Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Denarna socialna pomoč v Avstriji 628,32 € ?

Denarna socialna pomoč v Avstriji 628,32 € ?

Res? Ženska dela v hladilnici? Zaradi tega ne bo imela nobenih težav z rodili, kostmi, revma? Misliš, da to teh 300 eurov povrne? Saj, dokler si mlad, misliš, da je vse o.k., na stara leta ji bo pa žal. Bistvo je, da se točno pove, kakšne zdravstvene posledice prinese tako delo in da ni vse v denarju, dodatkih, dopustu ipd. Naj se delo v Avstriji ne prikazuje kot delo v pravljični deželi, ker to ni.
[/quote]

Kaj pa, če se prikazuje kot delo, za katerega dobiš konec meseca tudi plačo?
Si pomislila morda na to? Služba, delo, plača ??

Se strinjam…kako moraš biti beden, da razmišljaš, koliko je nekje socialna podpora. A si se zato rodil? Zakaj potem Avstrija? Pojdite raje na Nizozemsko/Švedsko, kjer je socialna podpora 1.500 eur.

Slovenija je vrhunska država za življenje, če si priden. Malarji, mehaniki, vodovodarji – vse poklici, kjer se da zaslužiti 2000 eur plus. Pa dela jim ne zmanjka.

Za delo v hladilnici dobi naša sorodnica 300€ dodatka na plačo in nekaj več dopusta, delo dopoldansko od ponedeljka do petka, 35 ur na teden.
Tudi pri nas imamo hladilnice inkdo misliš, da pri nas opravlja ta dela in koliko je plačan zatako delo?
[/quote]

Pri nas dotična hladilnica zaposljuje le za mesec in podaljšuje spet za toliko.
Pa ljudje še kar hodijo v antarktiko, le, da imajo delo.
Antilopka se preserava, nima pojma o realnem življenju. Rada bi pa zopet bila pametna, ker težko živi, če ji nihče ne kima. Še šmirgla ne.

Spet sereš? Pridi nazaj, ne vem zakaj si odšel, če imaš rešitev za državo?

Spet sereš? Pridi nazaj, ne vem zakaj si odšel, če imaš rešitev za državo?
[/quote]

Kam naj se vrnem? Med takšne, ki komentirate en preprost odstavek na način, kot je tvoj? Med takšne, ki se pogovarjajo o višini socialne podpore in drugih oblik izplenov na račun drugih? V podjetja brez vizije? Odšel sem, ker se med vami nisem počutil ne koristnega, ne zaželjenega in ne varnega. Ni opaziti, da bi se tozadevno kaj spremenilo. Kaj ti daje misliti, da je moje poslanstvo reševati državo? Mar ni to drugorazredna tema? Moje poslanstvo je z mojim delom omogočiti spodobno življenje moji družini in po najboljših močeh prispevati svoj delež h kakovosti bivanja v družbi. Odšel sem tja, kjer je to izvedljivo.


1200 evr neto je minimalno. Za vse tiste, ki pa delajo v Avstriji na črno pa v Avstriji je kazen za delo na črno ogromna, delodajalec je lahko kaznovan tudi z nekaj 10 000 ali celo 100 000 evr. In pa delo na črno se lahko prijavi brezplačno na določeno številko.

Prej nasprotno. Tako se hitro opazi standard med državama, kjer je desetletja komunizem tlačil ljudi (Jugoslavija/Slovenija) in tam, kjer ne poznajo komunistične tiranije (Avstrija)

Se strinjam…kako moraš biti beden, da razmišljaš, koliko je nekje socialna podpora. A si se zato rodil? Zakaj potem Avstrija? Pojdite raje na Nizozemsko/Švedsko, kjer je socialna podpora 1.500 eur.

