena od njih je bila v podjetju, kjer je zaposlena moja mami, pa tega nism hotla, to bi mi bila sam rezerva, skrajna sila, če drugje ne bi našla. In ja, vedla sm, da vsi iskalci pošiljajo ponudbe. Jaz pa sm hotla en drugačn način, ker sm si misla vprašanje, če bo tist delodajalec res vse ponudbe prebral in sm se odločila, da grem kr od vrat do vrat. No, tuki sm imela pa srečo. Obiskala sm mislm da 4 podjetja, ki so se mi zdela zanimiva in kjer sm slišala ali prebrala, da so plače ok (obiskovala sm sam taka podjetja). No in v enem od teh so me sprejel. Aja pa tajnica direktorja me je hotla kr odslovit, kao ne rabimo nič, pa se nism dala, sm vztrajala, da hočm govort z direktorjem in ko mi bo on to rekel, grem vn. H sreč je glih takrat direktor prišel vn iz pisarne, tajnica mu je rekla, da se želim poment z njim glede zaposlitve in kao da mi je ona že objasnla da ne sprejemajo novih kadrov, on pa rekel da ni problema, da si bo vzel 10 min časa in naj grem z njim notr. Najbolj ga je navdušl glih to, ker sm bila v vseh letih odkar je on na tem položaju 1.in edina, ki je na tak način iskala službo. Aja, pa tud povedala sm mu zakaj. Ker pač se mi ne da matrat s pisanjem ponudb potem pa da romajo direkt v koš. No in tuki delam že 4 leta 😉
[/quote]

se javi

ko ne boš več mlada in lepa..pa zdrava,,pa….
[/quote]

Itak, zavist ane? A to vse mi želiš? Lepo od tebe.

hv za smeh

delam v avstriji in kolikor nas poznam sami izobraženi z diplomami delovnimi izkušnjami pridni..tudi učitelji ker je to že tema…vsi opravljamo fizična dela

strah nas je samo da ne bomo vzdržali v nedogled..jaz 50+…tempo pa divji

In pa predvsm vztrajne in iskrene. Če takrat ne bi vztrajala in kr šla, ko mi je tajnica rekla, da ne zaposlujejo nobenga, ne bi bilo od tega nič. Če si pa zravn tega še lepa in mlada, pa je samo še + 😉
[/quote]

Ne, ne – če bi bil ženski delodajalec, ne bi dobila službe kljub vztrajnosti, moške pa tako dobro poznaš in njihove šibke točke, kaj ti bom razlagal, saj nisi obula petk brez namena. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]
nova
Uredništvo priporoča

Dostojanstvo so nam že vzeli, ker brez služb ne moremo živet kot normalni mladi, si ustvarit družine in ne ništa…….in gledamo dedinje podjetij, ki zanosijo po 3 mescih z kr enim, ker ma ati peneze celo tip ostane in še nardi za vsak slučaj 3 otroke, da bo le neki delež mel od firme….

po zvezah zaposleni tudi dobijo socialno pomoč…ker takrat ko ne delajo (bolniške, dopusti, prazniki,…..) tudi dobijo denar kot da delajo…in še penzijo bodo imeli

in ti socialni podpiranci bi vzeli socialne podpore..to mizerijo od mizerije

premalo davkov plačujete oz izpuhtiho v žepe tistih ki jih volite

za socialo ostane manj kot 300 eurov na mesec…za to pa je toliko samomorov

vi zaposleni imate moč da kaj spremenite da se ne bodo zaradi vas ljudje ubijali ker ne morejo preživeti z 290 euri od katerih gre itak četrtina v obliki davka na dodano vrednost nazaj k državi

fuj

se javi

ko ne boš več mlada in lepa..pa zdrava,,pa….
[/quote]

Itak, zavist ane? A to vse mi želiš? Lepo od tebe.
[/quote]

sposobnost sklepanja na nuli..iq torej taki da te je bil direktor vesel..lepa in neumna

In pa predvsm vztrajne in iskrene. Če takrat ne bi vztrajala in kr šla, ko mi je tajnica rekla, da ne zaposlujejo nobenga, ne bi bilo od tega nič. Če si pa zravn tega še lepa in mlada, pa je samo še + 😉
[/quote]

Ne, ne – če bi bil ženski delodajalec, ne bi dobila službe kljub vztrajnosti, moške pa tako dobro poznaš in njihove šibke točke, kaj ti bom razlagal, saj nisi obula petk brez namena. 🙂
[/quote]

Ti ti Matjažko, sej vem kam cilaš 😉 ja ok, mal sm se že morala zrihtat, ampak vse v mejah normale, nič vpadljiv 😉

Itak, zavist ane? A to vse mi želiš? Lepo od tebe.
[/quote]

sposobnost sklepanja na nuli..iq torej taki da te je bil direktor vesel..lepa in neumna
[/quote]

Ja ja ok, briga me, če sm zate pa še za koga druzga na MONu glupa. Zarad tega se pa res ne mislm sekirat.