Slovenija je vrhunska država za življenje, če si priden. Malarji, mehaniki, vodovodarji – vse poklici, kjer se da zaslužiti 2000 eur plus. Pa dela jim ne zmanjka.
[/quote]

Če dobro premislimo, kaj pomeni biti priden, potem to lahko prevedemo v bolj opisen jezik: Slovenija je vrhunska država za življenje, če mirno gledaš, kako se govori eno in dela drugo in ne ugovarjaš, temveč neopazno izvršuješ ukaze takšnih ali drugačnih “nadrejenih”, ter jih ne motiš z vprašanji ali z dejavnostmi, za katere oni menijo, da jim niso kos.

To rad verjamem. Če si človek nadene masko bebčka, to nedvomno drži. Preizkušeno.

Kam naj se vrnem? Med takšne, ki komentirate en preprost odstavek na način, kot je tvoj? Med takšne, ki se pogovarjajo o višini socialne podpore in drugih oblik izplenov na račun drugih? V podjetja brez vizije? Odšel sem, ker se med vami nisem počutil ne koristnega, ne zaželjenega in ne varnega. Ni opaziti, da bi se tozadevno kaj spremenilo. Kaj ti daje misliti, da je moje poslanstvo reševati državo? Mar ni to drugorazredna tema? Moje poslanstvo je z mojim delom omogočiti spodobno življenje moji družini in po najboljših močeh prispevati svoj delež h kakovosti bivanja v družbi. Odšel sem tja, kjer je to izvedljivo.
[/quote]

Odšel si, da si lahko plačal svoj puf, kot bomo morali tudi vsi mi, ki smo na tem.
Povej po pravici, da si se tu dovolj dobro nakavsal v vseh teh letih, gor pa moraš skrbeti za številno družino.
Sam praviš tako. Ne sprenevedaj se zaradi načina govorjenja, saj je dobro poznan tudi tebi, mar ne?
Slovenija to dovoli, za razliko od Nemčije, kjer je treba biti priden in tihcen.

Prej nasprotno. Tako se hitro opazi standard med državama, kjer je desetletja komunizem tlačil ljudi (Jugoslavija/Slovenija) in tam, kjer ne poznajo komunistične tiranije (Avstrija)
[/quote]

Nevem če je to razlog, pomoje ni no, v Sloveniji se preveč krade, preveč korupcije v javni upravi se vsi med seboj poznajo ali pa so še v sorodstvu in Slovenija nikoli ne bo, kot Avstrija, ker si očitno elita v vrhu tega niti ne želi. Avstrija ima drugačen sistem.

Nimajo…?
Imajo, imajo, pa še kako… Hypo Alpe-Adria Bank (20 milijard € minusa), sedanja Addiko Bank, pa Bawag, pa Raiffeisen…
Niso oni kaj dosti boljši od nas, je Balkan preblizu. Res pa je, da je njihovo gospodarstvo v precej boljšem stanju kot naše.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

tega pa noben noče komentirat,teh razlik za isto delo,pljuva se pa po nemčiji ,avstriji brez problema,čudna miselnost plače so pač boljše to je dejstvo

Res pa je, da je njihovo gospodarstvo v precej boljšem stanju kot naše.

In to je edino, kar šteje. Ne brigajo me zdrahe in politika, me pa briga, koliko dobim vsakega 15-tega.

Če dobro premislimo, kaj pomeni biti priden, potem to lahko prevedemo v bolj opisen jezik: Slovenija je vrhunska država za življenje, če mirno gledaš, kako se govori eno in dela drugo in ne ugovarjaš, temveč neopazno izvršuješ ukaze takšnih ali drugačnih “nadrejenih”, ter jih ne motiš z vprašanji ali z dejavnostmi, za katere oni menijo, da jim niso kos.

To rad verjamem. Če si človek nadene masko bebčka, to nedvomno drži. Preizkušeno.
[/quote]

Ne bo držalo. Sicer imam svojo firmo in se imam za pridnega, zaslužki pa so krepko čez raven nemške plače. Ampak to ni poanta.

Pred tem sem delal v mlajših IT kolektivih. Inkubatorjih, start-upih,… A veš kakšen potencial imamo mladi Slovneci (no, sam se imam še za mladega:))? Ker sem z njimi pogosto v tujini si upam trditi, da smo enakovredni z američani.