Sm že pisala o tem. Takoj po končani SŠ sm imela možnost 2 služb prek vez, ena od njih je bila v podjetju, kjer je zaposlena moja mami, pa tega nism hotla, to bi mi bila sam rezerva, skrajna sila, če drugje ne bi našla. In ja, vedla sm, da vsi iskalci pošiljajo ponudbe. Jaz pa sm hotla en drugačn način, ker sm si misla vprašanje, če bo tist delodajalec res vse ponudbe prebral in sm se odločila, da grem kr od vrat do vrat. No, tuki sm imela pa srečo. Obiskala sm mislm da 4 podjetja, ki so se mi zdela zanimiva in kjer sm slišala ali prebrala, da so plače ok (obiskovala sm sam taka podjetja). No in v enem od teh so me sprejel. Aja pa tajnica direktorja me je hotla kr odslovit, kao ne rabimo nič, pa se nism dala, sm vztrajala, da hočm govort z direktorjem in ko mi bo on to rekel, grem vn. H sreč je glih takrat direktor prišel vn iz pisarne, tajnica mu je rekla, da se želim poment z njim glede zaposlitve in kao da mi je ona že objasnla da ne sprejemajo novih kadrov, on pa rekel da ni problema, da si bo vzel 10 min časa in naj grem z njim notr. Najbolj ga je navdušl glih to, ker sm bila v vseh letih odkar je on na tem položaju 1.in edina, ki je na tak način iskala službo. Aja, pa tud povedala sm mu zakaj. Ker pač se mi ne da matrat s pisanjem ponudb potem pa da romajo direkt v koš. No in tuki delam že 4 leta 😉
[/quote]

spet lažeš, troll
[/quote]

Se strinjam.
Si, južna, pa iz LJ aneda. Si predstvaljaš, da si doma v Metliki, Črnomlju, Kočevju in še kar je občin z malo firmami in visoko brezposelnostjo in greš vsak dan v Lj. od vrat do vrat.
A f**at si mu dala pred ali po tem, ko te je zaposlil?

sposobnost sklepanja na nuli..iq torej taki da te je bil direktor vesel..lepa in neumna
[/quote]

Ja ja ok, briga me, če sm zate pa še za koga druzga na MONu glupa. Zarad tega se pa res ne mislm sekirat.
[/quote]

Saj južne ste bolj črnolaske, ali se tudi kakšna blondinka znajde med vami? 😀
Mah, saj s štikli tacat do direktorja bi pa bilo tudi neudobno, a ne, verjetno si imela salonarje…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Praksa v šolstvu je taka, da, ko se prijavi nekdo Slovencev z diplomo in str. izpitom, kar velevajo tudi sami razpisi, se razpis razveljavi.
Razveljavi.

V večini primerov se na ponovni razpis ne prijavi ponovno.
To se je začelo na veliko orakticirati leta 2011. Po tekočem traku.
Navodila od zgoraj.

Ker v šolstvu delajo ljudje, ki ne ustrezajo zakonodaji o zaposlovanju šolnikov.
Pa ni panike, ker starši pojma nimajo o tem.
Min.za šolstvo ne reagira, ket je tak dolgoročni cilj zaposlovanja.
Tudi v zdravstvu se zaposluje zdravnike, ki niso usposobljeni.


Praksa v šolstvu je taka, da, ko se prijavi nekdo Slovencev z diplomo in str. izpitom, kar velevajo tudi sami razpisi, se razpis razveljavi.
Razveljavi.

V večini primerov se na ponovni razpis ne prijavi ponovno.
To se je začelo na veliko orakticirati leta 2011. Po tekočem traku.
Navodila od zgoraj.

Ker v šolstvu delajo ljudje, ki ne ustrezajo zakonodaji o zaposlovanju šolnikov.
Pa ni panike, ker starši pojma nimajo o tem.
Min.za šolstvo ne reagira, ket je tak dolgoročni cilj zaposlovanja.
Tudi v zdravstvu se zaposluje zdravnike, ki niso usposobljeni.
[/quote]

A ni zadnjič bilo nekaj o enem kraju v Slo, kjer je neko mamo skrbelo, kdo bo učil otroke naslednje leto, ker menda da nekdo preko vez not prihaja ……???
Tako da po moje staršem ni vseeno, ampak seveda pa pojma nimajo, ker je to vse tako zelo tajno.

Dostojanstvo so nam že vzeli, ker brez služb ne moremo živet kot normalni mladi, si ustvarit družine in ne ništa…….in gledamo dedinje podjetij, ki zanosijo po 3 mescih z kr enim, ker ma ati peneze celo tip ostane in še nardi za vsak slučaj 3 otroke, da bo le neki delež mel od firme….
[/quote]

Nič se ne sekiraj, te provokacije so plačane in naročene.
Vedno enako in z istimi.
Oblastnikom se tresejo pleničice, če bodo izgubili oblast, drobtinčkarji, ki provocirajo, pa količke v anus.

Bodi pogumna in pojdi čez mejo.
Pleničkarji in drobtinčkarji pa se bodo med seboj, kot so se še vedno!

Dostojanstvo so nam že vzeli, ker brez služb ne moremo živet kot normalni mladi, si ustvarit družine in ne ništa…….in gledamo dedinje podjetij, ki zanosijo po 3 mescih z kr enim, ker ma ati peneze celo tip ostane in še nardi za vsak slučaj 3 otroke, da bo le neki delež mel od firme….
[/quote]

Nič se ne sekiraj, te provokacije so plačane in naročene.
Vedno enako in z istimi.
Oblastnikom se tresejo pleničice, če bodo izgubili oblast, drobtinčkarji, ki provocirajo, pa količke v anus.

Bodi pogumna in pojdi čez mejo.
Pleničkarji in drobtinčkarji pa se bodo med seboj, kot so se še vedno!
[/quote]

Katere provokacije so plačane?

Tebi je uspelo?
Prosim, povej nam svojo zgodbo, kako ti je uspelo v zadnjem letu dobiti službo.
Hvala vnaprej.
[/quote]

Sm že pisala o tem. Takoj po končani SŠ sm imela možnost 2 služb prek vez, ena od njih je bila v podjetju, kjer je zaposlena moja mami, pa tega nism hotla, to bi mi bila sam rezerva, skrajna sila, če drugje ne bi našla. In ja, vedla sm, da vsi iskalci pošiljajo ponudbe. Jaz pa sm hotla en drugačn način, ker sm si misla vprašanje, če bo tist delodajalec res vse ponudbe prebral in sm se odločila, da grem kr od vrat do vrat. No, tuki sm imela pa srečo. Obiskala sm mislm da 4 podjetja, ki so se mi zdela zanimiva in kjer sm slišala ali prebrala, da so plače ok (obiskovala sm sam taka podjetja). No in v enem od teh so me sprejel. Aja pa tajnica direktorja me je hotla kr odslovit, kao ne rabimo nič, pa se nism dala, sm vztrajala, da hočm govort z direktorjem in ko mi bo on to rekel, grem vn. H sreč je glih takrat direktor prišel vn iz pisarne, tajnica mu je rekla, da se želim poment z njim glede zaposlitve in kao da mi je ona že objasnla da ne sprejemajo novih kadrov, on pa rekel da ni problema, da si bo vzel 10 min časa in naj grem z njim notr. Najbolj ga je navdušl glih to, ker sm bila v vseh letih odkar je on na tem položaju 1.in edina, ki je na tak način iskala službo. Aja, pa tud povedala sm mu zakaj. Ker pač se mi ne da matrat s pisanjem ponudb potem pa da romajo direkt v koš. No in tuki delam že 4 leta 😉
[/quote]

In v tej službi imaš glavno nalogo, da pišeš na mon.
V nekem drugem sestavku pišeš, da delaš kot varnostnica.
V tretjem, da si vzameš mesece neplačanega dopusta.

Neverjetno. Res. Bravo huda južina!
Menim, da poleg širjenja nog, občasno odtipkaš še kakšen postek.


Praksa v šolstvu je taka, da, ko se prijavi nekdo Slovencev z diplomo in str. izpitom, kar velevajo tudi sami razpisi, se razpis razveljavi.
Razveljavi.

V večini primerov se na ponovni razpis ne prijavi ponovno.
To se je začelo na veliko orakticirati leta 2011. Po tekočem traku.
Navodila od zgoraj.