In en je pred mano omenjal komunizem? Resno?? V katerem letu smo? Danes je moja država svet. Ampak imam to srečo, da sem se slučajno rodil na enem izmed najlepših kotičkov sveta.

Ni pa vse rožnato. Slovenci predvsem premalo potujejo (da bi videli razliko). So premalo samozavestni (to ti dajo potovanja). In nevljudni.

v sloveniji pa toliko mržnje zaradi teh ubogih 390 evrov.

Res? Ženska dela v hladilnici? Zaradi tega ne bo imela nobenih težav z rodili, kostmi, revma? Misliš, da to teh 300 eurov povrne? Saj, dokler si mlad, misliš, da je vse o.k., na stara leta ji bo pa žal. Bistvo je, da se točno pove, kakšne zdravstvene posledice prinese tako delo in da ni vse v denarju, dodatkih, dopustu ipd. Naj se delo v Avstriji ne prikazuje kot delo v pravljični deželi, ker to ni.
[/quote]

Aha,,… za moške je pa vseeno, ane? …potem pa jok o seksizmu.

Se strinjam…kako moraš biti beden, da razmišljaš, koliko je nekje socialna podpora. A si se zato rodil? Zakaj potem Avstrija? Pojdite raje na Nizozemsko/Švedsko, kjer je socialna podpora 1.500 eur.

Slovenija je vrhunska država za življenje, če si priden. Malarji, mehaniki, vodovodarji – vse poklici, kjer se da zaslužiti 2000 eur plus. Pa dela jim ne zmanjka.
[/quote]

Ljudje tukaj so leni, in bi zabušavali… bolj je problem, da te ljudje ne vejo, koliko stane frizer v avstriji, koliko stane vodovodar, servis za avto itd. Vejo samo za cene v hofru in lidlu.

Ne bo držalo. Sicer imam svojo firmo in se imam za pridnega, zaslužki pa so krepko čez raven nemške plače. Ampak to ni poanta.

Pred tem sem delal v mlajših IT kolektivih. Inkubatorjih, start-upih,… A veš kakšen potencial imamo mladi Slovneci (no, sam se imam še za mladega:))? Ker sem z njimi pogosto v tujini si upam trditi, da smo enakovredni z američani.

In en je pred mano omenjal komunizem? Resno?? V katerem letu smo? Danes je moja država svet. Ampak imam to srečo, da sem se slučajno rodil na enem izmed najlepših kotičkov sveta.

Ni pa vse rožnato. Slovenci predvsem premalo potujejo (da bi videli razliko). So premalo samozavestni (to ti dajo potovanja). In nevljudni.
[/quote]

Problem slovenije je razlika med računom, ki ga daš stranki, in zneskom, ki ga dobiš na trr. Sploh pri bolje plačanih poklicih.

Če hočeš ameriško programersko plačo (20.000eur bruto na mesec) moraš zaračunat strankam 28.328,40eur, na račun pa programer dobi 8.970,13EUR, država pa pobere 19.358,27eur.

Oja, tudi oni so imeli in še imajo velike milijonske bančne luknje…..Samo o tem pač neradi govorijo….

https://www.finance.si/151748?cctest&

Kar nekaj avstrijskih bank se je “zaplezalo” v zadnjem desetletju, ne se slepit, da ne.

Socialna podpora je pa pri njih gor tako nizka, ker se s tem vzpodbuja take ljudi, ki jo iščejo, da rajedelajo… in ja, tudi pobiranje čiščenje pladnjev v Meku je častno delo in mora ga nekdo naredit, ne. Pri nas pa souporabniki Meka navajeni, da sam za seboj pospravijo – razen kakšna nesocializirana mladina, pa Šiptarji puščajo – videno zadnjič. ena pištarska družina, lastniki ene od pekarn – so pustili ko horda hijen po hranjenju na mizi v Meku.

Meni je čudno, da se Slovenija še ni sesula, glede na to, da vzdržujemo tako število koritnikov. V Avstriji jih očitno ni, zato si lahko privoščijo socialo za navadne ljudi.

New Report

Close