Ker v šolstvu delajo ljudje, ki ne ustrezajo zakonodaji o zaposlovanju šolnikov.
Pa ni panike, ker starši pojma nimajo o tem.
Min.za šolstvo ne reagira, ket je tak dolgoročni cilj zaposlovanja.
Tudi v zdravstvu se zaposluje zdravnike, ki niso usposobljeni.
[/quote]

A ni zadnjič bilo nekaj o enem kraju v Slo, kjer je neko mamo skrbelo, kdo bo učil otroke naslednje leto, ker menda da nekdo preko vez not prihaja ……???
Tako da po moje staršem ni vseeno, ampak seveda pa pojma nimajo, ker je to vse tako zelo tajno.
[/quote]

Ko prideš na razgovor, te ravnateljica tako spuca, da ostaneš odprtih ust.
Grozi, da uporablja vse metode, da se človeka znebi, če…

Po izkušnjah se ti zna zgoditi, da pristaneš bodisi v arestu, bodisi na studencu.
V hipu. In niti nimaš časa razmisliti, če si res kaj ušpičil.
V vrtcu pa sploh niti ni treba. Ker si odgovoren tudi za čas, ko tam niti nisi prisoten.
S tem, da prav ona pošlje v tvoj oddelek nekoga, ki ni usposobljen za tako delo. Nekoga z vezo.
Si ne predstavljam, kaj vse se tam z ottoki dogaja in kaj vse bi se še lahko.
Adijo pamet!
Starši tega res ne vedo.
Pa sodelavci v večini tudi ne. Oziroma, se delajo, da ne vedo.

Nič se ne sekiraj, te provokacije so plačane in naročene.
Vedno enako in z istimi.
Oblastnikom se tresejo pleničice, če bodo izgubili oblast, drobtinčkarji, ki provocirajo, pa količke v anus.

Bodi pogumna in pojdi čez mejo.
Pleničkarji in drobtinčkarji pa se bodo med seboj, kot so se še vedno!
[/quote]

Katere provokacije so plačane?
[/quote]

Odgovori v stilu enejužne, do tistih, ki govorijo o nezaposljivih kot o luzerjih, lenuhih, da se delo dobi en dva tri, da nihče noče delati za minimum, ko pa delodajalci niti ne zaposlujejo, da je vsak drugi razpis fejk, da imacprddnost južnjakinja, ki niti slovensko ne govori itn. itn. itn.
V neskončnost.

Treba bo v akcijo, na teren, napraviti raziskavo, kot se šika in javne medije prisiliti, da jo objavijo.
Vsi, tudi rumeni in vse javne greznice!

Ja, daj naloži še kaj. Seveda lahko poučujejo tudi, če niso Slovenci, če so strokovnjaki na svojem področju. Zakaj ne bi smeli? In seveda Slovenija uvaža zdravnike, to je ja znano. Globalizem, rings a bell?
[/quote]

Vzgojiteljice v vrtcih, šolah, poučevanje v OŠ, SŠ, itd. Poznam žensko, slovensko, ki že leta pošilja prošnje za delo v šolstvu, pri 30ih ima nula delovne dobe. Tile pridejo iz balkana pa dobijo službe mimogrede. Tega je ogromno ljudje, ne govorimo o nekih fizičnih delih kjer res ni takšne ponudbe delovne sile, govorimo o dobro plačanih službah.
Očitno je v ozadju neka agenda, da se zaposluje čim več tujcev in da džravljan Slovenije prej izvisi kot tujec, ki se poteguje za isto delovno mesto.

spet lažeš, troll
[/quote]

Se strinjam.
Si, južna, pa iz LJ aneda. Si predstvaljaš, da si doma v Metliki, Črnomlju, Kočevju in še kar je občin z malo firmami in visoko brezposelnostjo in greš vsak dan v Lj. od vrat do vrat.
A f**at si mu dala pred ali po tem, ko te je zaposlil?
[/quote]

Kaj teb ni jasn? A znaš sledit temi? Odgovorila sm eni, ki me je vprašala, kako mi je uspel dobit službo. Kaj zdej bluziš? Kaj mi omenjaš manjše kraje? Haloo, povedala sm zase.
Fafi pa ti kar lepo sama, men ni treba.

Ja ja ok, briga me, če sm zate pa še za koga druzga na MONu glupa. Zarad tega se pa res ne mislm sekirat.
[/quote]

Saj južne ste bolj črnolaske, ali se tudi kakšna blondinka znajde med vami? 😀
Mah, saj s štikli tacat do direktorja bi pa bilo tudi neudobno, a ne, verjetno si imela salonarje…
[/quote]

Nism blond, sm temnolasa, pa imam dost več pameti kot marskdo drug, sploh pa tuki gor. Ti lahk sam slab rata kaj vse prebereš na tem MONu.
In ne Matjažko, za hojo od vrat do vrat so bolj primerne balerinke 😉 ja, v njih sm bila, pa ozke hlače dolge, pa luštna majčka 😉 še kaj?

Sm že pisala o tem. Takoj po končani SŠ sm imela možnost 2 služb prek vez, ena od njih je bila v podjetju, kjer je zaposlena moja mami, pa tega nism hotla, to bi mi bila sam rezerva, skrajna sila, če drugje ne bi našla. In ja, vedla sm, da vsi iskalci pošiljajo ponudbe. Jaz pa sm hotla en drugačn način, ker sm si misla vprašanje, če bo tist delodajalec res vse ponudbe prebral in sm se odločila, da grem kr od vrat do vrat. No, tuki sm imela pa srečo. Obiskala sm mislm da 4 podjetja, ki so se mi zdela zanimiva in kjer sm slišala ali prebrala, da so plače ok (obiskovala sm sam taka podjetja). No in v enem od teh so me sprejel. Aja pa tajnica direktorja me je hotla kr odslovit, kao ne rabimo nič, pa se nism dala, sm vztrajala, da hočm govort z direktorjem in ko mi bo on to rekel, grem vn. H sreč je glih takrat direktor prišel vn iz pisarne, tajnica mu je rekla, da se želim poment z njim glede zaposlitve in kao da mi je ona že objasnla da ne sprejemajo novih kadrov, on pa rekel da ni problema, da si bo vzel 10 min časa in naj grem z njim notr. Najbolj ga je navdušl glih to, ker sm bila v vseh letih odkar je on na tem položaju 1.in edina, ki je na tak način iskala službo. Aja, pa tud povedala sm mu zakaj. Ker pač se mi ne da matrat s pisanjem ponudb potem pa da romajo direkt v koš. No in tuki delam že 4 leta 😉
[/quote]

In v tej službi imaš glavno nalogo, da pišeš na mon.
V nekem drugem sestavku pišeš, da delaš kot varnostnica.
V tretjem, da si vzameš mesece neplačanega dopusta.

Neverjetno. Res. Bravo huda južina!
Menim, da poleg širjenja nog, občasno odtipkaš še kakšen postek.
[/quote]

Očitno je to tvoj način kako prit do službe ali pa višjega položaja. Moj zihr ni.

Ena južna, pejt “v Pulo” in daj mir oziroma piši pod drugim nickom. Smo te že zdavnaj spregledali.

In v tej službi imaš glavno nalogo, da pišeš na mon.
V nekem drugem sestavku pišeš, da delaš kot varnostnica.
V tretjem, da si vzameš mesece neplačanega dopusta.

Neverjetno. Res. Bravo huda južina!
Menim, da poleg širjenja nog, občasno odtipkaš še kakšen postek.
[/quote]

Očitno je to tvoj način kako prit do službe ali pa višjega položaja. Moj zihr ni.
[/quote]

Upaš povedat, da si trenutno še vedno na delu?
Vratarjem je večinoma res dolga 12 ur viset nekje in u luft bult, pa tv. Saj ti ne zavidam, pa še minimalca nimate.
Sploh, pri taki hudi razgledanosti, kot jo imaš ti.

Sm v Puli, še cel ta teden, nič bat. Zato nism tolk aktivna na MONu 😉 bom mal bolj ko bom spet v Lj 😉
Nick bo pa kar lepo ostal, za vekomaj :)) pa je to teb prav ali pač ne. Preskoč me, če ti smeta, čist simpl :)) al te preveč firbc matra kaj pišem?

Očitno je to tvoj način kako prit do službe ali pa višjega položaja. Moj zihr ni.
[/quote]

Upaš povedat, da si trenutno še vedno na delu?
Vratarjem je večinoma res dolga 12 ur viset nekje in u luft bult, pa tv. Saj ti ne zavidam, pa še minimalca nimate.
Sploh, pri taki hudi razgledanosti, kot jo imaš ti.
[/quote]

Še 1,5 mesca na dopustu :))) ti pa kar deli, zarad mene tud delo vratarja :)))
Razgledanost? Vidm kakšno imaš ti ja 😀

New Report

Close